Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2007., 14:34   #41
Quote:
leonela7 kaže: Pogledaj post
Ja ti preporučujem da odeš u restoran Dundo Maroje.
Točno, i ja potvrđujem. Najbolje od svega razvikanijeg. A ima poziciju da ne može biti bolja... Ljubazna posluga, napokon!
Tamo jeo, po preporuci, odličan karpačo od hobotnice!!!!
Kušajte, isplati se!
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 00:17   #42
Pizzeria Mea Culpa

nekoliko vas ju je pohvalilo ovdje na forumu
i otisli mi tamo..jao majko moja..

pizzeria je grozomorna..Prave pizze s Gauda sirom koji nema
nikakvog okusa..ja narucila lazanje ..i dobila par komada tijesta
i izmedju njih nekakvu ljepljivu rastezljivu masu koja ni po
kojim kriterijima ne moze biti klasificirana kao sir..nika vise

isto smo bili u Gradskoj kavani..razocarenje u odnosu na proslu godinu..
lignje zilave..steak sa sosom iz vrecice...



Zao mi je sto nismo otisli u novi restoran Gil's koje se otvorio na Revelinu..
izgleda super cool iznutra ali eto nismo stigli otic..bas me zanima kakva je klopa..

jesi smo najvise u nasem hotelu (Palace) u taverni Maslina..I sve za pet..jednostavna jela..ribe i skoljke i mekusci i par stvari s grilla..ali sve svjeze i izvrsnog okusa..najtoplije preporucam ( kome se da potezati na Lapad )
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:05   #43
drugi put pođi u novo otvorenu dubravku na pilama!! ugodno iznenađenje
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 01:32   #44
taj mahal - bosanska kuhinja, jeftino - sg
peskarija - tradicionalna, jeftino - sg
levanat - morska jela, srednje skupo - babin kuk
nautica - kvalitetno, skuplje - pile
gils - kvalitetno, skuplje - sg
dub - pizza super, jeftino - pile
mea culpa - pizza super - cijena ok
felini - prije sam tamo non stop jela- bijeli rizoto je zakon - jeftino - uvala
eden- slatki restorancic, intimniji- cijene ok - uvala
proto- riblji, kvalitetan, skuplji - sg

...meni su svi ti dobri

ne preporucam jedino- pergolu (varaju na cijenama) , arsenal (trovanje hranom) i raguzu (trovanje hranom)
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 18:54   #45
Na Korčuli Pupnat, Kod Mate.
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 10:57   #46
Vidim da je Vekmar vec spomenula, al Taj Mahal je krasno mjesto. Izvorna bosanska kuhinja, ok cijene i klopa je stvarno super.
BTW, za veceru tamo preporucujem da rezervirate stol malo unaprijed. Stalno je krcato.

Jos jedno mjesto koje je meni bilo dobro je surf & turf. Opet odlicna hrana, mastoviro prezentirana i malo drugacija od tradicionalne ponude po obali.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:20   #47
Najbollji roštilj u Teatru, na putu Iva Vojnovića, a pica u Skali kod Keruma.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 12:48   #48
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
a pica u Skali kod Keruma.
S ovim se nikako nebi slozio! Tabasco ima bolju pizzu sigurno.
tiger eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 12:54   #49
Quote:
tiger eyes kaže: Pogledaj post
S ovim se nikako nebi slozio! Tabasco ima bolju pizzu sigurno.
Nisan bija u Tabasca pa ti virujen no u Scalu vridi otić i na meksikansku spizu.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 16:36   #50
Quote:
TigerLilly kaže: Pogledaj post
nekoliko vas ju je pohvalilo ovdje na forumu
i otisli mi tamo..jao majko moja..

pizzeria je grozomorna..Prave pizze s Gauda sirom koji nema
nikakvog okusa..ja narucila lazanje ..i dobila par komada tijesta
i izmedju njih nekakvu ljepljivu rastezljivu masu koja ni po
kojim kriterijima ne moze biti klasificirana kao sir..nika vise

isto smo bili u Gradskoj kavani..razocarenje u odnosu na proslu godinu..
lignje zilave..steak sa sosom iz vrecice...



Zao mi je sto nismo otisli u novi restoran Gil's koje se otvorio na Revelinu..
izgleda super cool iznutra ali eto nismo stigli otic..bas me zanima kakva je klopa..

jesi smo najvise u nasem hotelu (Palace) u taverni Maslina..I sve za pet..jednostavna jela..ribe i skoljke i mekusci i par stvari s grilla..ali sve svjeze i izvrsnog okusa..najtoplije preporucam ( kome se da potezati na Lapad )
mea culpa je ziiiiviii uzaaaaas,najgora pizza,ako se moze nazvati pizza u hrvata,
proto je odlican, a gil's je super sređen,al hrana koma
dyana-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 19:44   #51
meni je pizza u scali recimo koma
dok mi je mea culpa super
al dobro, ja sam cesto po restoranima sa dragim pa valjda zato

i proto je dobar. hrana je fina al je usluga ocajna. zadnji put smo tamo cekali 4 sata (!!!) da ispeku zubatca od 1kg.
u to vrijeme ne d su ga mogli ispec vec i ulovit.

i sad sam se sjetila jos jednog dobrog restorana- belveder na vojnovicu
nista fancy al ima lijepi pogled i prosjecnu hranu. cijene- ok.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:01   #52
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
meni je pizza u scali recimo koma
dok mi je mea culpa super
al dobro, ja sam cesto po restoranima sa dragim pa valjda zato

i proto je dobar. hrana je fina al je usluga ocajna. zadnji put smo tamo cekali 4 sata (!!!) da ispeku zubatca od 1kg.
u to vrijeme ne d su ga mogli ispec vec i ulovit.

i sad sam se sjetila jos jednog dobrog restorana- belveder na vojnovicu
nista fancy al ima lijepi pogled i prosjecnu hranu. cijene- ok.
Cuj i ja sam stalno po restoranima i to i u Italiji barem jednom mjesecno pa se
usudjujem tvrditi da znam sto je dobra pizza ....uglavnom nigdje na svijetu pizze ne schmeckaju ko u Italiji a opet su u juznoj Italiji bolje nego u sjevernoj...i pizze koje se jedu po Zagrebu su bozepomozi...i stavljati gaudu na pizzu je svetogrdje..

Mi smo bili prosle godine u Proti i hranan je bila ok ali nista posebno sto bi opravdalo cijenu i ko sto si rekla traljavu poslugu..
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:52   #53
Quote:
da lee boor kaže: Pogledaj post
Poučen vlastitim iskustvom od pred neki dan, preporučam izbjegavati Konavoske dvore osim ako:
- ne izgledaš kao tipični turist sa zapada
- ne govoriš stranim jezikom
- ako se ne diviš i čudiš mlinskom kotaču koji se, gle čuda, okreće tjeran vodom
A zašto to sve?
Želeći nešto dobro pojesti poslušao sam preporuku i sa curom i frendicom otišao u K. dvore...Umjesto gospođe u narodnoj nošnji posluživao nas je tipični prenapuhani socijalistički konobar sa crnom leptir mašnom (cca 50g) i pokvarenim osmjehom...narudžbu je primao preko kurca, bio nestrpljiv, ništa nije preporučivao niti se trudio pomoći, umjesto krumpir salate donio mi je kuhani slani krumpir pa sam mu to vratio....ponovo mi je donio isto ali preliveno masl. uljem i octom....
Couvert "Dvori" koji košta 15kn je običan ispodprosječni kajmak....mala pivica 25kn....sve u svemu nas troje, juha, glavno, i desert plus jedno piće 500kn....
A ono najgore (jebeš novac, bit će ga) ostaje jak dojam neljubaznosti i diskriminacije domaćeg gosta (babetini Amerikanki kesili se kad je išla i pišat...).
Ukratko, Konavljani dragi, vidimo se u nekom drugom životu....
Nemoj tako!!! Moj suprug je iz Du, mi smo takodjer rekli nikad vise u Konavovske dvore i stvarno nikad ne bih nikog tamo odvela...ALI! Par metara prije restorana Konavovski dvori, imas jedan mostic i tamo ti se nalazi konoba kod Monkovića...odlicno! Najeli se, pristojne cijene i ljubazan konobar, velik izbor, pogotovo mesnih jela...Preporucujem! Kad budes u Konavlima slijedeci put, navrati tamo i iskreno mislim da se neces razocarati...Konavovski dvori
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:02   #54
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Nisan bija u Tabasca pa ti virujen no u Scalu vridi otić i na meksikansku spizu.
Znas sto, ne zelim te uvrijediti, ali ako zelis probati meksicku spizu onda slijedeci put dodji kod mene na rucak u Du...Ono sto oni spremaju, ostali smo neugodno sokirani...doslo mi je da odem u kuhinju i pitam koji to idiot ljudima kuha i kaze da je to meksicka kuhinja...u mom burritosu je bio sam luk, ulje i neukusna piletina! Zar je to burritos bez ikakvih zacina, pitam te ja...A jela po meksickim restoranima u SAD-u mnogo puta...TAko da ipak znam o cemu govorim...A da ti ne kazem da je kuhar tip koji je isao s mojim muzem u skolu i uopce nije kuhar po profesiji...UGlavnom, bila tamo jednom i nikad vise...mozda se u medjuvremenu sto promijenilo na bolje, pa sad grijesim dusu, ali ja tamo nikad...vise...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:19   #55
Restorani u Du

S obzirom da sam pred 2 godine preselila u Du, cesto jedem sa suprugom po restoranima, koji su u odnosu na Kvarnersko podrucje i Istru (od kuda ja dolazim), prava katastrofa...no opet, da se izdvojiti par njih...U Konavlima - "kod Monkovića" (kod mostica za Konavovske dvore), "Teatar" u ulici Iva Vojnovića (sve imaju, i pizza mi je dobra), "Peskarija" je odlican izbor jer je tamo takva guzva i sigurno je sve svjeze, cijene odlicno povoljne, onda imate "Okovani patak" na Babinom Kuku (jos ako se narucite za peku, fenomenalno), "Tabasko pizzeria" OK, a za ribu i morske plodove mi potegnemo u Ston (nikad ne jedemo u Gradu, osim na Peskariji)...Općenito, moj muz Dubrovcanin nikad me ne vodi u Stari Grad na rucak jer su tamo pljackasi turista i losa kvaliteta (izuzetak Peskarija, Taj Mahal, Proto...). Dubrovcani te ulicice zovu "bandite strasse". Nikad necu otici u restoran u koji me netko na Stradunu vuce za ruku I u Gradskoj kavani smo Ok jeli pred godinu dana.
Ne bih vise nikad otisla u Konavovske dvore, Mea Culpu, Belvedere u ulici Iva Vojnovica (tjestenina sa tocno 6 izbrojanih kozica!). Mozda sam neke zaboravila, ali ako se sjetim, napisati cu...
Medjutim, ZAKLJUCAK price o restoranima jest taj da je sve pitanje srece kako ces naletiti taj dan, da li se promijenio kuhar, kakva je usluga konobara...Jednom ces negdje super jesti, a slijedeci put se razocarati...No, mi manje vise izbjegavamo Stari Grad...Nadam se da sam pomogla...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:00   #56
Živjela LOKANDA PESKARIJA !!!
zeva_uk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:27   #57
Taverna Domižana - Cavtat (definitivno)
__________________
Lively up yourself, and don't be no drag !
rasta-maniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 10:32   #58
Bila sam desetak dana poslom u Du u rujnu i jela u vise restorana i to i na Lapadu jer mi je bilo zgodno, a i u Gradu, pa evo kraci izvjestaj:

Scala--"meksicka". Mislim, nije to neka meksicka klopa, ali ajde, nesto za promijeniti od pizze. Takodjer nema postene prostorije za nepusace.

Teatar--bio mi je blizu i u svojoj kategoriji "restorana u susjedstvu" nije los, ali previse je zadimljen...sva mi je roba smrdila.

Belvedere--100 m od teatra, skroman restorancic s ok pizzama i ponekim mesnim jelom, ali zaista u najboljem slucaju prosjecan. Parmezan iz vrecice, tuna iz konzerve u salati i slicno. No bila sam par puta jer mi je bio blizu, posluga je simpaticna i mirno je, te nije zadimljeno.

Felini na Lapadu--sjecam ga se otprije nekoliko godina kao ok mjesto recimo a la Teatar. Ne znam sto se desilo, no rizoto koji su mi posluzili je bio nejestiv. Losa riza, lose pripremljena, kupao se u vrhnju, tesko, bezukusno...grozno. Tjestenina koju je kolegica jela nije bila nista bolja.

Ova gornja cetiri, u skladu s lokacijom i pretenzijama, nemaju visoke cijene.

Na malo vise chic lokacijama:

Peskarija--vrlo pristojna hrana (hobotnica, rizoto i sl). Nepretenciozno i u redu.

Gverovic u Malom Zatonu--jela jako dobar crni rizot i zaista izvrstan--jednostavan ali ukusan--desert. Super atmosfera.

Sesame--relativno skup, meni kratak pa i prekratak, priprema hrane nekonzistentna, ali ja njihovu terasu i poslugu jednostavno volim. Uvijek se nekako tamo dobro provedem.

I naravno sendvic mjesta tipa Mrvica i Skola, meni uvijek draze rjesenje za brzi rucak u Gradu nego neki lijevi restoran.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 14:53   #59
molim preporuke za klopu u dubrovniku, budući da je tema stara, molim svježe info.ali ne neka super skupa mjesta, normalne cijene, molim.
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:27   #60
Quote:
mikimiki kaže: Pogledaj post
molim preporuke za klopu u dubrovniku, budući da je tema stara, molim svježe info.ali ne neka super skupa mjesta, normalne cijene, molim.
Teatar - meni je super
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.