Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 10:17   #61
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
dečko i ja budemo živjeli u 21 kvadrat, mali jednosoban stan.

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
nadam se da sam realna.
Realna si sa računicom samo se nadam da u tom stanu nemate u planu ništa drugo sem spavanja raditi.

Jednosobni stan od 21 kvadrat ( a nisam ni megaloman , niti stremim prevelikim i nepotrebnim prostorima..... ) je sve samo ne stan Nemaš kamo sa stvarima, nemaš kamo sa nogama, nemaš kamo sa ničime......

I to još stan, u zgradi.......nemaš kamo, a odmaka treba......

No, ok, nije tema.

9-10 tisućica kuna; za dvije osobe, bez nekih repova i tereta ( kredita ) nije neka lova ali i nije nešto što baca na prosječki štap. Nažalost, ljudi žive i sa manje od toga. Ne kažem da je to neki kvalitetan život , no, jbga....

Osobno, smatram, barem 14 tK netto za dvočlanu obitelj bi bilo vrlo galantno. Bezbrižnije možeš onda imati i psa, mačku i dijete tko želi.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:21   #62
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Bezbrižnije možeš onda imati i psa, mačku i dijete tko želi.
Ljudi imaju psa,macku djete jer to zele,a ne jer zaradjuju toliko ili onoliko...





Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:22   #63
Ja kužim režije....ali ne kužim da netko potroši samo 2000kn na hranu za dvoje
To je niti 70kn dnevno...ono...što vi jedete
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:27   #64
Bome ne znam ni ja što vi radite, Zagreb, 50kvadrata (loše izolirana zgrada), 1.000 kn u prosjeku, a ne štedim na ničemu,osim što ne koristim klimu jer mi je gore od nje nego s njom stalno mjemjati temp.

Struju ti nema što pojesti ako se ne griješ na nju ili ti ju netko ne krade (klasika, tv, komp, aparati). Voda se dijeli po zgradi i to isto ne varira trošio, štedio. Plin si rasporedim ravnomjerne rate cijele godine da se ne tresem od razlika i sl. i to je najveća stavka. Tv, net, tel 200kn, komunalno klasika..


Ja nez gdje vi nakupite 2.500 kn režija ako pričamo o normalnom stanu, ne 150kvadrata....
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:32   #65
ja ne smijem ni pisati na ovoj temi..
totalno neorganizirana,
nama najviše ode na putovanja,
režije pojedu više nego bih htjela,
na hrani ne štedimo,
nismo od markirane robe i materijalnih stvari
osim u slučaju A+++ uređaja,
10k po meni bez kredita i većih izdataka za relativno
lagodan život gdje ne moraš vrtiti svaku kunu
za izlet ili kazalište
discl,dvije curke i ja
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:37   #66
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja kužim režije....ali ne kužim da netko potroši samo 2000kn na hranu za dvoje
To je niti 70kn dnevno...ono...što vi jedete
Ja jedem na poslu pa ono ajd nesto ustedim valjda i tu..
a sad ja ne znam sto vi jedete za 2000kn mjesecno za vas 2je..i da to nije dosta..osim ako niste stokilasi..
ja evo na plac meso kupujem 2 puta mejsecno pa recimo da na meso ode ajd nekih 400kn, pileca prsa, svinjski kare, biftek, junjece mljeveno, picek, jaja.
ma zaokruzimo na 500 et.
Ostalo kaj kupim to je tjedno nek ode 200-300 kn, povrce uglavnom, krumpir, riza, sir, voce mandarine narance, banane..
Mislim da se hranim kvalitetno, ribu ja ne volim pa to ne kupujem jebga.
Sve i da ne jedem na poslu sumnjam da bi presli 2k kn
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:37   #67
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju psa,macku djete jer to zele,a ne jer zaradjuju toliko ili onoliko...


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk

Da,da, jasno jasno, ne propinji se odmah.......naglasak mojeg posta je na " ležernijem"

Ni sami doma nemamo navedenu cifru pa imamo štošta.....

No, kada smo malo potegli to već......ljudi sa ispodprosjecnim primanjima ( a ni Hrv prosjeki nije nešto super dovoljno ) nemaju dovoljno ni za sebe pa nije razumno da mogu imati dovoljno za još nekoga. Tak da, nema niš loše da se nema još netko na skrbi ukoliko ne možeš adekvatno skrbiti za tog još nekoga.

I ja želim desetak konja pa nemam dovoljno novaca da ih kvalitetno držim, hranim i sve šta ide k tome. Kupiti bi ih imogla; ali to je i najlakši dio.....kupiti, roditi.....treba dobro sve to održavati. Održavanje je skupo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:40   #68
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja kužim režije....ali ne kužim da netko potroši samo 2000kn na hranu za dvoje
To je niti 70kn dnevno...ono...što vi jedete
Pile/svinjetina 15- 20, krumpir 2, salata 5, kruh 8, sirni namaz 9, pahuljice 5, mlijeko 6. To ti je dosta manje od 70 Kn. Za primjer
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:43   #69
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Pile/svinjetina 15- 20, krumpir 2, salata 5, kruh 8, sirni namaz 9, pahuljice 5, mlijeko 6. To ti je dosta manje od 70 Kn. Za primjer
Shvatila sam...ali to kod mene ne prolazi. Gdje su slatkiši, cuga, marende, večera, voće. No way.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:47   #70
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Da,da, jasno jasno, ne propinji se odmah.......naglasak mojeg posta je na " ležernijem"

Ni sami doma nemamo navedenu cifru pa imamo štošta.....

No, kada smo malo potegli to već......ljudi sa ispodprosjecnim primanjima ( a ni Hrv prosjeki nije nešto super dovoljno ) nemaju dovoljno ni za sebe pa nije razumno da mogu imati dovoljno za još nekoga. Tak da, nema niš loše da se nema još netko na skrbi ukoliko ne možeš adekvatno skrbiti za tog još nekoga.

I ja želim desetak konja pa nemam dovoljno novaca da ih kvalitetno držim, hranim i sve šta ide k tome. Kupiti bi ih imogla; ali to je i najlakši dio.....kupiti, roditi.....treba dobro sve to održavati. Održavanje je skupo.
Ma kuzim ja sta ti govoris,dovoljno novca da to ne bude puko spajanje kraja s krajem,vec da nesto i preostane..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:48   #71
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja kužim režije....ali ne kužim da netko potroši samo 2000kn na hranu za dvoje
To je niti 70kn dnevno...ono...što vi jedete
Da, ja sama potrosim 1500.
Al da, za dvoje sigurno nije duplo jer kad radis hranu za jednu osobu (doduse cesto ostavim visak dragom) se desi da ispadne previse i da ne mogu pojest.

Ja jos uopce ne kupujem meso, sokove, kekse, ....ma skoro nista osim osnovnih namirnica.
Kupujem malo skuplje cajeve i kruh.

A sto se tice rezija (netko je pitao) meni su u Zgb u stanu oko 45 kvadrata prosjecne rezije 1000kn. Grijanje je na plin, zimi bude oko 300kn. Sad ce vjerojatno biti vise s obzirom da je bilo hladnije i bas sam grijala vise nego inace, ostavljala sam upaljeno grijanje i kad sam isla na posao.
A voda, nedavno su nam postavili vodomjere u stanove - jao, odmah mi je racun narastao jer zimi obozavam prije posla napunit kadu. Bude mi prehladno ujutro u kupaoni za tusiranje.
Da, nemam TV, to nesto malo smanji.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:49   #72
ja jučer bila na placu,
blitva 30 kn, cvjetača i brokula isto,
najmanja tikva 40, ćimulice 25..
riba,
malo voća...i bez mesa ode lova,
i tako na tjednoj bazi,
vjerojatno bi išlo jeftinije,
ali eto možemo i navikli smo tako
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:51   #73
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ja jučer bila na placu,
blitva 30 kn, cvjetača i brokula isto,
najmanja tikva 40, ćimulice 25..
riba,
malo voća...i bez mesa ode lova,
i tako na tjednoj bazi
Kod nas u supermarketu su tikvice 50kn/kg...a dalje niti neću.
Užasno puno trošimo na hranu...ali jbg...volimo fino papati.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:56   #74
Ma to su trenutne cijene, jer je sve smrzlo, jebiga.

Iako, realno, nije ni meni jasno kako samo toliko za prehranu, osim ako je baš Slavonija u pitanju, onda ok.

Pa ja trošim 2000 kn (ok, prebačeno u kn ) u Srbiji, za 1.5 osobu, ajmo to tako reći. Ok, tu i tamo roštilj za ekipu i povremeno jedem(o) vani.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:56   #75
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ma kuzim ja sta ti govoris,dovoljno novca da to ne bude puko spajanje kraja s krajem,vec da nesto i preostane..
E da, točno to. Smatram da nije dobro, a ni potrebno, a možda bi trebalo biti i zabranjeno zakonom, da se u zajednicu pridružuju novi članovi koji ovise o nama a mi sami opet nemamo dovoljno za sebe.

Kako bilo, evo, za autoricu ove teme; da, nije nemoguće sa navedenim primanjima živjeti, čisto zato jer nemaju tereta plaćanja životnog prostora. Nemju što pametnije napraviti nego krenuti; uz neki plan; pa će vidjeti kako bude to išlo i prema tome se , dalje, ako je potrebno korigirati.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:57   #76
ma to su užasne varijacije,
vjerujem da se stvarno može puno jeftinije proći,
ali kažem, na hrani i putovanjima ne štedimo
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:02   #77
Koliko vidim,najvece razlike u konacnom zbroju rezija je u grijanju..
Jer nije isto platiti grijanje 300kn i skoro 1000kn..


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:13   #78
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Da,da, jasno jasno, ne propinji se odmah.......naglasak mojeg posta je na " ležernijem"

Ni sami doma nemamo navedenu cifru pa imamo štošta.....

No, kada smo malo potegli to već......ljudi sa ispodprosjecnim primanjima ( a ni Hrv prosjeki nije nešto super dovoljno ) nemaju dovoljno ni za sebe pa nije razumno da mogu imati dovoljno za još nekoga. Tak da, nema niš loše da se nema još netko na skrbi ukoliko ne možeš adekvatno skrbiti za tog još nekoga.

I ja želim desetak konja pa nemam dovoljno novaca da ih kvalitetno držim, hranim i sve šta ide k tome. Kupiti bi ih imogla; ali to je i najlakši dio.....kupiti, roditi.....treba dobro sve to održavati. Održavanje je skupo.
Ja imam preko deset, pa ne potrošim više od 4-5.000, čini mi se da bi se baš trebao razbacivati da potrošim više. A vjerojatno je stvar i odgoja, jer nas je četvero živjelo s time i ne sjećam se da je ikad ičeg falilo, ok starci su se malo sustezali od užitaka sebi, ali eto bilo je i za obrazovanje i za otići van i jelo i hranu, more, režije na vrijeme najnormalnije i bez kredita..

Ali meni je i odbojno kad su ljudi rasipni na hranu, jelo ili robu, to mi je baš odvratnoo, ono kad su stalno ko kruha gladni, a imaju normalno. I ne volim preplaćivati stvari, npr. tehniku, auto, sat, mobitel i sl. gledam da je value za novce, a ne da me netko odere za statusni simbol ili da plaćam za njihovu izgradnju marke.

Više nego prosječan čovjek vjerojatno potrošim jedino na godišnjem, jer ionako radim po cijele dane, pa mi je to jedino vrijeme kad se trudim više uživati..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:20   #79
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Koji to točno grad? Meni u Zagrebu, Osijeku, Makarskoj i Zadru, nigdje nisu bile iznad 1000 kn.

A bogami kad treba grijati, grijem, zimogrozan sam skroz, te se volim i tuširati malo duže, uz povremeno kupanje u punoj kadi.

Ako ti se da razložiti troškove, pa da vidimo na što to ode toliko para.

Ok, ja sam živio sam, pa možda zato manje, ali iznad 1200 ne bi trebali biti i da sam u paru. Stanovi uglavnom 40-45 kvadrata.
Rijec je o Rijeci,tu su uzasno skuplja i centralna grijanja ,najskuplja valjda u Hr ,svako malo su prosvjedi nesto malo su kao snizili ali nista jako od toga
npr meni frendica zivi u 60 kvadrata ima centralno znaci 2 mala radijatora u sobama,sobe su ono bas male,dnevni je malo veci,kuhinjica i wc,s tim da joj gori samo u dnevnom i kuhinji druge je pogasila,i centralno u zimskom periodu joj dodje od 2400-2800kn da nisam vidjela racune ne bi vjerovala

sta se tice mojih rezija
evo ovako
struja 600-700 kn-grijanje samo dnevni ,dobro pustim vrata ode toplina i u kuhinju i hodnik,sobe ne grijem nikad, ,kuham na plin,jedino bojler radi uvijek da imamo kad hocemo za otusirat se,robu perem kad stignem znaci i po skupljoj struji,peglam isto tako
net-tel. 270kn
pricuva 320kn
plin,voda,350-370kn
tv 80kn
otkup stana 200kn
to bi bilo to ako sam se svega sjetila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:23   #80
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa na što vam ode najviše novca mjesečno?
Ne izlazite, ne jedete vani, starci kupuju odjeću...
Nije to mala svota koju spominješ.
Na nista konkretno, na "zivot". Na svakodnevne sitnice. Jednostavno novac ispari. Uvijek ti neki vrag treba. Lece, tekucina za iste, sad mi trebaju nove naocale jer su stare u raspadu, a to je par tisuca kuna. Pa se uzme na rate jer nema druge. Pa je bio majstor jer su se pokvarila PVC vrata - 300kn. Pa, ne znam, operem auto dva puta mjesecno, ode 100kn. Pa smo uzeli neke opijate par puta, ode parsto kuna i na to (ne pijemo, pa je to onda ok ) Teretana je 300kn mjesecno. Garaza na poslu 50kn. I takvih sitnica ima brdo, kao sto i sami znate. 50 tu, 100 tamo, i skupi se par tisuca. Bez problema.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Šta vi imate 2 auta? Rentate li stan?

Jer, dvoje, s rentom, i s jednim autom (recimo cca 12k km godišnje), bez problema s 10k moraju izaći sa svime. Bez pušenja cigareta.

Ne znam na šta trošite, možda na kondome?

Pojasni troškove, barem malo, možda se uvidi razlika, vrlo jednostavno.

Iako, 1200 kn na grijanje ti je već samo po sebi previše, kao i 85 kvadrata stan. Za dvoje, duplo manje prostora treba, a sve režije ne dođu 1000 kn.

Indikativno mi je i to da kažeš "Grijem sve prostorije jer mi je nepojmljivo svakodnevno se smrzavati u kupaonici i spavacoj sobi i smatram da se to radi jedino onda kad se zbilja ne mogu pokriti troskovi grijanja", a vi ih zapravo i ne možete pokriti. Tj. možete, ali ste knap za robu, pa eto...
Svatko ima svoj auto jer smo imali aute prije nego sto smo se uselili, i ne smatram to nekim pretjeranim luksuzom jer mi je auto prijeko potreban (zivim na otoku).

Stan je mozda velik za dvoje ljudi, iako je to samo s financijskog aspekta - vjerjem da bi svi radije zivjeli u stanu od 85 nego od 40 kvadrata. No s obzirom da je stan u vlasnistvu mojih roditelja i da je potpuno namjesten/opremljen i prekokrasan , bilo bi suludo ici negdje drugdje i placati najam.

Imas pravo, zapravo ne bih trebala grijati cijeli stan, ali radije cu se odreci necega drugoga nego grijanja. Moj izbor, slazem se.

Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Imaju trosobni stan koji griju sa radijatorima na struju. Više bi im se isplatilo maknut te radijatore i staviti kvalitetne inverterske klime. Žive u primorju gdje klima fino može grijati. Isto tako,hajcaju po danu i po noći. Previše kvadrata,loš sustav grijanja i puno griju. Uz to,2 automobila na plaću od 9000 kn? Žive iznad svojih mogućnosti.
Automobile sam objasnila, i mislim da je to moguce izhendlati s tim primanjima. S tim da ce nam primanja porasti na 10000-11000kn za par mjeseci kad decko otplati kredit koji ima.

Kako je stan primarno bio "ljetni", radijatori i bojler na struju su provizorno stavljeni i prakticki nikad nisu paljeni. Sad smo otkrili koliko to trosi pa cemo morati promijeniti modus operandi, i napraviti slicno tome sto predlazes. Necemo ih kompletno maknuti jer se sobe inace nikad nece zagrijati, ali cemo boravak/kuhinju grijati klimom, a ostatak stana drzati na nekih 16 stupnjeva, da ne bude bas led ledeni. Nadam se da cemo time smanjiti racun za struju!

ChillOut Lounge, meni recimo nikako nisu jasni ovi iznosi koje spominjes. Pa hajmo redom

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
hrana za dvoje - mislim da se sa 1.500 kn maksimalno pokrijemo (tu računamo sve - i voće i povrće i slatkiše i piće)
Kako je to uopce moguce? Pa da i imate 100kg zajedno? Nije da ubijam prsut i sir s tartufima za dorucak, rucak i veceru, ali cini mi se da bi me samo kruh i pasteta i jogurt svakodnevno izaslo tih 1500kn za dvoje. Ako si priustim marendu svakodnevno na poslu, onu najjeftiniju, to je vec 600kn mjesecno. A gdje su dorucak i vecera? Da i ne marendam vani, nego pojedem sendvic ili nosim sa sobom, opet ne kuzim kako DVIJE osobe mogu jesti za tako malu cifru.

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
mobiteli - oboje za 90 kn imamo bon za mob
Mobitel imam na pretplatu od 160kn vec godinama, ne da mi se zajebavat se s tim bonovima - tu bih ajde mogla jos 50kn ustediti. Ali to je kikiriki.

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
za odjeću i obuću - ne kupujemo svaki mjesec, ali izdvajamo cca 70 kn mjesčno i onda jednom u pola godine si kupimo neki komad nečega, po potrebi
Ok, ovo je jako, jako malo. Jer to znaci da si za cca 800kn kupis nesto godisnje. A to nije niti jedan par cizama, npr. Ili taman jedan par. A sto ako su ti se poderale traperice i pukla peta na cipeli u isto vrijeme? Onda imas problem. Ne mozes se ne sloziti da ti tu jako fali novaca i da bi bilo puno ljepse da imas vise prostora za shopping Ja imam isti problem jer nista ne usparam, a imam srecu da moji neku kunu imaju pa me jednom godisnje odvedu u Italiju u shopping. Zapravo imam veeeelike srece po tom pitanju.

Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
izlasci,razonoda , slobodno vrijeme - 300 kn pa koji mjesec više , koji manje! prosjek !
Ovo je isto nerealno, za moje pojmove, a vjeruj mi da mi nema veceg gusta nego provesti vecer na kaucu uz Play Station ili filmove. Ali 300kn? Ne znam kako to izvedes. Pa samo jedan odlazak u kino za dvije osobe je prakticki 100kn. Samo jedna najjeftinija igrica za Play je 150kn. Ne znam, ne razumijem kako vam je to dovoljno novaca za razonodu i slobodno vrijeme. O kakvoj onda tu razonodi pricamo? Da odete jednom u kino i jednom na pizzu i to je to. Otislo tih 300
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.