Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 23:10   #141
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
ja sanja, mislim da za sada nije dramatično, trava ili (i) tabletice...
Žao mi je, ali jako je dramatično. Moja frendica je počela s travom, završila na heroinu, pa u zatvoru, pa na liječenju, pa na heroinu, zatvor, heroin , komuna, izlječenje. A sve je počelo s travom i stavom roditelja da je to "samo trava". Tabletice su uslijedile nakon trave. Osim toga, tabletice o kojima je riječ nisu tabletice nego droga koja uništava mozak (vjerojatno ekstazi), dakle kad bi tvoja kćer došla "k pameti" možda joj od te 1-3tbl jednostavno više ne bude "pameti". Nadam se da ovo nije ispalo zastrašivanje, ali, jebi ga, istina je. Droga je droga, a po čitavoj situaciji koju si opisala ona neće prestati sama od sebe nego će ići dalje, iz dva razloga: ima materijalne mogućnosti i emotivno je u kur...
Moj savjet: zamrznuti školovanje (to se može) i uputit je na liječenje od ovisnosti i obiteljska psihoterapija. Radiklano i najsigurnije. Čirubu-čiriba s kvalitetnom komunikacijom teško da će vama pomoći. Dobra komunikacija je uvjet da se vaša situacije ne dogodi, ali kad se dogodi tada treba nastupiti terapija a ne samo dobra komunikacija.
Sretno!
Brazda is offline  
Old 11.03.2007., 23:14   #142
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
xanas, dovedi kćer doma.
Ma toooo! Slazem se sa svakom rijeci! Svidjelo se to njoj ili ne, bilo lako ili ne, ma kakav bio uzrok njenom ponasanju, ma kakav problem tvoja kcer ili ti imale, ma sta se god u njenom ili tvom zivotu dogadjalo, ona treba bit kod tebe! Dovedi je doma pod bilo koju cijenu i onda krenite ispocetka. I onda saznaj o cemu se radi. I onda saznaj zasto te mrzi. I onda se pocnite mijenjati, obje. Ona je jos uvijek dijete, a ti si joj majka.

Ful mi je drago sto ste imale konstruktivan razgovor, nadam se da ces nam javiti jos koju lijepu novost!
nagual is offline  
Old 12.03.2007., 10:18   #143
Ja je želim dovesti doma, ali sad imam problem s njenim ocem. Zatvara oči i daje joj podršku. Poduzela sam mjere, našla terapeuta, on koči. Nema veze, ako bude moralo, napraviti ću to i na silu. I da znate, ne doživljavam to ne dramatičnim, panika me trese da jedva funkcioniram. Previše sam toga vidjela da ne bi znala kako to može završiti.
xanas is offline  
Old 12.03.2007., 16:16   #144
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Ja je želim dovesti doma, ali sad imam problem s njenim ocem. Zatvara oči i daje joj podršku. Poduzela sam mjere, našla terapeuta, on koči. Nema veze, ako bude moralo, napraviti ću to i na silu. I da znate, ne doživljavam to ne dramatičnim, panika me trese da jedva funkcioniram. Previše sam toga vidjela da ne bi znala kako to može završiti.
ako imaš skrbništvo ne može ti zabraniti da ju odvedeš doma. mislim da sad kad su neke karte pale na stol da će puno lakše komunicirati i doprijeti do nje. sad će shvatiti ne može bez tebe i da je sve to što je pokušala sakrit sad itekako vidljivo i da joj samo ti možeš pomoć.
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Old 12.03.2007., 17:44   #145
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
ja sanja, mislim da za sada nije dramatično, trava ili (i) tabletice.nema nikakve organizacije,ima ambulanta i neki ljudi sa mog bivšeg posla koji mi mogu pomoći. Privatnik sam, i jako zauzeta, ali mogu si organizirati dan. nema staro društvo, ima neke besprizorne s kojima kontaktira, ali ne znam koliko ih doživljava kao društvo. Ima vrlo površne odnose sa ljudima,ne ulaže previše emocija, i kako mi je danas rekla "voli da je se društvo boji, jer ako je se boji onda je nitko neće povrijediti". Šta to nije prestrašno? Srce mi se steglo kad sam to čula.
Xanax, ja bih ti samo napomenula da i ti pijes tablete...
Mozda biste trebale zajedno u ambulantu?

Salu na stranu...samo moje razmisljanje...mislim da za time posezu ljudi, koji nisu dovoljno emocionalno snazni, da se nose s bolom, koji nose zivotni problemi.

Trebate obje raditi na tome...mozda ste slicnije nego sto mislis...
talia is offline  
Old 13.03.2007., 10:43   #146
topic je krenuo u drugom pravcu, hvala svima na korisnim iskustvima i savjetima.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.