Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 09:56   #261
ma stvar je vrlo jednostavna, bez obzira na godine (da izbjegnemo generaliziranja), nerko doše do točke na kojoj je spreman za zajednički život, ozbiljnu vezu/brak ILI nije, naravno da pritisak partnera neće ništa dobro (očekivano) polučiti, zrela će osoba reći molim te daj mi još vremena ili ako je siguran da nije i da najvjerojatnije ni neće biti spreman pa će to tako i izgovoriti. znači stvar je emocionalne zrelosti, a tu bi dodala i neka karakterna obilježja kap što je poštenje, fair play pa na otvoreno pitanje kaže, žao mi je, ako to očekuješ, ja nisam spreman na takav korak i ne bi htio da gubiš svoje vrijeme jer imamo totalno različita gledišta/očekivanja.
al takvih je jako, jako malo, nažalost
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 10:46   #262
Po meni.. stvar je u odnosu. Neće te više.. bilo s pričom o braku ili ne. Game over !
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:42   #263
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Poceta je prica o braku nakon devet mj sasvim dovoljno. Druga stvar vidjali smo se svaki dan,u kucama,kaficima,obilazenju porodice. I sta treba vise od toga?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
pitanja koja se postavljaju, a o kojima nisi pisala ili je meni nešto promaklo, su:

koliko ste se uspjeli u tih toliko i toliko mjeseci emocionalno zbližiti?

koliko je bila kvalitetna komunikacija?

kad se prvi put spomenula ozbiljna veza i što ste rekli o vlastitim očekivanjima?

jeste li uopće razgovarali o zajedničkom useljavanju ili si ti na temelju jedne njegove rečenice izgovorene majci i ponovljene tebi iskonstruirala cijelu priču o skorom braku?

treba cijeli odnos izanalizirati, a ne reći e sad je vrijeme za to i to, a da se o tome nije pošteno porazgovaralo? stavljam upitnik jer ne znam
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:48   #264
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Ko je pricao o zajednickom zivotu?Gdje si to procitala?To nigdje nije napisano jer se zajednicki zivot nikada nije ni pominjao
ups, loše, ako je bilo tako, nisi zapravo imala nikakvih realnih temelja za očekivanje braka
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:53   #265
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Nikoga ja nisam tjerala ali takodjer mi nije odgovarala veza gdje se vidja sa mnom radi seksa ,kafica u jednom te istom kaficu jer mu je mrsko sve drugo i to je to.A naravno da ne mislim da mu radjam sa 40-45 jos da mi kaze "sorry duso ja cu naci mladju koja mi moze roditi".
u prijašnjem nekom postu si opisala svakodnevno viđanje skoro kao idilično, a ovo sad je nešto sasvim drugo
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:57   #266
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Najgore je sto je na pocetku bio DIVAN malo je reci divan,Vidjali se svaki dan,sve djelili sve islo kako treba.Promjena se desila zadnjih 10 dana,ni toliko .Samo odjednom.
Majka i sestra su mu za to da se zeni mislim da mu je prekipilo jer su ga one pritiskale
jako su ti postovi kontradiktorni
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:59   #267
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Pretjerujete.Za toliko mjeseci hodanja,ako imate sve uslove ,znate familiju i VOLITE nekoga,jos sa tolikim godinama ljudi se zene ili prekidaju.Sta sam trebala.Da se vodam s njim do 45,da mi kaze "Sad necu da te zenim jer ne mozes mi roditi"i noga u dupe.Molim vas.Normalno je da neko blizu 40 nakon toliko mjeseci ako ima sve uslove i Voli nekoga zeli da se uda(zeni).Pustite supllje molim vas,necu radjati sa 40+
stavljaš naglasak na vremensko trajanje, a ne na kvalitetu veze za koju sad već mogu lakše pretpostaviti da i nije bila neka sreća
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:01   #268
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
u prijašnjem nekom postu si opisala svakodnevno viđanje skoro kao idilično, a ovo sad je nešto sasvim drugo
I jos je rekla daje in jedini s kojim se vidjela u buducnosti.

Smrdi na deluzije.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:09   #269
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Poceta je prica o braku nakon devet mj sasvim dovoljno. Druga stvar vidjali smo se svaki dan,u kucama,kaficima,obilazenju porodice. I sta treba vise od toga?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
puno, puno više od toga treba- treba imati kvalitetan odnos


žao mi je što sam prepovršno pročitala što si dosad napisala, ali sad je sve jasno
vjerujem da ćeš i ti jednog dana proanalizirati sve ovo i shvatiti da drugačiji završetak nisi niti mogla očekivati, sad je još svježe i jako je teško sebi priznati neke stvari
sretno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 17:06   #270
Rejoflajt uzalud se trudiš. Jer autorici nije bitan kvalitetan odnos nego brak.
Sorry autorice možda griješim ali to je ono što vrišti iz tvojih postova.
Sve više ljudi uopće više ne drži do braka, ne žele se ženiti. Onda kad se nađu dvoje koji po tom pitanju imaju suprotno mišljenje jedan mora napraviti kompromis. Ali bitno je da je odnos kvalitetan, da se o tome može razgovarati bez svađe. Da ti njemu možeš objasniti zašto je tebi brak bitan a on tebi zašto ga ne želi. Onda ti probaš shvatiti njegovu stranu a on tvoju. To je kvalitetan odnos- da možete razgovarati o svemu kako god glupo ili čudno bilo. I ako toga nema šta će ti uopće takav odnos?
I djeca? S čovjekom sa kojim o svojim potrebama ne možeš razgovarati?

Ovo je sve u stilu "samo da me oženi pa sam to riješila".
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:47   #271
otkad se tu nije pisalo. tema umrla kao i nasa ljubav. neki dan je bilo mjesec dana od prekida mada smo se iza toga vidjeli 2 puta. zadnji put 3.4. i od tada nista. nema ga,nema mene. on na fb svaki dan doda po 4 ,5 djevojaka . ne znam sta je s njim sem sto me u petak zvala njegova mama . da pita sta je s nama,javlja li se. kaze on ne zeli da prica o tome

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:19   #272
Zivot ide dalje..
Samo polako..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.