Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2003., 03:42   #61
Quote:
PEONIJA kaže:
Ah, božur (Paeonia), nema ljepšega i mirisnijega cvijeta! Samo su mu ruže par!
Nikako se nisam mogao sjetiti koji je hrvatski naziv za peoniju.
__________________
Up from Earth's Centre through the Seventh Gate I rose, and on the Throne of Saturn sate,
And many Knots unravel'd by the Road; But not the Master-Knot of Human Fate.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 10:26   #62
Molim vas za savjet.
Na mom gruntu se ponekad zna pojaviti zmija.
Vještica se sklupča na suncu na terasi i uživa.
Nije da sam neki obožavatelj zmija ali bi ih se htjela riješiti.
Što da radim?
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 15:39   #63
Ma mislim na onu, ilegalnu ljutu travu.

To znam za obrezivanje, ali ova jabuka je isto rodila ko i prošle godine, samo kaj joj sad opako padaju plodov-za razliku od inaće.

Kak se riješit zmija, nabavi kojeg mungosa
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 22:13   #64
Quote:
nepta kaže:
Molim vas za savjet.
Na mom gruntu se ponekad zna pojaviti zmija.
Vještica se sklupča na suncu na terasi i uživa.
Nije da sam neki obožavatelj zmija ali bi ih se htjela riješiti.
Što da radim?
Opiši malo detaljnije kak izgleda, da odgonetnemo jel sljepić ili prava zmija. U moj vrt dolazi sljepić, smećkast je i bljeska na suncu. Redovito tamani puževe. Ako nemaš puževa golaća onda je sljepić. Čuvaj ga i pazi na njega jer je silno koristan pomagač u vrtu. Promatraj kak se kreće. Ako sporo vijuga onda je sljepić. Zmije se kreću brže.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 01:18   #65
A ako slućajno ima zvećku na kraju repa, i "naoćale" na glavi, to nije zmija intelektualac, ili zmija zabavljać-putujući svirać-nego nekaj mnogo gore.
U tom slućaju-savjetujem ti da nabaviš dobru saćmaricu-trebat će ti
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 21:48   #66
Quote:
vabi kaže:
Doma u Gorskom kotaru imamo vrt. Vrtlarstvo+cvjećarstvo je moj veliki hobi, jedino što im se mogu posvetiti samo tokom vikenda kad sam doma. Suša i kod nas ove godine predstavlja problem, bez obzira na višu nadmorsku visinu. Kad sam doma zalijevam ujutro ili navečer.
Uzgajamo:
1. Povrće- salata, mrkva, celer, zelje, luk paradajz. Pojedino povrće sijemo, a pojedino kupim sadnice ( kod nas su zime duge, tako da se sije znatno kasnije). Od gnojiva koristimo kompost+Plantela, a i zemlja je dobra (crnica).
2. Cvijeće- jako volim. Na proljeće tulipani, jaglaci, visibabe, maćuhice, irisi, sunovrati- sadim na jesen. Sad su počele cvasti dalije (cvatu do prvih mrazeva) i ljiljani, a ubrzo će i gladiole. Na jesen krizanteme. Pojedino cvijeće sijem, pa kasnije presadim- astre, cinije, suho cvijeće.
3. Ruže- njih imam najviše- u vrtu, oko vrta, oko kuće, sitne ruže u teglama. Imam i divlju ružu. Ružama posvetim najviše pažnje. Od nametnika ih štitim Pirox-om . Na jesen skupim u šumi zemlje i suho lišće i time zaštim korjenje preko zime.

Pa lončanice u uredu, lončanice doma, trajnice i jednogodišnje cvijeće za prozore i balkone......
Oko vrta mi pomognu i susjede.
Blago tebi, stvarno su ti dobre susjede. Mene moje malo čudno gledaju kad počnem po vrtu naslagivati natrulo sijeno i sjeckanu travu za malč i kad berem koprive za gnojnicu.
Uzgajaš li bijelu i žutu repu? Kak ih spremaš i jedeš?
Izgleda da ti je vrt pun cvijeća. Jel kod vas uspijevaju kane?
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 21:50   #67
Quote:
BladeRunner kaže:
Nikako se nisam mogao sjetiti koji je hrvatski naziv za peoniju.
Behar, božur, kukmača, duhovnjača itd..
U gimnaziji nam je omiljena pjesma bila Dok palme njišu grane i cijela varoš spi, behari dok mirišu....
__________________
peonija

Zadnje uređivanje peonija : 07.07.2003. at 01:26.
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 22:10   #68
Quote:
BladeRunner kaže:
To sam si mogao i misliti. Iako, doduse, netko mi je bio rekao da isto pravilo vrijedi i za breskvu. Prve godine sam imao veliku jabuku. I mislim da je imala kostice, ali se ne sjecam, jer je to bilo prije 3 godine.
Hibrid se zove balerina.

Mora da ste svi imali gadan struni sok. Buraz mi je izgleda popusio cijeli kompac, nekako istovremeno kada i ti. Promijenio si je izvor napajanja, ali unatoc tome, kod startanja ne dolaze nikakvi bipovi iz zvucnika. Sada cekam da mi javi sto mu je sve otislo.
Meni je nedavno otisao jedan od mojih kompaca, doduse onaj sporiji, koji koristim za internet. Ja svoje spajam na mrezu preko zastite, ali meni je otisao izvor napajanja usred rada. Kada sam ga opet probao upaliti, misleci da mi je samo sklopka otisla, bljesnulo mi je iz CD-ja i przilice. Rezultat?
Otisla mi je maticna ploca, CPU, dva diska, CD i przilica, graficka kartica, zvucna kartica, SCSI kontroler i mrezna kartica.
Sva sreca je da sam do sada slozio dosta kompaca, pa sam si vec drugi dan slozio novi, ali ipak je to frustrirajuce, a i kosta. Najsvjezije imidje diskova nisam bio prebacio preko mreze na drugi kompac, vec sam ih drzao na suprotnim diskovima, jer tesko je za ocekivati da ti istovremeno riknu oba diska. Isto je vrijedilo i za mail. Pogubio sam 2 mjeseca poste.
E, sad mi je malo lakše kad vidim da se to događa i drugima. Srećom, servis mi je priznao jamstvo jer kompač imam tek jednu godinu. Otišla je matična ploča i disk i izgubila sam sve podatke. Mogu počet ispočetka. Sad bum de navikla sve odmah spremati na cd i diskete i na papire. Ja još učim i nisam sve radila na vrijeme, mislim bum poslije....Figac bum poslije, sad nemam kaj spremiti!
Što se tiče tvoje jabuke, moram ti reći da nisam uspijela naći ni slova o toj sorti. Da nije možda galarina? Za nju je dobar oprašivač golden delicious. Moraš znati kad sorta cvate, pa prema tome izabrati oprašivača. Jabuke ti kod nas cvatu oko 25 dana i dijele se po vremenu cvatnje na 4 grupe: rane cvatnje, srednje rane srednje kasne i kasne. No nisu ti sve sorte baš dobri oprašivači, one koje imaju trostruki broj kromosoma ( triploidne) nemaju pelud dobre klijavosti i ne dolazi do oplodnje. Najbolji oprašivači za sve sorte su ti mantet ( r), jonathan (sk), golden delicious (sk), idared ( sr), cox's orange (sk), james grieve ( sr), rome beauty (k), i druge. No za nove sorte nemam podataka. Ako budeš sad kupovao sadnicu pitaj obavezno kad cvate i kupi sortu koja cvate kad i tvoja balerina. Jer nije tolko bitno znati kad dozrijeva, važnije ti je znati kad cvate!
__________________
peonija

Zadnje uređivanje peonija : 07.07.2003. at 23:07.
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 23:00   #69
popis biljnog svijeta u Hrvatskoj

Nije strogo vezanu uz našu temu o našem glavnom hobiju, ali je vezano uz biljke kojima se divimo i volimo ih, pa zato spominjem popis biljnih vrsta u Hrvatskoj. Hrvatsko botaničko društvo je organiziralo popis koji će početi 10. VII, a botaničari će pregledati svaki dijelić prostora u četiri nacionalna parka : Plitvička jezera, Sjeverni Velebit, Risnjak i Paklenica, te dolinu Kupe i ogulinsko područje, i evidentirati svako stanište i svaku biljnu vrstu. Već postoji tzv checklist koji je Hrvatsku svrstao na treće mjesto u Europi po broju vaskularnih biljnih vrsta po četvornom kilometru ( bez algi i mahovina). U Hrvatskoj je registrirano 4300 vaskularnih biljnih vrsta, a novim popisom se očekuje i veći broj jer je bogatstvo flore u međuvremenu još naraslo.
Najzanimljiviji su hrvatski endemi dinarskog krša, a najpoznatija je velebitska degenija. Ima ih 323, a od toga 88 ih isključivo raste samo unutar hrvatskih granica. Najpoznatiji su rodovi endemskih biljaka zvončike, pakujci, perunike i ljiljani i njihovo je očuvanje i očuvanje krških ekoloških sustava veoma značajno.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 16:29   #70
PEONIJA,

Da i kana uspjeva kod nas. Ja je osobno nemam, ali vidjela. Mada razmišljala sam i o kani - dobra je za kosu.
Susjede mi pomognu jer mene uglavnom preko tjedna nema doma. Puno sam naučila od bake i od njih.
Krumpir, kolerabu, grah, kukuruz, bijelu repu sadimo/sijemo posebno. Nakon što iskopamo krumpir - početkom kolovoza - posijemo bijelu repu. Repu kiselimo ( jako je zdrava), a dio je spremamo u podrum (na taj način može se dugo sačuvati).
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 23:13   #71
Quote:
vabi kaže:
PEONIJA,

Da i kana uspjeva kod nas. Ja je osobno nemam, ali vidjela. Mada razmišljala sam i o kani - dobra je za kosu.
Susjede mi pomognu jer mene uglavnom preko tjedna nema doma. Puno sam naučila od bake i od njih.
Krumpir, kolerabu, grah, kukuruz, bijelu repu sadimo/sijemo posebno. Nakon što iskopamo krumpir - početkom kolovoza - posijemo bijelu repu. Repu kiselimo ( jako je zdrava), a dio je spremamo u podrum (na taj način može se dugo sačuvati).
Ja ću sada posijati bijelu repu poslije luka, da vidim kako će uspijeti. Kako ju spremaš u podrum? Lani sam u podrumu ostavila žutu repu ( podzemna koraba) i brzo je venula i smežurala se. Jel si probala spremati u trap ili u jamu, npr u klijalište? Kako kiseliš? Ja sam lani probala biološki kiseliti žutu repu kao zelje samo uz pomoć soli i onda sam pasterizirala u staklenkama i bilo je izvrsno. Naribala sam na tanke listiće i to sam poslije jela uz grah kao salatu.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 18:48   #72


PEONIJA,

Bakina je kuća sagradjena tako da je podrum ispod razine tla.Tu spremamo povrće (krumpir,kolerabu,mrkvu,repu,zelje) i korjenje/lukovice od cvijeća. Povrće zadrži jako dobar okus.
Repu i zelje kiselimo isključivo sa solju. Nariba se (kod zelja se ostavi pokoje cijelo), Stavi u poveću posudu, posoli, dodaju se još i neki začini (npr. papar u zrnu, kim, nekoliko feferona) i malo vode. Spremimo u prostoriju sa stalnom nižom temperaturom. Svakih nekoliko tjedana očititi nakupljenu vodu i doliti čistu. Da, i u posudu se povrh repe/zelja stavi npr. nekakva daščica i na nju nešto malo veće težine.
Može se jesti kao salata sa raznoraznim dodacima (po ukusu/mašti) ili kuhati sa dodacima (po ukusu/mašti).
Što je to trap?
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 22:55   #73
Vabi,

moj podrum je samo djelomično ukopan i nije dovoljno hladan, pa mi se povrće smežura, ali se gladiole, luk i češnjak dobro očuvaju, lanjski luk uopće nije klijao.
Zelje i repu i ja tako kiselim, a prošle godine sam probala i krastavce. Dobri su, ali ne mogu dugo stajati, moraju se odmah pojesti ili pasterizirati. Ove godine ću probati pasterizirati i mahune, jer mi nisu baš fine zaleđene.
Trap je spremište za povrće koje napraviš u vrtu, ali ne smije biti na vlažnom terenu. Iskopa se plitka jama, pa se slaže povrće u slojevima među čistu slamu ili sličnu suhu biljnu masu i pokrije se zemljom. Za prozračivanje staviš letvice uzdužno i vertikalno. No možda kod vas to nije dovoljna izolacija ako su zime jako hladne. Ipak je podrum sigurniji.
Ove godine mi nije uspjelo jednogodišnje cvijeće. Imam samo kadifice i nekoliko verbena, petunija i zajčeka. Ispred kuće je neki dan počela cvasti lavatera (stola, jednogodišnji sljez). Jako su lijepe, svijetlo roze kao visoki pravi sljez, ali su niske i grmolike. Volim i skupljam starinsko cvijeće. Trajnice su dobre, ali su vučike i perunike i božuri cvali vrlo kratko zbog vrućine. Sad cvate ljiljanka, žute rudbekije niske i visoke, a gladiola i georgina još nijedna.
Proteklih desetak dana palo je malo kiše, ali nije dovoljno, sutra moram opet zalijevati. Napravila sam gnojnicu od gaveza i kopriva za paradajze , krastavce i tikvice, to moram sutra potrošiti. Ustanem u pet i zalijevam ujutro dok nije vruće.
Zato ne smijem dugo sjediti za kompačem jer se neću moć ustat ujutro.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 00:49   #74
Smile Kane...

Peonija, sjetio sam se tebe na putu za posao. Uz ogradu jednog vrta sva sila malih krvav-crvenih cvjetova na dugim stabljikama, i onih vecih narandjasto-zutih, tockastih. Kane. Dakle, kao sto rekoh, ako je zima blaga, kao ova, kane ce cvjetati i po zimi kod mene.
__________________
Up from Earth's Centre through the Seventh Gate I rose, and on the Throne of Saturn sate,
And many Knots unravel'd by the Road; But not the Master-Knot of Human Fate.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 01:11   #75
Re: Kane...

Quote:
BladeRunner kaže:
Peonija, sjetio sam se tebe na putu za posao. Uz ogradu jednog vrta sva sila malih krvav-crvenih cvjetova na dugim stabljikama, i onih vecih narandjasto-zutih, tockastih. Kane. Dakle, kao sto rekoh, ako je zima blaga, kao ova, kane ce cvjetati i po zimi kod mene.
Vidiš ti to! Moje su tako jadne, male, uopće ne rastu ove godine. nekako su slabašne, niske, još ne cvatu i uopće ih je žalosno vidjeti. Zalijevam ih redovito, ali rastu strašno sporo. Prošle godine su bile krasne, visoke, listovi veliki i dugo su cvale narančastim cvjetovima. Ali prošla zima je bila duga i proljeće je bilo hladno, pa ih nisam mogla rano posaditi. Možda su se u podrumu previše osušile i sad sporo rastu. Ne znam kako je najbolje čuvati ih zimi. Vjerojatno je bilo presuho. Probat ću sljedeće godine u vlažnom tresetu i pijesku. Bile su zamotane u novine u vrećicama, no izgleda da to nije za kane dobro.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 10:07   #76
Re: Re: Kane...

Quote:
PEONIJA kaže:
Vidiš ti to! Moje su tako jadne, male, uopće ne rastu ove godine. nekako su slabašne, niske, još ne cvatu i uopće ih je žalosno vidjeti. Zalijevam ih redovito, ali rastu strašno sporo. Prošle godine su bile krasne, visoke, listovi veliki i dugo su cvale narančastim cvjetovima. Ali prošla zima je bila duga i proljeće je bilo hladno, pa ih nisam mogla rano posaditi. Možda su se u podrumu previše osušile i sad sporo rastu. Ne znam kako je najbolje čuvati ih zimi. Vjerojatno je bilo presuho. Probat ću sljedeće godine u vlažnom tresetu i pijesku. Bile su zamotane u novine u vrećicama, no izgleda da to nije za kane dobro.
Ja vjerujem da je mozda nesto drugo u pitanju. Kombinacija temperature i vlaznosti zraka im mozda ne odgovara.
Kaze mama meni prije par tjedana preko telefona, kako je u Zagrebu grozna sparina i da joj ovdje (u Sydneyu) nikad nije tako bilo. Kaze da je vlaznost u Zagrebu bila bila 75%. A ja njoj kazem da je malo zaboravila kako joj je ovdje bilo, gdje ljeti vlaznost ne opada ispod 90%.
__________________
Up from Earth's Centre through the Seventh Gate I rose, and on the Throne of Saturn sate,
And many Knots unravel'd by the Road; But not the Master-Knot of Human Fate.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 23:22   #77

Peonija, ja nemam kane, jer traže dosta prostora, koji nemam, ali, čini se da je misterija riješena. Prošle godine je proljeće bilo znatno vlažnije. Čini se da i kana voli visoku vlažnost, pa bi ju trebala redovito orošavati vodom u sitnim kapljicama, u obliku magle. Nemam iskustva s njom, ali mi je ovo logično.

Sve je više ljudi, sklonih teoriji da nije dovoljno namiriti samo fizičke potrebe biljaka, jer one imaju i "duhovno tijelo". Dokazano je da biljke osjećaju naklonost prema nekim osobama, nekih se boje, reagiraju na lijepe riječi i lijepo ophođenje. Također je dokazano da rado slušaju glazbu, naročito klasične arije. Kada im se pušta glazba koju vole i ako im se priča s pažnjom, biljke rastu i napreduju znatno bolje. Trebamo biti nježni prema cvijeću i biljkama, a ono će nam uzvratiti i pružiti još više zadovoljstva i radosti. Sigurna sam da tvoje cvijeće dobiva od tebe puno ljubavi, dakle, u pitanju može biti samo naša pošašavjela klima.


__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 00:40   #78
Da, malo sam prolistala knjige i pronašla sam podatak da kana potječe iz američkih tropskih područja. To potvrđuje vaše pretpostavke. Treba joj puno vlage i u zraku i u tlu i tlo mora biti jako bogato organskim tvarima. Prošle godine su kane bile na jednoj gredici u koju sam ukopala stajski gnoj i trulo sijeno i prskala sam ih po lišću, a ove godine su na lošijoj gredici koja je stalno suha. Kod mene stalno puše nekakav suh vruć vjetar koji odmah isuši sve što sam zalijala. I to kanama nikako ne paše. Prošlih desetak dana sam imala puno posla u kući i nisam baš redovito zalijevala, tako da je danas već situacija bila kritična. Noćas se nadam kiši, oblačno je i već je palo par kapi. Ako ne bude padalo sutra zalijevam sa šlaufom jer više ne mogu nosit kante. Pusti ću vodu da polako teče po cijelom vrtu i nek se natapa.
Eliza, što se tiče duhovnog tijela biljaka u to uopće ne sumnjam.
To je tak normalno! Moram kanama šapnut da su lijepe i ovako male, a ne ih špotat zakaj ne rastu.
BladeRunneru, ja bih se kod vas zadavila, ne podnosim tako visoku vlagu u zraku. Meni paše prohladno proljeće. Al, vidiš, za mnoge biljke, pa tako i kane, to je idealno.
__________________
peonija
peonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 01:55   #79
Quote:
PEONIJA kaže:
Da, malo sam prolistala knjige i pronašla sam podatak da kana potječe iz američkih tropskih područja. To potvrđuje vaše pretpostavke. Treba joj puno vlage i u zraku i u tlu i tlo mora biti jako bogato organskim tvarima. Prošle godine su kane bile na jednoj gredici u koju sam ukopala stajski gnoj i trulo sijeno i prskala sam ih po lišću, a ove godine su na lošijoj gredici koja je stalno suha. Kod mene stalno puše nekakav suh vruć vjetar koji odmah isuši sve što sam zalijala. I to kanama nikako ne paše. Prošlih desetak dana sam imala puno posla u kući i nisam baš redovito zalijevala, tako da je danas već situacija bila kritična. Noćas se nadam kiši, oblačno je i već je palo par kapi. Ako ne bude padalo sutra zalijevam sa šlaufom jer više ne mogu nosit kante. Pusti ću vodu da polako teče po cijelom vrtu i nek se natapa.
Eliza, što se tiče duhovnog tijela biljaka u to uopće ne sumnjam.
To je tak normalno! Moram kanama šapnut da su lijepe i ovako male, a ne ih špotat zakaj ne rastu.
BladeRunneru, ja bih se kod vas zadavila, ne podnosim tako visoku vlagu u zraku. Meni paše prohladno proljeće. Al, vidiš, za mnoge biljke, pa tako i kane, to je idealno.
Peonija,

Tropske biljke vole neutralno do kiselo tlo. Tlo doma naginje na alkalicnu stranu, a pogotovo ako mozda zivis u primorju. Isto tako, kao sto si dobro primijetila, korijenje im voli biti u vlazi. Suha zemlja im sigurno ne prija.
Kada smo kod vlage ovdje, jos se ni sada nisam navikao. Ovdje sam dosao iz sjverne Kalifornije gdje je klima fantasticna, topla i suha i uvijek vjetric prika. Ovdje zna biti kao u pecnici i vlazno.
Pa opet, jos uvijek nije tako lose kao sjeverno u Brisbaneu (1000km), ili u Darwinu, koji je u Sjevernom teritoriju, u tropskom podrucju.
__________________
Up from Earth's Centre through the Seventh Gate I rose, and on the Throne of Saturn sate,
And many Knots unravel'd by the Road; But not the Master-Knot of Human Fate.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 02:04   #80
Quote:
Eliza kaže:

Dokazano je da biljke osjećaju naklonost prema nekim osobama, nekih se boje, reagiraju na lijepe riječi i lijepo ophođenje. Također je dokazano da rado slušaju glazbu, naročito klasične arije. Kada im se pušta glazba koju vole i ako im se priča s pažnjom, biljke rastu i napreduju znatno bolje. Trebamo biti nježni prema cvijeću i biljkama, a ono će nam uzvratiti i pružiti još više zadovoljstva i radosti.
E pa sad, mora da mene biljke zaista vole, jer im ne pricam, a niti im cesto pustam klasicnu glazbu, a opet tako dobro i zdravo izgledaju. Kroz prozor mi tresti sve osim narodnjaka (oslobodi me boze kuge). Mislim da je moje bilje razvilo i izvjesnu otpornost na stres, jer sam im cesto u posljednje vrijeme pustao Eminema, Nine inch nails itd. A recimo galzba iz filma "Kraljica prokletih", koju sam slusao prosle subote, izazov je cak i za ljude jakih zivaca.
Ako je bilje zaista muzikalno, onda sigurno voli Pinkice, a njih vrlo cesto slusamo moji ukucani i ja.
Klasiku obicno pustim navecer, kada bilje ionako spava.
__________________
Up from Earth's Centre through the Seventh Gate I rose, and on the Throne of Saturn sate,
And many Knots unravel'd by the Road; But not the Master-Knot of Human Fate.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.