Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2007., 20:50   #1
Srebrni prsten mi pocrnio

Danas sam čistila ( ko mi je kriv ) s Domestosom i zaboravila skinuti prsten. Sad mi je napol pocrnio ( možda više potamnosivio ) .. Kak da ga sredim?

Mislila sam malo s kaladontom, imate li koji prijedlog?
Gorriot is offline  
Old 14.08.2007., 20:52   #2
a samo od sebe ce se vratit, par puta kad operes ruke on ce vratit svoju boju, desilo mi se par puta...ako ti se zuri onda kaladont ili obicni prasak za ves...
Jaranka is offline  
Old 14.08.2007., 20:55   #3
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
a samo od sebe ce se vratit, par puta kad operes ruke on ce vratit svoju boju, desilo mi se par puta...ako ti se zuri onda kaladont ili obicni prasak za ves...

hvala
Gorriot is offline  
Old 14.08.2007., 20:58   #4
khm....soda bikarbona i suha krpa?
simba is offline  
Old 14.08.2007., 21:15   #5
ja sam odnijela na čiščenje u srebrnarnicu i bio je ko nov - besplatno su ga očistili
__________________
"Lifes to short to have on a bad outfit..."
I28 is offline  
Old 15.08.2007., 00:37   #6
Mislim da bu posvijetlio, al ga nemoj skidat. Meni srebro koje dugo ne nosim u kutiji potamni, nošenjem pobijeli za par dana.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 15.08.2007., 01:47   #7
j amisla da ti je nosenjem pocrnio...to kao ima svoje neko znacenje kad promjeni boju.
mrkvich is offline  
Old 15.08.2007., 02:44   #8
Zlica sode bikarbone i malo octa , izmijesas ( ja obicno u manjoj salici za kavu) i ostavis prsten u tome da odstoji. Po potrebi , ako je npr filigranski rad pa imas prijevoje mozes ga s tom otopinom istrljati cetkicom za zube. Ne ostecuje i ne grebe.
Mil@ is offline  
Old 15.08.2007., 12:09   #9
Sok iz srži dinje A kako tek zlato čisti
Ivanicapeca is offline  
Old 15.08.2007., 12:13   #10
velika velika nesreća je pocrnjeli prsten

napravi ovako: prsten stavi na prozor koji gleda prema zapadu, u kutiju od brezinog drveta. skuhaj fildžan kafe, izlij kafu u vrtu pokraj stabla, ali sa strane koja gleda prema istoku. soc pobacaj uokolo stabla. napravi to u noći punog mjeseca. od tada, do idućeg punog mjeseca, svako jutro iscijedi limunov sok na mjesto na kojem si izlila kafu. za mjesec dana, ako budeš radila sve kako je napsiano, prsten će biti kao nov.

mala napomena, ne smiješ ćiriti u kutijicu mjesec dana.

good luck
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Old 15.08.2007., 13:21   #11
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
velika velika nesreća je pocrnjeli prsten

napravi ovako: prsten stavi na prozor koji gleda prema zapadu, u kutiju od brezinog drveta. skuhaj fildžan kafe, izlij kafu u vrtu pokraj stabla, ali sa strane koja gleda prema istoku. soc pobacaj uokolo stabla. napravi to u noći punog mjeseca. od tada, do idućeg punog mjeseca, svako jutro iscijedi limunov sok na mjesto na kojem si izlila kafu. za mjesec dana, ako budeš radila sve kako je napsiano, prsten će biti kao nov.

mala napomena, ne smiješ ćiriti u kutijicu mjesec dana.

good luck
Gorriot is offline  
Old 15.08.2007., 14:43   #12
koka, zaboravila si da u recept idu i lovorov list i uši od grbave srne

A za to vrijeme se npr. u DMu ili sličnim dućanima kupi krpa za čišćenje srebra, istrlja se njome prsten i - voala!
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 15.08.2007., 14:46   #13
a ako ti se ne da ić do deema, ili nedajbok cekat ovo kokakokino (fakat ne šljaka bez lovorovog lista, koka, kak si to mogla zaboravit ), možeš uzeti vlažnu vaticu i "namočit" ju u pepeo od cigarete i s tim istrljat. trebalo bi pomoć
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 15.08.2007., 15:07   #14
Najprije sam s kaladontom.......

i onda sa soda bikarbonom......


super je vratio se u normalu

hvala ženske
Gorriot is offline  
Old 15.08.2007., 19:46   #15
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
koka, zaboravila si da u recept idu i lovorov list i uši od grbave srne
moram na poravni iz čaranja
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Old 15.08.2007., 19:57   #16
[QUOTE=kokakoka;9732423] napravi to u noći punog mjeseca. QUOTE]
eto ti kad slušaš pametne ženske.
priča je istinita; naime čula moja prepametna majka da je drago kamenje najbolje ostavit noću na mjesečini da se energija kamena obnovi.
pa je uredno na visokom prizemlju poslagala dijamante, rubine, bisere, opale...
uglavnom, cilu našu baštinu, neke obiteljske drangulije koje su preko 250g. u vlasništvu i vrlo vrlo vrijedne. i ošla leć.
spava ko zaklana.
u to je neko pokušao slučajno vidjevši otvoren prozor (možda čak iz zajebancije unić kroz isti). sreća sva da se ćale vratio ter momenta s pišanja, taman kad je ruka iz tame grabala po prozorskoj dasci.
otad bisere čistimo i energetički punimo konvencijonalnijim metodama.
staroj dobro da je glava još uvijek na ramenu.
nisam osjetila energetsko punjenje dijamnata, to moram reć.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 15.08.2007., 20:19   #17
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
velika velika nesreća je pocrnjeli prsten

napravi ovako: prsten stavi na prozor koji gleda prema zapadu, u kutiju od brezinog drveta. skuhaj fildžan kafe, izlij kafu u vrtu pokraj stabla, ali sa strane koja gleda prema istoku. soc pobacaj uokolo stabla. napravi to u noći punog mjeseca. od tada, do idućeg punog mjeseca, svako jutro iscijedi limunov sok na mjesto na kojem si izlila kafu. za mjesec dana, ako budeš radila sve kako je napsiano, prsten će biti kao nov.

mala napomena, ne smiješ ćiriti u kutijicu mjesec dana.

good luck
ma ti se zezas??

kad srebro crni znači da je pravo ili da nije rodinirano

koka, priznaj jesi li radila ovo gore navedeno?
maxxie is offline  
Old 15.08.2007., 20:21   #18
[QUOTE=tilla;9737320]
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
napravi to u noći punog mjeseca. QUOTE]
eto ti kad slušaš pametne ženske.
priča je istinita; naime čula moja prepametna majka da je drago kamenje najbolje ostavit noću na mjesečini da se energija kamena obnovi.
pa je uredno na visokom prizemlju poslagala dijamante, rubine, bisere, opale...
uglavnom, cilu našu baštinu, neke obiteljske drangulije koje su preko 250g. u vlasništvu i vrlo vrlo vrijedne. i ošla leć.
spava ko zaklana.
u to je neko pokušao slučajno vidjevši otvoren prozor (možda čak iz zajebancije unić kroz isti). sreća sva da se ćale vratio ter momenta s pišanja, taman kad je ruka iz tame grabala po prozorskoj dasci.
otad bisere čistimo i energetički punimo konvencijonalnijim metodama.
staroj dobro da je glava još uvijek na ramenu.
nisam osjetila energetsko punjenje dijamnata, to moram reć.
a kako to čistite bisere i gdje, plizić objasni ako ti nije teško?
maxxie is offline  
Old 15.08.2007., 20:26   #19
Alternativna metoda ostavljanju bisera na prozoru je nosit ih na goloj koži i istovremeno se kupat u djevičanski čistom moru pod mjesečinom. Garantirano se energetiziraju. Altroke Krško.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 15.08.2007., 20:31   #20
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Alternativna metoda ostavljanju bisera na prozoru je nosit ih na goloj koži i istovremeno se kupat u djevičanski čistom moru pod mjesečinom. Garantirano se energetiziraju. Altroke Krško.
ajd ne laži.

općepoznata je činjenica da se biserne ogrlice najbolje čiste pimpekom po koži.
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.