Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Smije li država cenzurirati natpise na nadgrobnim spomenicima!?
Da-država treba voditi računa i o tome 36 45.00%
NE 44 55.00%
Glasovatelji: 80. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 14:37   #21
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Nisam iz Zadra.
Evo reakcije obitelji:

Agneza Mešin, sestra poginulog Rajka Loze u telefonskom razgovoru za Večernji list rekla je da će ploča ostati na istom mjestu gdje je njezin brat poginuo i nema šanse da se miče natpis ustaša.

"Moji su bili ustaše i ako nekom nije jasno što je ustaštvo i borba za hrvatsku državu, onda ne zna što je hrvatska povijest. Veliča se petokraka, a želi se maknuti natpis s mjesta gdje se pisala hrvatska povijest. Hrvatska se stvarala i prije 90-te i poslije 90-te", rekla je Agneza Mešin.
ti si u biti za to jer braniš ono šta piše a ne princip...

Da li bi pokrenuo tu temu da neki partizan brani ploču s natpisom "Titio najveći hrvat svih vremena"

sigurno ne bi

Ili pričajmo o principu ili promjeni naziv teme u pojedinačni slučaj i sve postavi u relacije ustaše - današnja RH
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:38   #22
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Nisam iz Zadra.
Evo reakcije obitelji:

Agneza Mešin, sestra poginulog Rajka Loze u telefonskom razgovoru za Večernji list rekla je da će ploča ostati na istom mjestu gdje je njezin brat poginuo i nema šanse da se miče natpis ustaša.

"Moji su bili ustaše i ako nekom nije jasno što je ustaštvo i borba za hrvatsku državu, onda ne zna što je hrvatska povijest. Veliča se petokraka, a želi se maknuti natpis s mjesta gdje se pisala hrvatska povijest. Hrvatska se stvarala i prije 90-te i poslije 90-te", rekla je Agneza Mešin.
gle, uza svo poštovanje prema njihovoj žrtvi - to što ona priča nema nikakve veze ni težine. Pa ne može svatko raditi kako mu se svidi. Ako se odluči da se natpis miče -micat će se i gotovo.
to što se u trenutnoj političkoj situaciji "brani" komunizam, a urla na najmanji spomen ustaštva je druga stvar.
Ovaj dečko je poginuo kao pripadnik HV-a, a nikakav ustaša i zato zaslužuje poštovanje.

Budimo realni - ustaše su podupirale (berem načelno) nacističku politiku te su provodile rasne zakone -sasvim dovoljno za osudu...
to što je komuzima tijekom godina postao još gori nikako ne opravdava ustaštvo. U krajnjoj liniji, nisu ustaše stvorile hrvatsku već hrvatski branitelji, a od ustaša još i sad imamo više štete nego koristi...
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:39   #23
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Ovdje nitko nikoga nije vrijeđao.
To je ipak razlika.
I tko je taj koji će određivati što će pisati na nadgrobnim spomenicima?
Pa ćemo kako dođe koja vlast brisati pa klesati nove natpise.
Kao nazive ulica??
Meni je to MORBIDNO - a vi recite što hoćete.
Još će se netko sjetiti da iskopa pokojnika?
Znam da nikog nije vrijeđao...ali pitanje glasi "da li država treba utjecati na natpise"

pa ja kažem da naravno da treba.....jer neki ljudi bi sigurno stavljali i bezobrazne, vrijeđajuće i svakakve druge natpise

da li se slažeš da bi takve natpise trebalo micati ili bi pustio da svatko stavi šta god želi i da država NIKADA ne reagira
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:40   #24
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Agneza Mešin, sestra poginulog Rajka Loze u telefonskom razgovoru za Večernji list rekla je da će ploča ostati na istom mjestu gdje je njezin brat poginuo i nema šanse da se miče natpis ustaša.

"Moji su bili ustaše i ako nekom nije jasno što je ustaštvo i borba za hrvatsku državu, onda ne zna što je hrvatska povijest. Veliča se petokraka, a želi se maknuti natpis s mjesta gdje se pisala hrvatska povijest. Hrvatska se stvarala i prije 90-te i poslije 90-te", rekla je Agneza Mešin.
Ženi nije baš jasan koncept komunalnog planiranja prostora, koji je jedna od osnovnih civilizacijskih stečevina. Kao da je samo na njoj što će pisati na nekoj ploči postavljenoj u gradu.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:41   #25
Quote:
vegi1 kaže: Pogledaj post
Da li bi pokrenuo tu temu da neki partizan brani ploču s natpisom "Titio najveći hrvat svih vremena"
Ne kužim te?
Pa taj zločinac ima bezbroj trgova i ulica po današnjoj Hrvatskoj.

Pa cijela garnitura HDZ i prirepaka brani zločinca. I nikom ništa.
Boli ih qrac za Rezoluciju EU itd. itd.
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:43   #26
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Ne kužim te?
Pa taj zločinac ima bezbroj trgova i ulica po današnjoj Hrvatskoj.

Pa cijela garnitura HDZ i prirepaka brani zločinca. I nikom ništa.
Boli ih qrac za Rezoluciju EU itd. itd.
Ajde loš primjer za tebe

A da piše

"Ja sam četnik i životni cilj mi je bio klat hrvate i to sam radio jako dobro"

Eto, da li bi dozvolio da to bude na tvom groblju, do tvog groba....da li bi htio da država utječe na natpise ili ne? Da li bi se držao principa i rekao da se država nema šta petljati u to?
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:43   #27
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Ženi nije baš jasan koncept komunalnog planiranja prostora, koji je jedna od osnovnih civilizacijskih stečevina. Kao da je samo na njoj što će pisati na nekoj ploči postavljenoj u gradu.
Kakve ima veze komunalno planiranje?
gdje to piše da se ne smije napisati riječ 'ustaša'?
U kojem dokumentu to piše, u kojem komunalnom zakonu piše?
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:44   #28
Već vidim grob nekog četnika na groblju u Trpinji na kojem piše da je poginuo u Vukovaru 1991 i kako se hrabro borio za vekovnu cpcku zemlju. Ili grob njemačkoj vojnika koji je poginuo u Afganistanu ili Kosovu na kojem piše da je poginuo hrabri nacistički sin.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:45   #29
Quote:
vegi1 kaže: Pogledaj post
"Ja sam četnik i životni cilj mi je bio klat hrvate i to sam radio jako dobro"
Ideš u krajnost. Ovdje ne piše tako što niti koga vrijeđa.
To što si ti napisao je vrijeđanje, šovinizam, rasizam...
A napisati da je netko poginuo kao ustaša - ne vidim zašto je to vrijeđanje?
Zašto onda garnitura vlasti ide svake godine u Bleiburg - gdje isto piše da su tu pobijeni ustaše itd. i oni se klanjaju svake godine toj ploči i toj uspomeni?

Kako to objasniti?
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:45   #30
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Već vidim grob nekog četnika na groblju u Trpinji na kojem piše da je poginuo u Vukovaru 1991 i kako se hrabro borio za vekovnu cpcku zemlju. Ili grob njemačkoj vojnika koji je poginuo u Afganistanu ili Kosovu na kojem piše da je poginuo hrabri nacistički sin.
Točno to......a izgleda da 80% ljudi bi to tolerirali
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:46   #31
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Već vidim grob nekog četnika na groblju u Trpinji na kojem piše da je poginuo u Vukovaru 1991 i kako se hrabro borio za vekovnu cpcku zemlju. Ili grob njemačkoj vojnika koji je poginuo u Afganistanu ili Kosovu na kojem piše da je poginuo hrabri nacistički sin.
PA TO IMA!! U Vukovaru postoji tzv. četničko groblje gdje su sahranjivali 'borce za otadžbinu'.
O tome nitko ni da zucne. Opet zbog vlasti HDZ i SDSS.
Nadgrobni spomenici u obliku šajkača.
Tko ne vjeruje - neka ode vidjeti.
Ja bio -i vidio- što kaže Bandić.
__________________
Ne dopusti da te zmija ugrize dvaput iz istog grma!
Domoljublje prozvali fašizam-tako brane njihov komunizam
zagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:47   #32
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Ideš u krajnost. Ovdje ne piše tako što niti koga vrijeđa.
To što si ti napisao je vrijeđanje, šovinizam, rasizam...
A napisati da je netko poginuo kao ustaša - ne vidim zašto je to vrijeđanje?
Zašto onda garnitura vlasti ide svake godine u Bleiburg - gdje isto piše da su tu pobijeni ustaše itd. i oni se klanjaju svake godine toj ploči i toj uspomeni?

Kako to objasniti?
Istina, idem u krajnost. Ali princip bi trebao vrijedit i za jednu i za drugu krajnost, zar ne?

I je, šovinizam je, vrijeđanje, se i svašta....ali ako se država nema pravo miješati onda ima pravo pisati bilo šta.

dakle da li bi ti dopustio SVE što piše ili bi radio selekciiju?

Tvoje pitanje je "Smije li država cenzurirati natpise na nadgrobnim spomenicima!?"

ako je odgovor NE....onda mogu pisati i ovakvi šovinistički tekstovi i ti bi ih trebao tolerirati jer si za NE
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:48   #33
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Ideš u krajnost. Ovdje ne piše tako što niti koga vrijeđa.
To što si ti napisao je vrijeđanje, šovinizam, rasizam...
A napisati da je netko poginuo kao ustaša - ne vidim zašto je to vrijeđanje?
Zašto onda garnitura vlasti ide svake godine u Bleiburg - gdje isto piše da su tu pobijeni ustaše itd. i oni se klanjaju svake godine toj ploči i toj uspomeni?

Kako to objasniti?
zato jer nam je država u neredu i mesić je u pravu kad kaže da je to ustaški dernek...

pisao sam o toj ploči svojedobno i predlagao da se stavi druga ploča koja ne bi slavila tamo neku tzv. hrvatsku vojsku iz ndh...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:48   #34
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Kakve ima veze komunalno planiranje?
gdje to piše da se ne smije napisati riječ 'ustaša'?
U kojem dokumentu to piše, u kojem komunalnom zakonu piše?
Takav zakon nažalost još nemamo. Ali gradska vlast ima pravo ukloniti ploču ako smatra da je to potrebno. Zadarska gradska uprava je pametno primjetila da takva ploča šteti imidžu grada Zadra kao civiliziranog mjesta ugodnog za življenje i posjet.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:49   #35
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Zašto onda garnitura vlasti ide svake godine u Bleiburg - gdje isto piše da su tu pobijeni ustaše itd. i oni se klanjaju svake godine toj ploči i toj uspomeni?
Zato što su pobijeni ratni zarobljenici i civili, najčešće bez ikakvog suđenja. O pravednosti onih održanih da ne govorimo. I nisu pobijeni samo na Bleiburgu već putem od Austrije do Srbije. A put je bio jako dugačak.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:49   #36
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
PA TO IMA!! U Vukovaru postoji tzv. četničko groblje gdje su sahranjivali 'borce za otadžbinu'.
O tome nitko ni da zucne. Opet zbog vlasti HDZ i SDSS.
Nadgrobni spomenici u obliku šajkača.
Tko ne vjeruje - neka ode vidjeti.
Ja bio -i vidio- što kaže Bandić.
što piše na njima?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:49   #37
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
Ideš u krajnost. Ovdje ne piše tako što niti koga vrijeđa.
To što si ti napisao je vrijeđanje, šovinizam, rasizam...
A napisati da je netko poginuo kao ustaša - ne vidim zašto je to vrijeđanje?
Zašto onda garnitura vlasti ide svake godine u Bleiburg - gdje isto piše da su tu pobijeni ustaše itd. i oni se klanjaju svake godine toj ploči i toj uspomeni?

Kako to objasniti?
uspoređuješ neusporedivo.

da je on bio nekakav vojnik iz WWII i da mu na spomeniku piše da je poginuo kao pripadnik Ustaške bojne je nešto sasvim drugo od ovoga.
mi govorimo o osobi koja je poginula u domovinskom ratu kao pripadnik HV-a. Ovaj natpis u njegovom slučaju ne znači kao oznaka pripadnosti nekoj vojsci. već kao veličanje ideologije ustaštva..
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:50   #38
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
PA TO IMA!! U Vukovaru postoji tzv. četničko groblje gdje su sahranjivali 'borce za otadžbinu'.
Onda to fino treba maknuti. Da ne bi bilo zabune, mislim na spomenike sa kojekakvim četničkim stihovima, posvetama itd. a ne na same grobove.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:51   #39
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
uspoređuješ neusporedivo.

da je on bio nekakav vojnik iz WWII i da mu na spomeniku piše da je poginuo kao pripadnik Ustaške bojne je nešto sasvim drugo od ovoga.
mi govorimo o osobi koja je poginula u domovinskom ratu kao pripadnik HV-a. Ovaj natpis u njegovom slučaju ne znači kao oznaka pripadnosti nekoj vojsci. već kao veličanje ideologije ustaštva..
Ljudi ali nevažno je ŠTA piše....tema je jasna. Pitanje je da li bi se država trebala miješati ili ne

Ako NE onda može pisati šta god, bez obzira da li je to povjesno točni ili ne, da li vrjeđa ili ne...

Ako DA onda treba uvest pravila što smije pisat a što ne

vi se svi sad zakačili šta piše na grobu...ali to nije suština problema
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:52   #40
Quote:
zagic kaže: Pogledaj post
PA TO IMA!! U Vukovaru postoji tzv. četničko groblje gdje su sahranjivali 'borce za otadžbinu'.
O tome nitko ni da zucne. Opet zbog vlasti HDZ i SDSS.
Nadgrobni spomenici u obliku šajkača.
Tko ne vjeruje - neka ode vidjeti.
Ja bio -i vidio- što kaže Bandić.
Svašta.
E sad...staviti U, svastiku, petokraku i ono četničko na nadgrobne spomenike..a nesvrstanima...kaj najbolje?
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.