Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 20:02   #1361
Upravo u Austriji ima minimalne plaće, ali je različita za različite djelatnosti. Ne znam koja je, doduše, ali nisam nikad čula da je itko imao tamo plaću samo 1000eura, štogod da je radio. Imaju čak i obvezu objave plaće u natječaju, što i rade. Ma dovoljno je pogledati njemačke i austrijske oglase da se uoči ogromna razlika. U svemu.

@btw. imate možda koji prijedlog što se tiče da probam negdje drugdje? Imam magisterij iz kemije inače i radno iskustvo. Do sad sam pokušavala Austriju, Njemačku i Irsku i jedino Njemačka uopće reagira na mene u smislu da sam barem razgovore imala. Tražim u struci, tražim i šljakerske poslove, svašta što mislim da bi mogla raditi. Ne bi rado išla u neku zemlju čiji jezik ne govorim, osim ako me uvjerite da bi trebala probati zbog ovog ili onog razloga .

Zadnje uređivanje Simpsonka : 20.09.2015. at 21:26.
Simpsonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 20:59   #1362
Isprika, sad sam shvatila da minimalna plaća u Austriji nije propisana zakonom, ali je kolektivnim ugovorom - to me i bunilo, kako je moguće da je za svaku djelatnost drugačije.
Simpsonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 18:40   #1363
Pozdrav,
Nisam pretrazivala cijeli forum i teme da li ima odgovor na moje pitanje pa ako ima onda sorry..
zanima me, kad osoba u Austriji hoce predati Antrag za Arbeitslosengeld na AMSu, moze li i suprug/a ici isto na tu persönliche Vorsprache da sluzi kao tumac? Ili Antragsteller stvarno mora doci sam (iako nezna dovoljno njemacki)? Hvala!
roxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:16   #1364
Pokušavam dohvatiti neki posao u Engleskoj...Sigurno je bolje nego u Njemačkoj.
__________________
Više se ne zaklinjem..Više opraštam i manje se nadam.- Egon Studebacker
Deipnonahvaost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 11:23   #1365
Pozdrav ekipa.. Ima li ovdje konobara u high end restoranima da rade po vani. Zanim me koliko se krecu plaće i smještaj u recimo briselu i pragu.. Je li u euorpi isto kao i kod nas s napojnicama, koliko mogu očekivati u prosijeku, u recimo vrhunskom restoranu u nekom turističkom središtu grada, općenito ako ima tko kakav svijet ili ako nešto treba istaći da bi moglo biti korisno. Što mi treba od papira za prijavu, Jel moram vadit novi racun, treba li prijaviti prebivalište u kojem roku i tako to.. Posebno me zanimaju prag i brusses.
Fala ekipa ..
__________________
Believe only half of what you see and nothing that you hear.
KeraM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 23:34   #1366
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u inozemstvu ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 02:44   #1367
Ev da dignem temu da ne otvaram novu al ovo me zanimalo,gledam ovo sve neke napetosti u EU,pa se pitam,sta bi bilo kada bi se raspala EU te kako i sta bi bilo sa ljudima odnosno Hrvatskim drzavljanima koji su tamo zaposleni,onda bili opce mogli ici u npr Njemacku,Austriju,Svedsku,Francusku,Irsku....trazi t posao kad nebi postojala EU.
Ugl,kao HR drzavljani jel' bi se mogli zaposljavat u drzavama zapadne/srednje Europe uopce,kako bi to funkcioniralo,mada pretpostavljam tesko ili nikako?
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 09:37   #1368
Kad bi se raspala eu ne bi bilo ni posla ni za domace, kamoli za nas gastice.

A da stara jezgra odbaci priljepke, a posla bude i dalje, budu tu radne dozvole za kvalitetne. Kao sto su bile prije eu. Pogotovo za ove koji sad vec rade pa su uhodani.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:32   #1369
Vjerojatno ce biti tako da paraziti lete van, a oni drugi smiju ostati.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:46   #1370
ovi koji su tu ti bi ostali...problem bi bio za nove kako doci...
a sanse da se raspadne eu su jednake onome da ja dobijem 500mil€ na lutriji
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:34   #1371
Quote:
d1n0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u inozemstvu ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
Dobivanje prakse u inozemstvu za vrijeme ili poslije studija je vrlo zahtjevan proces, pa zato pažljivo čitaj korak po korak:

1) Nađi firmu u inozemstvu.
2) Nađi kod te firme careers, jobs, etc.
3) Klikni na ovo pod 2)
4) Pogledaj otvorene pozicije nakon što si kliknuo ovo pod 2)
5) Klikni na apply za poziciju (ako želiš praksu, onda intern)
6) Dovrši apliciranje za tu poziciju (utipkavanje prethodnog radnog iskustva koje god da je, faks završen koji, itd.)
7) Čekaj poziv na intervjue. Za prakse su najčešće 2 kruga (u Hrvatskoj između 3 do 10 krugova, ovisno o radnom mjestu), nekad i samo jedan.

U CV staviš što te volja, ali to kolko ti je išla matematika i fizika u srednjoj nema tog poslodavca kojeg će to interesirati.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:41   #1372
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Ev da dignem temu da ne otvaram novu al ovo me zanimalo,gledam ovo sve neke napetosti u EU,pa se pitam,sta bi bilo kada bi se raspala EU te kako i sta bi bilo sa ljudima odnosno Hrvatskim drzavljanima koji su tamo zaposleni,onda bili opce mogli ici u npr Njemacku,Austriju,Svedsku,Francusku,Irsku....trazi t posao kad nebi postojala EU.
Ugl,kao HR drzavljani jel' bi se mogli zaposljavat u drzavama zapadne/srednje Europe uopce,kako bi to funkcioniralo,mada pretpostavljam tesko ili nikako?
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Kad bi se raspala eu ne bi bilo ni posla ni za domace, kamoli za nas gastice.

A da stara jezgra odbaci priljepke, a posla bude i dalje, budu tu radne dozvole za kvalitetne. Kao sto su bile prije eu. Pogotovo za ove koji sad vec rade pa su uhodani.
Slažem se sa prvom rečenicom Sprudelmeistera. Realno raspad EU značio bi u ovom trenutku potpunu bijedu, siromaštvo i prije svega rat. Najveći značaj EU je osim u trgovini koja povijesno daje najveći doprinos stvaranju mira, to da upravo radi trgovine ratovi u Europi su se sveli samo na zemlje koje nisu dio Unije. A povijesno gledano, ratovi u Europi su doslovce sijali ne svakih 20 godina, nego nije bilo dijela današnje EU koje kroz sva stoljeća nije bilo u ratu. Previše je tu naroda i kultura, te bez trgovine nema tu mira. Jedino krv i rat.

Al da ignoriramo moj crni i realan scenarij, bez EU posla za Hrvate bi bilo ovisno o tome koliko bi ekonomija zemalja to tražila. Radna mjesta se ne stvaraju zbog EU, radna mjesta se stvaraju jer je EU kroz svoje politike dovela do rasta gospodarstva koje onda treba radnu snagu.
A realno je to da bi nakon raspada EU dosta toga kolabiralo i da bi bilo popušeno brdo radnih mjesta, a prvi bi najebali ljudi na nebitnim radnim mjestima i to prije svega stranci. Irska je najbolji dokaz toga, nakon prošle krize koja je pogodila zemlju u kratko vremenskom roku brdo Poljaka, Mađara i ekipe je bilo doslovno protjerano s otoka. I to čak bez obzira na činjenicu da je i brdo Iraca odlučilo dati petama vjetru(ali su i ti Irci imali potpuno drugačija radna mjesta u prosjeku).

Dakle realno EU sama po sebi kao birokratska tvorevina nije potrebna Europi. Ali otvorenost trgovine je neopohodna, bez toga nema niti gospodarskog rasta, te bez toga nema ni mira. A još nitko nije dao nijedan dobar i moguć scenarij u kojem bi se uspjelo drugačije povezati zemlje nego kroz EU.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:59   #1373
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Dakle realno EU sama po sebi kao birokratska tvorevina nije potrebna Europi. Ali otvorenost trgovine je neopohodna, bez toga nema niti gospodarskog rasta, te bez toga nema ni mira. A još nitko nije dao nijedan dobar i moguć scenarij u kojem bi se uspjelo drugačije povezati zemlje nego kroz EU.
Slazem se sa svime sto si napisao samo bih htio dodati da je ta birokratska tvorevina i potrebna da bi trgovina bila regulirana i time olaksana za zemlje clanice.
Recimo, napravis neku novu cokoladu s nekim dodacima (banalni primjer) i zelis ju prodati u SAD-u. Moras prvo dobiti FDA approval, koji kosta i vremena i ulaganja prije no sto mozes svoj proizvod slobodno plasirati na trziste.
Zbog clanstva u Uniji i njene birokracije koja je propisala osnovne parametre za kvalitetu cokolade nemas nikakvih restrikcija plasirati taj proizvod u bilo koju zemlju EU. Tako da rijec 'single' market nije bas tocna, prije bi bilo 'domestic' market.
E sad, koliko si uspjesan u svojoj kvaliteti proizvoda, marketingu, itd., to ovisi o tebi.
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:09   #1374
Quote:
roxi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Nisam pretrazivala cijeli forum i teme da li ima odgovor na moje pitanje pa ako ima onda sorry..
zanima me, kad osoba u Austriji hoce predati Antrag za Arbeitslosengeld na AMSu, moze li i suprug/a ici isto na tu persönliche Vorsprache da sluzi kao tumac? Ili Antragsteller stvarno mora doci sam (iako nezna dovoljno njemacki)? Hvala!
Naravno da imas pravo povesti nekoga sa sobom za tumacenje, vecinom ima nasis koji rade u AMS pa ti mogu pomoci.
Avram is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:11   #1375
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Ev da dignem temu da ne otvaram novu al ovo me zanimalo,gledam ovo sve neke napetosti u EU,pa se pitam,sta bi bilo kada bi se raspala EU te kako i sta bi bilo sa ljudima odnosno Hrvatskim drzavljanima koji su tamo zaposleni,onda bili opce mogli ici u npr Njemacku,Austriju,Svedsku,Francusku,Irsku....trazi t posao kad nebi postojala EU.
Ugl,kao HR drzavljani jel' bi se mogli zaposljavat u drzavama zapadne/srednje Europe uopce,kako bi to funkcioniralo,mada pretpostavljam tesko ili nikako?
Kako su isli dok nije bilo eu.
Avram is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:33   #1376
Quote:
Avram kaže: Pogledaj post
Kako su isli dok nije bilo eu.
Puno teže nego sada. Drastično teže.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:34   #1377
Quote:
Avram kaže: Pogledaj post
Kako su isli dok nije bilo eu.
Puno teže nego sada. Drastično teže. Ogromna birokracija(i troškovi skupa s njom) s neizvjesnim ishodom.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:03   #1378
Ne znam je li ovo prava tema ali zanima me kakve su mogucnosti zaposljavanje kao kinezuterapeut? U hr to zanimanje prakticki i ne postoji.
Bulba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:54   #1379
Quote:
Bulba123 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo prava tema ali zanima me kakve su mogucnosti zaposljavanje kao kinezuterapeut? U hr to zanimanje prakticki i ne postoji.
Pa provjeri potraznju za tim zanimanjem na stranicama s poslovima.

www.stepstone.de za Njemacku
www.reed co.uk za UK

I tak po drzavama, i odmah ces znati jel neko trazi i kakva je mogucnost zaposljavanja...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:59   #1380
Hvala
Bulba123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.