Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2009., 17:23   #1
Ne podnosim šogora!

Možda moj post i ne bi trebao biti tu, ali stvarno ne znam gdje bi ga svrstala. Kao što i sam naslov kaže, šogor mi neopisivo ide na živce. Sve sam probala, na finjaka s njim, ali on mi konstantno spušta. Osoba je s kojim nemam ama baš niti jednu zajedničku temu. To spuštanje se događa pred mojim roditeljima. Moji lude što se tako ponaša prema meni, a ujedno ne vole kada mu vratim. Prema svojoj je obitelji, kako te već i biva, iznimno drag, neprepoznatljiv. Stalno se trudim, pokušavam s njim na finjaka zbog sestre, svojih, ali ne, on meni mora stalno spustiti. Moja sestra to ni ne kuži, UVIJEK je na njegovoj strani. Sada je došlo do toga da ga zaobilazim u širokom luku. Što da radim?
__________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak.
jasmina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 17:26   #2
Vrati istom mjerom.
Nemoj glumiti budalu.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 17:28   #3
Vratim ja njemu. Kontam da će to biti sve gore i gore. Moji sve više i više daju, a on se tako nezahvalno bahati. Ne bi htjela da ne dođe do toga na pričamo, barem ne zbog sestre. Ali, ako ga je ona izabrala za muža, ne znači da je i meni super.
__________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak.
jasmina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 19:56   #4
Ako je sestri dobar onda ti jednostavno preostaje da ga ignoriraš! Ljude ne možeš mjenjati. Nema tu lijeka!
Amy Mc23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:26   #5
Može koja priča? Ovako izgleda da ga više interesiraš nego tvoja sestra.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:33   #6
Quote:
jasmina1234 kaže: Pogledaj post
Vratim ja njemu. Kontam da će to biti sve gore i gore. Moji sve više i više daju, a on se tako nezahvalno bahati. Ne bi htjela da ne dođe do toga na pričamo, barem ne zbog sestre. Ali, ako ga je ona izabrala za muža, ne znači da je i meni super.
Mogla bi sestra malo porazgovarati s dragim muzem. Ali ona ocito ne vidi dalje od njega...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:47   #7
Kad ti slijedeći put tak pred svima spusti, lijepo ga zamoli da ti sad pred svima objasni u čemu je problem da se tako prema tebi ponaša i objasni mu da ga sad pitaš jednom i nikad više, te ako ne dobiješ odgovor da se više nećeš dovoditi u situaciju da te vrijeđa...pa nek se misli i on i tvoja seka što to treba značiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:51   #8
Quote:
jasmina1234 kaže: Pogledaj post
Možda moj post i ne bi trebao biti tu, ali stvarno ne znam gdje bi ga svrstala. Kao što i sam naslov kaže, šogor mi neopisivo ide na živce. Sve sam probala, na finjaka s njim, ali on mi konstantno spušta. Osoba je s kojim nemam ama baš niti jednu zajedničku temu. To spuštanje se događa pred mojim roditeljima. Moji lude što se tako ponaša prema meni, a ujedno ne vole kada mu vratim. Prema svojoj je obitelji, kako te već i biva, iznimno drag, neprepoznatljiv. Stalno se trudim, pokušavam s njim na finjaka zbog sestre, svojih, ali ne, on meni mora stalno spustiti. Moja sestra to ni ne kuži, UVIJEK je na njegovoj strani. Sada je došlo do toga da ga zaobilazim u širokom luku. Što da radim?
Reci svome muzu da ga prebije....
spike_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:56   #9
Još mu lijepo reci kako ti je žao da se zbog ljubavi prema svojoj ženi ne osjeća kako bi trebao kontrolirati svoju mržnju prema tebi. I još mu reci kako ti nemaš ništa protiv njega. Ne morate se voljeti, ali pristojni morate biti jer dijelite bliskost i ljubav iste osobe i dio ste iste obitelji.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 03:00   #10
Quote:
jasmina1234 kaže: Pogledaj post
Možda moj post i ne bi trebao biti tu, ali stvarno ne znam gdje bi ga svrstala. Kao što i sam naslov kaže, šogor mi neopisivo ide na živce. Sve sam probala, na finjaka s njim, ali on mi konstantno spušta. Osoba je s kojim nemam ama baš niti jednu zajedničku temu. To spuštanje se događa pred mojim roditeljima. Moji lude što se tako ponaša prema meni, a ujedno ne vole kada mu vratim. Prema svojoj je obitelji, kako te već i biva, iznimno drag, neprepoznatljiv. Stalno se trudim, pokušavam s njim na finjaka zbog sestre, svojih, ali ne, on meni mora stalno spustiti. Moja sestra to ni ne kuži, UVIJEK je na njegovoj strani. Sada je došlo do toga da ga zaobilazim u širokom luku. Što da radim?
Jednostavno ga ignorisi. Gledaj da ga izbegavas, mislim pasivno, ne treba da ti bude preokupacija. Ako mozes da ga trenutno eskiviras, uradi, ali ako ne, samo se opusti pa kada ti spusti ignorisi. Ako nastavi sa takvom strategijom, spusti mu i ti, ali ne cesto kao on, i NE kao protivmera, nego mu spustis kada se NE nada, samo ga zalepis i nastavis kao da nista nije bilo.

Mislim, koji je on faktor u TVOJ zivotu?! I da, odnose sa rodjenom sestrom NIKAKO ne smes da pokvaris zbog njega (ti i ona imate neke svoje sheme, odnose koji njemu sigurno nisu dostuni, zavisno od tvoje sestre, ti znas kakva je osoba ona), i ne treba da joj dajes do znanja da te boli njegovo spustanje. Tvoja sestra sama mora da se odredi shodno prema situaciji (tebi i njemu u datim situacijama).

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:28   #11
....kad te pocne provocirati i ponasati se nedolicno/neprijatno za tebe.....reci mu da ne zelis da te tako tretira i izadji iz prostorije u kojoj je.......
.... ako se ponovi......reci mu neka svoje komplexe lijeci negdje drugdje jer ti nisi psihijatar....i izadji......da nemoze muljati i izvlaciti se da ne zna sto cini..... tvoj izlazak jasno mu daje na znanje da neces tolerirati..... i da nema rasprave o toj temi....

.... a sestri reci da neka nadje nekoga tko se nece tebi nabacivati.....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 00:15   #12
Čuvaj integritet sebe kao osobe.
Nema ti tko što bez razloga spuštati i provocirati i sl.

Taj očito izigrava "nametnika", a znamo što nametnik radi...
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 00:19   #13
Quote:
jasmina1234 kaže: Pogledaj post
Sada je došlo do toga da ga zaobilazim u širokom luku. Što da radim?
Smotaj sa njim, onako na zalaz sunca
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 00:32   #14
Od moje sestre muž isto nije nešto predrag, ali mene to previše ne muči iako si nekad daje za pravo previše nego bi smio.
Ja sam tome doskočila da kada sam kod njih ga ignoriram ako je bezobrazan, a kad su oni kod mene, što je češće, vratim mu na finjaka ili budem preljubazna i ponudim ga sokom
Svaki put kad on prosere ja ga pitam da li želi soka, na kraju dok on pizdi ja se zabavljam
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 00:44   #15
Sad ozbiljno, mada neki promoviraju zelenjavu u terapeutske svrhe.
Vrlo lako je moguće da ste imali negativan stav, a da toga niste bile svjesne. Tako da negdje u početku treba tražiti uzroke. Sestre su obično povezane na drugačiji način nego mi muškarci, pa se ponekada osjećamo zapostavljeno, pogotovo jer žene imaju običaj govoriti loše o svojim partnerima...

Znači promjena stava, jedna od tehnika je da svaku veče prije spavanja zamislite tu osobu kako okružujute ružičastim svjetlom koje kreće iz vašeg srca.
Ako nejde, bar da se srdačno rukujute, i on vas kompletira pritom.
Tako 2 tjedna.

Ali tko bi to htio raditi, lakše je optužiti šogora, skinut' krivicu sa sebe....

P.S.
Recimo sestra od moje žene je znala govoriti protiv mene, ispitivati dali djelimo režije, koliko mjenjam gaće, da trebamo potpisati predbračni ugovor itd.
Niti me poznavala, niti ju je to interesiralo, niti sam ikada imao nešto protiv nje, niti sam davao svoj sud o njoj kada je žena imala probleme u odnosu sa njom.
Naravno to sam poslije saznao, ali ja sam uvijek bio ekstra ljubazan sa njom, kako uglavnom i jesam sa ljudima...
Ako mi se učini da neka osoba sa kojom moram imati komunikaciju ima negativan stav odmah se preispitujem i tražim pozitivne strane, zamišljam pozitivnu komunikaciju, i ako osoba nema jači poremećaj djeluje.
Zašto?
Zato jer ustvari ja sam taj koji mjenja mimiku lica nesvjesno, mjenjam ton govora i druga strana to primječuje...
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.

Zadnje uređivanje Graham : 07.07.2009. at 00:51.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 08:44   #16
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Može koja priča? Ovako izgleda da ga više interesiraš nego tvoja sestra.
potpisujem

Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 10:46   #17
ja sa svojim više jednostavno ne pričam...jednom sam mu rekla sve što mu ide i svima objasnila da neće mene jedna budala svaki put provocirati kad se napije....on za mene ne postoji, ja za njega ne postojim, i to je to..... ispočetka je bilo grozno ali nakon nekog vremena svi su se već navikli i shvatili da je to bilo najbolje...... ružno ali efikasno....
labadusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:10   #18
Djeluje mi da se pali na tebe. Moguće?
__________________
You'll never leave where you are, until you decide where you'd rather be

buvljak :)
kit10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:20   #19
Ja sam isto za direktno suprostavljanje PRED SVIMA, jer ignoriranje je njemu kao tvoj bjeg i samo će te još više tlačiti. Stisni zube i suoči se, i poštovat će te nakon toga, vidjet ćeš! A starcima isto reci da ako oni misle tolerirati da njih podjebava, da ti poštuješ njihov izbor. Ali da ti biraš drugačije. I bok!
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:05   #20
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Može koja priča? Ovako izgleda da ga više interesiraš nego tvoja sestra.
To je i meni palo na pamet. Tikvan koji spuštanjem pokazuje (često i nesvjesno) svoj 'interes'.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.