Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2015., 03:09   #321
meni prijeti korupcijski sustav .. mafijaski odnosi .. prijete mi stalno .. svaki dan me ucijenjuju .. strahujem za svoj zivot i zivot svojih bliznjih .. ma kad bolje razmislim strahujem i za sami sustav koji mi prijeti .. meni da necu imati nikada ni obitelj ni djecu ni nista nikada jer ce sve unistiti ali i za njoihovu djecu ako ce ih imati sto im stvaraju takav svijet a ako im zelim pomoci samo dobijem jos vise prijetnji .. teror je njihova demagogija .. demonstracija sile uredno svake godine nekoliko ptuta javno pred primitivnim izdresiranim ovcama koje bacaju svoju janjad pred njihove tenkove pa onda asfaltom prekriju krvave tragove

prijete mi svakodnevno na svim razinama .. preko susjeda mi porucuju da je stanje tesko i sto sve rade i sto su sve u stanju napraviti .. traze svako malo sve vise pod prijetnjom da ce uzeti jos vise a obecavaju mi da ce me unistiti ako se oglusim na njihove pretnje .. da nema zivota .. da nema drugog nacina .. da jedino korupcija i iskoristavanje ljudskog mesa ko stoke je buducnost za koju bi trebao biti sretan i zahvalan stovise sto su mi je poklonili tako velikodusno .. zahvalan biti ja bi trebao sto me vec nisu ubili .. svaki dan ja bahato zaboravljam nakloniti se milostivosti njihovoj .. sto mi dopustaju da im sluzim i robujem i umjesto da se sam kaznjavam prisiljavam ih da svoju energiju trose na discipliniranje moje svojeglavosti

hoce li sudac sam sebi presuditi .. hoce li policajac sam sebe uhapsiti ..

ja sam zrtva .. pa nemogu sam sebe kazniti .. cekaj cekaj .. pa ja bi trebao kazniti onoga tko me terorizira zar ne .. na teror cemo odgovoriti terorom

da rezimiram ..

molio bi pravni lijek protiv pravnog otrova?

unaprijed hvala
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 07:27   #322
probaj sa travom,svaka 4 sata jedna doza,u slučaju većih tegoba dozu pojačat za max 50%.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:16   #323
Voljela bi čuti mišljenja...
što biste vi uradili da netko, zbog banalnog incidenta,fizički nasrne na vas.

Ukratko-
Tip od nekih 30-tak godina ,projuri kroz raskršće, njegova je bila prednost.
Žena , starija i manja od njega, nije ga odmah uočila ali je na vrijeme zakočila i stala
kojih 2 metara do njegovog auta.

Znači, nije bilo sudara, nije bilo dodira, nikom ništa...

Tip najprije stane na 200 metara od raskršća, hebe sve po spisku, luđački maše u autu.
Žena čeka da automobili koji imaju prednost prođu i da ide dalje.
Tip i dalje maše,pljuje i reda sve po spisku i napokon upali auto i krene dalje.
Nakon 50 m. stane nasred ceste, otvori auto i krene prema njoj.
Žena se ispriča za naglo kočenje jer ga nije vidjela i što sad, kad ovaj je ,preko prozora,
povuče za ovratnik jakne ,počne tresti i prijetiti.
Žena stisne gas i odjuri u šoku.

Saznate ime i prezime tipa i njegovu adresu.
Očito da nije normalan i sad ići ga prijaviti i natovariti luđaka na leđa, ne čini mi se
najzdravije riješenje.

Što biste vi uradili?

Zar je stvarno najbolja opcija uvijek pustiti zlostavljače da prođu nekažnjeno, jer eto..
imaju pravdu na njihovoj strani.

Jer realno i da ga se prijavi...ma ko da bi se nešto značajno desilo.
Dosta vidjeti kako prolaze okorjeli obiteljski zlostavljači.
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:57   #324
Zato ja imam pepper spray u autu...btw. da li bi se to smjelo upotrijebiti u ovakvoj situaciji (samoobrana?)
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:42   #325
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Zato ja imam pepper spray u autu...btw. da li bi se to smjelo upotrijebiti u ovakvoj situaciji (samoobrana?)
ovdje je očito potrebna samoobrana.

Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Saznate ime i prezime tipa i njegovu adresu.
Očito da nije normalan i sad ići ga prijaviti i natovariti luđaka na leđa, ne čini mi se
najzdravije riješenje.

Što biste vi uradili?

Zar je stvarno najbolja opcija uvijek pustiti zlostavljače da prođu nekažnjeno, jer eto..
imaju pravdu na njihovoj strani.

Jer realno i da ga se prijavi...ma ko da bi se nešto značajno desilo.
Dosta vidjeti kako prolaze okorjeli obiteljski zlostavljači.
natovari mu pokušaj ubojstva iako uhljebi favoriziraju kriminalce.

a u svakom slučaju samoobrana.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 08:33   #326
Je,vidjeh kako je potrebita bila u ovom slučaju nužna samoodbrana, od nasilnika,.. no kako,sam imao svečanost ,upoznati se upravo na sudu kaznenom kada sam bio napadnut ka žrtva, pod optužbom " prekoračenje nužne samoobrane sa tjel. povredama" (napali me bolesni susjed s pasom i njegov brat sa palicom,baš sam pisao na toj temi isto..) ,ali sam prekoračio svoju nužnu samoobranu,..i tu je zakonska caka, na koju trebaju ljudi,koji nisu upučeni izrazito paziti.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 00:32   #327
Prijetnje i sud

Ima li neko da ovo objasni....
Osoba A je otkrila da je bivsi (koji je bivsi nekih 5 mjeseci) odlucio suzivot s drugom. Da bi novoj njegovoj izbaranici objasnila o kakvoj se osobi radi da ima bipolarni poremecaj pisala je na fb profilu. Ali uljudno bez uvrede.Ona (ova nova) je osoba B.Ona odgovara takodjer uljudno bez uvrede-osoba B.Fino sve. Nakon nekog vremena (7 dana) osoba B salje slike u krevtu kako je zagrljena sa tim bivsim od osobe A.Osoba A isprovocirana salje odgovor "Ruzna si".Na tome zavrsava. Taj isti dan bivsi brise sa FB osobu B ,desila se svadja i odlazi iz njenog grada svojoj kuci u svoj grad. Osoba B, pocinje sa provokacijama prema osobi A. Uvredljivim. U smislu nacionalizma, naziva je glupacom, prijetnje su upucene njoj velike da ce ostat bez posla da ce je tuzit za uznemiravanje i ne prestaje da prijeti. Svako malo stize od nje poruka da ce je tuzit, da je otrov, itd....Jedina provokacija koja je dosla od osobe A jeste sto je prva pisala iako je niko nista nije pitao, ali i to da je rekla "ruzna si". Provokacije od osobe B su jace u smislu prijetnji, u smislu osude, u smislu uvrede "glupa si", u smislu "ohola si", u smislu osude da "ubija pse"....itd.... e sad moje pitanje je. Osoba B hoce da tuzi osobu A za uznemiravanje. Obzirom da se uznemiravanje vratilo uznemiravanjem sta se ovde moze ocekivat? Nista? P.S. Niko nikom nije prijetio niti rekao "Ubicu te" ali bile su prijetnje protkane kroz recenice "Pazi sta ce te zadesit nakon ovog" od osobe B. Moje pitanje da li osoba A moze uzvratit tuzbom osobi B ako ova odluci to da uradi?
Sve ovo je trajalo u par prepiski u intervalu 3-4 dana (ne svaki dan).Osoba A prestaje da odgovara na provokacije, a osoba B bjesni i dalje. Da li je sud kompetentan da se bavi ovim glupostima ili za sud trebaju ozbiljnije stvari?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 00:41   #328
To se priavljuje policiji i policja se onda bavi s tim. Ako se covje kojem je prijetnja (ili ožebitna prijtnja) uplašio za sebe, sa svoje maerijalne stvari i slično, to jeprijetja, kazneno djelo. policija onda o tome vodi računa po službeoj dužnosti
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 00:46   #329
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
To se priavljuje policiji i policja se onda bavi s tim. Ako se covje kojem je prijetnja (ili ožebitna prijtnja) uplašio za sebe, sa svoje maerijalne stvari i slično, to jeprijetja, kazneno djelo. policija onda o tome vodi računa po službeoj dužnosti
Ok. Hvala. Da li osoba A ima vise razloga da se plasi od osobe B? Iako joj je prva pisala. Osoba B ovdje ima prijetnje. Osoba A nema.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 01:05   #330
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 10:56   #331
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Osoba B, pocinje sa provokacijama prema osobi A. Uvredljivim. U smislu nacionalizma, naziva je glupacom, prijetnje su upucene njoj velike da ce ostat bez posla da ce je tuzit za uznemiravanje i ne prestaje da prijeti. Svako malo stize od nje poruka da ce je tuzit, da je otrov, itd....Jedina provokacija koja je dosla od osobe A jeste sto je prva pisala iako je niko nista nije pitao, ali i to da je rekla "ruzna si". Provokacije od osobe B su jace u smislu prijetnji, u smislu osude, u smislu uvrede "glupa si", u smislu "ohola si", u smislu osude da "ubija pse"....itd.... e sad moje pitanje je. Osoba B hoce da tuzi osobu A za uznemiravanje. Obzirom da se uznemiravanje vratilo uznemiravanjem sta se ovde moze ocekivat? Nista? P.S. Niko nikom nije prijetio niti rekao "Ubicu te" ali bile su prijetnje protkane kroz recenice "Pazi sta ce te zadesit nakon ovog" od osobe B. Moje pitanje da li osoba A moze uzvratit tuzbom osobi B ako ova odluci to da uradi?
Sve ovo je trajalo u par prepiski u intervalu 3-4 dana (ne svaki dan).Osoba A prestaje da odgovara na provokacije, a osoba B bjesni i dalje. Da li je sud kompetentan da se bavi ovim glupostima ili za sud trebaju ozbiljnije stvari?
Za uvrede ide privatna tužba a za prijetnje i nemetljivo ponašanje daje se prijedlog za kazneni postupak.Ako DO neće pokrenut postupak obavijestit će podnositelja da sam može nastavit progon.

Sud će se bavit i to svoje bavljenje i naplatit a moguća je i protutužba osobe B.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 21:35   #332
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Ok. Hvala. Da li osoba A ima vise razloga da se plasi od osobe B? Iako joj je prva pisala. Osoba B ovdje ima prijetnje. Osoba A nema.
Klepsidra ,molim te obrisi inbox jer ti nemogu poruku poslati
emocija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2018., 09:49   #333
Lijepi pozdrav

Upao sam velike probleme sa bivšom curom koja me prijavila za prijetnje nametljivo ponašanje oštećenje tuđe stvari i zadnja Prijava je bila za nedozvoljenu upotrebu podataka na spolni život sad koliko mogu očekivati kazne posto to prvi put imam problema sa zakonom
Ludim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2018., 11:12   #334
Quote:
Ludim kaže: Pogledaj post
Upao sam velike probleme sa bivšom curom koja me prijavila za prijetnje nametljivo ponašanje oštećenje tuđe stvari i zadnja Prijava je bila za nedozvoljenu upotrebu podataka na spolni život sad koliko mogu očekivati kazne posto to prvi put imam problema sa zakonom
Ako san rjecanin i ja san dite.
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2020., 01:35   #335
Nadam se da ovo nije offtopic al me zanima jel vrjedi prijavljivat uvrede (ponizavanje ) na radnom mjestu?
Direktor je zelio se rjesit radnika pa ga je usput maltretirao.
Npr. Rekao je da se radniku osjeti znoj (iako to nije istina ) i da treba koristit desodorans. I da se obrije isto iako to nije bio dogovor otpocetka da radnik mora dolazit obrijan na posao. ?
neobuzdan is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 10:50   #336
frendica je je primila prijetnje poslane sms porukom i nisu bezazlene. poslane su sa jednokratnog broja koji je valjda odmah nakon toga bačen... sa 99% sigurnošću znamo o kome se radi i sad je pitanje što napraviti? da li toj osobi malo žešće priprijetiti isto tako s jednokratnog broja pa ju preplašiti ili otići na policiju... ovo s policijom već znamo kako će završiti, sve će se zakomplicirati a na kraju ništa od toga. ja bi radje preplašio osobu povratno.
jozobozo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2020., 23:41   #337
Pozdrav svima, što napraviti i kome se obratiti kad bivši muž prijeti bivšoj ženi s kojom ima troje maloljetne djece da će joj napraviti pakao od života (jer ga je ostavila nakon +10g zajedničkog života u paklu)? Više puta prijavljivan, ali naše drage institucije ne rade svoj posao, s tim da ima veze na sve strane i same institucije ga štite. Zar stvarno treba doći do toga da neko nekoga ubije da bi se reagiralo?
__________________
Mistakes are proof that you are trying.
zourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2020., 07:55   #338
Quote:
zourette kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, što napraviti i kome se obratiti kad bivši muž prijeti bivšoj ženi s kojom ima troje maloljetne djece da će joj napraviti pakao od života (jer ga je ostavila nakon +10g zajedničkog života u paklu)? Više puta prijavljivan, ali naše drage institucije ne rade svoj posao, s tim da ima veze na sve strane i same institucije ga štite. Zar stvarno treba doći do toga da neko nekoga ubije da bi se reagiralo?
Prijava policiji i državnom odvjetništu za upućene prijetnje te traženje mjere opreza u vidu zabrane približavanja na manje od 100 metara za zabrana uspostavljanja kontakta.
U slučaju da se ne pridržava toga mjera opreza može se zamijeniti istražnim zatvorom.
Prvi korak prijava na MUP i ODO za svaku pojedinačnu prijetnju....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2020., 18:20   #339
Hvala puno. Išla je državnom odvjetništu, a bilo bi pametno tražiti i zabranu prilaska.
__________________
Mistakes are proof that you are trying.
zourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2021., 12:44   #340
Prijetnja putem drustvenih mreza

Osoba s kojom sam se dopisivao na Facebook u privatnim porukama mi je napisala da bi me najradije tesko ozljedila ( prijetnja teskim ozljedjivanjem ) Kome se ovo prijavljuje za dobivanje novcane odstete? Zapravo mi je nejasno jel to prekrsajno / kazneno djelo ...
neobuzdan is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.