Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 13:10   #1941
Pozdrav, jel ima tko iskustva s prijevarom vezanom uz Mastercard Zagrebačke banke? Na moju uloženu reklamaciju da transakcije nisam ja napravila, niti je kartica izgubljena niti ukradena, oni su mi ipak skinuli cjelokupan iznos troškova s računa. Ima li tko iskustva s tim? Da li nakon istrage novac ipak vraćaju ili se mogu s tim pozdraviti? Upit sam postavila službenici kad sam uložila prigovor. Ona mi je tada rekla da mi novac ne bi trebali skinuti s računa, ali da će brzo imat konkretne informacije koje će mi javiti. Naravno, informaciju da će mi novac skinuti s računa nikada mi nije javila.
Emeralda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:41   #1942
ako se dokaže da je reklamacija opravdana (tj. da ti je netko zloupotrebio karticu) vratit će ti novac sa danom kad su ti ga i skinuli.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 18:49   #1943
Meni nisu niti skinuli novac , tj na prvom mjesecnom obracunu je za problematicne transkacije pisalo da su privremeno stornirane zbog prigovora, i to je bilo to.
Nisu nikad niti bile naplacene.

Moje iskustvo po tom pitanju sa zabom je zaista bilo pozitivno.
Samo sam potpisala izjavu koje transakcije nisu moje i to je bilo sve.
Kartica je ponistena i dobila sam novu.


Ajde, jedino me nerviralo sto je naplata izrade nove kartice isla na moj racun jer po meni nije bas trebala jer ja sam koristila karticu normalno ko i uvijek do tada (a i nakon toga) , i to sto je bila hakirana ne smatram svojom odgovornoscu, al mi se nije dalo natezati oko toga, tako da trosak svega bio 50 kn za novu kartici
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:17   #1944
Cilla, hvala na odgovoru. Izgleda da je službenica onda zeznula. Sad ću im dignut takvu buku jer zbog toga meni ide kamata na minus. Jučer sam ju zvala, nema pojma zašto su mi skinuli, da će provjeriti i javiti se. Nije se javila. Danas opet zovem, u petak sam u banci. Tu izjavu o kojoj pričaš sam isto potpisivala. A kad sam provjeravala preko m zabe da li mi što dolazi na naplatu, nije ništa pisalo - i onda odjednom dođe...
Emeralda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 20:24   #1945
Pozdrav!

Imam otvoren obrtnički račun u Zabi i htjela bih prvu zaradu prebaciti na svoj privatni račun. Malo me zbunjuje to što moram navesti vrstu prometa (dugovni i potražni ili dugovni ili potražni). Zna li netko što bih trebala odabrati i koja je razlika? Hvala!

EDIT

Sad vidim da mogu odabrati i samo kunski nalog za plaćanje... mogu li samo to ispuniti?
KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 13:57   #1946
da, samo svrhu napiši Pozajmica vlasniku i tako svaki mjesec možeš prebacivati
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 19:50   #1947
Koja od kartica zabe (ona plavkasta od tekućeg, ona ljubičasta od deviznog ili ona narančasta od kunskog žiro računa) se može koristiti tj. registrirati na paypal?
Najbolje bi mi bilo da to mogu s onom ljubičastom od deviznog pa stavim na račun koliko mi treba i siguran sam.

Imam sad onu prepaid kod Hypa no budući sam morao prebaciti plaću u Zabu nema mi smisla ostavljati taj račun u Hypo ako ne moram pa pitam za iskustva ako je netko probao i radi mu.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 20:01   #1948
devizni i žiro. obje su visa kartice i obje rade na paypalu
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 20:51   #1949
Izvrsno. Puno hvala.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:20   #1950
Zanima me ak imam na tekucem minus od 1900kn....

Jel mi se vise isplati za par mjeseci uplatiti cijeli iznos i ukinut ga.

Ili otic u banku i dogovoriti obrocnu otplatu 1900kn : 12mjeseci-- pa da mi svaki mjesec skida: 158kn i 33lipe--- zanima me da dogovorim tu otplatu bi li oni zaracunavali jos i kamatu na svaku ratu?

Nije beg cicija, al kad su banke u pitanju tu gledam da ustedim svaku kunu
Odnosno, da se sto manje od mene ogrebu ako je ikako moguce.

Drugo pitanje, dal se placa kakva naknadna ako netko ima punomoć na koristenje mog računa?
Hvala.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:49   #1951
Hm, što kraći rok otplate to se plaća manje kamata.
A za ovo drugo-ne znam, ali vrlo vjerojatno
(pokušao naći na njihovim stranicama, pa je kupus)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:51   #1952
sori, izgleda da sam našao-2 kn mjesečno
http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...df?MOD=AJPERES
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 16:21   #1953
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
sori, izgleda da sam našao-2 kn mjesečno
http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...df?MOD=AJPERES
Ipak je nama bespl. jer koristimo ovu lepezu....

Hvala svakako...

Ako je minus 1900kn, a godisnja je kamata 10.10 %

jel na godisnjoj razini skinu 190kn kamatu
+ 10kn mjesecno naknada x12mj = 120kn + 190kn = 310kn

ili je ta kamata pak veca? kako se to racuna ne kuzim
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 18:17   #1954
Super mi je kako si pootvarala račune u svim bankama i ugovorila pakete u svakoj, a da se prije toga nisi potrudila čak niti pročitati uvjete i naknade. Jesi li uzela i studentski MasterCard u Zabi?

Mjesečna naknada za stud. lepezu je 5kn, a u nju ti je uključen i besplatan opunomoćenik po računu.

Ukoliko si cijelu godinu u minusu 1900kn platit ćeš ukupno 191,90kn kamate. Koliko ja znam, obročna otplata minusa moguća je jedino u slučaju da ti ga ukinu. Ali i u tom slučaju ti obračunavaju kamatu sve do otplate.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 18:30   #1955
Aj, mokry, ne budite prestrogi, pisala je negdje da i mamine financije
dovodi u red
Da, ovih 190 kn je kamata, a 120 kn su naknade-ukratko, ja bih tih
310 kn nekako pametnije koristio . Probajte uplaćivati napr 200 kn mjesečno
dok ne izadjete iz minusa, a onda-ako sam dobro shvatio ne treba Vam taj tekući-
zatvorite tekući račun
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 07:28   #1956
Ne treba uplaćivati minus po 200 kn, samo treba otići u banku, tražiti zatvaranje dopuštenog prekoraćenja po računu te obročnu otplatu duga (na koju ima pravo bez naknada i kamata). Time se podmiruje i zatvara dop. prekoraćenje, a otvara kreditna partija koja se otplaćuje putem tekućeg računa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 08:07   #1957
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Super mi je kako si pootvarala račune u svim bankama i ugovorila pakete u svakoj, a da se prije toga nisi potrudila čak niti pročitati uvjete i naknade. Jesi li uzela i studentski MasterCard u Zabi?
Mjesečna naknada za stud. lepezu je 5kn, a u nju ti je uključen i besplatan opunomoćenik po računu.
Ukoliko si cijelu godinu u minusu 1900kn platit ćeš ukupno 191,90kn kamate. Koliko ja znam, obročna otplata minusa moguća je jedino u slučaju da ti ga ukinu. Ali i u tom slučaju ti obračunavaju kamatu sve do otplate.
Nemam Mastercard
Sa 17godina sigurno nisam razmisljala o naknadi u banci kad sam otvarala radi posla karticu vec sam slusala starce i gledala di mi blize bankomat
Starci su se posvađali oko toga, otac bio u PBZ , mama u ZABI.
On htio da budem PBZ, ona u ZABI- i eto sad imam 2 kartice
PBZ napravila kao učenica da mi dolazi placa na ljetnom poslu i nastavila koristiti.
A tekuci u ZABI kad je otac umro- da mi dolazi njegova mirovina (obiteljska na koju imam pravo ko redovan student)....

PBZ= tu imam tekuci +žiroračun(studentski index plus paket)
ZABA= imam karticu tekuceg racuna na koju pristize mirovina od pok.oca (dakle nije studentska lepeza nego senior lepeza ako sam u pravu, receno mi je da je to 10kn mjesecno )

Bas sam razmisljala dal ima ikako mogucnost da mi mirovina pristize na tekuci racun u PBZ?

Razlog tome je sto mi se ZABA ne sviđa i volila bi imati sve na 1kartici.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Imale smo mi jos 2go! kartice + 1American = jedva san se čekala iskoprcat iz toga--- haha tako da je ovo sada sitnica ali volila bi se i to ga rijesiti...

Mislim da bih trebala u tom slucaju svoju pbz karticu tekuceg iz studentskog paketa-- prebaciti u obicni tekuci--- i otici na mirovinsko i dat im podatke kartice da promjene isplatu ?

zvonkotelefonko hvala
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ne treba uplaćivati minus po 200 kn, samo treba otići u banku, tražiti zatvaranje dopuštenog prekoraćenja po računu te obročnu otplatu duga (na koju ima pravo bez naknada i kamata). Time se podmiruje i zatvara dop. prekoraćenje, a otvara kreditna partija koja se otplaćuje putem tekućeg računa.
Hvala na informacijama. Bas cu otici u banku i dogovoriti s njima da u 6mj se otplati
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 08:37   #1958
Hm, boky, pravo na obročnu otplatu se ima ako BANKA smanji minus.
Ništa, Splićanka, morati ćete dignuti mini kreditić od 2000 kn da to zatvorite
Ali, prije toga, odlučite se za jedan tekući, pa onda onaj drugi zatvarajte .
Sretno
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 08:41   #1959
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Hm, boky, pravo na obročnu otplatu se ima ako BANKA smanji minus.
Ništa, Splićanka, morati ćete dignuti mini kreditić od 2000 kn da to zatvorite
Ali, prije toga, odlučite se za jedan tekući, pa onda onaj drugi zatvarajte .
Sretno
Ne gori mi pod petama za ukinuti taj minus...
Hocu reci banka ca mi ga i dalje drzati.
Ovo je vise stvar moje dobre volje da ga ukinem i da ne placam kamatu ubuduce.

Ok,hvala na savjetima
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 14:22   #1960
Pozdrav, imam problem sa cekanjem na odobravanje kredita u Zg banci. Doslovno proces traje vec tri puna mjeseca. bila sam vec jedno stoput pitati sta je sa tim i stalno isti odgovor - u procesu je- ceka se potpis- pricekajte jos koji dan. Naime, trebam seliti u drugu drzavu, citajte trebala sam vec biti tamo. Obrzirom da je to dugomjesecni plan da odselim otisla sam kod osobne bankarice kako bi nasle najbolje rijesenje i da se zatvore kartice minusi i da mi ostane nesto novaca kako bi mi se olaksao prvi mj u inozemstvu dok se ne snadem. Kreditna sposobnost nije bila upitna jer sam imala dobru placu. Medutim posto sam bila na ugovoru koji je istekao u sredinom 12 mj ja sam najavila poslodavcu da zbog selidbe mi ga ne produzje misleci da ce kredit do tad biti rijesen. No to se nije dogodilo niti do danasnjeg dana. Sad sam nezaposlena i imam primanja na zavodu , nisam otputovala jer cekam vise niti neznam na sta i ostala bez posla. Sad netko tko radi u Zg banci nek mi odgovori da li je normalno da se toliko ceka na kredit.? Da li je to aljkavost sluzbenika , direktora ili? Kome da se obratim i sto napraviti?
24med is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.