Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2006., 14:33   #41
Najbolji program do sada za crtanje kuhinja (a strojarski sam inženjer, pa znam ponešto) je program Sketchup 5. Ima već dosta elemenata i mnogo je pogodan i lak za rad.
http://www.sketchup.com/
Ja imam verziju koja se ne mora instalirati, radi i sa USB diska.
Ako ti treba linak, javi se na PM.
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 13:32   #42
Ako se nekome da nacrtati moju kuhinjicu...da bude tamna i evo malh uputa

Zid od kojeg bi pocela kuhina (koji gledate ako ste nasuprot nje) je dugacak 2,5m
pšocinje wirpollovim friziderom sirokim 90 cm i visokim 177, te dubokim 75. Iznad njega jedan element do stropa. Odnosno htjeli bi da svi gornji elmenti budu do stropa znaci visina zida je 2,35. Do njega ide elment visokiu u kioji bi bila ugradena pecnica. Iznad pecnice element, a ispod tri ladeice. Nastavak elementa se produzuje na iduci zid koji je dug 1,62. Znaci u tom produzetku bi trebala ici ploca iznad napa koja je ugradbena, ali se ne razvlaci. Tu ide kutni element. U produzetku na novom zidu ce ici jedan sudoper okrugli,a ispod perilica. To je ukratko to, nadam se da sam to ok srocila.
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 13:50   #43
Quote:
maks kaže: Pogledaj post
base unit for built-under oven
to je ugradbeni element, ali nacrta ti odmah i pečnicu i ploču

da li ima tako nešto za ostatak stana?


Room aranger, SketchUp, Arcon itd itd a imaš već otvoren topic na tu temu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 12:50   #44
Quote:
bubamarica kaže: Pogledaj post
Ako se nekome da nacrtati moju kuhinjicu...da bude tamna i evo malh uputa

Zid od kojeg bi pocela kuhina (koji gledate ako ste nasuprot nje) je dugacak 2,5m
pšocinje wirpollovim friziderom sirokim 90 cm i visokim 177, te dubokim 75. Iznad njega jedan element do stropa. Odnosno htjeli bi da svi gornji elmenti budu do stropa znaci visina zida je 2,35. Do njega ide elment visokiu u kioji bi bila ugradena pecnica. Iznad pecnice element, a ispod tri ladeice. Nastavak elementa se produzuje na iduci zid koji je dug 1,62. Znaci u tom produzetku bi trebala ici ploca iznad napa koja je ugradbena, ali se ne razvlaci. Tu ide kutni element. U produzetku na novom zidu ce ici jedan sudoper okrugli,a ispod perilica. To je ukratko to, nadam se da sam to ok srocila.
Čuj ovo tvoje mi se čini kao nemoguća misija ako sam dobro pokupio dimenzije. Evo prvog pokusaja da dobiješ barem djelomičnu sliku kaj ste zamislili. Gornjih elemenata još nisam stavio jer i ovo daje za početak dovoljno, mislim. Kad se stavi sudoper, gdje bi stala perilica, radne plohe nemaš ništa itd itd.... Po meni, treba se odreć ovog visokog ormara s pečnicom, pečnicu spustiti ispod kuhanja, te tako dobiti više radne plohe i mjesta za sudoper i perilicu.


Zadnje uređivanje tzac : 29.06.2007. at 13:42. Reason: Dodan Quote i tlocrt
tzac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 18:44   #45
Dragi Tzak hvala ti puno, valjda sam krivo napisala, ali nema veze...evo i ja sam ovih dana nacrtala svoju kuhinju uz puno muke jer je komp na kojem trenutno dosta sporiji od ostatka na kojim radim, ali polako.....


Evo sad sam dosla na jos jedni ideju, da mozda premjestim taj tzv. sank na suprotni zid,a pecnicu stavim do dimnjaka,a s elementima produzim i na ovaj treci zid lijeco tako da bi onda do sanka dosao frizider, pa elementi u L, pa ploca i sudoper, pa opet elementu u L, pa pecnica...da li ti se to da pokusati nacrtati.
Hvala
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 00:12   #46
Ha bubamarica ti si stvarno tipično žensko. Lijevo i desno ti je svejedno, zidovi sim, zidovi tam. Uh treba to pohvatati Kao da pričam sa svojom boljom polovicom..... Nego mislim da je najbolje da mi barem skiciraš raspored svih zidova i njihove točne dimenzije, vidiš da sam u početku sve okrenuo naopako, jer nam inače uzaludan trud svirači. Ovaj tvoj opis čitam već jedno pet puta i opet mi niš nije jasno

Provuci kroz taj program samo raspored zidova pa taj tlocrt stavi na forum ili PM


U međuvremenu evo i tebi

Evo sad sam izgleda pohvatao na koji si lijevo zid mislila iako ga na tvojoj slici nema jel? Dakle zid je isto i sa strane frižidera ? Ok, probat ću napravit nešto

Zadnje uređivanje tzac : 30.06.2007. at 00:15. Reason: Konačno shvatio
tzac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:27   #47
To je ona druga verzija, ali nije to to tako da ostajem pri prvoj.

Hvala svima na pomoci.

Zadnje uređivanje bubamarica : 02.07.2007. at 12:04.
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:15   #48
Quote:
bubamarica kaže: Pogledaj post
Ako se nekome da nacrtati moju kuhinjicu...da bude tamna i evo malh uputa

Zid od kojeg bi pocela kuhina (koji gledate ako ste nasuprot nje) je dugacak 2,5m
pšocinje wirpollovim friziderom sirokim 90 cm i visokim 177, te dubokim 75. Iznad njega jedan element do stropa. Odnosno htjeli bi da svi gornji elmenti budu do stropa znaci visina zida je 2,35. Do njega ide elment visokiu u kioji bi bila ugradena pecnica. Iznad pecnice element, a ispod tri ladeice. Nastavak elementa se produzuje na iduci zid koji je dug 1,62. Znaci u tom produzetku bi trebala ici ploca iznad napa koja je ugradbena, ali se ne razvlaci. Tu ide kutni element. U produzetku na novom zidu ce ici jedan sudoper okrugli,a ispod perilica. To je ukratko to, nadam se da sam to ok srocila.

hajde da se ja malo poigram tom tvojom kuhinjom....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:45   #49
Quote:
bubamarica kaže: Pogledaj post
To je ona druga verzija, ali nije to to tako da ostajem pri prvoj.

Hvala svima na pomoci.
pogledala ja to ... ma meni je ipak bolja ona druga verzija, jer je tu taj frižider na potpuno krivoj poziciji; zaklanja pogled u kuhinju, ali tako da ju ne odvaja od ostatka prostora, nego jednostavno ... tu ne paše! Kuhinja je bez prozora, pa se time gubi i ono malo prozračnosti koja bi se dobila onim drugim prijedlogom.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:48   #50
ovaj za kuhinje je super (iako nema opcije za elemente iznad frizidera)...

a onaj designer mi se uopche ne svidja (ruzni elementi, slab izbor...)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 18:00   #51
http://kitchenplanner.alno.de/

Definitivno najbolji!!! složila identičnu kuhinju onoj kakvu sam željela a i onoj kakvu sam kupila
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 18:55   #52
Projektiranje, crtanje kuća

Zanima me imali gdje besplatni program za crtanje, projektovanje kuca i unutrasnje uredjenje. Zanimaju me nacrti obiteljski kuca i vikendica.
Za svaku pomoc unaprijed zahvaljujem.
gisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 20:14   #53
Arhitekti koriste program Autocad.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 20:38   #54
Quote:
gisa kaže: Pogledaj post
Zanima me imali gdje besplatni program za crtanje, projektovanje kuca i unutrasnje uredjenje. Zanimaju me nacrti obiteljski kuca i vikendica.
Za svaku pomoc unaprijed zahvaljujem.
Ne razumijem uopće od kuda ikome ideja da postoji nešto tako korisno i još da je besplatno.

U kojem mi to svijetu uopće živimo? Kapitalističkome ili Raju Besplatnome?
Ili pak u materijalističkim (kapitalističko, itd ... -čko) društvima u kojima se sve nastoji naplatiti?
Čudi me da još nisu uveli (pred)porez na smrt.

U svijetu odavna postoji nešto što se zove intelektualno vlasništvo.
(kolika je to svjetska vrijednost (svetinja) ukazuje fenomen pametnjakovića Billa Gatesa)
A problem sa svakim vlasništvom je isti - ono je neotuđivo, pa se od njega ni ne odustaje.
Ono se ni ne ustupa na korištenje bez naknade.

Koliko sam upućen, na Balkanu se besplatno dijele jedino pljuske.

P.S.
Da, postoje programi s kojima se mogu izrađivati crteži kuća, imaju u sebi integrirane banke jednostavnih crteža, tzv. "blokova" elemenata namještaja, opreme, i dr. stvari koje se ugrađuje u kuće.
Najpoznatiji je AutoCAD, ali sukladno i prije rečenom i debelo je skup.
Ali i vrijedi ukoliko se namjeravaš time baviti. Isplati ga se nabaviti.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:45   #55
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Ne razumijem uopće od kuda ikome ideja da postoji nešto tako korisno i još da je besplatno.

U kojem mi to svijetu uopće živimo? Kapitalističkome ili Raju Besplatnome?
Ili pak u materijalističkim (kapitalističko, itd ... -čko) društvima u kojima se sve nastoji naplatiti?
Čudi me da još nisu uveli (pred)porez na smrt.

U svijetu odavna postoji nešto što se zove intelektualno vlasništvo.
(kolika je to svjetska vrijednost (svetinja) ukazuje fenomen pametnjakovića Billa Gatesa)
A problem sa svakim vlasništvom je isti - ono je neotuđivo, pa se od njega ni ne odustaje.
Ono se ni ne ustupa na korištenje bez naknade.

Koliko sam upućen, na Balkanu se besplatno dijele jedino pljuske.

P.S.
Da, postoje programi s kojima se mogu izrađivati crteži kuća, imaju u sebi integrirane banke jednostavnih crteža, tzv. "blokova" elemenata namještaja, opreme, i dr. stvari koje se ugrađuje u kuće.
Najpoznatiji je AutoCAD, ali sukladno i prije rečenom i debelo je skup.
Ali i vrijedi ukoliko se namjeravaš time baviti. Isplati ga se nabaviti.
Naravno da postoje besplatni i uz to jako korisni programi... ali ne radi ih "pametnjakovic".... http://hr.wikipedia.org/wiki/Linux

Sto se tice autocada.... otvori neki oglasnik i kupi ga za 20kn
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:56   #56
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Najpoznatiji je AutoCAD, ali sukladno i prije rečenom i debelo je skup.
Ali i vrijedi ukoliko se namjeravaš time baviti. Isplati ga se nabaviti.
no ako se s tim ne baviš, isplati se otići do pirata i kupiti isto za 100 kn.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 10:07   #57
Tko hoće neka pomogne

...a tko neće neka šuti. Zašto odmah napadate čovjeka?
Naravno da postoje besplatni programi za projektiranje, ako ima besplatan OS zašto ne bi i programi bili besplatni.
Najpoznatiji je program za projektiranje google sketchup, nije za profesionalce nego za nabrzinu skicirati kako bi neka prostorija izgledala, ima besplatna verzija koja je skroz OK. Intuitivan je, nova verzija je jako velika za download (6.o.38 - 30Mb), a starija ima samo 5Mb il tak nešto, nova je veća samo radi većeg početnog tutoriala kolko sam vidio....Ima i za skinuti besplatnih blokova za umetanje u crtež.
Što se tiče autocada mislim da je bzvz nekome mučiti se u njemu ako ne misli s njim raditi duže vrijeme. Btw. ima i različitih varijanti autocada (Acad lite, mislim da ih ima na download.com besplatnih)
Pitanje...na koji bi način studenti završili arhitekturu ako bi svaki od njih svake godine trebao davati par tisuća kn za jedan od svih softvera kojima se moraju koristiti? Koliko bi studenata uopće bilo?
_P.S. Ako misliš da ti je dosta da pogledaš neki tlocrt pa da projektiraš kuću onda bolje nemoj ništa ni počinjati...(Pogledaj oglasnik i vidjet ćeš hrpu loših tlocrta stanova koji se prodaju za skupe novce)
Marko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:03   #58
Pa crtaj u WORDU!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 18:49   #59
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
Naravno da postoje besplatni i uz to jako korisni programi... ali ne radi ih "pametnjakovic".... http://hr.wikipedia.org/wiki/Linux
Sto se tice autocada.... otvori neki oglasnik i kupi ga za 20kn
Naravno da postoje i besplatni programi. Ali, korisnost je ključni moment.
Pitanje je dakle čemu neki besplatni programi mogu poslužiti, a ako nisu oni koji su najčešće u upotrebi. Jer je temeljni problem u njihovoj nekompatibilnosti s drugim programima na tržištu, a bez kojih je izrada cjelovitog projekta kuće (a što je pokretaču teme cilj) u biti osuđena na nepotpunost, manjkavost, ili kako bi se kvalitativnim mjerilima reklo na neozbiljnu ili djetinju razinu, a ne profesionalnu.

Jasno je da se na "crno" može naći svakakvih, pa i AutoCAD-ovih inačica programa.
No, samo po sebi tako stečena "imovina" povlači razne radne i društvene nepogodnosti.
Koje? Toliko i sami možete pretpostaviti i domisliti.

Ipak, kod nabavke bilo kakvog softwarea kojega plaćate (ma iz kojih god kanala nabavke i kojih god cijena), nastojte ga nabaviti i dobiti ne samo kao instalirani program na vlastitom PC-u nego u obliku diska s tim programom, za vlastitu vam mogućnost instalacije i reinstalacije toga programa.
A i trebali biste se prije plaćanja uvjeriti u ispravnost toga što se kupuje.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:28   #60
znaci imas original winowse, office, corel, photoshop? to su neki programi koje ima dosta ljudi koje ja znam na svom kompu, ali neznam nikoga da to ima original.

ja osobno koristim linux ubuntu i za sve to imam adekvatnu besplatnu, legalnu zamjenu.
Stvarno neznam da li postoji neka zamjena za autocad jer mi ne treba pa sam iz tog razloga predlozio covjeku da kupi iz nekog oglasnika. (pod pretpostavkom da ima windowse)
Ili moze kupiti original... malo sam proguglao i vidim da kosta samo 37.565.83kn.... mozda se negdje nadje i nesto jeftinije....
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.