Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

Pogledaj rezultate ankete: Šta mislite o izjavi Emira Kusturice?
Njegov lični stav. 47 41.96%
Kusturica je u pravu. Bošnjaci su Srbi. 43 38.39%
Djubre. Izdao je svoj narod. 22 19.64%
Glasovatelji: 112. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 13:00   #21
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Baš mi ga je žao

Zbog Kusturice i njemu sličnim izdajnicima i prevarantima i gnjidama, svi trebamo reći najjače što možemo " ništa više nije kao što je bilo " . Hajd ne budali, ti ćeš govoriti kakvo je bilo a kakvo je sad Sarajevo, BiH ....

Mnogi ugledni građani Sarajeva su ostali u tom gradu, solidarisali se sa tim gradom u najgorim ratnim trenucima za njega, i njegove građane, i nisu izdali ni grad ni državu. Preko svega toga sad bi trebalo jednostavno preć i reći " Kusturica ma nema veze, bilo i prošlo, ne zamjerimo ti " eeee neće ići tako. Donio je odluku, postao je izdajnik i gnjida od čovjeka. Sarajevo mu nikad neće oprostiti, NIKAD !

Koga hebe ......

I da je sve tocno sto si rekao, to je opet njegov osobni izbor. Pa sto onda sto se ne moze vratiti u svoj rodni grad ? Njegovog grada (onakvog kakvog ga pamti) i tako vise nema.

Sarajevo je danas 90% muslimanski grad. Nema u tome nista lose ili dobro. To je cinjenica. Srbi i Hrvati ( i mnogi Muslimani) su uglavnom prodali svoje
i napustili ga zauvijek. Pogledaj smo spisak ucenika prvih razreda osovnih skola u gradu i vidjeces o cemu govorim.

I govor u Sarajevu vise nije isti. Niti je to dobro niti lose, vec je tako.
Apatrid is offline  
Old 16.12.2007., 13:48   #22
Quote:
blajburg kaže: Pogledaj post
U čemu je problem ako se čovjek vratio na vjeru svojih predaka??To bi vi svi trebali uraditi a ne po ćitav dan..
Hercegovci su prvo bili pagani, pa katolici, pa tek onda pravoslavci ili muslimani. Tako da se sigurno nije vratio na vjeru svojih predaka.

Nesto se ne sjecam da je osudio zlocine koje su vrsili Mladic i Karadzic nad "poislamiziranim Srbima"! Ne, nije ih osudio, ali im je zato pjeva pjesme!
Liberal MNE is offline  
Old 16.12.2007., 15:42   #23
I Alija Izetbegović se izjašnjavao kao Srbin, pa Velikim Bošnjacima to ne smeta, niti ga smatraju izdajicom. Zašto bi im smetao Kusturica?
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 16.12.2007., 15:50   #24
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
I Alija Izetbegović se izjašnjavao kao Srbin, pa Velikim Bošnjacima to ne smeta, niti ga smatraju izdajicom. Zašto bi im smetao Kusturica?
Zato sto pjeva odu ratnim zlocincima.
Liberal MNE is offline  
Old 16.12.2007., 15:52   #25
Quote:
Liberal MNE kaže: Pogledaj post
Zato sto pjeva odu ratnim zlocincima.
Ne znam sta imas protiv Roma.

Ali garantovano, ako je i postojao neki ratni zlocinac romske nacionalnosti u zadnjem ratu...sebe Romom nije smatrao.
Henry_Kinasky is offline  
Old 16.12.2007., 16:03   #26
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Ne znam sta imas protiv Roma.

Ali garantovano, ako je i postojao neki ratni zlocinac romske nacionalnosti u zadnjem ratu...sebe Romom nije smatrao.
Zezas li se to ili ne znas da je pjeva odu Radovanu Karadzicu?
Liberal MNE is offline  
Old 16.12.2007., 16:05   #27
U čemu je stvar s tom odom što li već?
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 16.12.2007., 17:04   #28
Quote:
Liberal MNE kaže: Pogledaj post
Zato sto pjeva odu ratnim zlocincima...
...koji su u 90% slučajeva - Crnogorci!!!

Milošević, Đukanović, Karadžić, Bulatović, Marović, Šljivančanin, Arkan...
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Old 16.12.2007., 17:39   #29
Quote:
Liberal MNE kaže: Pogledaj post
Onda je problem rijesen. Zna se da su Hercegovci Crnogorci


Kako sad,zar ne rece na temi o Bosnjacima da su svi stanovnici Bosne i Hercegovine Bosnjaci vere pravoslavne,katolicke i islamske??? Dakle Bosnjaci bez obzira na veru...

Otkud sad po tebi nekakvi Crnogorci u BiH?

Sarajevci su revoltirani Kusturicinim postupkom,ali ko ce mu zabraniti da za sebe kaze i da je Marsovac,pogotovo ako je to vec u porodici opste prihvacen stav... Nije izdao naciju kojoj ni ne pripada,kazu da je izdao grad. ne znam,Sarajevci to bolje znadu...
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan

Zadnje uređivanje sdespot : 16.12.2007. at 18:23.
sdespot is offline  
Old 16.12.2007., 17:57   #30
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Super, pa nije to grijeh.
Nego sramota
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 16.12.2007., 18:24   #31
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post


Kako sad,zar ne rece na temi o Bosnjacima da su svi stanovnici Bosne i Hercegovine Bosnjaci vere pravoslavne,katolicke i islamske??? Dakle Bosnjaci bez razlike u veri...
Ne, reka sam "svi stanovnici Bosne".

Salio sam se kad se reka da su Hercegovci Crnogorci, iako mislim da su nekad davno Crnogorci, Hercegovci, Srbi iz Kninske Krajine i Hrvati iz Zagore i Imotske Krajine bili jedan narod koji se zvao Vlasima (Vlajima) ili tacnije (drugi su ih zvali) Crnim Vlasima. Zasto smatram da su isti narod? Zato sto oni i samo oni imaju gusle i tu kulturu koja ide uz gusle. Zato sto samo oni zivjese u takvu vrstu plemenskih zajednica. Zato sto samo oni imase krvnu osvetu i mentalitet koji ide uz nju. Zato sto im je mentalitet identican, a i nosnja skoro ista (skoro svi imaju kapu nalik na crnogorsku kapu).

Ako je ovo tacno, da smo isti narod, onda je tacno da je jedan dio tih Vlaha postao dio hrvatskog naroda, jedan dio je postao dio srpskog naroda, a samo jedan dio je stvorio svoju drzavu i nazva je svojim geografskim imenom: Crna Gora.

Nadam se da vas nijesam opteretio ovom dosadnom pricom.
Liberal MNE is offline  
Old 16.12.2007., 18:29   #32
Quote:
Liberal MNE kaže: Pogledaj post
Ne, reka sam "svi stanovnici Bosne".

Salio sam se kad se reka da su Hercegovci Crnogorci, iako mislim da su nekad davno Crnogorci, Hercegovci, Srbi iz Kninske Krajine i Hrvati iz Zagore i Imotske Krajine bili jedan narod koji se zvao Vlasima (Vlajima) ili tacnije (drugi su ih zvali) Crnim Vlasima. Zasto smatram da su isti narod? Zato sto oni i samo oni imaju gusle i tu kulturu koja ide uz gusle. Zato sto samo oni zivjese u takvu vrstu plemenskih zajednica. Zato sto samo oni imase krvnu osvetu i mentalitet koji ide uz nju. Zato sto im je mentalitet identican, a i nosnja skoro ista (skoro svi imaju kapu nalik na crnogorsku kapu).

Ako je ovo tacno, da smo isti narod, onda je tacno da je jedan dio tih Vlaha postao dio hrvatskog naroda, jedan dio je postao dio srpskog naroda, a samo jedan dio je stvorio svoju drzavu i nazva je svojim geografskim imenom: Crna Gora.

Nadam se da vas nijesam opteretio ovom dosadnom pricom.
Ne znam koliko ti je pametno da odvajas Bosnu od Hercegovine na ovom forumu... Mislim...
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 16.12.2007., 18:35   #33
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ti je pametno da odvajas Bosnu od Hercegovine na ovom forumu... Mislim...
Nista ne odvajam ni od cega. Bosna i Hercegovina je jedna drzava, ali dva razlicita geografska pojma.
Liberal MNE is offline  
Old 16.12.2007., 18:42   #34
Quote:
Vuco kaže: Pogledaj post
I Alija Izetbegović se izjašnjavao kao Srbin, pa Velikim Bošnjacima to ne smeta, niti ga smatraju izdajicom. Zašto bi im smetao Kusturica?
tacno . i izetbegovic se pocetkom 50tih izjasnjavao kao srbin. vidis to im ne smeta. mozda zato sto je bio panislamista?

bosnjaci su klasicna politicka nacija.
Super Slim is offline  
Old 16.12.2007., 18:46   #35
Quote:
Super Slim kaže: Pogledaj post
tacno . i izetbegovic se pocetkom 50tih izjasnjavao kao srbin. vidis to im ne smeta. mozda zato sto je bio panislamista?
Pa oni su normalan narod. Zasto bi im to smetalo.

Quote:
Super Slim kaže: Pogledaj post
bosnjaci su klasicna politicka nacija.
Koja to nacija nije politicka? Mozda ti brkas rijec "etnos" sa rijecju "nacija".
Liberal MNE is offline  
Old 16.12.2007., 18:55   #36
Quote:
objektiv81 kaže: Pogledaj post
Kusturica je, odgovarajuci na pitanje "kako se danas definise", odgovorio:
- Moja porodica je poreklom srpska, pravoslavna. Moj otac je rodjen kao musliman, ali je, pre svega, bio Srbin.


Ko mu je zbog toga kriv????
__________________
Fjaka , psihofizičko stanje težnje ni za čime.
Uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
lipkoslika is offline  
Old 16.12.2007., 19:30   #37
Quote:
objektiv81 kaže: Pogledaj post
Kusturica je, odgovarajuci na pitanje "kako se danas definise", odgovorio:
- Moja porodica je poreklom srpska, pravoslavna. Moj otac je rodjen kao musliman, ali je, pre svega, bio Srbin.
Pa dolaskom Turaka na ove prostore u ta doba ljudi su masovno uzimali islamsku vjeru.Što znači da su prije Turaka,ljudi bili katolici i pravoslavci....
zeljko_ri is offline  
Old 16.12.2007., 21:00   #38
Quote:
objektiv81 kaže: Pogledaj post
Kusturica je, odgovarajuci na pitanje "kako se danas definise", odgovorio:
- Moja porodica je poreklom srpska, pravoslavna. Moj otac je rodjen kao musliman, ali je, pre svega, bio Srbin.

primjetio sam upise iz kojih se daa naslutiti frustracija kao kad su culi da 50 centi nece vise u hrvatsku dolazit.

a vezano za newnemanju...jbg tako o rodonacelniku zdravog bosanskog humora...ccc...ccc. mogo si 10 godina to ... tuviti, nemanja je mogo i 23 filma snimiti...dzaba, ni to vam ne bi pomoglo.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 16.12.2007., 23:22   #39
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Mnogi ugledni građani Sarajeva su ostali u tom gradu, solidarisali se sa tim gradom u najgorim ratnim trenucima za njega, i njegove građane, i nisu izdali ni grad ni državu. Preko svega toga sad bi trebalo jednostavno preć i reći " Kusturica ma nema veze, bilo i prošlo, ne zamjerimo ti " eeee neće ići tako. Donio je odluku, postao je izdajnik i gnjida od čovjeka. Sarajevo mu nikad neće oprostiti, NIKAD !
Potpisujem. Gnjida.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 17.12.2007., 00:09   #40
To je njegov lični stav.Za to sam i glasao.On se može opredeliti kako god hoće.Sve zavisi od toga kako se oseća.
__________________
Solon: NEMO PVTANDVS BEATVS ANTE MORTEM
To_all_my_friends is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.