Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 11:23   #61
Btw, slažem se da je self-help smeće. U to mi spadaju i Bucay i Coelho.
Ay Carmela is offline  
Old 05.12.2016., 11:25   #62
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Obrnuto je još traumatičnije iskustvo. Još se živo sjećam razočarenja filmom Vodič kroz galaksiju za autostopere.
I ja

A knjiga je
Saznah da postoji i serija, nesto starija, osamdesete mensecini, razmisljam da i tome dam sansu. Ako sam mogla filmu...
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Old 05.12.2016., 11:31   #63
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Obrnuto je još traumatičnije iskustvo. Još se živo sjećam razočarenja filmom Vodič kroz galaksiju za autostopere.

Bolji je LOTR u papirnatoj verziji.
Davno sam čitala vodič, davno.
Nisam nikad poželjela pogledati film.
Imam problem i s ponovnim čitanjem/gledanjem nečeg dobrog, uz vremenski odmak, bojim se da ću se razočarati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.12.2016., 11:32   #64
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
I ja

A knjiga je
Saznah da postoji i serija, nesto starija, osamdesete mensecini, razmisljam da i tome dam sansu. Ako sam mogla filmu...
Knjiga je zakon. Imam je doma i jedna je od dvije koje sam pročitala više puta. I opet ću. Eto, tko je ono tražio self-help? Malo se nakreveljiš i sve 5.
Ay Carmela is offline  
Old 05.12.2016., 11:37   #65
Vodič je sjajan selfhelp
Za mlađe i romantičnije, Pirsig: Zen i umjetnost održavanja motocikla.
Silajn is offline  
Old 05.12.2016., 11:46   #66
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Knjiga je zakon. Imam je doma i jedna je od dvije koje sam pročitala više puta. I opet ću. Eto, tko je ono tražio self-help? Malo se nakreveljiš i sve 5.
Isuse, da!
Ne pamtim mnogo knjiga uz koje sam se bas na glas od srca smijala.
Mogla bi ga opet uzet u ruke.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Old 05.12.2016., 11:53   #67
Ako hoces smijeh, Lawrence Durrell - Antrobus(u nas prevedena kao Pjevaci diplomatskog zbora)

Tko je ono rekao da je film LOTR bolji od knjige?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2016., 11:53   #68
De Botton.

Puno self-helpa je sranje, ali puno svega je sranje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 05.12.2016., 11:59   #69
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post

Tko je ono rekao da je film LOTR bolji od knjige?
probala knjige i odustala, smorilo me.
filmovi odlični.

Ja sam se jako jako smijala na Pratchetta. Baš ono, smijeh, suze, trbuh boli
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.12.2016., 12:05   #70
Meni je LOTR dosadan u svakoj varijanti
Nemam koncentracije ni zivaca za filmove od 3+ sata. Pogledala sam sva tri, ali su me smorili.
Od knjige broj jedan sam odustala negdje na trecini.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Old 05.12.2016., 12:34   #71
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Knjiga je uvijek bolja. Jednostavno se ne može prenijeti sve u 90 minuta filma. Pa se reže na mjestima koje redatelj smatra nebitnima a to sjebe piščevu koncepciju i dobiješ shit

+1


Quote:
makake kaže: Pogledaj post
A knjiga je
.

Knjiga je teški smor, odustao sam na pola. Film nisam gledao.



Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
probala knjige i odustala, smorilo me.
filmovi odlični.


Probaj čitati Hobita, pa kad ti razrađuje obiteljsko stablo na 50 stranica, ne znaš više ko ti glavu nosi.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 05.12.2016., 12:53   #72
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Probaj čitati Hobita, pa kad ti razrađuje obiteljsko stablo na 50 stranica, ne znaš više ko ti glavu nosi.
Imas Hurinovu djecu i Silmarilion od Tolkiena gdje je vise manje samo to na par sto strana.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Old 05.12.2016., 13:13   #73
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Imas Hurinovu djecu i Silmarilion od Tolkiena gdje je vise manje samo to na par sto strana.


Znam, pokušao čitati i odustao.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 05.12.2016., 13:27   #74
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
čestitam na parama!
Hvala To nam je vecina godisnjeg budzeta! )) Bas sam sretna
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ma zajebi to. Upiši se u teretanu radije, ili na jogu, ili bicikliraj.
Svako jutro meditiram 10 min, idem u teretanu vise puta tjedno, trcim trenutno >= 25km tjedno.

Knjige (nepsiho) citam na dnevnoj bazi, kuham dosta (volim kuhati). Ucim strani jezik svaki dan. Sve me to opusta i balansira. No, presing na poslu je dodatno porastao i nece biti bolje kroz sljedecih godinu dana. To je bilo neizbjezno i ocekivano, i ne zavaravam se da cu naci magicno rjesenje, ali ga mogu pokusati minimizirati. Tako da je svaka ideja i savjet dobrodosao
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Zbog posla sam pročitala par tih selfhelp hitova. Zgađena sam bila. Imam prema toj kulturi averziju skoro kao prema Crkvi, što znači ogromnu To je redom pisano za ljude koji nit su baš obrazovani nit su baš pametni, a nekak mi Xiang ne spada u te kategorije.
Postoje knjige iz psihologije koje nisu selfhelp, a puno su korisnije. Hell, malo bolji udžbenik iz psihologije je korisniji. A postoji i Lacan
Volim citati psihologiju, bilo da je udzbenik, bilo da je kvalitetan self-help. Ima zbilja i dobrog, netrivijalnog, nejeftinog, neplitkog self-helpa koji je malo strucniji i dijelom opisuje sto, kako, zasto se desava, a dijelom daje dobre kognitivno-bihevioralne vjezbe. Tako da ne odbijam self-help po defaultu. Odbijam odmah ako se zove tipa "7 navika koje ce vam promijeniti zivot", "10 stvari koje trebate poceti raditi odmah", itd.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 05.12.2016., 14:01   #75
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Odbijam odmah ako se zove tipa "7 navika koje ce vam promijeniti zivot", "10 stvari koje trebate poceti raditi odmah", itd.
Tebi bi za stres bilo odlicno 7 incha koji ce ti promijeniti zivot
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2016., 14:04   #76
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
De Botton.

Puno self-helpa je sranje, ali puno svega je sranje.
Joj, njega volim

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 05.12.2016., 14:18   #77
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
De Botton.

Puno self-helpa je sranje, ali puno svega je sranje.
Ovo mi je promaklo. Hvala
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Tebi bi za stres bilo odlicno 7 incha koji ce ti promijeniti zivot
A i to isto ne bi bilo na odmet
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 05.12.2016., 14:23   #78
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Oliver Burkeman, mislim da sam za njega baš ovdje negdje i saznala. Ne mogu reći da mi je promijenio život ali mrvicu mi je protresao perspektivu. Nije klasični self. -help.
Ja mislim da je klasični self-help odličan. Recimo, ova knjiga.

Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Zbog posla sam pročitala par tih selfhelp hitova. Zgađena sam bila. Imam prema toj kulturi averziju skoro kao prema Crkvi, što znači ogromnu To je redom pisano za ljude koji nit su baš obrazovani nit su baš pametni, a nekak mi Xiang ne spada u te kategorije.
Postoje knjige iz psihologije koje nisu selfhelp, a puno su korisnije. Hell, malo bolji udžbenik iz psihologije je korisniji. A postoji i Lacan
Self-help nije sav smeće. Ako si ti čitala samo smeće, poput ovog najpopularnijeg Oprah tipa kao što su razne tajne i vrtlozi, to druga je stvar.
Ali ima sasvim kvalitetnog self-helpa koji se bazira na CBT-u ili na filozofiji.
Recimo, de Botton je vrlo dobar.
JPK is offline  
Old 05.12.2016., 15:46   #79
Prvo, napisala sam disklejmer odmah, a drugo, meni de Botton nije self-help. Nije mi ni Bertrand Russelovo Osvajanje sreće
Silajn is offline  
Old 05.12.2016., 16:34   #80
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Probaj čitati Hobita, pa kad ti razrađuje obiteljsko stablo na 50 stranica, ne znaš više ko ti glavu nosi.
Zapravo, Hobita sam probala čitati i odustati.
Odustala sam valjda od 15 knjiga u životu, zaista ću svašta probat pročitat do kraja, al nije išlo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.