Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 22:50   #1
Nadzor tekućih računa

Treba li se bojati ovih novih idiotskih mjera od drzave koji postoje samo kod nas?
Mislim na kontrolu prometa po tekućim računima

ja na takav način štedim jer mi je to jedini način da su mi sredstva dostupna odmah, novac je naravno legalan od moje plaće al eto postoji li šansa da oni mene blokiraju ili ispituju zašto to ne trošim od čega živim itd
dakle skinuti novce s računa ili nema straha?
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:03   #2
Pa osim ak ti plaća nije 5000 kn a ti svaki mjesec "štediš" 10 000 kn+, ne znam zakaj te paranoja hvata...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:04   #3
Imaš pod radoznale banke o ovom.
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:16   #4
Quote:
saracela kaže: Pogledaj post
Imaš pod radoznale banke o ovom.
Ima na toj temi svašta, ali konkretno nema ništa.
Najkonkretniji i najprecizniji je ovaj članak na 24 sata.
Rezime, ono koliko se za sad zna, ako su informacije na 24 sata točne, godišnje smijete preko jednog tekućeg okrenuti maksimalno 50.000 kuna (u opisu plaćanja obavezno napisati ''pozajmica'' ili ''novčana pomoć'') i Porezna vas neće dirati, sve preko toga je rizično i možete očekivati poziv Porezne.
Znači braćo, savjet glasi ovako, aktivirajte tekuće od rodbine i prijatelja, razbacajte sve na čim više raznih tekućih računa. To je za sad jedini sistem.
Naravno najbolji sistem je cash iz ruke u ruku, ako je izvedivo.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:18   #5
Quote:
BabaluST kaže: Pogledaj post
Treba li se bojati ovih novih idiotskih mjera od drzave koji postoje samo kod nas?
Naravno

Quote:
Mislim na kontrolu prometa po tekućim računima

ja na takav način štedim jer mi je to jedini način da su mi sredstva dostupna odmah, novac je naravno legalan od moje plaće al eto postoji li šansa da oni mene blokiraju ili ispituju zašto to ne trošim od čega živim itd
Na žalost, postoji


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:19   #6
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Ima na toj temi svašta, ali konkretno nema ništa.
Najkonkretniji i najprecizniji je ovaj članak na 24 sata.
... preko jednog tekućeg okrenuti maksimalno 50.000 kuna ...
Kakvih crnih 50000kn godišnje? Što ako ti je plaća npr. 7000kn? to je 84000kn prometa samo od plaće...gluposti.
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:24   #7
Quote:
saracela kaže: Pogledaj post
Kakvih crnih 50000kn godišnje? Što ako ti je plaća npr. 7000kn? to je 84000kn prometa samo od plaće...gluposti.
50000 kn ekstra prometa, tipa pozajmice, ne misli se pod time na plaću

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:07   #8
Bez obzira na 50k, svaki iznos koji njima bude sumnjiv da iz tog iznosa nije plaćen porez i da bi se trebao platiti će pozivati građane.
Bio to promet po tekućem, karticama ili štednji.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:48   #9
potez uopće nije idiotski.
Tj. idiotskim ga smatraju oni koji nešto skrivaju od poreznih vlasti.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:33   #10
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
potez uopće nije idiotski.
Tj. idiotskim ga smatraju oni koji nešto skrivaju od poreznih vlasti.
a nitko se ne buni što Porezna uprava nema uvid u to tko ima i kako je došao do imovine iza zaštićenih skrbničnih bankovnih računa u SKDD. Sramota od države i građana.
munjeviti.juric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:28   #11
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
potez uopće nije idiotski.
Tj. idiotskim ga smatraju oni koji nešto skrivaju od poreznih vlasti.
Itekako je idiotski, pošteni će morati dokazivati da su nevini a oni što nešto skrivaju ionako ne posluju preko banke.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 22:14   #12
slobodno daj primjer, a da nije tvoj gdje dobivaš lovu da plaćaš karticom (tko to još radi?).
Ja sam siguran da za svaki tvoj legalni primjer, ja mogu nabrojati barem duplo ilegalnih.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 22:24   #13
Moj je šef koji školuju studenta u Zagrebu i šalje mu 3000 kuna na mjesec odlučio otići u banku po informacije.
Boji se da neće morati polagati račune njegov sin odakle njemu novac, tko ga šalje, zašto ga šalje i kako taj koji šalje zarađuje taj novac.............
Normalno, to šef šalje od svoje plaće koja nije puno veća od prosjeka u RH, ali se boji gnajvaže , prozivanje, pisanja žalbi i sl.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 22:53   #14
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
potez uopće nije idiotski.
Tj. idiotskim ga smatraju oni koji nešto skrivaju od poreznih vlasti.
Trebalo bi svima ugraditi kameru u sobu. Idiotski je ako smatraš da kamera smeta, jer nemaš šta skrivati od vlasti. Ne radiš ništa ilegalno u svoja četiri zida.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:15   #15
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moj je šef koji školuju studenta u Zagrebu i šalje mu 3000 kuna na mjesec odlučio otići u banku po informacije.
Boji se da neće morati polagati račune njegov sin odakle njemu novac, tko ga šalje, zašto ga šalje i kako taj koji šalje zarađuje taj novac.............
Normalno, to šef šalje od svoje plaće koja nije puno veća od prosjeka u RH, ali se boji gnajvaže , prozivanje, pisanja žalbi i sl.
Mene je to isto malo sekiralo jer šaljem sestri studentici i mami ponekad veće iznose, ali u principu nemam mračnih poslova i ionako nemrem poslati više nego što zaradim/imam, tako da tu na koncu neće bit problema - jedino preostaje pitanje hoće li porezna to što šaljem sestri tretirati ko poklon pa htjeti to oporezivati. Ima li netko tko zna kak ide porez na poklon u novcu?

Poslano sa mog X6pro koristeći Tapatalk
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:32   #16
naravno da te neće pitati ništa ako vide da je omjer tvoje plaće/prihoda po drugim osnova i odljeva s računa tu negdje.
Ali će nadrljati poduzetnici koji si plaćaju minimalac i onda nelegalno isisavaju gotovinu iz firme, nelegalni iznajmljivači stanova, radnici kojima se plaća na crno, možda tu i tamo neki gluplji kriminalac koji novac stavlja u banku, razno razne Severine kojima svi mi plaćamo zdravstveno i mirovinsko jer imaju prijavljen prihod manji od nekoliko desetaka tisuća kuna.

Uostalom nisam vidio niti jedan argument zašto je ovo loš potez. Oni koji ne rade ništa ilegalno nemaju nikakvih problema pa da ih i pozovu na razgovor, ovi ostali itekako imaju.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:28   #17
Problem je to da ćeš, s obzirom na radno vrijeme porezne, za taj razgovor vjerojatno morati uzimati slobodan dan. I ako su te uplate konstantne (npr. za gore spomenuti slučaj kad otac šalje novac sinu studentu) što ćeš na taj razgovor morati ići svako malo.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:43   #18
1)ovo je zadiranje u privatnost jer se vidi sto kupujes i kako trošiš novac,koje su tvoje navike
2)k+ ministrar ce za 1-2 god vidjeti na uzorku od cca 100 ljudi sa prosjecnim primanjma koliko im ostaje po strani i povecati poreze jer stoci nesmije ostat 1kn u đepu
3)danasnji prilog na htv o umirovljeniku iz švicarske koji se vratio u hr i placao porez na mirovinu u hr(banda uvidjela da covjek dobro zivi i da mu ostaje od NJEGOVE MIROVINE dosta novca pa su odlucili povecati porez na 40% i to još RETROAKTIVNO i to za 5 godina unazad pa tako neki imaju za platit od 80.000 -300000kn u roku od 8 dana I NE NIJE ZAJEBANCIJA
4)porezna tak i tako grca u poslu i umjesto da se love krupne ribe(koje ce i ovim putem proci neokrznute)oni ce zajebavat obican puk ako saljes/primas od rodbine,prijatelja,poznanika neku lovu
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:53   #19
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
naravno da te neće pitati ništa ako vide da je omjer tvoje plaće/prihoda po drugim osnova i odljeva s računa tu negdje.
Ali će nadrljati poduzetnici koji si plaćaju minimalac i onda nelegalno isisavaju gotovinu iz firme, nelegalni iznajmljivači stanova, radnici kojima se plaća na crno, možda tu i tamo neki gluplji kriminalac koji novac stavlja u banku, razno razne Severine kojima svi mi plaćamo zdravstveno i mirovinsko jer imaju prijavljen prihod manji od nekoliko desetaka tisuća kuna.

Uostalom nisam vidio niti jedan argument zašto je ovo loš potez. Oni koji ne rade ništa ilegalno nemaju nikakvih problema pa da ih i pozovu na razgovor, ovi ostali itekako imaju.
Nitko od njih, sa gramom mozga, ne koristi račune za takve stvari. Severinu zaboli, ona ima sve plaćeno, ne brini.

Loša stvar je što država može njuškat po privatnim računima. Nemaju pojma upravljati s novcima, pa šta imaju gledat tuđe?

Ja još nisam vidio niti jednu pozitivnu stvar koju bi ovo moglo donijeti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:57   #20
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Uostalom nisam vidio niti jedan argument zašto je ovo loš potez. Oni koji ne rade ništa ilegalno nemaju nikakvih problema pa da ih i pozovu na razgovor, ovi ostali itekako imaju.
Problem je što je sav teret dokaza na građaninu. Npr., porezna može reći "kakva ti je ovo uplata od 10.000 prije dvije godine?". I ti se onda moraš prisjećati i kopati po papirima da bi dokazao da je "legalna". I ako ne nađeš, hladno ti opale porez i kaznu.
To nas dovodi u situaciju da sve potvrde čuvamo tko zna koliko dugo.
Npr., recimo da dobiješ nešto na kladionici, ti bi taj dobitni listić trebao čuvati neodređeno vrijeme da ga slučajno porezna ne bi tražila.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.