Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 15:04   #1
EU traži da nacionalne sportske reprezentacije nose oznaku EU na dresovima?!?

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ate-motif.html

Znači Europska komisija želi da nacionalni timovi uz oznake zemlje nose i oznaku EU.
WTF?!?
Kaj je slijedeće?
Euroslavija?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:50   #2
Može. Ak može na banske, na moj auto, može i na prsi sportske, domoljubne ! Živjela EU !
Smrt fašizmu !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:58   #3
Daily Mail klasične fake news pizde.

Quote:
While newspapers such as the Daily Mail headlined that the new plan could force teams to display European flags on shirts and in stadiums, the report by the EU only encourages national sports bodies to 'use the EU flag and symbol, together with individual flags and national symbols' during sporting events in which member states are involved.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:00   #4
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Može. Ak može na banske, na moj auto, može i na prsi sportske, domoljubne ! Živjela EU !
Smrt fašizmu !
Hm. EU je za kapitalizam a tko ne želi o kapitalizmu neka šuti o fašizmu. Ja naredna prvenstva vjerojatno neću ni gledati s obzirom na srozavanje nogometa u ime profita. Ne znam čemu čuđenje,pa domoljubi su glasali za pro-EU stranku,to je jedna od vizija Tuđmana kao što nas uvjerava HDZ,tu je i makivanje Kune,dan ulaska u EU se slavio bolje nego Dan državnosti. EU je jedini spas ljudima i mnogi mladi mogu biti zahvalni njoj za to što mogu raditi vani jer bi tu bili na HZZu. U tunelu ispred mraka,žuti se petokraka !
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:11   #5
Što je tu čudno? Ako može zastava EU ispred svih državnih ustanova, što nebi i na sportskoj opremi neke reprezentacije?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:56   #6
odvratno
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:59   #7
A koji grb na dresu nose recimo rukometaši ili nogometaši osim na Olimpijadama??? Da vam bude lakše ne nose grb RH nego saveza.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:40   #8
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post

Euroslavija?
Zar te fraza o multikulturalnosti i toleranciji već do sada nije podsjetila na bratstvo i jedinstvo?
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:45   #9
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A koji grb na dresu nose recimo rukometaši ili nogometaši osim na Olimpijadama??? Da vam bude lakše ne nose grb RH nego saveza.
Samo kakve veze imaju hrvatski drzavljani, sportasi iz stranih klubova sa nasim nacionalnim sportskim savezima?

To je licemjerna glupost. Da imigranti, zaposlenici iz stranih drzava moraju nastupati za svoje nacionalne saveze, da ne mogu nastupati za drzavu gdje zive, rade, placaju poreze i npr. doprinose za medjugeneracijsku solidarnost.


Da, mislim da bi svi sportasi nacionlnih selekcija, porezni obveznici stranih drzava (medjugeneracijski solidarni sa tudjinom) trebali istaknuti EU oznake na rukavima.


Dobro, mozda bi trebalo izbjegavati fasisticka rijesenja ali tematika svakako nije bezveze. Jer ocito, koliko se god pravili da jest, nista nije isto kao prije.

I malo sam sarkastican, ja ustvari volim nase imigrirane sportase i radnike.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:00   #10
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Samo kakve veze imaju hrvatski drzavljani, sportasi iz stranih klubova sa nasim nacionalnim sportskim savezima?

To je licemjerna glupost. Da imigranti, zaposlenici iz stranih drzava moraju nastupati za svoje nacionalne saveze, da ne mogu nastupati za drzavu gdje zive, rade, placaju poreze i npr. doprinose za medjugeneracijsku solidarnost.


Da, mislim da bi svi sportasi nacionlnih selekcija, porezni obveznici stranih drzava (medjugeneracijski solidarni sa tudjinom) trebali istaknuti EU oznake na rukavima.


Dobro, mozda bi trebalo izbjegavati fasisticka rijesenja ali tematika svakako nije bezveze. Jer ocito, koliko se god pravili da jest, nista nije isto kao prije.

I malo sam sarkastican, ja ustvari volim nase imigrirane sportase i radnike.
Misliš na ove bankomatiće sa 18 ili koliko već računa okolo po EU gdje izbjegavaju razne poreze a usput ko zna kakvim sve metodama debljaju novčanik jednom sportskom djelatniku??

Malo prije utakmice intoniranje himni, dizanje zastave i ruka na prsima a ispod ruke grb HNS-a.

U pravu si ništa više nije kao prije i ništa više neče bit isto.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:17   #11
Sve ovisi koga "nacionalne" reprezentacije zastupaju; naciju ili državu? Ako zastupaju naciju, danas u globaliziranom svijetu, nije važno gdje čovjek živi. Hrvat je Hrvat bilo da živi u Lici ili Ognjenoj zemlji.

Tzv profesionalni sport je prije svega biznis za one koji ga prodaju a zabava za konzumente i ima vrlo malo sportskog duha tj da bude rekreacija i fer igra za one koji u njemu sudjeluju.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 11:40   #12
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Misliš na ove bankomatiće sa 18 ili koliko već računa okolo po EU gdje izbjegavaju razne poreze a usput ko zna kakvim sve metodama debljaju novčanik jednom sportskom djelatniku??

Malo prije utakmice intoniranje himni, dizanje zastave i ruka na prsima a ispod ruke grb HNS-a.

U pravu si ništa više nije kao prije i ništa više neče bit isto.
Ne znas vise bili navijao za svoje ili protiv svojih, i to je noviji fenomen (ne navijas, navijas, kontranavijas)...


Profesionalni sport u Europi je bio svojevrsna organizacijska preteca Europskoj uniji.

Vidli bumo tko ce kome na kraju zabit gol.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:12   #13
Mene više smeta što sve rjeđe uopće igramo nogomet u "kockastim" dresovima, kao da nekome smetaju.

Na Europskome su samo jednu od četiri utakmice ugrali u našem crvenom-bijelom dresu, kakav posjeduje 99% od navijača koji posjeduju samo jedan dres.

Čak tri utakmice smo igrali u rezervnim plavima koji meni, a i mnogim navijačima ne znače gotovo ništa.

Jako je velika sramota da su Hrvatsku prisilili da nosi gostujući dres u sve tri utakmice u skupini.

Volio bih čuti objašnjenje zašto je bilo tako.

Također me zanima zašto je UEFA zabranila transparente sa imenima gradova u Hrvatskoj ili minute šutnje za određene obljetnice.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:05   #14
Očito to je zato da se depolitizira sport, premda naredba da se nose oznake EU miriši itekako na politiku. To je novo "bratstvo i jedinstvo" .
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:50   #15
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Može. Ak može na banske, na moj auto, može i na prsi sportske, domoljubne ! Živjela EU !
Smrt fašizmu !
To brate
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:25   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čak tri utakmice smo igrali u rezervnim plavima koji meni, a i mnogim navijačima ne znače gotovo ništa.

Jako je velika sramota da su Hrvatsku prisilili da nosi gostujući dres u sve tri utakmice u skupini.

Volio bih čuti objašnjenje zašto je bilo tako.
Svašta A da si malo razmislio / izguglao, došao bi i sam do rješenja.

Nije nas nitko ništa prisilio nego je to bilo jedino rješenje jer nas je ždrijeb stavio u skupinu s tri reprezentacije kojima je prvi dres crveni, a "rezervni" bijeli.

Manjkavost našeg originalnog dresa je da s njim ne možemo igrat niti protiv crvenih niti protiv bijelih. Tako da smo i općenito na Euru puno više igrali s plavom kombinacijom.

Btw, i nemamo se što žalit, jer s originalnom nikad nismo pobijedili na Euru.

S "rezervnim" plavim dresom imamo skor: 6-2-2
S "rezervnim" bijelim dresom (Euro 1996) imamo skor: 2-0-0
S originalnim kockastim imamo skor: 0-1-5

Na svjetskom je razlika malo blaža (ali i dalje u korist plavog), ponajviše zbog Francuske '98.

Kockasti: 4-2-5
Plavi: 3-0-1
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:34   #17
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Svašta A da si malo razmislio / izguglao, došao bi i sam do rješenja.

Nije nas nitko ništa prisilio nego je to bilo jedino rješenje jer nas je ždrijeb stavio u skupinu s tri reprezentacije kojima je prvi dres crveni, a "rezervni" bijeli.

Manjkavost našeg originalnog dresa je da s njim ne možemo igrat niti protiv crvenih niti protiv bijelih. Tako da smo i općenito na Euru puno više igrali s plavom kombinacijom.

Btw, i nemamo se što žalit, jer s originalnom nikad nismo pobijedili na Euru.

S "rezervnim" plavim dresom imamo skor: 6-2-2
S "rezervnim" bijelim dresom (Euro 1996) imamo skor: 2-0-0
S originalnim kockastim imamo skor: 0-1-5

Na svjetskom je razlika malo blaža (ali i dalje u korist plavog), ponajviše zbog Francuske '98.

Kockasti: 4-2-5
Plavi: 3-0-1
Dali je fora u tome sto su crveno-bijeli kvadrati najuocljiviji? Koriste se u F1 npr...
...Pa neprijateljska obrana sve vidi u stotinci sekunde.

Po tome bi nam prvi dres trebao biti u zeleno-zelnim kockicama.
Srce kaze "normalne kockice", razum kaze - ne!

Mozda nacionalni referendum (u paketu sa izborom novog HNS-a).
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 06:42   #18
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Svašta A da si malo razmislio / izguglao, došao bi i sam do rješenja.

Nije nas nitko ništa prisilio nego je to bilo jedino rješenje jer nas je ždrijeb stavio u skupinu s tri reprezentacije kojima je prvi dres crveni, a "rezervni" bijeli.

Manjkavost našeg originalnog dresa je da s njim ne možemo igrat niti protiv crvenih niti protiv bijelih. Tako da smo i općenito na Euru puno više igrali s plavom kombinacijom.

Btw, i nemamo se što žalit, jer s originalnom nikad nismo pobijedili na Euru.

S "rezervnim" plavim dresom imamo skor: 6-2-2
S "rezervnim" bijelim dresom (Euro 1996) imamo skor: 2-0-0
S originalnim kockastim imamo skor: 0-1-5
Ok, malo je glupo da sa "rezervnim" dresom imamo 12 utakmica a sa "glavnim" samo 6.

Osim toga sa kockastim (i bijelim ali tada i plavim) dresom smo ispisali najslavnije dane, one iz 1998. u Francuskoj
Da vratimo te plave dresove, ne bih imao zamjerki.
Na Europskim se ionako nismo baš proslavili iako je zadnje bilo solidno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:35   #19
Jbg, što se tiče ovog prvog u Europi je to dosta nezgodan glavni dres iz navedenog - nemali broj europskih reprezentacija ima prvi crveni, a drugi bijeli dres ili obrnuto, pa nam se na ovom Euru dogodilo da imamo tri takve u skupini, a onda nema druge nego da mi igramo u plavima.

Na svjetskom je već drugačije jer izvaneuropske reprezentacije rijetko imaju tu kombinaciju.

Što se tiče drugog, ne vjerujem u uroke ali dosta je zanimljiva ta tradicija. Čak i u Francuskoj je plavi bio puno "uspješniji" - s kockastim smo dobili dvije utakmice u skupini, ali nakon toga - Rumunji plavi, Nijemci plavi, pa gubimo od Francuza s bijelim i dobijamo Nizozemce s plavim.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:17   #20
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Jbg, što se tiče ovog prvog u Europi je to dosta nezgodan glavni dres iz navedenog - nemali broj europskih reprezentacija ima prvi crveni, a drugi bijeli dres ili obrnuto, pa nam se na ovom Euru dogodilo da imamo tri takve u skupini, a onda nema druge nego da mi igramo u plavima.

Na svjetskom je već drugačije jer izvaneuropske reprezentacije rijetko imaju tu kombinaciju.

Što se tiče drugog, ne vjerujem u uroke ali dosta je zanimljiva ta tradicija. Čak i u Francuskoj je plavi bio puno "uspješniji" - s kockastim smo dobili dvije utakmice u skupini, ali nakon toga - Rumunji plavi, Nijemci plavi, pa gubimo od Francuza s bijelim i dobijamo Nizozemce s plavim.
Protiv Francuske smo igrali u bijelima, jer su oni plavi, jbg izgubili smo, ali to je bio dres s kojim smo igrali u polufinalu.

Ali kažem, ni ti plavi mi nisu smetali.

Pogledaj recimo plavi dres iz 1998.
http://hrvatskanogometnareprezentaci...474051.jpg?675

A pogledaj molim te ovo sada
http://www.hia.com.hr/wp-content/upl...ezentacija.jpg

Kakve veze plave "kockice" (ilitiga kvadratići) na drugoj nijansi plave imaju sa našim grbom?

Najlošiji dres do sada...*

*OK, ovo je bio najlošiji dio opreme ikada, netko nam uvalio trenerke koje Estonci nisu htijeli
http://www.jutarnji.hr/migration_cat...reprezentacija
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.