Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2006., 20:28   #21
Quote:
Sister kaže:
zar ne kužite da je Lucifer metafora za naše grijehe i slabosti?? rađe koristite prave riječi nego likove koji označavaju prave riječi...
Njegova opstojnost nije upitna.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 23:25   #22
Lucifer, Đavao, Sotona uistinu postoji, ali u glavama ljudskim.
Kada te u nešto uvjeravaju godinama, stoljećima, tisućljećima, to postaje istinito i stvarno, stoga je i on stvaran.
Zar bi Bog, koji je Dobrota, Svjetlost, Istina stvorio nešto tako potpuno suprotno njemu?
Zašto?
Da dokaže da je ipak jači? Kome se on mora dokazivati?
Ne, Bog je stvorio slobodnu volju, i time na nas stavio težak teret kojeg nismo u stanju nositi.
Pa smo izmislili Lucifera. I uvjerili se da on postoji, stoga stvarno i postoji.
I čim ljudi postaju "veći" vjernici, i vjera u njegovo postojanje postaje jača.
Zato jer se nisu odlučili.
Jer nije u njihovoj prirodi, u njihovoj je prirodi da sumnjaju, da ne vjeruju.
A tako bi željeli vjerovati.
Svi mi.
Ali ne možemo, nešto nam ne da. I čim se usrdnije molimo, sumnja jača.
I jača sve više.
Ali mi ne želimo sumnjati, želimo biti čim bliži Bogu.
Tko nam to ne da, nama pravednicima?
Naša slobodna volja, koju nam je Bog dao, koja sve prreispituje?
Ne, to nije moguće, uvjeravamo se.
Mora biti nešto drugo.
STVORILI SMO LUCIFERA
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 00:16   #23
Quote:
ro rob kaže:
Lucifer, Đavao, Sotona uistinu postoji, ali u glavama ljudskim.
Kada te u nešto uvjeravaju godinama, stoljećima, tisućljećima, to postaje istinito i stvarno, stoga je i on stvaran.
Zar bi Bog, koji je Dobrota, Svjetlost, Istina stvorio nešto tako potpuno suprotno njemu?
Zašto?
Da dokaže da je ipak jači? Kome se on mora dokazivati?
Ne, Bog je stvorio slobodnu volju, i time na nas stavio težak teret kojeg nismo u stanju nositi.
Pa smo izmislili Lucifera. I uvjerili se da on postoji, stoga stvarno i postoji.
I čim ljudi postaju "veći" vjernici, i vjera u njegovo postojanje postaje jača.
Zato jer se nisu odlučili.
Jer nije u njihovoj prirodi, u njihovoj je prirodi da sumnjaju, da ne vjeruju.
A tako bi željeli vjerovati.
Svi mi.
Ali ne možemo, nešto nam ne da. I čim se usrdnije molimo, sumnja jača.
I jača sve više.
Ali mi ne želimo sumnjati, želimo biti čim bliži Bogu.
Tko nam to ne da, nama pravednicima?
Naša slobodna volja, koju nam je Bog dao, koja sve prreispituje?
Ne, to nije moguće, uvjeravamo se.
Mora biti nešto drugo.
STVORILI SMO LUCIFERA
|Žao mi je moram vrlo kratko...kasno je.
razmisli...da nema sotone....što bi nam volja radila. Moraš priznati da zlo postoji itekako. Mi biramo.
U vjeri se ide malo težim koracima. Sumnja je zdrava. Potrebna,
Ali za nas se bori na višim razinama.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 00:41   #24
Quote:
brezovka kaže:
|
razmisli...da nema sotone....što bi nam volja radila. Moraš priznati da zlo postoji itekako. Mi biramo.
U vjeri se ide malo težim koracima. Sumnja je zdrava. Potrebna,
Ali za nas se bori na višim razinama.
A gdje je to zlo brezovka?
Negdje tamo vani daleko ili u našim glavama,onaj mali crvić koji te navodi na "loše"?Način na koji se suočavaš s nečim je karakterizacija zla i dobra.
Najbolji opis "zla" ,po mom mišljenju, je u crtićima i filmovima kad netko razmišlja a s jedne strane mu stoji vražićak a s druge anđelčić.Pa svaki veli svoje- a čovjek (ili šiljo ) svojom voljom odluči što će napraviti.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 00:56   #25
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
Kao što Bog ima aploutnu vlast nad nama i kao što sve opsotoji Njegovom voljom tako mu ne predstavlja ni najmanji problem da klikne lucifera na "Delete".
:klap:
ali ne moze kliknut na delete (jer boga ne mozemo personificirati ) jer je naravno i sotona (tzv) bog (ili kak vec)
sto bi bog (biblijski) stvorio nesto u cemu cuci zlo koje "Mu" zavidi?
Quote:
Sister kaže:
zar ne kužite da je Lucifer metafora za naše grijehe i slabosti?? rađe koristite prave riječi nego likove koji označavaju prave riječi...
tako nekako...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 08:55   #26
Quote:
brezovka kaže:
Njegova opstojnost nije upitna.
Naravno, dok je nas bit će i njega...kad nestane nas nestati će mogućnost da se i on pojavi...ne misliš valjda da hoda svijetom "kezeći se sa posranom metlom"
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 09:01   #27
Quote:
brezovka kaže:
|Žao mi je moram vrlo kratko...kasno je.
razmisli...da nema sotone....što bi nam volja radila. Moraš priznati da zlo postoji itekako. Mi biramo.
U vjeri se ide malo težim koracima. Sumnja je zdrava. Potrebna,
Ali za nas se bori na višim razinama.
Sumnja je posljednja stanica vjere prije konačnog izlaska iz tog vlaka. Kad stane tvoja noga na taj peron ne vraćaš se u vagon. Putuješ drugačijom klasom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 10:21   #28
dupliranje

Zar se ne duplira
tema :https://www.forum.hr/showthread.php?t=147934
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 12:25   #29
Quote:
red_shrike kaže:
ZA istač, šta se meni dogodilo kad sam pitao za Lilit... U jebote, bolje da sam se popišao u katedrali kaj su poludili. (isprika ne jeziku)
ako zelis mozes napisat sta se dogodilo zanima me.
jel mi mozes rec sta si pitao za lilit da su "tako" reagirali????????
ima hrpa legendi o tome al ona je kao bila PRVA zena (prije eve) i nije bila poslusna bas onda ju je bog kaznio. ona se pretvorila u nesto sto me asocira na sukuba.
ako znas neku drugu verziju daj napisi
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 12:27   #30
Quote:
Taroth kaže:
prema mom iskustvu (napominjem, iskustvu), Lucifer nije nista mocan ili sl., njegova 'snaga' proizlazi iz poznavanja nase unutrasnjosti, nasih slabosti.
njegova uloga (koju on ima) jest da nas suocava sa samima sobom, iako ne prihvaca svoju ulogu tek tako.
iskustvu?
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 12:32   #31
@ vojnik gorcin & bajazit

hvala
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:04   #32
Red face Dobri vojak Gorčin…

… primjer je priprostog pozitivističkog uma, koji na stvari beskonačne i beskonačno puta beskonačne pokušava primjeniti logiku konačnog, Aristotelovu logiku.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
Kao što Bog ima aploutnu vlast nad nama i kao što sve opsotoji Njegovom voljom tako mu ne predstavlja ni najmanji problem da klikne lucifera na "Delete". Bogu je to sve lahko! ON samo kaže "Budi!" i to odmah biva!
Ne može. Jer on je Bitak, on je Sve što Jest. Ali on nije Nebitak. On je Sve, osim Ne. Taj "Ne", Nebitak, to je Sotona, protivnik. Ono "Delete" jest Lucifer. Kliknuvši na Delete Jahve Lucifara stvara, a ne uništava.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
Bog je Bog i tu ne treba više ništa reći.
Potpuno netočno. Drvo je drvo i samo drvo, i Sunce je Sunce i samo Sunce, i Svemir je Svemir i samo svemir, a Bog, beskonačan, jest uvijek više od onog, što jeste.

Kao što je i sam čovjek, zato jer ima samosvijest. Čovjek pita "Tko sam ja?" i time se udvaja: onaj koji pita na neki način jest isti onaj, o kojem se pita, a opet na neki drugi način, očito, nije isti.

Tako je i s Beskonačnim Božanstvom, Majkom Sveroditeljicom i njegovateljicom, koje se sukobljava sa Ništa i tako se udvaja i postaje tiranski Otac, manijakalni despot Jahve, kojem treba psihijatar, protiv kojeg smo se pobunili i ja i moj Brat, Krist.

Matematičari, verzirani u osnovama matematike odnosno matematičkoj logici i aksiomatskoj teoriji skupova, shvatit će o ćemu govorim. Također i filozofi, koji su studirali klasični njemački idealizam. ostalima je upućen govor u prispodobama.
__________________
Lucifer

Sotona nije sotonist!
Ja, Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 13:07   #33
Quote:
brezovka kaže:
Njegova opstojnost nije upitna.
Njegovo postojanje (vec sam to i pisala ovdje negdje na religiji) je samo plod prijevoda SZ od strane Jeronima iz 5. st - gdje je on ono sto ne odnosilo na babilonskog kralja - preveo kao Lucifer....a SZ samo spominje ha- Satana i to kao bozijeg pomagaca, koji Bogu ukazuje na zla djela covjeka, koji ih Bogu tuzi...ili kod Joba, kad ga poslan od Boga iskusava...

Tako da je potpuno nejasno, na koji to nacin krscani slijede SZ - kada Zidovi nisu nikada vjerovali u kreaciju Satana/Vraga/Lucifera...pa to sto kazes da nije njegovo postojanje upitno - ne stoji....tako da je opcenito vidljivo koliko je sve ovo puno kontradikcija, unutar samog sistema..

Pa i ona pobuna andela na nebu - je u Knjizi o Enochu i nije dio ni NZ ni SZ, jedino se moze naci kod etiopskih Zidova...prema tome - sve vam to nema utemeljenje u Bibliji, na koju se pozivate...i nekad bi bilo pametno, da se nesto prouci i procita, obzirom da o svemu tome ima dosta napisanog!

http://www.lds-mormon.com/lucifer.shtml
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 14:51   #34
znaš šta interesantna su ti razmišljanja ali ipka polaze od pogrešnih postavki.

Lucifer kao stvorenje ne može može oponirati Onom koji nije Stovren ali jest.

Lucifer kao relativno zlo može jedino da oponira melecima koji su relativno dobro.

Uzvišeni Bog je iznad toga.

Ta dualistička razmišaljanja su solidna ali mene je moja Knjiga obavijestila da je Bog sve stvorio u paru.

da se ne bi upuštao u rasprave tipa Bog vs. lucifer opet ti napominjem da moje vjerovanje i moja vjera polazi od toga Da Je Bog onaj koji Jest koji jedini ima moć da stvara i koji jedini nije stvoren niti je postao.

mi na ovom svijetu ćemo ili nećemo imati blagodat da razumjemo oavj svijet

ali čak i relativno zlo i relativno dobro mogu da budu ili jesu Apolutno Dobro!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 14:57   #35
Quote:
brezovka kaže:
|Žao mi je moram vrlo kratko...kasno je.
razmisli...da nema sotone....što bi nam volja radila. Moraš priznati da zlo postoji itekako. Mi biramo.
U vjeri se ide malo težim koracima. Sumnja je zdrava. Potrebna,
Ali za nas se bori na višim razinama.
Zlo postoji?
A što je to zlo?
Ovdje se govori o čovjeku kao duhovnom biću. međutim, čovjek je, ako upoće i je, tek otškrinuo vrata duhovnosti.
Čovjek je materijalno biće, rođeno od materijalnih roditelja, živi na čvrstoj Zemlji.
Osnovna zadaća čovjekova nije uzlazak u nebo, nego produženje vrste.
Recite iskreno, što sve ne biste učinili za svoju djecu, za nastavak vaših gena, za produžetak vas samih i poslije vaše smrti ovdje, na Zemlji.
Naravno učinili biste sve, pa i ZLO.
Pa bi učinjeni zločin usmjeren na obranu svojih potomaka, svojeg plemena, postao herojstvo i normalna stvar.
Što je jednome zlo, nekom drugome može biti dobro.
Čovjek je zvijer sa savješću.
Zvijer ne ubija radi zadovoljstva, zvijer ubija radi hrane, zaštite mladih, širenja teritorija.
Zvijer ne može činiti zlo, to što ona radi u njezinoj je prirodi.
Zvijer sa savješću može žaliti zbog učinjenog. Samo to, i ništa više.
Drugih razlika između vukova i ljudi nema.
Pustinjak u pećini koji se danonoćno moli Bogu ne produžuje vrstu.
Njegovi geni su osuđeni na propast, njegovo pleme od njega nema koristi.
On je samodopadan, sam sebi dovoljan, egoističan, amoralan.
ON JE NIŠTA.

Zadnje uređivanje ro rob : 20.06.2006. at 16:53.
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 15:28   #36
@ ro rob
kako tumacis npr. mogucnost lebdenja transcedentalnom meditacijom?
jel vjerujes u magiju? ja mislim da postoji al da je sve u glavi.

meni spoznaja da je ovako nesto moguce i pomisao na sam osjecaj uspijevanja u tome daje puno vise volje za zivotom. nije sve tak sivo..

@ -svi-
zasto se nebi bavili magijom ako mozemo? ocu rec, zasto da zivimo dosadni zivot i gledamo u jednom pravcu di je sve nadnaravno po logici nemoguce i kad umremo isto je ko i prije nego sta smo se rodili. mislim to ima smisla al ko sto sam reko, brijem da je sve u glavi, u zivcima zapravo koji odasilju elektromagnetske(ili kakve vec) valove ili podrazaje kojima mozemo utjecati na druge. mislim da bi se na tome bazirala magija (vizualizacija, astralna putovanja, zelja itd.), a vjezbom mozda mozemo utjecati na druge vibracije i sile u okolini da ih probamo prilagoditi svojim potrebama. ja vjerujem da je moguce. znam da je moguce.
al mi nije jasno di se tu onda uklapa bog i zasto to nije spomenuto nigdje(bar ja nisam vidio, ispricavam se ako grijesim) u velikim religijama.
jel neko od vas probao nesto tako?
zasto bi bog zabranio da se bavimo time ako je stvarno?

znamo i da mnogi predmeti imaju razna "carobna" svojstva. kao npr piramida.. ako netko zna nesto vise o tome molim da napise..
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 16:02   #37
zapamti, sve je u glavi
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:03   #38
Da li se može odlučiti za dobro, a protiv zla?

Pitam Vas, da li bi ubili pedofila u trenutku dok vam otimlje dijete?
Jeste li se time odlučili na dobro ili na zlo?
Jer kršite jednu od glavnih Božjih zapovjedi " ne ubij"
I osiguravate si, po nekima, mjesto u vječnom paklu.
Piše " ne ubij", a ne piše " ne ubij ukoliko...."
Ima li ovdje Sotone? Jer vas Sotona nagoni da tog čovjeka ubijete?
Ne, u Vama prorađuje ZVIJER koja brani mlado, ZVIJER koja će učiniti sve, ama baš sve za tu zaštitu, i sve priče o Bogu, Sotoni, ne-Bogu u tome jednome trenutku padaju u vodu.
Postajete UBOJICA, ali ste tim činom ispunili svoju svrhu.
Pa tko onda zna što je dobro, što zlo, gdje je Bog, gdje je Sotona?
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:44   #39
Quote:
ro rob kaže:
Da li se može odlučiti za dobro, a protiv zla?

Pitam Vas, da li bi ubili pedofila u trenutku dok vam otimlje dijete?
Jeste li se time odlučili na dobro ili na zlo?
Jer kršite jednu od glavnih Božjih zapovjedi " ne ubij"
I osiguravate si, po nekima, mjesto u vječnom paklu.
Piše " ne ubij", a ne piše " ne ubij ukoliko...."
Ima li ovdje Sotone? Jer vas Sotona nagoni da tog čovjeka ubijete?
Ne, u Vama prorađuje ZVIJER koja brani mlado, ZVIJER koja će učiniti sve, ama baš sve za tu zaštitu, i sve priče o Bogu, Sotoni, ne-Bogu u tome jednome trenutku padaju u vodu.
Postajete UBOJICA, ali ste tim činom ispunili svoju svrhu.
Pa tko onda zna što je dobro, što zlo, gdje je Bog, gdje je Sotona?

ne vjerujem da bi svaki covjek ubio tog pedofila. znaci da ima razum i ne proradjuje mu nagon prije nego sto razmisli.
kao sto si u jednom prijasnjem postu rekao "covjek se moze pokajati", a Bog oprasta za iskreno pokajanje(ne ono, meni ce sad bit zao pa necu ic u pakao) - znaci da nismo zvijeri
nisi mi odgovorio na post gore. covjek je ipak i duhovno i intelektualno bice i u nama ima ono sto vecina jos nije otkrila. rekao bih, nesto bozansko.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 21:24   #40
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Naravno, dok je nas bit će i njega...kad nestane nas nestati će mogućnost da se i on pojavi...ne misliš valjda da hoda svijetom "kezeći se sa posranom metlom"
mi nikad nečemo nestat...NIKAD!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.