Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 10:49   #61
O čem vi brabonjate. Nakon smrti jednog roditelja, u slučaju da je stan vlasništvo pola- pola, polovica od preminulog ide na nasljednike, ali supružnik ima pravo doživotnog stanovanja u toj nekretnini.

Ne može raspolagati na način da ju proda, ali do smrti može u toj nekretnini živjet jer nije više 100% vlasnik

Šta bi bilo pametno i fer, nije tema.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 02.01.2017., 10:49   #62
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
...

ja ne zelim da se domognem njenog ili bratovog dela vec SVOG ! A kako se radi o stanu to je moguce samo prodajom i nikako drukcije.
...
gde je moj deo?!?!?

oprosti al' pjeniš se bezveze
s obzirom na odnose u obitelji, do svog komada stana ćeš najvjerojatnije doći nakon majčine smrti
baja is offline  
Old 02.01.2017., 10:54   #63
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Aj ti malo procitaj KO pise, a ne samo sta pise, ja sam ovde ubacio svoju pricu jer je slicna, a ja nisam autor teme.
Imaš pravo. Jurim u grad na kavu pa zbrzavam. Ne bu mi Arena centar zbrisao.
U svakom slučaju tvoja je priča prilično strašna i žao mi je kada dijete to doživi.
Nadam se da si se odmaknuo od takve mame i od brata.
pozitivax is offline  
Old 02.01.2017., 10:54   #64
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Recimo u Zagrebu stan vrijedi 1500Eura kvadrat, 110 kvadrata je koliko 160 000 Eura, 16% od toga je koliko 25+ tisuća eura. Mislim da je to lijepa suma sa kojom se može vraćati kredit i malo lakše disati. On bi si time mogao riješiti mnogo stvari u životu, ali ne trebao bi majci još plaćati kavu. Što majka nije prodala neki komad zemlje u Tunguziji (ako ga ima) i dala sinu 25t eura, što je to sitan novac zar ne..
Ma jasno ako nemaš kune za kruh onda se tako razmišljat mora i shvatil bi ovolko tuge kod autora. No kaj mu nije mudrije za živce da jednostavno pusti majku na miru i postavi si to kao jednu pohranjenu investiciju od koje možda neće on i njegova familija imati odmah korist nego njegova djeca kada jednog dana majka prirodnim putem ode u Valhalu?!
Joshua is offline  
Old 02.01.2017., 10:57   #65
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post

Brat (4 godine mladji) se na moju zalost veoma brzo stavio na stranu majke, u poslednjem razgovoru s njim, pre nekih 12 godina pred mojim ocima su isplivale sve njegove frustracije, prebacio mi je kako sam ja kupio kola sa 20 i kusur, a on ih jos nema, kako ja imam stan, a njemu nije ni na vidiku itd, kao da sam mu ja branio da radi i da snalazi.
Otada nismo ni u kakvom kontaktu, samo sam ga vidjao na rocistima kada je smuseno i nepovezano svedocio u korist majke.

Ali, kako sam cuo, pre koju godinu je otisao da zivi privatno, cak ne ni u stan koji su kupili, taj stan i dalje izdaju, verovatno majka skuplja pare da bi pokusala da me isplati ako dobijem spor.
I tako je majka ostala sam u stanu od 100kvm.

Ali najgore od svega je sto je njena rodbina stala na njenu stranu (inace smo poreklom iz patrijarhalne sredine gde se postuju stariji i bla bla, ko nije doziveo to licemerje jos ce i da veruje tim pricama), u prvo vreme su me kao sazaljevali, jao morao si da odes tek tako, bez icega, a dao si sve itd, medjutim kad se proculo da sam pokrenuo tuzbu i da trazim poklon nazad, i da imam izglede da dobijem, mic po mic, prestali su da kontaktiraju sa mnom.
Ustvari, ne znam zasto sam rekao da je to najgore, to uopste nije lose, jer ne pada sneg da pokrije breg...
Znam za slučaj u kojem je sin toliko popizdio na majčine manipulacije nakon očeve smrti da joj je iznio svu odjeću na dvorište i zapalio. I to potpuno opravdano.
Rodbina i svi ostali su, iako su znali kakva je bila, stali na njenu stranu riječima da ona jeste kriva, ali kako god ipak je ona majka.
Male sredine bez obzira na sva sranja koja roditelji naprave uvijek drže stranu roditelja, bilo kakva odmazda od strane djece se gleda kao teški prekršaj i grijeh...

Ako ikako možeš, probaj izgraditi odnos s bratom, čini mi se da ga je majka totalno izmanipulirala, a očito da i on sam to počinje shvaćati.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 02.01.2017., 10:58   #66
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
O čem vi brabonjate. Nakon smrti jednog roditelja, u slučaju da je stan vlasništvo pola- pola, polovica od preminulog ide na nasljednike, ali supružnik ima pravo doživotnog stanovanja u toj nekretnini.

Ne može raspolagati na način da ju proda, ali do smrti može u toj nekretnini živjet jer nije više 100% vlasnik

Šta bi bilo pametno i fer, nije tema.
U slucaju da je stan bio u zajednickoj svojini supruznika, pretpostavljeni udeo supruznika je 50%.

Ukoliko neko od ucesnika u ostavinskom postupku ospori bracnu tekovinu, sud prekida ostavinski postupak i upucuje stranu (u ovom slucaju bracnog druga) na parnicu u kojoj treba da dokaze svoj udeo.

Ne znam sta znaci pravo dozivotnog stanovanja, ako si vlasnik ili suvlasnik naravno da imas pravo koriscenja nekretnine, pa i dozivotnog.
Medjutim, suvlasnik u svako doba ima pravo na razvrgnuce suvlasnicke zajednice, pa i civilnom deobom, sto ce reci prodajom nekretnine, ako nije moguce fizicki podeliti istu.
ccaterpillar is offline  
Old 02.01.2017., 10:59   #67
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A zakaj ti tolko dramiš oko tih 16%? Imaš svoj stan.Zakaj lepo ne živiš tamo i pustiš majku da živi kako ona hoće. Odeš jednom tjedno ako te želi primiti na kavu sa mlijekom do nje i vratiš se nakon te kave svojoj kući. Ti si zapeo za tih 16 % iz kojeg točno razloga? Radiš li?
covece ja zivim u Srbiji u NS, a ovde su plate tri puta manje nego u ZG a stanovi kostaju isto, isto isto zato sto u drzavi funkcionisu samo BG i NS i uskoro ce BG imati 4 miliona stanovnika a NS milion ako se ovako nastavi i cene kvadrata su skocile u nebo. A npr u Boru mozes kupiti za 10000EUR stan od 100kvm...

Naravno sa ratom i ovakvim platama 16% je nedostizno, neustedljivo...

/////

vidim ima dosta raznih misljenja sto je i normalno. Neki me podrzavaju u najekstremnijoj varijanti dok ima onih koji savetuju da ne trazim nista....

U osnovi svega je psiha. Mislim da moja majka ima lom u glavi jer nesto stavras sa supruznikom i kad on umre iznenada su i deca suvlasnici. Ona to ne moze da shvati. Meni zakon ne osporava 1/6 vec ona. Ona tvrdi da se ja nemam sta pitati jer to su stvorili ona i otac. Iduci njenom logikom ni za slucaj da je nadzivim ni onda se ne bih trebao nista pitati jer ja nisam stvorio ni njen ni ocev deo. Ali u tom slucaju onda pojam nasledjivanje treba izbaciti iz recnika i prava i treba da zivimo kao u Kambodzi Pol Pota...

Moja zena se cak uopste nije mesala u sve to osim sto me je podrzavala u osamostaljenju tj da zivimo sami pa kako nam bude. Njen odnos i danas sa mojom majom je ne dobar nego iznimno dobar i moja majka nas posecuje i ona je stvarno mirna i dobra snaha kao ona Rut iz svetog pismo.

Ja sam joj rekao da i ona malo zauzme gard, ali ona nece jer je moja majka uvek bila dobra prema njoj i sta sve svekrve rade snajama ona je dobro prosla. A sa druge strane zna pridikovati da nam treba veci stan...

no...
Arni is offline  
Old 02.01.2017., 11:04   #68
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
covece ja zivim u Srbiji u NS, a ovde su plate tri puta manje nego u ZG a stanovi kostaju isto, isto isto zato sto u drzavi funkcionisu samo BG i NS i uskoro ce BG imati 4 miliona stanovnika a NS milion ako se ovako nastavi i cene kvadrata su skocile u nebo. A npr u Boru mozes kupiti za 10000EUR stan od 100kvm...

Naravno sa ratom i ovakvim platama 16% je nedostizno, neustedljivo...

/////

vidim ima dosta raznih misljenja sto je i normalno. Neki me podrzavaju u najekstremnijoj varijanti dok ima onih koji savetuju da ne trazim nista....

U osnovi svega je psiha. Mislim da moja majka ima lom u glavi jer nesto stavras sa supruznikom i kad on umre iznenada su i deca suvlasnici. Ona to ne moze da shvati. Meni zakon ne osporava 1/6 vec ona. Ona tvrdi da se ja nemam sta pitati jer to su stvorili ona i otac. Iduci njenom logikom ni za slucaj da je nadzivim ni onda se ne bih trebao nista pitati jer ja nisam stvorio ni njen ni ocev deo. Ali u tom slucaju onda pojam nasledjivanje treba izbaciti iz recnika i prava i treba da zivimo kao u Kambodzi Pol Pota...

Moja zena se cak uopste nije mesala u sve to osim sto me je podrzavala u osamostaljenju tj da zivimo sami pa kako nam bude. Njen odnos i danas sa mojom majom je ne dobar nego iznimno dobar i moja majka nas posecuje i ona je stvarno mirna i dobra snaha kao ona Rut iz svetog pismo.

Ja sam joj rekao da i ona malo zauzme gard, ali ona nece jer je moja majka uvek bila dobra prema njoj i sta sve svekrve rade snajama ona je dobro prosla. A sa druge strane zna pridikovati da nam treba veci stan...

no...
Pa dobro možete li ti supruga i dijete preživjeti bez tih 16% posto? To te ja pitam. Kada majka ti umre,a hoće garant ionako ti naslijeđuješ tih 16 ,a i više ako se ne varam. O tome ti ja pričam. Sam veliš da ti je žena ok. Kaj si tolko zapel za ovom instant lovom?
Joshua is offline  
Old 02.01.2017., 11:07   #69
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
O čem vi brabonjate. Nakon smrti jednog roditelja, u slučaju da je stan vlasništvo pola- pola, polovica od preminulog ide na nasljednike, ali supružnik ima pravo doživotnog stanovanja u toj nekretnini.

Ne može raspolagati na način da ju proda, ali do smrti može u toj nekretnini živjet jer nije više 100% vlasnik

Šta bi bilo pametno i fer, nije tema.
Od kad to, po kojem zakonu?
Suvlasnici nekretnine raspolažu podjednakim pravom na korištenje nekretnine, dakle teoretski u ovom slučaju i majka i oba sina imaju pravo ući u nekretninu i koristitu ju za svoje potrebe. No ako netko od nasljednika ne želi prodati nekretninu tada je jedini način da suvlasik ili suvlasnici sudski traže svoj suvlasnički dio na način da se nekretnina proda na dražbi i novac podjeli sukladno njihovim vlasničkim uvjetima. Drugi je način mogućnost podjele diobom (ako je ista moguća na istoj nekretnini recimo tri suvlasnika od kojih se kuća na tri etaže dijeli tako da svatko dobije po jednu etažu). Dakle ti uvijek imaš pravo tražiti svoj dio u suvlasničkoj zajednici, suprotna strana ima pravo to osporavati uglavnom tvrdeći da bi se na takav način značajno smanjila vrijednost nekretnine. Argument da bi se dražbom smanjila vrijednost nekretnine nije valjan odnosno sud ga ne priznaje. Inače suvlasnik koji ima jako malen dio u nekretnini može biti isplaćen za navedeni dio i izvlašten iz iste...
Prvi put čujem da majka uživa doživotno pravo uživanja u nekretnini, dakle ona nekretninu može koristiti dok suvlasnici ne odluče drugačije (traže svoje udjele).
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 02.01.2017., 11:08   #70
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
O čem vi brabonjate. Nakon smrti jednog roditelja, u slučaju da je stan vlasništvo pola- pola, polovica od preminulog ide na nasljednike, ali supružnik ima pravo doživotnog stanovanja u toj nekretnini.

Ne može raspolagati na način da ju proda, ali do smrti može u toj nekretnini živjet jer nije više 100% vlasnik

Šta bi bilo pametno i fer, nije tema.
To nije točno.

Ako stan stoji na supružnike koji imaju djecu, nakon smrti jednog od njih, živom preostaje 50%, a u drugoj polovici se supružnik dijeli s nasljednicima (djecom ili se gleda testament).

Plodouživanje (doživotno uživanje) ne nastupa po difoltu, već mora biti regulirano ugovorom.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 02.01.2017., 11:08   #71
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma jasno ako nemaš kune za kruh onda se tako razmišljat mora i shvatil bi ovolko tuge kod autora. No kaj mu nije mudrije za živce da jednostavno pusti majku na miru i postavi si to kao jednu pohranjenu investiciju od koje možda neće on i njegova familija imati odmah korist nego njegova djeca kada jednog dana majka prirodnim putem ode u Valhalu?!
Pametno, ali očito sila boga ne moli...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 02.01.2017., 11:18   #72
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma jasno ako nemaš kune za kruh onda se tako razmišljat mora i shvatil bi ovolko tuge kod autora. No kaj mu nije mudrije za živce da jednostavno pusti majku na miru i postavi si to kao jednu pohranjenu investiciju od koje možda neće on i njegova familija imati odmah korist nego njegova djeca kada jednog dana majka prirodnim putem ode u Valhalu?!


Arni, čuvaj živce za svoju malu obitelj jer će te ratovanje (na koje se spremaš) koštati puno više od vrijednosti stana
baja is offline  
Old 02.01.2017., 11:19   #73
mozemo mi da prezivimo, mislim preziveli bi smo i bez icega kao sto ima ljudi bez icega pa zive.

Ali eto moja zena tvrdi da nam je stan mali sto je tacno. Stan ima 44 kvadrata i jednoiposoban je. Sa klincem vec postaje guzva jer on je sve veci i uskoro ce morati imati zasebnu sobu, a onda ja i zena moramo u dnevnu. U NS cene stanova su prilicno ujednacene i ne postoji jeftiniji kvart recimo gde bi uzeli za iste pare veci stan.

Ja sam joj objasnio da ja jednostavno nemam i ne znam otkuda da nadjem novac i da nam je jedina sansa taj udeo. Onda sam joj rekao da eto, moja strategija sa majkom nije dobra i mozda sam bio malo grub jer ja sam ipak muskarac i zasto ona sa njiom kad se vec tako lepo slazu (sto je svakako dobro) nebi onako kao zena izokola i umilno objasnila kako stvari stoje. No, ona kaze da se ne zeli mesati jer otac ju je savetovao da to ne cini posto smo mi majka i sin i kako god da se posvadjamo to cemo ostati a ona moze samo izvuci deblji kraj !

Dakle, moja majka hoce da budem savrsen sin nista nikad ne trazim i dvorim je. Evo prvi je januara a ja umesto da negde uivam morao sam hitno do nje jer joj ne radi kotlic i sada nema majstora, a pije lekove i onda mokraca smrdi a ne moze pustiti vodu a lavor je tezak... uzas uzas uzas....

Zena trazi da rodim stan...

Brata liboracku...
Arni is offline  
Old 02.01.2017., 11:22   #74
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
mozemo mi da prezivimo, mislim preziveli bi smo i bez icega kao sto ima ljudi bez icega pa zive.

Ali eto moja zena tvrdi da nam je stan mali sto je tacno. Stan ima 44 kvadrata i jednoiposoban je. Sa klincem vec postaje guzva jer on je sve veci i uskoro ce morati imati zasebnu sobu, a onda ja i zena moramo u dnevnu. U NS cene stanova su prilicno ujednacene i ne postoji jeftiniji kvart recimo gde bi uzeli za iste pare veci stan.

Ja sam joj objasnio da ja jednostavno nemam i ne znam otkuda da nadjem novac i da nam je jedina sansa taj udeo. Onda sam joj rekao da eto, moja strategija sa majkom nije dobra i mozda sam bio malo grub jer ja sam ipak muskarac i zasto ona sa njiom kad se vec tako lepo slazu (sto je svakako dobro) nebi onako kao zena izokola i umilno objasnila kako stvari stoje. No, ona kaze da se ne zeli mesati jer otac ju je savetovao da to ne cini posto smo mi majka i sin i kako god da se posvadjamo to cemo ostati a ona moze samo izvuci deblji kraj !

Dakle, moja majka hoce da budem savrsen sin nista nikad ne trazim i dvorim je. Evo prvi je januara a ja umesto da negde uivam morao sam hitno do nje jer joj ne radi kotlic i sada nema majstora, a pije lekove i onda mokraca smrdi a ne moze pustiti vodu a lavor je tezak... uzas uzas uzas....

Zena trazi da rodim stan...

Brata liboracku...
A ti ocito ne zelis da trazis sudski tu 1/6 jer se bojisa da bi ostatak majka mogla da da bratu ili nekom trecem....
ccaterpillar is offline  
Old 02.01.2017., 11:26   #75
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
...
Ali eto moja zena tvrdi da nam je stan mali sto je tacno. Stan ima 44 kvadrata i jednoiposoban je. Sa klincem vec postaje guzva jer on je sve veci i uskoro ce morati imati zasebnu sobu, a onda ja i zena moramo u dnevnu....
a boldano je, kao, tragedija?!?

koliko je vama godina? pitam jer mi izgleda djetinjasto inzistirati na nečem za što nemaš kvalitetne pretpostavke
veći stan ćete imati kad si ga budete mogli priuštiti bez kalkulacije s tuđom imovinom
baja is offline  
Old 02.01.2017., 11:26   #76
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
mozemo mi da prezivimo, mislim preziveli bi smo i bez icega kao sto ima ljudi bez icega pa zive.

Ali eto moja zena tvrdi da nam je stan mali sto je tacno. Stan ima 44 kvadrata i jednoiposoban je. Sa klincem vec postaje guzva jer on je sve veci i uskoro ce morati imati zasebnu sobu, a onda ja i zena moramo u dnevnu. U NS cene stanova su prilicno ujednacene i ne postoji jeftiniji kvart recimo gde bi uzeli za iste pare veci stan.

Ja sam joj objasnio da ja jednostavno nemam i ne znam otkuda da nadjem novac i da nam je jedina sansa taj udeo. Onda sam joj rekao da eto, moja strategija sa majkom nije dobra i mozda sam bio malo grub jer ja sam ipak muskarac i zasto ona sa njiom kad se vec tako lepo slazu (sto je svakako dobro) nebi onako kao zena izokola i umilno objasnila kako stvari stoje. No, ona kaze da se ne zeli mesati jer otac ju je savetovao da to ne cini posto smo mi majka i sin i kako god da se posvadjamo to cemo ostati a ona moze samo izvuci deblji kraj !

Dakle, moja majka hoce da budem savrsen sin nista nikad ne trazim i dvorim je. Evo prvi je januara a ja umesto da negde uivam morao sam hitno do nje jer joj ne radi kotlic i sada nema majstora, a pije lekove i onda mokraca smrdi a ne moze pustiti vodu a lavor je tezak... uzas uzas uzas....

Zena trazi da rodim stan...

Brata liboracku...
Pa daj malo onda porazgovaraj sa tom svojom savršenom ženom.Objasni joj kako stvari stoje i da ti jednostavno nemreš poroditi veći stan. Ima ljudi kaj žive i u manjima. Ovak se sam živciraš i gubiš kompas. Ako te smeta pomaganje majci jednostavno prestani. The end. Reci burazu da te žena doma stišće jer je malo neozbiljna,a i da majci stalno treba neka pomoć. Izorganizirajte se. Ako neće. Steraj i njega u kurac.
Joshua is offline  
Old 02.01.2017., 11:30   #77
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
Zena trazi da rodim stan...
To je tvoj problem...a ne majka.
Neka ona rodi stan, ako joj je 44 kvadrata malo....a ti bi malo mogao stati na loptu, ipak ti je to majka.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 02.01.2017., 11:56   #78
Ne mogu ti nista savjetovat, mogu ti rec da ja nemam brata i da sam jedinica i da je moja majka trazila da se odreknem cijele kuce u njenu korist nakon oceve smrti, ja hvala bogu imam gdje zivjet pa mi ni ne treba, al zao mi je sto su takvi ljudi ti starci, nikad im nije dosta i ja sam se naravno odrekla a na sam spomen neceg mog , naravno vredjanje sto mi nikad nije dosta itd..treba se maknut od toga, stan od 44 kvadrata se malo pregradii bit ce vam dosta, od majke se makni, nemas drugog izbora..pomogni joj ako je bas nuzno al ..ja npr nema teorije da ista ulazem u kucu moje majke, cemu se ona stalno iscudjava, jebote cemu se cudis ..mozes je prodat danas sutra ..trazim nacine da sama nesto ustedim..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 02.01.2017., 11:58   #79
moja zena slaze se dobro sa mojom obitelji. I sa bratom tako da joj tu nista ne mogu prodati.

Najgore mi je sto cesto razmisljam i zelim da mi umre mama jer samo njeno prisustvo njena energija prosto isisava sve snage iz mene. Ne znam da li je neko ista tako pomislio ? Pre godinu dana sam ubedio nju i njenu kosinicu to jest sina koji je imucan da platimo mama turisticki Pariz. Otisle su na pet dana i vratile se zive i zdrave. Potom posto leti ima drugaricu iz detinjstva koja zivi u Budvi provodi po mesec dana na moru gde se temeljno revitalizuje i dodje jos jaca rekao sam im da se provozaju starim putom od Cetinja do Kotora koji je pun serpentina bez ograda i ja sam tamo isao da se biciklam pa znam. I nista. Otisle su i bilo im je super, a slale su mi wazzup kako jedu Njegosku prsutu. Nista se ne moze.

mesec dana se regenerisala D vitaminom, a ja sam jedva sklepao 10 dana u grckoj i naravno dete i zena su me jasili.

Sa bratom sam ispao narocito glup. Najpre sam ga ogovarao kod mome kako on vodi nedolican zivot u Nemackoj i kako nema ni kuceta ni maceta i ona me jos vise mrzi zbog toga. Tu sam dobro lupio o precku tj vratnicu jer kad bolje razmislim sta i ako se on ozeni, pa se i njegova zena umesa, a mama je uvek na njegovoj strani. Bolje je dakle nek se provodi sa tim bestijama veca sansa da ubode sidu ili tako sto, pa nek vidi onda ko je bolji sin.

Sve kao da je se specijalno urotilo protiv mene.
Arni is offline  
Old 02.01.2017., 12:01   #80
Quote:
Arni kaže: Pogledaj post
moja zena slaze se dobro sa mojom obitelji. I sa bratom tako da joj tu nista ne mogu prodati.

Najgore mi je sto cesto razmisljam i zelim da mi umre mama jer samo njeno prisustvo njena energija prosto isisava sve snage iz mene. Ne znam da li je neko ista tako pomislio ? Pre godinu dana sam ubedio nju i njenu kosinicu to jest sina koji je imucan da platimo mama turisticki Pariz. Otisle su na pet dana i vratile se zive i zdrave. Potom posto leti ima drugaricu iz detinjstva koja zivi u Budvi provodi po mesec dana na moru gde se temeljno revitalizuje i dodje jos jaca rekao sam im da se provozaju starim putom od Cetinja do Kotora koji je pun serpentina bez ograda i ja sam tamo isao da se biciklam pa znam. I nista. Otisle su i bilo im je super, a slale su mi wazzup kako jedu Njegosku prsutu. Nista se ne moze.

mesec dana se regenerisala D vitaminom, a ja sam jedva sklepao 10 dana u grckoj i naravno dete i zena su me jasili.

Sa bratom sam ispao narocito glup. Najpre sam ga ogovarao kod mome kako on vodi nedolican zivot u Nemackoj i kako nema ni kuceta ni maceta i ona me jos vise mrzi zbog toga. Tu sam dobro lupio o precku tj vratnicu jer kad bolje razmislim sta i ako se on ozeni, pa se i njegova zena umesa, a mama je uvek na njegovoj strani. Bolje je dakle nek se provodi sa tim bestijama veca sansa da ubode sidu ili tako sto, pa nek vidi onda ko je bolji sin.

Sve kao da je se specijalno urotilo protiv mene.
Prijatelju, ti si skroz otisao u out.
Secam se, kad sam morao da izadjem iz stana, milioni misli su mi se rojili po glavi, medju njima i misao, uh mozda umre.

A onda sam sebi rekao, neces tako da zivis, neces da zivis cekajuci i nadajuci se da ce neko da umre da bi ti nesto dobio.

A onda sam dodao, ja cu svoje da uzmem na sudu, a ti zivi jos 100 godina.
ccaterpillar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.