Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2008., 22:39   #1
otečenost-help!

Jučer sam skužila da mi je desna noga od koljena na dole natekla i malo me bolila .Nisam se nigdje lupila bar ne tako da bi me moglo boliti,a kamoli nateknuti.Ujutro danas kao da je splasnula,pa je opet navečer jako natekla.Ne kužim nikada mi noge nisu oticale niti sam imala ikakvih povreda.Užas...sada mi je od koljena jedna noga mrsava,a druga zaista jako vidljivo deblja!Ići cu na pregled ako ne prodje,ali ako je netko imao sličnu situaciju...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:10   #2
ej meni ti se to isto dogodilo dva dana sad uzas
sam kaj meni nestane cirkulacije skroz iz te noge, i imam trnce
ne kuzim, daj javi ak saznas kaj, ja ovih dana nemam kad do doktora... uzas
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:54   #3
- manje stajanja
- udobna obuca
- ne preuske carape
- manje soli
- kretanje, skinut' kile ak' si teska
- masiraj; eter. ulje od ruzmarina je super za cirkulaciju
- caj sa diuretskim djelovanjem; caj za prociscavanje bubrega
- napraviti diferencijalnu krvnu sliku... ili barem natrij, kalij, ureu, kreatinin... i sta vec treba za bubrege. lijecnik ce odrediti.

inace nemate zdravstvenih problema? srce i jetra ok? otecenost drugih dijelova tijela?

you're welcome.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 00:18   #4
Nemam ni ja kad ovih dana do doktora. uopće ovih dana nisam puno stajala,a prije sam se bavila plesom i nikada mi se to nije desilo.nikakvih bar znanih takvih problema zdrastvenih koji bi mogli na otečenost utjecati.Imam fakat malo kila.zato me to i čudi?Od cega sad to? jezebel,thanks na savjetima...ali ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg je to doslo.Nista mi nije ostalo nateklo.Kety,jel tebe noga boli?
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 10:00   #5
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Nemam ni ja kad ovih dana do doktora. uopće ovih dana nisam puno stajala,a prije sam se bavila plesom i nikada mi se to nije desilo.nikakvih bar znanih takvih problema zdrastvenih koji bi mogli na otečenost utjecati.Imam fakat malo kila.zato me to i čudi?Od cega sad to? jezebel,thanks na savjetima...ali ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg je to doslo.Nista mi nije ostalo nateklo.Kety,jel tebe noga boli?
Jel piješ možda kontracepcijske tablete?
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:54   #6
Ne,ali logikom i da pijem pilule valjda bi mi obe noge natekle,a ne jedna...dobro bolje nek je 1 nego obe
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:18   #7
eto i mene. bila sam kod dok.,sve drugo ok. danas vadila krv sve moguce pa cemo vidit. da, malo me boli noga.. sad manje, al meni se to cini bas vezano za cirkulaciju.
p.s. pijem kontracepciju, al vec dugo, skoro god i pol. povezanost?
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:26   #8
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
eto i mene. bila sam kod dok.,sve drugo ok. danas vadila krv sve moguce pa cemo vidit. da, malo me boli noga.. sad manje, al meni se to cini bas vezano za cirkulaciju.
p.s. pijem kontracepciju, al vec dugo, skoro god i pol. povezanost?
Povezanost - tromboza. Ima li ju netko u tvojoj obitelji ili ti imaš znakove? Mislim, ne znam kako ti je otečeno i kako te boli pa pitam.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:30   #9
Quote:
ketty blue kaže: Pogledaj post
eto i mene. bila sam kod dok.,sve drugo ok. danas vadila krv sve moguce pa cemo vidit. da, malo me boli noga.. sad manje, al meni se to cini bas vezano za cirkulaciju.
p.s. pijem kontracepciju, al vec dugo, skoro god i pol. povezanost?
Pa ne želim biti paničar, ali kontracepcija može uzrokovati trombozu (daklem, ugrušak u žili, najčešće u nozi, i to u donjem dijelu), što može bit jako opasno!
Npr. ja (paničarka ) čim me noga tak nekak čudno zaboli, odmah mislim na najgore!!! But that's just me, ne bih te sad htjela prepast! Uglavnom, sve o tome ti piše i na papiriću od kontracepcijskih tableta!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:07   #10
za prevenciju tromboze dobro je piti andol jer razrjeđuje krv...kety jesi bila na bas samom pregledu noge?
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:51   #11
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
za prevenciju tromboze dobro je piti andol jer razrjeđuje krv...kety jesi bila na bas samom pregledu noge?
Ma je, al nemreš sad s dvadeset i nešto godina bez veze pit Andol samo zato jer piješ kontracepciju, napravit ćeš si više štete nego koristi!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:37   #12
Ajde ti onda meni napiši koje si takve "velike" stete možes napraviti sa Andolom sa dvadeset i nesto god....svasta...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:51   #13
Quote:
Trillian kaže: Pogledaj post
Ma je, al nemreš sad s dvadeset i nešto godina bez veze pit Andol samo zato jer piješ kontracepciju, napravit ćeš si više štete nego koristi!

daj se educiraj malo,svakako da osoba koja ima problema sa venama ili cirkulacijom i pije jedan andol(od sto ili bolje aspirin) na dan si čini samo dobro.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:53   #14
joj nemojte me sekirat', radim prezentaciju... s cim se ja sad zajebavam...

neces umret' od jednog aspirina dnevno, ali nije bas pametno ako se recimo ima problema sa bubrezima... u sto sumnjam, kod tebe je najvjerojatnije rijec o cirkulaciji, ali svejedno... ako imas osjetljiv zeludac nakon nekog vremena te i jedna tableta dnevno moze s*ebati. ne idi na svoju ruku, vec obavezno prvo k lijecniku da se prvo definira sta nije u redu jer ignorirajuci primarni problem mozete samo zasrat' stvari... ili pustiti da prodju same od sebe. ako prodju... na kraju krajeva, kol'ko dugo mislis bit' na aspirinu? do 65-e?

samo bez panike, jos ste mlade, morebit' da je neko prolazno sranje, al' nemojte se bas ni za*ebavat'.

takodjer (kopipejst): If you've been on daily aspirin therapy and want to stop, it's important to talk to your doctor before making any changes. Suddenly stopping daily aspirin therapy can have a rebound effect that may trigger a blood clot, causing further complications.

evo vam, djevojke, mogu citati i one ''informiranije'', ako saznate nesta novo javite nam. jerbo... svaki savjet je dobrodosao. mozda imamo i koju iz medicinske struke tu na kokosinjcu?

http://www.fda.gov/fdac/features/2003/503_aspirin.html
http://www.mayoclinic.com/health/dai...herapy/HB00073
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/me...a-b/990593.stm
http://vrp.com/articles.aspx?page=LI...D=1170&zType=2
http://www.factorfiveleidensupport.o...agulants2.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Aspirin
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 23:39   #15
ne se svadjati ovdje si pomazemo.

ovak, prvo u obitelji nema slicne anamneze, osim da mama ima bas problem sa cirkulacijom.
idem internisti, cekam nalaze jos.
doktorica je rekla da ne vjeruje da je tromb jer bi imala velike bolove, nego mozda neko suzenje zila, arterija ili mozda zivac, zato sad idem dalje pa cemo vidit.

recimo danas mi je za razliku od proslih dana ok noga, ali ne zelim se zezat, tko zna sta je...

inace sam teski hipohondar tak da...

a sto se tice uzimanja andola, znala sam tako na svoju ruku glumit doktora pa se zeznula...

anyway, hvala curke puno
ketty blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 23:43   #16
da, andol dnevno moe samo pomoci.

sto se otecenosti tice imala je moja frendica slican problem i mjesecima joj je to tak bilo i nikak nisu mogli skuzit kaj joj je, e al se ne sjecam kaj je dalje bilo, al uglavnom proslo je
__________________
Užas je moja furka...
Snjeguljica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:39   #17
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post

daj se educiraj malo,svakako da osoba koja ima problema sa venama ili cirkulacijom i pije jedan andol(od sto ili bolje aspirin) na dan si čini samo dobro.
Pa ako je Andol tako bezopasan kako vi velite, onda bi odmah uz Yasmin dijelili i table Andola, zlu ne trebalo, zakaj bi uopće riskirali da itko dobije trombozu! Nemreš nijedan lijek pit na svoju ruku prevencije radi (i koliko ga dugo misliš pit, godinama? Jel znaš što ti to radi želucu??!?!)
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:41   #18
Ma,nismo ovdje zbog prepucavanja nego da si pomažemo sa uzajamnim informacijama he,he kety,javi onda kad dobiš nalaze ...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:59   #19
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ma,nismo ovdje zbog prepucavanja nego da si pomažemo sa uzajamnim informacijama he,he kety,javi onda kad dobiš nalaze ...
Ma imaš pravo! Samo treba paziti da ovako preko neta nekome više ne odmognemo nego pomognemo...mislim, cirkulacija je ozbiljna stvar, ako čovjek ima problema, to zbilja nije za šaliti se! Kety, držim fige da problem bude neka beznačajna sitnica koja se odmah riješi!!!

Evelyn, a ti nisi na kraju išla doktoru? Još ti je otečeno?
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 01:39   #20
Istina...nisam još...čini mi se da mi je sad ok budem vidla tijekom sljedećih dana...nisam imala kada odmah ići...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.