Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 10:31   #321
Pitanje (valjda sam u dobrom djelu foruma) dakle brat je danas dobio kaznu za šetanje pasa bez povodca. Bio je na livadi gdje apsolutno nigdje nije navedena zabrana (nema znaka zabrane) i sl. No to nije ni bitno toliko, jer eto da (koliko god manjkav zakon bio) bio je u prekršaju. BITAN dio pitanja je taj da su ga na livadi dočekala dva komunalna redara koji zajedno sa policajcima obilaze kvart. Dakle, smije li policija šetati s komunalcima i maltene odrađivati njihov posao za njih? Smatra li se to (ikakvim zakonskim propisom) da oni ne rade svoj posao (policija)? Dakle oni umjesto da se bave policijskim poslovima, šeću okolo s komunalnim redarima i čekaju da netko od građana odbije dati osobnu (komunalcu) ili nešto pa interveniraju odmah, jer su pored njih (da znam da pitam apsurd, jer znam da je u redu da ako vide prekršaj reagiraju), ali mi nije jasno zašto umjesto da obavljaju svoj posao oni hodaju s komunalcima po kvartu. Smije li se to? Krši li policija neki svoj kodeks radne obaveze (mogao bi navesti 1000 primjera radnji koje bi mogli obavljati u tom periodu). Nije provokacija već me samo zanima zašto policajci u svoje radno vrijeme ne rade svoj posao? Ili im to spada u dio posla (stvarno ne znam pa pitam)?
DrownedWorld is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:42   #322
Quote:
DrownedWorld kaže: Pogledaj post
Pitanje (valjda sam u dobrom djelu foruma) dakle brat je danas dobio kaznu za šetanje pasa bez povodca. Bio je na livadi gdje apsolutno nigdje nije navedena zabrana (nema znaka zabrane) i sl. No to nije ni bitno toliko, jer eto da (koliko god manjkav zakon bio) bio je u prekršaju. BITAN dio pitanja je taj da su ga na livadi dočekala dva komunalna redara koji zajedno sa policajcima obilaze kvart. Dakle, smije li policija šetati s komunalcima i maltene odrađivati njihov posao za njih? Smatra li se to (ikakvim zakonskim propisom) da oni ne rade svoj posao (policija)? Dakle oni umjesto da se bave policijskim poslovima, šeću okolo s komunalnim redarima i čekaju da netko od građana odbije dati osobnu (komunalcu) ili nešto pa interveniraju odmah, jer su pored njih (da znam da pitam apsurd, jer znam da je u redu da ako vide prekršaj reagiraju), ali mi nije jasno zašto umjesto da obavljaju svoj posao oni hodaju s komunalcima po kvartu. Smije li se to? Krši li policija neki svoj kodeks radne obaveze (mogao bi navesti 1000 primjera radnji koje bi mogli obavljati u tom periodu). Nije provokacija već me samo zanima zašto policajci u svoje radno vrijeme ne rade svoj posao? Ili im to spada u dio posla (stvarno ne znam pa pitam)?
Sve je po zakonu i sve je regularno. Policajac je tu za slucaj da ima netko tko nece dat osobnu (komunalcu ne bi ni ja dao ) ali panduru, normalno
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:40   #323
Dakle policija ima pravo u svom radnom vremenu hodati s komunalcima? To je dio policijskog posla?
(da razjasnim, policija se nije slučajno tamo zatekla, CILJANO su hodali sa tim komunalcima)
DrownedWorld is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:51   #324
Quote:
DrownedWorld kaže: Pogledaj post
Dakle policija ima pravo u svom radnom vremenu hodati s komunalcima? To je dio policijskog posla?
(da razjasnim, policija se nije slučajno tamo zatekla, CILJANO su hodali sa tim komunalcima)
Tako je, ima pravo
P.S. Smijem pitat po kojoj to livadi hoda policija i komunalni redar?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 15:57   #325
Quote:
DrownedWorld kaže: Pogledaj post
Dakle policija ima pravo u svom radnom vremenu hodati s komunalcima? To je dio policijskog posla?
(da razjasnim, policija se nije slučajno tamo zatekla, CILJANO su hodali sa tim komunalcima)
Jbt, jeli trolas? Naravno da panduri imaju pravo uz komunalce ako su komunalci zatrazili njihovu asistenciju.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 18:59   #326
Quote:
DrownedWorld kaže: Pogledaj post
Dakle policija ima pravo u svom radnom vremenu hodati s komunalcima? To je dio policijskog posla?
(da razjasnim, policija se nije slučajno tamo zatekla, CILJANO su hodali sa tim komunalcima)
Kao i sa carinom,poreznicima,inspekcijama itd itd.

Ne treba tabla nego treba pročitat gradsku odluku o komunalnom redu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2019., 13:34   #327
Ako imam uredno kupljenu i valjanu isprintanu e-kartu za vlak, da li me kondukter ima i pravo i razlog tražiti osobnu?

Naime, neki nadrkani kondukter me je uz e-kartu tražio osobnu. Na pitanje zašto, odgovorio je zato što je karta kupljena na ime. Rekla sam da ću rado nazvati policiju da pitam da li me on ima pravo legitimirati, na što je nešto zgunđao (čini mi se da sam čula riječ krava ) i otišao. Po tome bih pretpostavila da pravo nema. Ali zaista me zanima: kad kartu kupujem na šalteru, nitko ništa ne pita, ali na printanoj e-karti je ispisano moje ime. Da li je to u redu? Da li bi bilo ispravnije da svoje podatke dajem dok ispunjavam online obrazac, ali da ih na samoj karti nema?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2019., 13:42   #328
kako će on ustvrdit da je osoba na čije je ime zaista ti, ako mu ne daš osobnu?
znaš li koliko sam ja ljudi tokom ljeta tražio osobnu, dok sam radio na šalteru?

fučka se i meni i kondukteru za ijedan drugi podatak na tvojoj osobnoj osim imena i prezimena,
da vidi slaže li se zaista s onim što je na karti. mi na šalteru tražimo točno ime i prezime baš zato
što oni u busu/vlaku gledaju to. a i zašto ne bi?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2019., 14:49   #329
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
kako će on ustvrdit da je osoba na čije je ime zaista ti, ako mu ne daš osobnu?
znaš li koliko sam ja ljudi tokom ljeta tražio osobnu, dok sam radio na šalteru?

fučka se i meni i kondukteru za ijedan drugi podatak na tvojoj osobnoj osim imena i prezimena,
da vidi slaže li se zaista s onim što je na karti. mi na šalteru tražimo točno ime i prezime baš zato
što oni u busu/vlaku gledaju to. a i zašto ne bi?
Možeš mi objasniti zašto je tebi ili njemu bitno da je ime na karti povezano s osobom? Da sam istu tu kartu kupila na šalteru, nitko ne bi ništa pitao. I mogla bih je pokloniti kome bih htjela, niti bi tko znao niti bi koga bolio kurac. U čemu je onda razlika?

Ne znam na kakvom šalteru radiš, ali mene nisu osobnu tražili ni kada su mi ovjeravali reklamaciju.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2020., 07:44   #330
Mislim da inflame piše gluposti. Ni mene nikad nitko ne pita za osobnu ili ime kad kupujem kartu na šalteru. I nema logike da te onda kondukter pita. Što ga se tiče? Kartu je dobio na uvid, karta je plaćena, što bi još htio? Glupava nosozabadala koja ne znaju poštivati privatnost. Dobro si napravila, jako dobro. Većina ljudi ne bi tako jer vole biti servilni i ponašati se infantilno.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.