Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 19:50   #281
Hm.... obrisah post jer ispada da problema nema.

Zadnje uređivanje pozitivax : 23.02.2017. at 21:05.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:41   #282
Ocito ti je promaknuo dio gdje je pristao na zenidbu i/ili da dijete ima oba prezimena, dakle o kakvoj zadrtosti i samoljublju ti pises?
S tim da je na to pristao nedugo nakon otvaranja teme, koju sam ja otvorila u afektu i pod dojmom naseg prvog razgovora o tome, dok jos nismo na miru ni sjeli i raspravili sve ko ljudi.

Gle ovako. Da sam ja jadna i potlacena ne bi mi palo na pamet usprotiviti se njegovoj prvotnoj zelji o prezimenu, istina? Istina.
Da sam pak izmanipulirana od njega, ne bih ni vidjela problem u tome da dijete ima samo njegovo prezime niti u tome da se ne vjencamo jer bi me on uvjerio da problema nema, istina? Istina.
Da me zeli manipulirati, iskoristavao bi moje slabosti umjesto da mi bude podrska u rjesavanju istih, je li istina? I to je istina.

Sad kad smo to rijesili... ostatak posta nema smisla ni komentirati... pa ni vrhunski psiholog ne bi tako pronicljivo i detaljno izvrsio psihoanalizu nekoga na temelju par forumskih postova kao sto je to tebi uspjelo.. pa ti si proniknula u najskrivenije dubine njegove psihe i tocno znas iz kojih motiva, sto, kako i zasto radi...
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:51   #283
Čemu onda tema ?
Oženiti će te i sve pet. Dakle zaprosio te i vjenčanje će biti uskoro ? Ok. Za tebe, jer ti to želiš i za njega jer i on to želi.
Javi kada se vjenčate. Kaj te onda briga kaj mi mislimo.
Nekak imam sve dojam da bu te lukavo okrenuo do tada

Uživaj u bebi, planiraj vjenčanje sa njim i uvijek misli svojom pameću koju si tu pokazala.Ne dopusti da on ili bilo tko iskorištava tvoje slabosti ili te iskorištava, manipulira sa tobom. Ima preko 3 banke, čeka dijete i vrijeme mu je da se ženi i sredi. Šlus.
Nemre do penzije glumiti dečkića fristajlera.

Nejde na stratište ili u logor nego pred matičara regulirati stvari. Pravne i ljudske. Zbog ljubavi prema tebi, bebi i za dobro sviju vas. Kada je već ful liberalno tolerantan i širokih vidika... neće ga brak uškopiti. Ti ne djeluješ nerazumno.
Neka ti ne pomaže nego aktivno sudjeluje u kućnim obavezama i obavezama oko bebe...i uvijek zastani pa se pitaj što je to što ti a ne on, želiš. Ti. Ne moraš za svako mišljenje o sebi , drugima i okolini njega pitati.

To što si ponekad nesigurna u sebe ne znači da netko ima pravo to iskorištavati. Kužiš ?
Sretno tebi i bebi.

Zadnje uređivanje pozitivax : 23.02.2017. at 21:07.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 01:26   #284
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Pozitiva, bez uvrede, ali tvoje razmisljanje je na razini neke babe iz proslog stoljeca. "Nebum ja radala izvanbracnu djecu ni kuhala, prala, a glumila curu"
Imaš 2000 ostova i nisi skužila da nemaš posla s babom nego ženom sa samopoudanjem? tak to inače izgleda kad žena ima kičmu o kojoj mnoge mogu samo sanjati. možda ti u tom slučaju ne bi pormaklo i to da nije naglasak na "izvanbračnoj djeci i kućanskim poslovima" nego na poštivanju partnera i ravnopravnoj ulozi u vezi.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:39   #285
Kakve veze mojih 2000 postova ima s doticnom forumasicom? Za tvoju info, prvi put dolazim u interakciju s istom, pa o njenom samopouzdanju sudila ne bih (a i da nije prvi put, ne poznajem je osobno pa se ne bih usudila donositi takve zakljucke, sto se za tebe ne bi moglo reci). Osim toga, ocito ne razumijes razliku izmedu nazivanja nekoga "babom" i recenice "razmisljas kao baba" sto se tice odredene tematike (ako tebi izjednacavanje iskljucivo ubracenih ljudi s normalnoscu i opcenito uzimanje bracnog statusa kao nekog mjerila normalnosti nije babasto, da ne kazem nazadno, ok, meni je, a ti naravno uvijek mozes reci da nije ona to tako mislila, i bla bla...).

Imas pravo, pokazala bih kicmu kad bih dopustila da misljenja desetak forumasa s jako sturim uvidom u moj/nas zivot poljuljaju moj odnos s deckom i moju procjenu njega kao adekvatnog partnera. Onda bi rekla: "you go girl", ne?

Zanimljivo, mislis da nemam kicmu a svejedno se tu trudis nesto mi dokazati i ubacujes se u moju interakciju s drugom forumasicom. Lijepo budi dosljedna i sjasi s mene i pusti da se ta osoba s kicmom sama brani. Iako smo, sto se mene tice, Pozitiva i ja nasu komunikaciju zavrsile.
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:58   #286
Zvučiš točno kao one žene koje se požale frendici na partnera pa kad frendica potvrdi da nije ok, krenu s "ma neee, krivo si me shvatila, on je inače divan".

Gle, očito ste pred osnivanjem obitelji i sretno vam bilo!
Samo nemoj da se netko postavlja na tebe jer je u startu bio u boljoj financijsko-životnoj poziciji (još najbolje da nije, ako je dosta stariji). I nemoj da ti jedan dan stavlja pod nos što si "došla na gotovo". Mene je zasmetalo kako je on opisao sebe i tebe: ON - divan, vani školovan, radi, ima nekretnine i pokretnine, sudjeluje u kućanskim poslovima; TI - sirotica iz dosadnog gradića, samo studiraš i nemaš potrebu raditi, nemaš ništa materijalno, sve što on traži je povremeno čišćenje i kuhanje. K'o iz neke Šenoine pripovjetke.

On vam je pružio lijep start u zajednički život i to je super, a ti ćeš kao njegova družica pružiti neke druge stvari u vašoj obitelji. Ponavljam, ne daj da netko omalovažava tvoj udio.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:14   #287
Zašto je pobrisao post?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:08   #288
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Zvučiš točno kao one žene koje se požale frendici na partnera pa kad frendica potvrdi da nije ok, krenu s "ma neee, krivo si me shvatila, on je inače divan".

Gle, očito ste pred osnivanjem obitelji i sretno vam bilo!
Samo nemoj da se netko postavlja na tebe jer je u startu bio u boljoj financijsko-životnoj poziciji (još najbolje da nije, ako je dosta stariji). I nemoj da ti jedan dan stavlja pod nos što si "došla na gotovo". Mene je zasmetalo kako je on opisao sebe i tebe: ON - divan, vani školovan, radi, ima nekretnine i pokretnine, sudjeluje u kućanskim poslovima; TI - sirotica iz dosadnog gradića, samo studiraš i nemaš potrebu raditi, nemaš ništa materijalno, sve što on traži je povremeno čišćenje i kuhanje. K'o iz neke Šenoine pripovjetke.

On vam je pružio lijep start u zajednički život i to je super, a ti ćeš kao njegova družica pružiti neke druge stvari u vašoj obitelji. Ponavljam, ne daj da netko omalovažava tvoj udio.
Kuzim iz koje pozicije to govoris, mozda bih i ja to pomislila da citam ovu temu "izvana", ne znam. I zapravo ne znam kako da ti kazem bilo sta a da odmah ne pomislis da racionaliziram i/ili da ga opravdavam, kad si, kao i vecina ostalih, svoj sud o njemu donijela jos u prvom postu.
I ja sam kriva jer sam u afektu isla pisati post ovdje umjesto da sam pricekala neko vrijeme da porazgovaramo kako treba, i ako se nista eventualno ne promijeni, mozda otvoriti temu. Ovako se tu stranicama razvlace neke stvari koje smo mi rijesili jos isti ili drugi dan od otvaranja teme.

A gle, prvo, ovdje su ispisane 13 stranice prilicnog nestedenja njega od strane forumasa, i da ga ja nisam nagovorila ne bi nista ni napisao, tako da je valjda ocito da nije ovdje dosao reci kako je on super, a ja nula, jer bi to napravio jos odavno. Postom na kojem sam ja inzistirala je samo htio pokazati primjerima iz zivota da to sto ne zeli brak ne znaci da je probisvijet, primitivac ili da ima skrivene/neozbiljne namjere. Vi ste to shvatili kao nabrajanje "ja sam savrsen zbog toga toga i toga, a ona moze biti sretna sto me ima", i ok, to je legitimno.

Zadnje uređivanje Shaina : 24.02.2017. at 12:18.
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:04   #289
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
I ja sam kriva jer sam u afektu isla pisati post ovdje umjesto da sam pricekala neko vrijeme da porazgovaramo kako treba, i ako se nista eventualno ne promijeni, mozda otvoriti temu. Ovako se tu stranicama razvlace neke stvari koje smo mi rijesili jos isti ili drugi dan od otvaranja teme.
Previše sve opravdavaš. To uvijek potiče sumnju da nešto ipak ne štima. Kako god bilo to je između vas dvoje i ako ste stvarno riješili obostrane sumnje u određene postupke te se dogovorili tvoje daljnje iznošenje vaših mišljenja na temi će raditi dodatnu napetost između vas. Može čak dovesti i do kontraefekta.
Tako samo i dalje djeluješ nesigurno, a vidim i da on zna za temu pa djeluješ nesigurno i naspram njega. To je nešto što ti ne treba. Radi na tome da ostvariš ono što želiš i budi sigurna u svoje izbore kada ti je nešto stvarno bitno. Kada nije radi kompromis. I nemoj zbog toga se smatrati zahtjevnom. To je normalan način funkcioniranja.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:15   #290
Imas potpuno pavo.
U to ime, tema moze pod kljuc.
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:43   #291
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
kad si, kao i vecina ostalih, svoj sud o njemu donijela jos u prvom postu.
Stvarno nisam, pročitala sam naslov i zadnje 3 strane gdje sam se osvrnula na pravnu težinu sklapanja braka, a nakon toga je uslijedio njegov post i to je jedino iz čega sam izvela ove goreopisane zaključke i savjete.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:20   #292
Ovisna o njemu u svakom pogledu .
Kako god sretno, trebat ce ti .
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 03:51   #293
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
u nasoj situaciji veliku tezinu igra moja opsjednutost misljenjem drugih ljudi zbog koje i idem kod psihijatra, i zato sam bila ok s tim da to spomene.
Ovo se može shvatiti i kao neimanje kičme. Opravdavaš ga. Zbog toga takav odgovor od pozitive, a i zbog toga sam upala u vašu raspravu jer se slažem s njezinim mišljenjem iako bi ja to skratila, dosta
Ostatak posta nisi shvatila kak je mišljen, a za sve ostalo tu je odgovor od brzog gonzalesa. Nemaš se kaj opravdavati, tu ti ljudi ne žele zlo. Prije će te unesrećit oni iz bliže okoline nego random ljudi na forumu.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 04:06   #294
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Da me zeli manipulirati, iskoristavao bi moje slabosti umjesto da mi bude podrska u rjesavanju istih, je li istina? I to je istina.
Samo da još odgovorim na ovo, tek sam pročitala...
Ovo se ne odnosi na tvoju situaciju nego oćenito se osvrćem na manipulatore. Kad nas netko emocionalno manipulira dovoljna je jedna slabost, a to je slabost prema toj osobi.
Kod nesigurnih osoba ta je dovoljna, kod drugih prvo počnu emotivno manipulirati pa ako to ne uspije i ti pokažeš kičmu krenu s drugim slabostima (ego, financije...) sve u svrhu slamanja osobe. I dok ti misliš da on tebe tako dobro poznaje, poznaje te samo da bi te mogao izmanipulirati. U neku ruku su umjetnici...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:56   #295
Complicated, hvala ti na 1527. savjetu/misljenju kojeg nisam trazila, jel to to sad?
Shaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:38   #296
Halo, moderatoru, kakva su ovo brisanja preko veze?
Zar nije pravilo foruma - odrastao si i stoji iza onog što pišeš, a vi ste nakon što je Raikkonen obrisao tekst iz svog posta, obrisali i cijeli post i moj odgovor u kojem citiram doslovno dvije rečenice iz cijele plahte teksta?
Zašto?
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 15:25   #297
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Complicated, hvala ti na 1527. savjetu/misljenju kojeg nisam trazila, jel to to sad?
možda
i sretno
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 01:20   #298
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
My thoughts exactly...prezime najmanji problem.
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
A pisala sam na 5-oj strani i pomislila ...mah, možda se i varam.
Nažalost, ne.
Fulao sam dijelove al mi poznavanje forumskog opusa vašeg nalaže da se složim s vama.

@ Shaina - nije brak ni prezime djeteta ono što rješava probleme. Čini mi se, opet na parcijalno pročitanom uslijed brisanja pojedinih postova, da se radi samo o simptomima.

Ajde pamet u glavu i zapamti da vjera u sebe proizlazi iz tebe. Kao i osjećaj vrijednosti i samopoštovanja. Budi pametna.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.

Zadnje uređivanje fauxpersona : 28.02.2017. at 01:48.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 01:39   #299
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Za početak isprike što temu dižem iz mrtvih, ali ne znam gdje bih drugdje pitala za mišljenje, a ne želim otvarati novu.

Dakle dečko i ja živimo zajedno i planiramo dijete, no on nije zagovaratelj braka i smatra da on ni na koji način ne bi utjecao na našu vezu, da je bitno samo da se volimo a da boljeg "dokaza" ljubavi od djeteta nema. Ja sam pristala na takav scenarij dijelom zato jer ni sama ne vjerujem da naša zajednička sreća ovisi o komadu papira, dijelom zato jer potencirati na silu ne želim ništa. No da budem iskrena, bojim se da bi nam u pravnom i društvenom smislu ozakonjenje veze poprilično olakšalo život. I tu dolazimo i do glavnog razloga pisanja ovog posta i do onoga što osjećam da bi meni osobno bio problem, iako će nekima biti samo pitanje formalnosti, dok će neki nadam se shvatiti. A to je da dečko, naravno, želi da dijete nosi njegovo prezime (jer kao to je običaj, što me usput "lagano" nanerviralo kao argument jer običaj je i ženit se ) što meni ne bi uopće smetalo da ja također uzmem njegovo pa da on, dijete i ja svi imamo isto prezime. Ali ovo, da on i dijete imaju jedno, a ja drugo kao da nisam dio iste zajednice, to ne želim ni pod razno. Da ne spominjem izgledna nepotrebna objašnjavanja pri posjetu doktoru, školi itd. koja bi se mogla izbjeći da imamo isto prezime. Ali najviše bi me mučio taj osjećaj "odvojenosti", "isključenosti" makar samo na formalnoj razini, pa i sami princip. Kvragu, znam da su bitnije neke druge stvari, ali valjda zaslužujem prezivati se isto kao vlastito dijete? Pogotovo s obzirom na to da je on taj koji ne želi vjenčanje i da bi prema tome trebao prihvatiti eventualne posljedice. A stvarno ga ne krivim što se ne želi vjenčati, ali ako sam ja pokazala razumijevanje za njega, mogao bi i on za mene i ovu situaciju koje bez njegove želje za ne-vjenčanjem ne bi bilo.

Sve ovo što sad pišem dala sam do znanja i njemu, i odmah smo počeli raspravljati o opcijama jer nije neki zadrti primitivac koji će samo tupiti po svome, ali vidim da je zauzeo prilično čvrst stav i što se tiče braka (što bi i meni bilo relativno nebitno da nema djeteta i komplikacija s prezimenom) i što se tiče davanja svog prezimena djetetu.

Pa me sad zanima, što mislite o situaciji kada žena, majka, ima različito prezime od svog djeteta i partnera jer su se partneri umjesto sklapanja braka odlučili na vanbračnu zajednicu? Postoji li ovdje netko tko se našao u sličnoj situaciji i jeste li to uopće doživjeli kao problem? Ako jeste, koja bi rješenja ponudili?
Želi te kao rasplodnu kravu. Kud ćeš veće ljubavi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:09   #300
Prilikom udaje zadržala sam svoje prezime (ono koje sam dobila rođenjem-očevo). O tome sam prije razgovarala sa suprugom i njemu je to bilo u redu- dakle,dogovorili smo se. Sva djeca imaju očevo prezime,jer je meni to bilo u redu-dogovorili smo se (i ja imam očevo prezime). Nemam problem s tim sto djeca i ja nemamo isto prezime,uopće ne razmišljam o tome. Ruža bi isto mirisala i da se drugačije zove.... Puno je veći problem nemogućnost dogovora s partnerom..na to bih se koncentrirala. Ovako se samo komentiraju kombinacije prezimena,a bitno je jedino da su bračni drugovi suglasni i zadovoljni s izborom i da su u izboru bili ravnopravni.
AdrianaMole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger