Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 17:42   #61
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Ne, moj primjer je dokaz da normalne države i kompanije barem znaju prepoznati od kud bi neopotizam mogao doći, pa to preveniraju u startu.
Aha, tvoja prva rečenica na moj quote me zbunila.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:12   #62
Po meni da je toliko idealna ne bi se trudili toliko svima to pokazat. Ako volim, volim za sebe, a necu to pokazivat okolo kome god stignem. Bitno je da zna onaj koji treba da je voljen.
Mada nismo svi isti, i svako od nas na svoj način iskazuje emocije i osjećaje. Mada ova priča iskreno po meni ipak malo too much.
lovelyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:18   #63
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Vidiš baš to su naši glupi usvojeni modeli ponašanja, kad odrasteš moraš se ponašati tako i tako.. Da, trebaš biti odgovoran prema drugim ljudima, ali kakve veze ima odgovornost pred činjenicom da se dvoje mladih ljudi koji su dugo u vezi jednostavno voli, drži čvrsto zajedno i povremeno razmjenjuje sitne nježnosti..? To više govori o nama zatucancima koji se na to ježimo jer nas to čini ljubomornima, nesretnima, i dokazuje kako netko uživa u nečemu za što smo mi uskraćeni.
Molim te lijepo koga je poljubac ubio, a možda držanje za ruke, a možda tepanje, a možda borba za osobna prava na radnom mjestu, zalaganje kolege za nas i slično..?
Glupost, treba priznati da je ekipa okolo ljubomorna jer oni izmjenjuju nježnost i prisnost, drže se zajedno i bore jedno za drugo. Da oni rade degutantne gluposti šef bi rekao, ljudi skulirajte se, dosta je bilo... No zato se našlo nekoliko osoba (uvijek se nađe) kojima je najveći problem u životu to što se netko voli i radi za istim stolom...
Inače, molim te, mi smo se našli predavati o moralu danas kada sa svakog portala izvire gola sisa i guzica, i to ne jedna, nego tona razgoličenog mesa..
Ne radi se ovdje o ljubomori.Radi se jedino o poštivanju onih sa kojima si trenutačno u društvu ili ako si na poslu o poštivanju radne etike.Meni je izrazito nekulturno kad bi neki par bio samnom u društvu(bez obzira jesam li ja sam ili sa ženom ili ima još ljudi sa nama) da se oni iznenada počnu cmakati,grliti i razmjenjivati nježnosti.Šta da mi ostali ili ja sam ako sam jedini sa njima u društvu radimo za to vrjeme?Da ih gledamo?Čekamo da se nacmakaju pa da nam posvete pažnju?To je za mene u rangu sa naprimjer da si sa nekim u društvu a on da cjelo vrjeme komunicira sa mobitelom,odeš sa prijateljem na kavu i dok pijete kavu on priča mobitelom a kad završi razgovor platite kavu i idete ča.Izrazito nekulturno.Prihvatljivo mi je jedino ako je nešto baš hitno pa se mora raspraviti mobitelom,svaki drugačiji razgovor treba biti kratak.Ovo sa cmakanjem i iskazivanjem nježnosti je katastrofa.Iznošenje intime kao predstava ostalima prisutnima.
Nešto drugo je ako je taj par sam,dakle nije samnom u društvu,niti smo zajedno na istom poslu.Ne smeta mi ako se na cesti ili u jednoj prostoriji gdje nas je više mladi par ljubi(ili stariji par svejedno), ako nema nikakve veze sa nama ostalima.Isto ko što mi naravno ne smeta da neko do mile volje priča mobitelom ako je sam.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:38   #64
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
...

U mojoj bišoj firmi, američkoj doduše, koji imaju stroga pravila po pitanju vertikalnih veza, menadžer se spetaljo sa svojom tajnicom, i kad se saznalo, dobili su oboje depešu iz centrale da netko od njih dvoje mora otići iz firme.
Naravno, da su vezu držali u tajnosti, nikome ništa, ali nisu. Vertikala zabrana znači konkretno da se mogu spetljati zaposlenici istih funkcija, ali ne podređeni i nadređeni.
I meni je to sasvim ok.
...
slično iskustvo imam s danskom firmom gdje sam bila vanjski suradnik;
prilikom druženja van ureda s kolegom i kolegicom sam zamoljena da ne spominjem pred nadređenima njihovu vezu
iako žele brak i dobro bi im došao i zbog porezne politike i djece iz prvih brakova, znaju da će jedno od njih morati napustiti firmu
zato su odlučili tajiti dok ne zarade/uštede dovoljno da se odreknu jedne (pozamašne) plaće
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:42   #65
U privatno vrijeme biram s kim se družim. Na poslu ne mogu birati i vrijeme provedeno u radu bi trebalo biti lišeno ičije privatne improvizacije. Naravno u nekoj razumnoj mjeri.

Ovo da se na poslu žvaljikaju i izmjenjuju nježnosti mi je u rangu neprofesionalnosti ko da dođem u restoran i djeca od gazde mi puze oko i ispod stola. A jebiga djeca, štaš. Baš su slatka. Mda
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:50   #66
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Je li takva "svemirska ljubav" moguća, samo rijetka, pa se mi drugi čudimo... ili oni pretjeruju - i s kojim ciljem? Što time dobivaju?
Moguće je. Rijetko je za vidjeti da je dvoje duže vremena non stop zajedno i da si nisu dosadili pa ti je čudno. Na frendičinoj svadbi sam gledala njenu drugu frendicu s mužem na podiju, drpanje, žvaljenje, ko da gledaš Američku pitu ili neku drugu tinejdžersku komediju o klincima kojima hormoni divljaju. A to su ljudi koji su u braku valjda deset godina, imaju djecu, nisu tek prohodali, ono ne očekuješ da će joj ruke bit na njegovom dupetu baš cijelu ali stvarno ne pretjerujem cijelu vecer svi drugi plešu nekakav pristojan dvokorak a ovo dvoje su u klinču, ono lambada the forbbiden dance i naravno da onda gledaš samo njih, jer su oni ti koji strše u gomili (mlakih).
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:04   #67
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Što je zagarantirano?
Nepotizam?
Da si supružnici čuvaju leđa je kolegici najnormalnija stvar na svijetu. Sama je napisala.

Sad problem je što mi mislimo pod čuvanjem leđa. I ja ću dragoj kolegici, ako je na kavi, a netko je traži, reći da je u zgradi ne znam gdje, ali neću namještati natječaj i projekt za nju. Za supružnika mnogi bi. Osobno znam šest slučajeva.
U startu isključiti, najbolje.

Iako je, osim bračnog i obiteljskog, i prijateljski "nepotizam" u ovoj zemlji vrlo prisutan.

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ne radi se ovdje o ljubomori.Radi se jedino o poštivanju onih sa kojima si trenutačno u društvu ili ako si na poslu o poštivanju radne etike.Meni je izrazito nekulturno
Dobra riječ, predstava.


Inače, u uredskim poslovima postoji velika razlika radi li se efektivno tri, pet ili sedam sati. Ovi prvi primijete sve i imaju vremena za stotine poruka.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:12   #68
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Moguće je. Rijetko je za vidjeti da je dvoje duže vremena non stop zajedno i da si nisu dosadili pa ti je čudno. Na frendičinoj svadbi sam gledala njenu drugu frendicu s mužem na podiju, drpanje, žvaljenje, ko da gledaš Američku pitu ili neku drugu tinejdžersku komediju o klincima kojima hormoni divljaju. A to su ljudi koji su u braku valjda deset godina, imaju djecu, nisu tek prohodali, ono ne očekuješ da će joj ruke bit na njegovom dupetu baš cijelu ali stvarno ne pretjerujem cijelu vecer svi drugi plešu nekakav pristojan dvokorak a ovo dvoje su u klinču, ono lambada the forbbiden dance i naravno da onda gledaš samo njih, jer su oni ti koji strše u gomili (mlakih).
Genijalni!
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:24   #69
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
intimno se nalazi duboko. a kada više nije duboko, postaje plitko. grunfov poučak (ili je to možda bio broj jedan?).
Grunf. Ali vremena se mijenjaju. Sexualnost više nije tabu. Makar do neke granice.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:27   #70
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
A čuvanje leđa na poslu je inače rezervirano za supružnike?
Ne, nego sve drage ljude, a najdraži je.....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:29   #71
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Zašto bi tuđa karijera patila jer se nečija tajnica dobro ševi?
Jer većina ljudi baš ništa ne radi osobito dobro?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:37   #72
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Evo, naježila sam se od nelagode.

Totalni nedostatak kulture, životne inteligencije, osobne inteligencije, manira; ma nadodajte što god vam padne na pamet.

Ne znam kako se takav odnos uopće tolerira u radnoj sredini/okolini.

I više sam nego otvorenog uma, najotvorenijih pogleda na svijet no , posao je posao, družba je družba a služba je služba.

O segmentu da je to dvoje ljudi 0-24 zajedno, pa kada pridodamo još sve ovo opisano ( sve ove ultragadarije kao što je nacmokavanje, iznišenje detaljne intime...... )....evo, meni se smračilo.

Zanimljivo je kako se se pronašli, takvo dvoje istih. A da je njihov život imalo zanimljiv, u to sumnjam. Ok, da nebudem zlobna, njima je možda to zanimljivo.

Sumasumarum, da osobno imam takvo dvoje kao kolege na poslu; od davnih dana bi već poduela neke mjere. I opet, ponavljam u čuđenju; pa koja je to firma, sa kakvim nadređenima, da dopušta takav neprofesionalni pristup.
Potpisujem sve + GLUMATAJU, BOLESNO GLUMATAJU!
antej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:38   #73
U mojoj su se firmi u posljednjih nekoliko godina vjenčala čak tri para.
I dok su bili u vezama i nakon vjenčanja ni po čemu se na poslu nije dalo ni naslutiti da su u ikakvoj vezi.
Ukratko, nisu pravili, niti sada prave predstavu za radne kolege, niti ih natjerivali da moraju skretati pogled negdje u daljinu.

Na poslu su radili, a nisu se cmakali i slali jedno drugom poljupce i čuvali si napadno međusobno leđa (pa zna se što je kulturno ponašanje u radnoj sredini).

Ne znam, ti izljevi ljubavi na poslu jednostavno nisu pristojni.
Nisu to balavci kojima hormoni rade sto na sat pa se cmaču na školskoj klupi, nego odrasli ljudi.
Mislim da autorica teme nije ljubomorna, nego govori o neprimjerenom ponašanju kolega.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:53   #74
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ne radi se ovdje o ljubomori.Radi se jedino o poštivanju onih sa kojima si trenutačno u društvu ili ako si na poslu o poštivanju radne etike.Meni je izrazito nekulturno kad bi neki par bio samnom u društvu(bez obzira jesam li ja sam ili sa ženom ili ima još ljudi sa nama) da se oni iznenada počnu cmakati,grliti i razmjenjivati nježnosti.Šta da mi ostali ili ja sam ako sam jedini sa njima u društvu radimo za to vrjeme?Da ih gledamo?Čekamo da se nacmakaju pa da nam posvete pažnju?To je za mene u rangu sa naprimjer da si sa nekim u društvu a on da cjelo vrjeme komunicira sa mobitelom,odeš sa prijateljem na kavu i dok pijete kavu on priča mobitelom a kad završi razgovor platite kavu i idete ča.Izrazito nekulturno.Prihvatljivo mi je jedino ako je nešto baš hitno pa se mora raspraviti mobitelom,svaki drugačiji razgovor treba biti kratak.Ovo sa cmakanjem i iskazivanjem nježnosti je katastrofa.Iznošenje intime kao predstava ostalima prisutnima.
Nešto drugo je ako je taj par sam,dakle nije samnom u društvu,niti smo zajedno na istom poslu.Ne smeta mi ako se na cesti ili u jednoj prostoriji gdje nas je više mladi par ljubi(ili stariji par svejedno), ako nema nikakve veze sa nama ostalima.Isto ko što mi naravno ne smeta da neko do mile volje priča mobitelom ako je sam.
Točno do slova. Ostalo odobravanje ovoga BLJAK ponašanja je samo čisto kontriranje i nadjebavanje. Pametnom je i jedna dosta!
antej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:33   #75
Ok je da partneri koji rade zajedno podržavaju jedno drugo i čuvaju si leđa, ali...
ovo što autorica opisuje izmjenjivanje nježnosti tokom cijelog radnog vremena je bez veze. Pa nisu klinci od 15 godina. Inače mi idu na živce ljudi koji se u javnosti maze, ljube i maltene ne pojebu pred drugima.
Zna se gdje je mjesto tome.
Imala sam takvu kolegicu koja je uvijek svog muža uzdizala u nebesa i ljubakala ga pred svima. Nakon 20 tak godina braka su se rastali jer joj je on izbio vilicu, pa je završila na hitnoj. Poslije su se rastali i priznala mi je da ju je često znao ošamariti.... ono WTF .... a pred drugima su izigravali ludo zaljubljeni i napaljeni par.
I ne, ne radi se tu o ljubomori. To su osnove kulturnog ponašanja. Pametnom dosta.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:47   #76
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Grunf. Ali vremena se mijenjaju. Sexualnost više nije tabu. Makar do neke granice.
grunf? izmislio sam.

seksualno nije istoznačno s intimnim. seks ne uključuje nužno intimnost.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:52   #77
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Moguće je. Rijetko je za vidjeti da je dvoje duže vremena non stop zajedno i da si nisu dosadili pa ti je čudno. Na frendičinoj svadbi sam gledala njenu drugu frendicu s mužem na podiju, drpanje, žvaljenje, ko da gledaš Američku pitu ili neku drugu tinejdžersku komediju o klincima kojima hormoni divljaju. A to su ljudi koji su u braku valjda deset godina, imaju djecu, nisu tek prohodali, ono ne očekuješ da će joj ruke bit na njegovom dupetu baš cijelu ali stvarno ne pretjerujem cijelu vecer svi drugi plešu nekakav pristojan dvokorak a ovo dvoje su u klinču, ono lambada the forbbiden dance i naravno da onda gledaš samo njih, jer su oni ti koji strše u gomili (mlakih).
Jel rade to dvoje skupa i drpaju se na poslu? Pa nije isto svadba i posao.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:33   #78
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
grunf? izmislio sam.

seksualno nije istoznačno s intimnim. seks ne uključuje nužno intimnost.
Ah, mislila sam da znaš, a stil je njegov bez sumnje.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:12   #79
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ah, mislila sam da znaš, a stil je njegov bez sumnje.

ma zekam se malo violeta.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 00:35   #80
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da nema bliskosti ako se javno ne deklarira sto puta dnevno?
Bi li kvaliteta njihove ljubavi radikalno opala ako npr. na poslu ne bi izjavljivali ljubav?
A što ako bi priče o seksu zadržali za privatno okruženje? Bi li njihova ljubav tada bila manje kvalitetna?


Bliskost nema veze sa mjestom. Samo sa čežnjom

Ne bi kvaliteta radikalno opala , samo bi jedno drugom nedostajali

Ne. Jedino takvi parovi nisu svjesni ljudi oko sebe nego samo jedno drugog - i to je ono što ostale najviše nervira. Nisu im bitni ni portrebni. , osim naravno profesionalno - a to bi ovako ionako bili

Nije nemoguce da postoji savršeni Match za svaku osobu. Šteta što ih nema više ..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.