Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 20:02   #81
U ovom slučaju brazilske telenovele. Meksičke su odavno izgubile svoj sjaj. Dok su brazilske u punom sjaju.
blue_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 02:34   #82
brazilske!!! treba ih više staviti.
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 13:38   #83
Osobno više volim meksičke
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:49   #84
Brazilske su mi tako tako. Nisu loše, ali ih ne mogu gledati, portugalski jezik me nakon nekog vremena počinje iritirati. . Jedine brazilske serije koje sam odlgedala do kraja su Naša zemlja i Snaga želje (ta me je posebno oduševila ). Meksičke su mi draže. Njih već duže vrijeme gledam, pa su mi najdraže. Nikad mi nije bilo jasno zašto HRT emitira kostimirane brazilske serije? Mogli bi nas koji put i iznenaditi....
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:08   #85
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Brazilske su mi tako tako. Nisu loše, ali ih ne mogu gledati, portugalski jezik me nakon nekog vremena počinje iritirati. . Jedine brazilske serije koje sam odlgedala do kraja su Naša zemlja i Snaga želje (ta me je posebno oduševila ). Meksičke su mi draže. Njih već duže vrijeme gledam, pa su mi najdraže. Nikad mi nije bilo jasno zašto HRT emitira kostimirane brazilske serije? Mogli bi nas koji put i iznenaditi....
Jer su blesavi. I da , ako već kupe neku kostimiranu, nek kupe neku tipa "Eterna Magia" ili "Ciranda de Pedra". Ali ne...oni samo kupuju ili one o robovima ili o nekom ratu.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:11   #86
Meksičke definitivno,a i španjolski jezik mi je puno draže čuti
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 19:57   #87
Meni su puno bolje meksičke.
U brazilskima se radnja većinom dešava u davnijoj prošlosti, dok su se još nosile krinoline, a radnja je uvijek na nekim plantažama s hrpom robova....
Jedina brazilska koja mi je bila odlična je "America"...
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:49   #88
iako ih već dulje vrijeme ne gledam, glasam za brazilske (zapravo, za bilo što osim meksičkih). likovi su kompleksniji, radnja realistična, dok u mex stalno imam deja vu, kao da su sve radnje iste, samo mijenjaju glumce. baš su mi spale na razinu domaćih humorističnih serija, gdje ti je sve neugodno gledati, koliko je glupo.
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:30   #89
Quote:
Ami13 kaže: Pogledaj post
iako ih već dulje vrijeme ne gledam, glasam za brazilske (zapravo, za bilo što osim meksičkih). likovi su kompleksniji, radnja realistična, dok u mex stalno imam deja vu, kao da su sve radnje iste, samo mijenjaju glumce. baš su mi spale na razinu domaćih humorističnih serija, gdje ti je sve neugodno gledati, koliko je glupo.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 01:41   #90
Sve isto,sam da su negativci extra
__________________
…srce nakit ne voli
voli tebe, trebaš mu da preživi…
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 21:40   #91
Ajme ja mrzim brazilske... Ne zato što su loše serije, nego zato što mi uvijek prekinu emitiranje neke super meksičke serije i stave brazilsku
I ne volim što se uglavnom njihove radnje događaju u 19.-20. stoljeću
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:30   #92
Evo mene da se i ja ubacim u ovu temu. Moram priznati da sam ja gledao samo meksičke od svoje 7. godine pa sve do danas kada su mi 22 godine.
Brazilskim nisam ni pružio šansu, jer je HRT od njih kupovao samo povijesne, a takve me nisu ni zanimale. Isto tako nisam pogledao nijednu povijesnu od Televise. U zadnje vrijeme kod mene je problem taj da koju god počnem gledati od Televise odustanem na 12. epizodi. Tako je bilo i sa MEPS, S, MDA i sa STD, dakle izgleda da je došlo do zasićenja od gledanja jednog te istog. Zadnje telenovele koje sam gledao i odgledao do kraja su bile Rubi i La Madrastra, i u njima sam baš uživao. E sad, ja bih volio pogledati neku brazilsku, jer sam čuo da su one dosta dobre. Zna li netko od vas ima li kakav forum ili stranica gdje se mogu njihove naći, i da li one imaju nekakve titlove? Pitam pošto španjolski izvrsno znam, a portugalski mi je stran. Mislite da bih mogao razumjeti brazilsku novelu bez titlova?
Nevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:29   #93
što se mene tiče,znam da nema šanse da bih mogla gledati ijednu brazilsku bez titlova... čujem da jezik i nije toliko težak za naučiti, ali ima neki poseban način izgovaranja i čini mi se da ne bih znala ponoviti riječ kada je čujem,a tek je naučiti...ali zato navijam da dođe jedna na hrt poslije MP... po mogućnosti povijesna,ali gledala bih i moderniju...
__________________
...
u prolazu... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:47   #94
Meksičke po meni definitvno
Aura<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:56   #95
Brazilske definitivno, realističnije su.... Meksičke su previše patetične - glumci samo cmizdre, plaču, ridaju....
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:39   #96
Ljudi, stvarno vam nije problem gledati brazilske bez prijevoda.

Ja ih nisam gledao puno (uglavnom ono što se vrtilo kod nas), i bez obzira na to, bez problema sam odgledao "Hildu Furacao", a sada pratim "Caras & Bocas" i "Escrito nas estrelas". Naravno, sve bez prijevoda.

Razumijem ih sigurno 80% toga što pričaju. I niti sam nadaren za portugalski niti sam ga dodatno učio. Stvarno se mogu pratiti bez prijevoda, nije baš da oni u telenovelama vode filozofske rasprave.

On topic : uopće je glupo uspoređivati brazilske u koje se ulažu ogromne pare sa jeftinim meksičkim od kojih se velik dio radi "da se popuni termin".

Jedna Televisa, koja je vodeća kad je riječ o meksičkim telenovelama, u zadnjih 10 godina imala je od tolikog brda telenovela možda 3-4 kvalitetnije. Zar to nije porazno?
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 23:55   #97
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Koje vise volite, meksicke il brazilske?
Meksicke mi malo vuku na nase, niskobudzetne su jako, i losa gluma...

Evo sto wikipedia pise



http://en.wikipedia.org/wiki/SBT
Meksičke su mi draže puno i nebi se složila da su niskobudžetne ni da je u njima gluma lošija.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:19   #98
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Meksičke su mi draže puno i nebi se složila da su niskobudžetne ni da je u njima gluma lošija.
slažem se, i moram nadopunit da se meksicke sapunice nemogu uopce usporediti s našima
Aura<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 00:23   #99
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Meksičke su mi draže puno i nebi se složila da su niskobudžetne ni da je u njima gluma lošija.
U usporedbi s Globovim, jesu.

Ako te baš interesira, pogledaj onaj prilog o Globu koji je bio na Red Carpetu, vidjet ćeš koliko ti ljudi ulažu u svoje telenovele. Najviše od svih, i to nitko ne može poreći.

Gluma nije lošija? Oh my, oh my.

U Televisi valjda možeš na prste izbrojati koliko dobrih glumaca ima. Ali nije čak toliko do glumaca, koliko do retardiranog scenarija. Dijalozi su im zapeli u srednjem vijeku. Da ne govorim o konzervativnosti.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 01:18   #100
Što se mene tiče meksičke! Možda prvi i vjerovvatno glup razlog mi je taj što mi se ne sviđa portugalski jezik i ne mogu ga slušati, dok za španjolskim umirem! Savršen mi je, toliko melodičan i ulazi u uho! A drugi razlog, odrasla sam na meksičkim, tako da,,,,ma uglavnom...meksičke koliko god možda ponekad bile debilne i nemaju veze s mozgom, ja ih volim!
Nata-SilvaFan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.