Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2004., 09:56   #1
Question Gdje dobro jesti u Dubrovniku i Korčuli

Idem sutra u Dubrovnik , a nemam pojma gdje se fino jede.
Molim sugestije.
Samo ne nešto ekskluzivno i skupo.
Uvijek volim probati domaće, lokalne specijalitete.
Ako znate po kojem jelu je neki restoran ili konoba posebno dobar.

Hvala, I molim, požurite !!!
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 10:06   #2
Najbolji su sendviči u Školici
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 10:11   #3
A što je to Školica ? I gdje - koja ulica???
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 10:20   #4
Škola je mali neugledni fast food, u jednoj uskoj uličici u koju se ulazi sa Straduna, ima na Stradunu oznaka.

Sendviči su stvarno fenomenalni, od domaćeg toplog kruha ispod peke, sa pršutom i sirom iz ulja.

Sjetila sam se još da moj muž hvali jednu jeftinu konobu na Gundulićevoj poljani (mislim) - to je tamo gdje je preko dana plac, a ima ribica, rižota i slično. Samo ne znam kako je sada jer je to po ljetu vani.

Inače baš ne znam restorane, mi se u Dubrovniku hranimo sendvičima iz Školice, u meksičkom i pizzama jer nam je skupo
(a ja ne jedem ribu)
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 10:25   #5
Hvala, Verice!
Ovo zvuči jako dobro za doručak !

A sad tko što ima za predlužiti od morskih stvari??
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 15:18   #6
Halooo!
Ima tu tko iz Dubrovnika??
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 05:04   #7
Niti na Turizmu, ni na gastronomiji nitko da odgovori

(svaka čast Verice!)

Pa zar tu nema nikog iz Dubrovnika?
Ili u Dubrovniku nema pristojnog mjesta za jest?

Ah, sad je gotovo. Krećem na put. Niste se baš iskazali. Šmrc
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 15:56   #8
U svim malim ulicicama desno i lijevo od Straduna mozes izvrsno a jeftino jesti.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 16:37   #9
1. Domaća spiza - Marco Polo na stradunu kod Vlahe, sredele i školjke za popozdit dobre
2. Taverna Rustica
3. Gastro užitak - ako su riješili svoje zaposleničke probleme u Pucić Palace i prestali štrajkat (valjda jesu ) jesem ti koje dobre mezze imaju, sirijske, turske.. predobro
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 18:10   #10
Quote:
Sjetila sam se još da moj muž hvali jednu jeftinu konobu na Gundulicevoj poljani (mislim) - to je tamo gdje je preko dana plac, a ima ribica, rižota i slicno. Samo ne znam kako je sada jer je to po ljetu vani.
a radno vrijeme, open end....
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:09   #11
Kada sam bio na jednoj konferenciji u Dubrovniku odveli su nas u Nauticu - izvrstan i skup restoran. Moram priznati da je hrana super, ali za te novce i mora biti.

Evo link sa Gastronauta gdje se mogu pogledati restorani u Dubrovniku!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:16   #12
Je, Nautica je super ali i jako skupa.

Nama su ljudi iz Dubrovnika bili preporučili restoran Sesame, ali nismo uspjeli otići u njega, tako da ga ne mogu preporučiti iz prve ruke.

Onda, moj muž uvijek jede u Orsanu na Lapadu, ali to nije u Starom gradu pa ne znam koliko je ljudima zgodno.

a i Gverović u Zatonu je jako poznat - ali za to opet treba biti s autom (a i nemam pojma kako to radi kroz godinu).
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 12:37   #13
Hvala svima, izlet je prošao fenomenalno. Pogotovo što smo imali sva 3 dana sunce iako su tutleki najavili 3 dana kiše.

Verice, sendviči u Školi su baš ko što kažeš
Isto tako na Gundulićevoj poljani fina i jeftina riblja klopa ( mljac kamenice )
Još smo kraj vrata od Ploča i ribarnice jeli u "Lokandi" - fino - zgodno serviraju sva jela u tečicama- djeluje domaće, za one koji ne vole restoranski ugođaj.

I fini riblji sendviči kraj ribljeg restorana "Prijeko" u uličici koja puca na Stradun.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 13:56   #14
jela sam nebrojeno puta u 'NAUTICI', hrana nije nis posebna, a skupo je.
već navedeni 'Sesam' je ok, opet - nista posebno.
'ŠKOLA' - fantasticni sendviči-svakako probaj!
Plus tamo negdje kad ideš od sv. Vlaha pa lijevo isto ima neka sendvičara, slažu ti po želji.....aaaa...njam.


osobno - preporucam restoran 'Kamenice' ...
hrana je tamo fenomenalna


...iako od svega je najbolje jesti kod jedne tete Lucije koja mi je (osim sto je mama mojih frendova) sinonim gastro savršenstva ; Luce rulz
__________________
'...u masi smrdi, ali je toplo.' drevna krležijanska
carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 21:37   #15
ja sam slučajno naletio na pizzeriju i meksički restoran na lapadu. ne znam kako se zove, ali se nalazi kod ulaza u trgovački centar kerum (kod ulaza na parking). odavno nisam jeo bolju pizzu
__________________
jozo
jozodz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 09:38   #16
Gdje jesti u Dubrovniku (a i (gradu) Korčuli)?

Evo izgleda da nakon 4-5 godina opet idem u dio Hrvatske koji sam nekad jako dobro znala--no u medjuvremenu se dosta promijenilo, turisti se vratili, a cujem i jako poskupilo.

Imate li kakve preporuke? Nekada sam, u Dubrovniku, rucala u Kamenicama, vecerala kod Miska u Sesame (gore na terasi ) ili u Orhanu (ne Orsanu! taj bas ne volim) na Lapadu. Jesu li ti jos uvijek dobri, jesu li jako poskupili, ima li novih mjesta?

Necu imati auto pa restorani izvan grada u principu otpadaju.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 11:39   #17
Zavisi koliko si spremna da platis, mislim na Dubrovnik.

Odes u stari grad i skrenes negdje sa strane, u uske ulicice, ima jeftinih lokala. Naravno, ekskluziva je i skupa, kod Rudenjaka i slicno.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 11:45   #18
Quote:
Vanjushka kaže:
Zavisi koliko si spremna da platis, mislim na Dubrovnik.

Odes u stari grad i skrenes negdje sa strane, u uske ulicice, ima jeftinih lokala. Naravno, ekskluziva je i skupa, kod Rudenjaka i slicno.
Ajde malo specificnije od "uske ulicice", ako znas, jasno

Na Prijeku (pretpostavljam da o tome govoris) je bilo stvarno svacega, i ok mjesta i trovacnica. I ok mjesta za brzi rucak tipa sendvica u "Skoli".
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 12:22   #19
Ma naravno da znam, vec ces se ti tesko snaci u onom lavirintu ako ti ja sad budem tu crtao.

U principu nisam izbirljiv pa je meni svugdje ok, ako je klopa dobra i atmosfera odgovarajuca. Zato kazem ulicice, jer je meni svejedno.
Meni je recimo milina otici u expres restoran u starom gradu i jesti cufte sa pireom, dok neko se na to sablaznjava.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 13:32   #20
Quote:
Vanjushka kaže:
Ma naravno da znam, vec ces se ti tesko snaci u onom lavirintu ako ti ja sad budem tu crtao.

U principu nisam izbirljiv pa je meni svugdje ok, ako je klopa dobra i atmosfera odgovarajuca. Zato kazem ulicice, jer je meni svejedno.
Meni je recimo milina otici u expres restoran u starom gradu i jesti cufte sa pireom, dok neko se na to sablaznjava.
Ma volim i ja cufte I isto tako mi je sve u redu, ako je klopa dobra i atmosfera u redu. Samo, ne placa mi se skupo negdje gdje ne znaju ni rizot skuhati, a to je barem osnovna stvar na dubrovackim jelovnicima.

Znam ja Dubrovnik dosta dobro, samo ti napisi ime restorana ako se sjecas ili otprilike gdje se nalazi.

Evo kao sto sam rekla meni je nekad buffet Skola bio odlican za sendvice, od domaceg kruha s prsutom i sirom, a Sesame (na Pilama, kod IUC) mi je imao zanimljiv i inovativan jelovnik, jako ugodnu atmosferu i ok cijene, medjutim cujem od prijatelja da je strasno poskupio.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.