Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 14:30   #81
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Tj ne štimaju od samog početka jer se temelje na formi(pohoti i/ili ekonomskim interesima) i hrpi projekcija.
Čekaj želiš reći da ljudi prosječno 14 godina ostaju u brakovima koji od početka ne štimaju? 14 godina suživota koji ne štima? To su neki vrlo mazohistični ljudi Zapravo onda to potpuno pobija teoriju cjenjenog forumskog puka o leptirićima i prvim preprekama kao razlogu razvoda....
Ili?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 10.02.2017., 14:45   #82
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Čekaj želiš reći da ljudi prosječno 14 godina ostaju u brakovima koji od početka ne štimaju? 14 godina suživota koji ne štima? To su neki vrlo mazohistični ljudi Zapravo onda to potpuno pobija teoriju cjenjenog forumskog puka o leptirićima i prvim preprekama kao razlogu razvoda....
Ili?
Da, kad bi detaljno pogledali kako je do tih veza uopće došlo vrlo lako bi došli do takvog zaključka, samo naravno malo tko će si to priznati i onda će tu farsu od odnosa silovati dok ne dođe do točke pucanja koja je očito oko 14-te godine.
blort is offline  
Old 10.02.2017., 14:46   #83
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
S obzirom da to rade i za sebe i svoju djecu to nema ni približnu težinu koja se želi pridati, nikako nije isto raditi nešto za sebe i za drugoga.
Za svoju djecu? Zanimljivo, uvijek sam mislila da su djeca zajedniča. I briga oko njih. A uvjerena sam da to nije šaljiva obveza!
violeta1980 is offline  
Old 10.02.2017., 14:51   #84
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ja sam generacija po godinama na prijelazu iz 30tih u 40te i dosta "mojih" se razvodi. Kad pobrojim od nas 9 frendica samo nas 3 smo još u braku. 4 su razvedene, jedna u postupku a jedna samo što nije predala papire. To je sve većinom ekipa koja se nakon faksa ženila u roku 2 godine (znači bar 10 godina braka). Nitko od njih nije odustao odmah ili jer mu se sprdnulo, jer nema leptirića i slična sranja koja forumaši znaju "nabrajati" ženama kao razlog razvoda. To su stvarno odnosi u kojima više nema partnerske ljubavi, samo cimerski odnosi. Statistika kaže da prosječno trajanje braka prije razvoda je 14 godina za RH i ta brojka sa slabijim varijacijama je ista od 2000-2014 (http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2015/SI-1542.pdf - stranica 24). Dakle to pobija uvriježeno forumsko mišljenje kako se ljudi razvode pri prvoj prepreci ili prvom sranju jer im se ne da truditi ili su nepromišljeno "uletili" u brak.
Prije se radi o odnosima koji ne štimaju dugi niz godina....
A je li to u zagrebu, odnosno nekom većem gradu? Nekako mislim da u ruralnim područjima ipak nije tako izraženo.
gigra is offline  
Old 10.02.2017., 14:55   #85
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da, kad bi detaljno pogledali kako je do tih veza uopće došlo vrlo lako bi došli do takvog zaključka, samo naravno malo tko će si to priznati i onda će tu farsu od odnosa silovati dok ne dođe do točke pucanja koja je očito oko 14-te godine.
Baš mi je drago da je onda taj forumski mit o leptirićima i prvim preprekama razbijen
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 10.02.2017., 14:55   #86
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Tj ne štimaju od samog početka jer se temelje na formi(pohoti i/ili ekonomskim interesima) i hrpi projekcija.
Kak to znaš i zašto si tako siguran?

Meni to miriši na ono "zaštitničko razmišljanje" kad loše stvari koje se događaju ljudima objašnjavaš njihovim ponašanjem/osobinama, jer na taj način štitiš sebe od mogućnosti da se tebi to desi. Npr., tebi se to neće desit, jer nikad na ovaj način ne bi ušao u brak, dok drugi to masom rade i sami su si krivi. Klasičan školski primjer je da se silovanje dešava samo curama koje šetaju mrakom u kratkim haljinama.
djabeime is offline  
Old 10.02.2017., 15:39   #87
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Nego tko je kriv? Tko im je birao partnera i po kojim kriterijima su birali?
Ne, to je sve palo s neba i bilo je totalno nepredvidivo i nitko nije ništa kriv.
Mislim da sam dobro namirisala.

Ja samo vjerujem da se može desiti svakome. I da je i više nego moguće da su to bile super funkcionalne veze u početku pa i prvih 10, 12 godina, ali s vremenom više to nisu bile. Nije palo s neba, brak postepeno prestane funkcionirati i dođe do razvoda, ali nije nužno loše otpočetka, niti je nužno netko kriv. Jednostavno se ljudi mijenjaju, raziđu, prestanu se voljeti, ohlade, upoznaju druge, nađu druge interese, obole, milijun je razloga koji se mogu pojavit i u super vezama i nakon 10 godina.

Kriteriji i pažljivo biranje partnera ili pak komunikacijske vještine, određene osobine i slično ti mogu povećati šanse za dobar brak, ali nema garancije.
djabeime is offline  
Old 10.02.2017., 15:48   #88
zato sto su prije zene svasta trpile
sarajka89 is offline  
Old 10.02.2017., 15:51   #89
Morale su, danas više ne moraju. Biraju drugim kriterijima. Ako ih za osobu više ne veže zadovoljstvo, odlaze.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 10.02.2017., 15:55   #90
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
zato sto su prije zene svasta trpile
Živimo u vremenu i na lokaciji koja omogućava ženama potpunu autonomiju življenja.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 10.02.2017., 15:57   #91
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Morale su, danas više ne moraju. Biraju drugim kriterijima. Ako ih za osobu više ne veže zadovoljstvo, odlaze.
Morale,a i glavni poraz u zivotu bi bio da postanes "raspustenica" kako su nazivali kod nas razvedene zene,takvu niko nece htjeti,,,osudjena da bude ljubavnica ozenjenim muskarcima,da je bacaju i pljuju,,,ili da se posveti djeci i zivi sama(ako ima ekonomsku mogucnost za to)


nije to bilo tako davno
sarajka89 is offline  
Old 10.02.2017., 16:09   #92
Zašto se raspadaju brakovi.
Nemam pojma, a proša sam to.
Ima tisuću razloga, a opet ni jedan ne mora biti pravi.
Možda je realnost da živimo svatko za sebe, a za potrebe partnera nas nakon nekog vremena nije ni briga.
Žene su evoluirale, otišle na višu razinu, dok su muškarci ostali tamo gdje su i bili.
Nismo se snašli, pratili trendove i sad smo od lovca i sakupljača postali lovina.
realno, žene nas više ne trebaju, pa onda ne trebaju trpjeti ni naša sranja.
Cota is offline  
Old 10.02.2017., 16:09   #93
Zasto veze i brakovi danas tako lako propadaju

Jer ljudi sve manje koriste glave, a sve viśe su "trendi".

Nekada je rastava bilo sramota itd, a danas je neśto sasvim normalnog, śto rade svi, pa su i medija pune takvih infa o poznatim lićnostima.

Danas sam baś ćuo info u radiu o istrażivanju u vezi rastava u Engleskoj.
Oko 75% anketiranih, koji su dulje u braku od 10 godina izjavilo je, da je jednom od njihovih najboljih żivotnih odluka bilo, da se ne rastave poslije prvih većih pi.darija u braku.

Moj Tata je govorio, da je brak kao motor od auta: ima mnogo mogućnosti da ne radi, a samo jednu, da funkcionira.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 10.02.2017., 16:39   #94
I opet smo na pocetku price- sta je starije: kokos ili jaje
Ljudi se danas vise razvode zato sto, jednostavno, imaju priliku to uciniti bez velike osude okoline, vece su sanse da ce moci samostalno izdrzavati... ne moraju nedostatak ljubavi traziti "sa strane", a oficijalno imati "brak"...
A sve na konto podjele imovine, kucnih poslova je samo zezancija.
Pucaju brakovi koji funkcionisu fenomenalno, kao svicarski satic, ali nema vise ljubavi. Ljudi ne zele na samrtnoj postelji zapjevati ovo nego to urade ranije. Mozda im vise lezi jednostavno ova pjesma
I to je to...a losi izbori i sve ostalo je uzasno promjenjivo. Da pitas sve moje frendove prije, rekli bi da je on kao izbor sjajan. Ispalo je da nije. Moja frendica sa druge strane se udala za tipa na kog smo svi prevrtali ocima- lik je sjajan muz i otac, voli je do neba, kao i ona njega. A nama nisu bili par...
Ertrinken is offline  
Old 10.02.2017., 18:44   #95
Kad rade iza leda jednom drugom , kako da ostane takav brak?
Previse je forsiranja u stvaranju obitelji

Poslano preko spolnog uda koristeci Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Old 10.02.2017., 19:11   #96
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post

Budućnost je ionako u izvanbračnim zajednicama i nebračnim kohabitacijama, svjetski trend je nezaustavljiv.
Pa ako je tako, to je žalosno.
Budućnost bi trebala biti - viša razina svijesti, smisleniji i kvalitetniji odnosi i sretniji brakovi.

Ali to se uči i vježba puno prije braka -u djetinjstvu, u odnosu sa roditeljima.

Problem je što su mnogi imali roditelje sa kojima su bili u nekakvom toksičnom odnosu.
I, svjesno i nesvjesno, mnoge pogrešne ideje i očekivanja unose u svoj sadašnji odnos sa ženom/mužem.

Mislim da je to glavni razlog propasti brakova i loših odnosa sa djecom.

Pogrešan model u djetinjstvu je jako otrovan i jako moćan.
Nije to samo - reći: 'Ja sada znam bolje pa ću drugačije'.

Eh, potrebno je puno, puno rada na sebi da bi se zaista htjelo, znalo i moglo drugačije.
listen21 is offline  
Old 10.02.2017., 22:41   #97
Pa puno se lakše danas rastati neg prije. Kako financijski , obiteljski, tradicijski ,a i administrativno. Logika nalaže da bu bilo sve lakše i lakše. Lošega u tome nikaj nema.
Joshua is offline  
Old 11.02.2017., 01:30   #98
Quote:
djabeime kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je to danas "lakše odustajanje", nego "lakše zauzimanje za svoje želje i potrebe".
Ovo.

Nekad je brak bio institucija, svetinja. I razapinjali su te ako bi se razveo. Mada, ja ne vidim ništa sveto u tome da ljudi ostaju u odnosu u kojem su oboje nesretni.

Nekad su se ljudi vjenčavali zato što moraju, svi drugi u selu su se vjenčali, pa moraš i ti... danas čekaju da nađu tu osobu, koju zavole i s kojom žele provesti ostatak života. Ponekad stvari ne funkcioniraju, ljudi se promijene, okolnosti se promijene... i rastanak je neminovan.

Moje je mišljenje upravo suprotno - prije su mnogi stupali u brak iz krivih razloga, puno češće nego danas. I tvrdim da je prije xy sigurno više brakova propalo, propalo iznutra... a nisu to smjeli iznositi prema van, jer kao što sam rekao, rastava braka je bila svetogrđe.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Old 11.02.2017., 01:58   #99
1. Varanje,
2. Muskarcima se ne zeni
tratinchica92 is offline  
Old 11.02.2017., 15:13   #100
Ljudi nezreli ulaze u brakove. I smatram da je to ne jedini nego jedan od većih razloga.
Cura ostane trudna, ok idemo se vjenčati. Gdje je tu razmišljanje u šta se upuštam? I onda u braku šok. Nisam znala da je ovakav, onakav

Ludo zaljubljeni, idealni partner, super izlasci, ne postoji osoba kao šta je on/ona
, a onda opet u braku. Pa taj ništa ne radi , pije, kocka, izlazi samo na kave. Opet rezultat ne razmišljanja o tome šta je brak, šta je suživot. Najčešće opravdanje je nisam znao, mislio sam da će se to ulaskom u brak promijeniti.

Brak je život s nekim, dijeljenje dobrih i loših dana, suočavanje i zajedničko rješavanje problema, čišćenje kuće, kuhanje, pranje, financije, zdravlje i bolest. Koliko ljudi o tome razmišljaju prije ulaska u brak.
Ljudi jako malo komuniciraju, ne iznose probleme, stvari trpaju pod tepih. I kad se problemi toliko nagomilaju daju petama vjetra.
kokicha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.