Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 18:19   #2341
Quote:
Thermaltake868 kaže: Pogledaj post
Pa neam pojma iskreno onak htio bi uštedit nešto love, a mislio sam na to kao za kamate pa će mi se nakon nekog vremena isplatit valjda, ne ?
Štednja kao štednja jest ok ali od kamata ne trebaš puno očekivati a posebno ne ulaziti u neke obaveze. Kao što je kolega napisao gore, da imaš npr. 10.000 kn cijelu godinu na štednji (ne sa mjesečnim uplatama to ispadne puno manje) tih 0,5% je 50 kuna godišnje. A sad koliko je 50 kn godišnje "isplativo"
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:02   #2342
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Štednja kao štednja jest ok ali od kamata ne trebaš puno očekivati a posebno ne ulaziti u neke obaveze. Kao što je kolega napisao gore, da imaš npr. 10.000 kn cijelu godinu na štednji (ne sa mjesečnim uplatama to ispadne puno manje) tih 0,5% je 50 kuna godišnje. A sad koliko je 50 kn godišnje "isplativo"
Ma da bezveze, mislim da ću napravit ovako sa tekućeg od plaće stavljat neki iznos kolko mogu na žiro i tako štedit sa žiro mi se ništa ne uzima za mjesečnu naknadu i boli me đon samo ne znam jel mi uzme naknadu 2kn ako sam sebi stavljam na račun.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 21:54   #2343
E da li netko zna kolki je limit na žiro pbz računu pošto mi tamo ne piše ništa na mbpz za limit dok na tekućem piše.

I kolka je kamata na pozitivan saldo na tekućem, na žiru mi piše 0.10% na tekućem ništa.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 06:24   #2344
Žiro račun ne može biti u minusu. Kamata na TR je isto neka minimalna...


Sent from my iPad using Tapatalk
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:41   #2345
Quote:
Thermaltake868 kaže: Pogledaj post
Ma da bezveze, mislim da ću napravit ovako sa tekućeg od plaće stavljat neki iznos kolko mogu na žiro i tako štedit sa žiro mi se ništa ne uzima za mjesečnu naknadu i boli me đon samo ne znam jel mi uzme naknadu 2kn ako sam sebi stavljam na račun.
ja bi napravio u erste otvorenu štednju na dvije godine,sa fiksnom kamatom na sve uplate 2,35% te dobiješ premiju od 15% ukoliko izdržiš do kraja.

p.s. ove ostale pametnjakoviće ne slušaj.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:42   #2346
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Štednja kao štednja jest ok ali od kamata ne trebaš puno očekivati a posebno ne ulaziti u neke obaveze. Kao što je kolega napisao gore, da imaš npr. 10.000 kn cijelu godinu na štednji (ne sa mjesečnim uplatama to ispadne puno manje) tih 0,5% je 50 kuna godišnje. A sad koliko je 50 kn godišnje "isplativo"
to samo u tvome svijetu je godišnja kamata 0.5% na oročenu kunsku štednju
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:44   #2347
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
to samo u tvome svijetu je godišnja kamata 0.5% na oročenu kunsku štednju
Da pažljivije čitaš vidio bi da sam se samo nadovezao na post iznad toga
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 11:47   #2348
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da pažljivije čitaš vidio bi da sam se samo nadovezao na post iznad toga
ja sam mu dao jedini racionalni savjet,naveo sam mu jednu od velikih banaka,sa najvećom kamatnom stopom trenutno,te štednju koja njemu najviše odogovara,bolje od ovoga neće dobiti.

p.s. zaboli me za njegovu štednju i zaradu!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 22:59   #2349
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
ja bi napravio u erste otvorenu štednju na dvije godine,sa fiksnom kamatom na sve uplate 2,35% te dobiješ premiju od 15% ukoliko izdržiš do kraja.

p.s. ove ostale pametnjakoviće ne slušaj.
A već imam u pbzu tekući i žiro, nekako mi erste nije draga banka ne znam zašto.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:06   #2350
tvoja stvar.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 22:08   #2351
Samo da dodam, to što ti na žiro nema naknade za vođenje ti ništa ne znači, jer je stvar ista, bio ti novac na tekućem ili žiro, taman tekući bio i prazan, ti ćeš platiti naknadu Dakle, opet imaš jednako love.



Na tekućem postoji neka minimalna kamata, valjda u lipama
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 22:14   #2352
Žiro nema naknade ali ćeš je isto platiti?
Ako je meni jasno što si htio reći
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 13:00   #2353
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Žiro nema naknade ali ćeš je isto platiti?
Ako je meni jasno što si htio reći
Pa nisam siguran razmišljam li ispravno, ali ako imaš otvoren tekući i žiro(nisam siguran jesu li povezani, ili ja mogu zatvoriti tekući, a da mi ostane žiro), imaš situaciju:

A) Na tekućem 1000kn, na žiro 0kn. Na kraju mjeseca(ili na početku novog, nisam siguran), skine ti sa tekućeg 7kn, Stanje na tekućem 993kn, a na žiro i dalje nula. Imaš ukupno 993kn


B) Na tekućem imaš 1000kn, na žiro 0kn. Prebaciš 1000kn na žiro, jer on nema naknade, i tada imaš 0kn na tekućem i 1000kn na žiro. Na kraju mjeseca naplate ti 7kn za vođenje, pa imaš -7kn na tekućem i 1000kn na žiro, odnosno bogat si 993 kn


Ako sam dobro razumio, autor pitanja ne misli zatvarati tekući(možda sam bio površan), pa se pitam gdje je razlika između situacije A koju autor ima sada, i situacije B, koju misli poduzeti? Osim što je upitno ima li ikakvu kamatu ako je lova na žiro



Btw, gore sam napisao da na TEKUĆEM platiš naknadu, bez obzira imaš li na njemu sredstava, ili ne. Nije nemoguće završiti na taj način u crvenom minusu.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 22:18   #2354
šteja

hej ma kojih 2,35 posto u erste. kamata na štednju u eurima im je 1 posto, jako mala kamata za štednju, sramota


Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
ja bi napravio u erste otvorenu štednju na dvije godine,sa fiksnom kamatom na sve uplate 2,35% te dobiješ premiju od 15% ukoliko izdržiš do kraja.

p.s. ove ostale pametnjakoviće ne slušaj.
ttino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 22:31   #2355
Onda ti pajdo uzmi tih 1000kn, stavi ih u kuvertu, ulozi u nesto i javi mi za godinu dana koliko novaca imas.4/5 ljudi bi imalo manje od 1000kn
Poanta stednje je da ,kako i ime kaze, stedis , stavljas novce sa strane.Dal je kamata 1 ili 1.5%, tak svejedno.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 22:48   #2356
Vidim da su ljudi vec postavljali pitanje,ali nisam nasla odgovor pa cu ponoviti, u kojoj je valuti najsigurnije stediti? U razdoblju od npr iduce dvije godine?
Ne mislim zaraditi na kamatama,znam da su mizerne, ali htjela bih ne izgubiti na glavnici. Trenutno imam stednju u eurima i malo me brinu i sami euri i sigurnost banaka jer kojeg god ekonomskog strucnjaka vidim na telki, svaki predvidja Grcku ili gore.
Znam da se u bankama garantira neki iznos za stednju, ali postoji li neki nacin za cuvati novce (osim u carapi) da je siguran i dostupan cak i u slucaju da banke budu blokirane?
Znam da sam paranoicna, ali malo je turbulentno u zadnje vrijeme, a ja volim imati rezervni plan
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 23:52   #2357
Sve kune pritvoriti u eure(sad je nizak)....u slucaju grckog scenarija ode euro na minimalno 8kn....A te eure cuvati u carapi.....banke maksimakno izbjegavati 1%je pre malo kad zivis u banana republici....meni su jos ostali samo euri na imex banci....orocenje do listopada 2016.....tada ih u potpunosti dizem....prije misec dana sa iste banke skinuo sve kune....inace se sa bankama druzim zadnjih 20 godina....bilo je tu kamata i od 10%.....Ali 1% je pre mala cijena za moje zivce

Sad mi je sva lova u sefu pokraj kreveta(osim tih eura)....tako da puno mirnije spavam...A za one koje hvataju neke misli...ispod kreveta imam i violinu sa vrucim olovom
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 08:39   #2358
jel sef vatrootporan? (ne daj Boze zla, jel)
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 19:32   #2359
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
jel sef vatrootporan? (ne daj Boze zla, jel)
Nofci su vakumirani i onda stavljeni u kantu sa vodom...koja je stavljena u sef
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 21:35   #2360
Ne vidim zašto bi grčki scenario bio opasan ako se štedi u € Logično je da u takvoj situaciji vrijednost domaćeg novca opada, prema tome, tečaj eura raste. Iako bi realno vjerojatno imala jednako love, ako je držiš u eurima, a gubila ju, ako ju čuvaš u kunama(jer kod nas većina robe i usluga(stanarina, tehnička roba, automobili, nekretnine) koje većinu ljudi zanima ionako se izražava u eurima)
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.