Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 20:40   #21
Quote:
šuš kaže:
Sami smo krivi. Dok se mi dijelimo na praktične vjernike, nepraktične, organizirane, neorganizirane, umjesto da se jedan put zauvijek dogovorimo da se katolicima zovu oni koji su pripadnici i sljedbenici RKC, a drugi da izaberu neki svoj put i dadu sebi neko drugo ime, svako se ima pravo sprdat na naš račun, jer je jasno da ne možemo zajednički istupit.

.
Na moj račun se ne mogu rugati. Meni to uopće ne smeta. Ne dodiruju me.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:49   #22
Quote:
brezovka kaže:
Na moj račun se ne mogu rugati. Meni to uopće ne smeta. Ne dodiruju me.

Meni užasno smeta kad se sljedbenici Isusa Krista napadaju između sebe. ne napadaju nas toliko ni budisti ni muslimani ... koliko ružnih riječi upućujemo jedni drugima. Eto to me dodiruje.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:06   #23
Rudanicu je prije par mjeseci na verbalni duel na bilo kojoj televiziji pozvao naš predragi PREDRAG RAOS, no dotična se uplašila, jer joj je PEĐA protivnik po mjeri

Sve u svemu, nadajmo se da će do "obračuna" doći kad tad.

Bilo bi jako zanimljivo

Btw. Inače nastup u emisiji "U Sridu" smatram neukusnim kreveljenjem jedne RUŽNE žene, feministice inače.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:16   #24
Jel to možda ova žena ?
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:38   #25
Ajde, pa malo šale na vlastiti račun je uvijek dobrodošlo! Ne kažu bezveze da onaj ko se ne može smijati sebi nije sretan čovjek
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:06   #26
Quote:
šuš kaže:
Sami smo krivi. Dok se mi dijelimo na praktične vjernike, nepraktične, organizirane, neorganizirane, umjesto da se jedan put zauvijek dogovorimo da se katolicima zovu oni koji su pripadnici i sljedbenici RKC, a drugi da izaberu neki svoj put i dadu sebi neko drugo ime, svako se ima pravo sprdat na naš račun, jer je jasno da ne možemo zajednički istupit.
A što se tiče Rudanovice, koga ona još nervira, meni je nje užasno žao, jedna tužna, nevoljena, frustrirana žena.

Upravo to,ta žena izaziva sažaljenje.Ona je u svađi sa cijelim svijetom i samom sobom.Zato vrijeđa,psuje i prostači.Zaista mi je žao,ne ljuti me uopće.A što se tiče katolika,meni je trebalo 33 godine da osjetim vjeru,zato se nikom ne čudim.valjda smo vođeni s nedovoljno žara,ali Bog nas pronađe svejedno kad tad.meni se smilovao i pronašao me kad sam bila najdalje od Njega.Molim mu se da daruje vjeru i drugim ljudima,da svih dotakne.Molimo za to,pa nećemo biti tako podijeljeni
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:42   #27
Quote:
OneManArmy kaže:
Jel to možda ova žena ?
A ti si neki sotonist?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 08:39   #28
Quote:
mmamma kaže:
Upravo to,ta žena izaziva sažaljenje.Ona je u svađi sa cijelim svijetom i samom sobom.Zato vrijeđa,psuje i prostači.Zaista mi je žao,ne ljuti me uopće.A što se tiče katolika,meni je trebalo 33 godine da osjetim vjeru,zato se nikom ne čudim.valjda smo vođeni s nedovoljno žara,ali Bog nas pronađe svejedno kad tad.meni se smilovao i pronašao me kad sam bila najdalje od Njega.Molim mu se da daruje vjeru i drugim ljudima,da svih dotakne.Molimo za to,pa nećemo biti tako podijeljeni

Kud baš u Isusovim godinama, no dobro meni je pak trebalo 33 godina da se izvučem iz kandža vjere...

Apropos Rudan kažu Vedrane, žena ima fenomenalni marketing i zna kako se radi samopromocija. Misliš da će toga biti i u njenim knjigama a ono ništa....
ipak je na tržištu i nije "ptica nebeska", pa mora zaraditi za život.

I sad u srijedu je bila pristojna vjerovatno zbog obleke, inače je opaka.


Smiješno je kad je jedna religija koja ima 1,3 milijarde sljedbenika, koja tvrdi da ima samo ona pravo na istinu, koja tumači tu istinu i uz sve svoje napore a boji se jedne obične žene tipa Rudan, onog crnjaka Mansona i koda
Vjera je jaka onoliko koliko je jaka najslabija njena karika a to je taština.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:32   #29
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Smiješno je kad je jedna religija koja ima 1,3 milijarde sljedbenika, koja tvrdi da ima samo ona pravo na istinu, koja tumači tu istinu i uz sve svoje napore a boji se jedne obične žene tipa Rudan, onog crnjaka Mansona i koda
Vjera je jaka onoliko koliko je jaka najslabija njena karika a to je taština.
Kršćanska vjera ima vjernike, a ne slijedbenike, Bog je samo jedan, tu se ne radi o "strahu" od Rudanice, već o nekulturi dotične RUŽNE, iskompleksirane žene, koja je cijeli život patila što je RUŽNA i sada je našla ventile kroz nekakav kvaziintelektualan humor.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:23   #30
Quote:
normall kaže:
Kršćanska vjera ima vjernike, a ne slijedbenike, Bog je samo jedan, tu se ne radi o "strahu" od Rudanice, već o nekulturi dotične RUŽNE, iskompleksirane žene, koja je cijeli život patila što je RUŽNA i sada je našla ventile kroz nekakav kvaziintelektualan humor.


Sljedba, jer ovce slijede svojeg pastira.
A tebe najviše boli što je to žena prosječnog izgleda jer je takvih 90 % u ovoj zemlji?

Možda da je zgodna vitka i dugonoga onda bi je više cijenio???

Iskompeksiran si ti i dimi ti se iz ventila koje ne održavaš jer tvoj um ne može podnjeti da vidi ženu običnog izgleda, kako se samopromovira, blebečeći svašta a opet u tom svojem blebetanju kao osa pika u samu srž hipokrizije u ovom društvu.
I nije da nije smiješno već je žalosno da te smeta takva prosječna žena koja te vjerovatno podsjeća i na tvoju mamu, a koja govori o nečemu što je davno trebalo staviti i što mora biti pod lupom društva iz kojeg crpi 360 milijona kunića godišnje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:24   #31
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Sljedba, jer ovce slijede svojeg pastira.
A tebe najviše boli što je to žena prosječnog izgleda jer je takvih 90 % u ovoj zemlji?

Možda da je zgodna vitka i dugonoga onda bi je više cijenio???

Iskompeksiran si ti i dimi ti se iz ventila koje ne održavaš jer tvoj um ne može podnjeti da vidi ženu običnog izgleda, kako se samopromovira, blebečeći svašta a opet u tom svojem blebetanju kao osa pika u samu srž hipokrizije u ovom društvu.
I nije da nije smiješno već je žalosno da te smeta takva prosječna žena koja te vjerovatno podsjeća i na tvoju mamu, a koja govori o nečemu što je davno trebalo staviti i što mora biti pod lupom društva iz kojeg crpi 360 milijona kunića godišnje.


A da nisi ti Vedrana Rudan?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:33   #32
Koliko god ne volim kršćanstvo kao instituciju ovakvo ismijavanje te vjere je prilično glup potez osobe bez inspiracije.

No ako sljedeći put dođe obučena kao muslimanka povlačim gore napisane riječi i čestitam joj na dosljednosti i hrabrosti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:42   #33
Ovo je već ozbiljnjiji nivo razgovora. A mogu li se saznati tvoji razlozi nevoljenja kršćanstva i što pod kršćanstvom uopće podrazumijevaš?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:46   #34
Quote:
salvador2 kaže:


A da nisi ti Vedrana Rudan?
A jel bi to htio?

Svi smo mi Vedrana Rudan.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:48   #35
Valjda "sve smo mi Vedrana Rudan"?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 11:59   #36
Quote:
salvador2 kaže:
Valjda "sve smo mi Vedrana Rudan"?


Sve žene su il svetice il ružne kurbe, osim Madone i salva-dor2 mame.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:06   #37
A što se uzrujavaš impotentova savjetnice? Ja sam samo želio reći da ne mogu baš svi biti Vedrana Rudan, već to mogu biti samo žene, i to one koje to iz nekog meni čudnovatog razloga žele.

I nemam ja ništa protiv toga da i ti budeš Vedrana Rudan. Dapače, ako te to čini sretnom i smirenom go for it!

__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:10   #38
Quote:
salvador2 kaže:
A što se uzrujavaš impotentova savjetnice? Ja sam samo želio reći da ne mogu baš svi biti Vedrana Rudan, već to mogu biti samo žene, i to one koje to iz nekog meni čudnovatog razloga žele.

I nemam ja ništa protiv toga da i ti budeš Vedrana Rudan. Dapače, ako te to čini sretnom i smirenom go for it!


Tvoj komentar ne zavređuje nikakvi upis.

__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:14   #39
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tvoj komentar ne zavređuje nikakvi upis.

Vidiš, a ja nisam bio tako strog kada si ti u raspravu uvela moju mamu. To je bit će razlika između vjere i nevjere.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:25   #40
Quote:
salvador2 kaže:
Ovo je već ozbiljnjiji nivo razgovora. A mogu li se saznati tvoji razlozi nevoljenja kršćanstva i što pod kršćanstvom uopće podrazumijevaš?
Zato sam i rekao da ne volim kršćanstvo kao instituciju. Mislio sam na multinacionalnu kompaniju koja se zove crkva.

Praktikant kršćanske vjere je prilično rijetka pojava. A takvu pojavu poštujem kao i svakog čovjeka koji prakticira svoja uvjerenja ili vjeru.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.