Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 22:16   #341
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Gdje to piše?Nigdje.Nema izmjena ni PZ-a ni ZSPC.-a.
Neznam gdje pise, ne proucavam uopce to, samo znam sta mi je jucer rekao ovaj, to vrijedi od nove godine, kamera me snimila, on me zaustavio malodalje i dobio sam kaznu odma i platio i taki smo malo pricali i pitao sam ga to za opomenu i on mi je rekao da vise nema opomena za bilokakvo prekoracenje, ocito su dobili naputak takav iz ministarstva, valjda treba novaca u drzavni proracun...
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 22:43   #342
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post

Nigdje ne pise ni koliko je ogranicenje ni prekoracenje, ni kako me je snimilo (radar, kamera?). Postoji li nacin da eventualno dobijem uvid u ove podatke tj nekakve detalje jer ovo mi se cini skroz blesavo, kao vozio sam prebrzo ali ne pise ni koliko, nista.

hvala
Ja sam u veljači dobio kaznu za prekoračenje brzine. Došla poštom u opisu je bilo navedeno: reg auta,vrijeme,mjesto prekršaja,koliko je ograničenje ,a koliko sam ja vozio ( 50-77),vrsta kamere koja me je snimila i iznos kazne. 500 kn, ako platim u roku 3 dana onda 250kn, što sam i učinio.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 19:54   #343
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Neznam gdje pise, ne proucavam uopce to, samo znam sta mi je jucer rekao ovaj, to vrijedi od nove godine, kamera me snimila, on me zaustavio malodalje i dobio sam kaznu odma i platio i taki smo malo pricali i pitao sam ga to za opomenu i on mi je rekao da vise nema opomena za bilokakvo prekoracenje, ocito su dobili naputak takav iz ministarstva, valjda treba novaca u drzavni proracun...
prodao ti je staru priču da ne tražiš upozorenje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:02   #344
Vjerojatno osjecka izmisljotina. Trebalo se zaliti....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:35   #345
Kome i zašto?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 06:57   #346
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kome i zašto?
Prekrsajcu i zamoliti zamjenu kazne opomenom....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:38   #347
pa platio je odmah
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 06:17   #348
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
pa platio je odmah
Koju od rijeci 'trebalo se' nisi shvatio?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 09:58   #349
Sve sam shvatio i dobro pročitao.Nije se trebalo jer se nije ni moglo.kada dobiješ da platiš u roku 3 dana na taj "papir" se ne možeš žalit jer ne postoje zakonski uvjeti za to pa tako na toj obavijesti ni ne piše uputa o pravnom lijeku.

Trebalo je poslat podatke i čekat prekršajni nalog pa se tek onda žalit.I da ti da ukor naplate ti sudske troškove i ponekad i troškove izdavanja PN-a pa ti dođe novčano na isto a btw ušao si u prekršajnu evidenciju pa se poslije ne možeš vadit da nisi kažnjavan.

A i pitanje je kolike su šanse za ukor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 15:02   #350
Pozdrav,znači danas sam proletio pored policije koja je snimala sa onim tronožcem na brzoj cesti gdje je ogranicenje 60km/h,vozio sam 82-83 km/h jer sam se taman prestrojio u desnu traku nakon što sam pretekao kamion.Znači nisu me zaustavili,ali postoji li šansa da dobijem čestitku kući i ako postoji u kojem roku dođe?
nebitnojesad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:41   #351
Ni nemoraju te zaustavit kad je kad je u pitanju kamera.mjesec dva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 18:43   #352
Pozdrav, evo dosla mi je u firmu kazna od 1 000kn, koju sam ja pocinio, vozio sam 101 gdje je ogranicenje 70, pa me zanima isplati li se zaliti na to, i smanjuju li iznos kazne ako platim u nekom roku i na koliko?
PeterQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 19:22   #353
50% u roku od 3 dana ili čekanje prek naloga pa prigovor i onda 2/3 od dosuđene kazne+sudski troškovi.(koliko bi sud smanjio ne zna nitko ali se odlaskom na sud smatraš prekršajno kažnjavanim a ovim plaćanjem 50% ne)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 06:57   #354
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
50% u roku od 3 dana ili čekanje prek naloga pa prigovor i onda 2/3 od dosuđene kazne+sudski troškovi.(koliko bi sud smanjio ne zna nitko ali se odlaskom na sud smatraš prekršajno kažnjavanim a ovim plaćanjem 50% ne)
U roku od 3 dana sada? Ili kad meni posalju moju kaznu, ovo su tek poslali upit u firmu tko je vozio tad kombi, hvala na odg.
PeterQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 09:06   #355
Ok,u pitanju je firma.A vozač opet ima pravo platit 50% u roku 3 dana.Ako slučajno pošalju prekršajni nalog treba odmah ići kod njih i tražit svoje pravo plaćanja pola u roku 3 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:42   #356
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ok,u pitanju je firma.A vozač opet ima pravo platit 50% u roku 3 dana.Ako slučajno pošalju prekršajni nalog treba odmah ići kod njih i tražit svoje pravo plaćanja pola u roku 3 dana.
https://ibb.co/nFaz1Q
Ovo su poslali
PeterQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:19   #357
Znači kako sam rekao,vozač bi trebao dobit da plati u roku 3 dana 50%.Ako ne dođe takav papir javi se.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:19   #358
Pozdrav , danas me zaustavila policija zbog prekoracenja brzine. Bilo je vece prekoracenje dosta jer sam isla ispuhat auspuh vozila 50tak km/h vise (brza cesta prema autoputu)
Iskreno sam rekla , ali mi je rekao da mi nema srca pisati kaznu i da ga jos podsjecam na necakinju i pustio me. Nemam nikakvih kazna do sada sto su i provjerili. Da li je ikako moguce da dobijem nesto doma iako naravno nikakav papir nisam dobila na licu mjesta niti je spominjan ikakav iznos?

Zadnje uređivanje ady- : 14.05.2017. at 19:48.
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:59   #359
Nemaš brige!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 00:29   #360
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Nemaš brige!
Kojom logikom?
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.