Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2006., 11:28   #21
o da...jako često mijenjaju mišljenje...možda sveti duh namjerno papama u uho šapće krivo kako vi ovi u javnosti ispali budale...

no, nemožeš od hibridne vjere očekivati dosljednost...kršćanostvo je imalo svega dvije misije u svojoj povijesti...prvo preživljavanje, a nakon toga...širenje...sve što rade u funkciji je širenja...ako je marketinški bolje da više ne postoji čistilište...preko noći će ga ukinuti, kao i celibat u skoroj budućnosti
cry wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 11:31   #22
a ja ne gledam tako na to...
naime, sve 'abrahamske' religije se zasnivaju na objavi, te na onom proroku ili sl. koji je tu objavu dao.

to sto se mijenja stav u vezi dane objave znaci da se ona ne tumaci ispravno, te da je stavove potrebno mijenjati...
a biblija ipak nije rocket science da bi bilo tako tesko zakljuciti sto je 'prorok' htio reci...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 11:41   #23
ma ja se slažem s tobom...ali...

ako je papa nepogrešiv ex-katedra...onda nikada ne bi mogao (smio) promjeniti svoju odluku ili odluku svog prethodnika (koji je također bio nepogrešiv)-nije problem u mijenjanju odluka...problem je u tvrdnji o nepogrešivosti koja je očito laž...

između 7 i 9 papa su umrli tijekom seksa...jesu li oni isto bili nepogrešivi?
svaki papa je ništa drugo nego političar...spavat će s onim s kojim mu paše...
cry wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 11:46   #24
Hm, a zamislite frke i guzve sad u cistilistu Sve te duse koje su se nakupljale zadnjih nekolicinu stoljeca (mora bit' da ih je poprilican broj) samo cekaju da im papa zatvori butigu i da ih posalju negdi drugo. A to "negdi drugo" dvi najekstremnije lokacije koje je covjek uspio smisliti...

The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 12:23   #25
mislim da je dogma o nepogresivosti pape napustena...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:21   #26
Quote:
Huggy-Bear kaže:
Ništa nije s njihovim dušama. Umrli su. Bog, uskršnji zeko i djed mraz su samo marketinški trikovi. Živi dobar život i prestani bit takva ovca. Ili odi u crkvu dat svečeniku novaca. Ili guze.
velike probleme ima osoba koja je u stanju ovakve stvari reći.Ti si tužan čovjek.Uvijek me rastuži kad ovakve stvari pročitam.Neka te dobri Bog blagoslovi
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.