Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2008., 15:48   #61
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
I naravno sendvic mjesta tipa Mrvica i Skola, meni uvijek draze rjesenje za brzi rucak u Gradu nego neki lijevi restoran.
Joj Mrvica Meni Patagonija svaki dan donosi sendvič od tamo
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:53   #62
Neko je spomenuo Gil's. Jela tamo dva puta - katastrofa!!! Donijeli mi neku hranu koju uopće nisam znala kako se jede i što je zapravo, neke čudne kreacije, a nimalo ukusno. Jedino je valjao desert, ali moglo je i bolje s obzirom na cijenu. Šampanjac im je dobar (ne sjećam se sad koji), a sviđa mi se što kavu poslužuju s nekoliko vrsta šećera, izgleda zanimljivo.

Za Nautiku sam i ja čula da smrdi, al nisam nikad bila. Moram pohvalit East West na Banjama - hrana je stvarno fantastična!!!
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:55   #63
Ljeti apsolutno preporucam - konobu Ankora u Zatonu i to prevenstveno riblji meni - npr. rizi na zatonski su
sto se ribljih stvari tice, isto tako preporuka - Lokanda u S.Gradu, na Peskariji, odlicno

Pizza- najbolja u Tabasca, definitivno

Felini je nekog bio odlican, u zadnje vrijeme sve gore i gore..
Bellevue - isto cisti prosjek

Sto se tice pizza i slicnih stvari - pizzerija Mama mia

Scala mi bezveze
perla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:26   #64
evo ja sam u Dubrovniku skroro svaki drugi tjedan i mogao bih reći da sam isprobao većinu restorana u Gradu i okolici. Svi mi imamo neke svoje afinitete ali recimo po mom ukusu bi bilo slijedeće:

Stari grad

Dubrovački kantun - nisam primjetio da je tko spomenuo ovaj restorančić (6-7 stolova). Nalazi se u onoj ulici niz Bužu. Drugačiji meni i sasvim korektno spravljena hrana.

Taj Mahal - tko želi igrati na sigurno i nije spreman eksperimentirati.

Špageterija Toni - za pastu ili salatu sasvim dobro.

Vidim da se ovdje polemike vode oko pizze - Mea Culpa je imala dobru pizzu kad se tek otvorila. Međutim ako vam je po guštu pizza iz koje se cijedi istopljena masnoća iz najjeftinijeg sira e onda je to i dalje pravo mjesto za vas.
Ja bih pizzu u Gradu pojeo na dva mjesta u Tabasca i u Castra.

Okolica

Kome se da i tko nije lijen

Kapetanova kuća u Malom Stonu - riblji restoran ali ima i jako dobar steak u umaku od zelenog papra
Velji do - meso ispod peke, uvijek dobar pršut i sir iz ulja i njihove domaće smokve

Moje osobno mišljenje je da u tom Gradu još uvijek ima mjesta za pokoji novi restoran. U globalu većina menija je skoro identična i sve se namirnice koriste bez imalo inventivnosti. Istra je tu otišla daleko naprijed i gospari ne bi morali daleko ići da pokupe koju dobru ideju
Pecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:09   #65
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Joj Mrvica Meni Patagonija svaki dan donosi sendvič od tamo
Eh koliko sam ih i ja pojela
Kao i Pingvin u Zagrebu, to su mi klasik sendvicarnice koje nikakvi novi fast foodovi jos nisu nadmasili.
Nekad sam jela fenomenalne strudle iz Antonija koji je cini mi se imao barem dva ducana, na Pilama i negdje prema hotelu Lero, a sad se ne mogu nikako sjetiti jesam li ih prosle godine uopce vidjela.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:59   #66
Ja sam bio jeo u restoranu koji je ispod kotela Excelsior. neznam kako se zove ali je hrana odlična i ima pogled na zidine. Drugi restoran koji mi je odličan je peskarija jer ima jednostavnu i odličnu klopu za male novce.
Bonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 19:37   #67
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Eh koliko sam ih i ja pojela
Kao i Pingvin u Zagrebu, to su mi klasik sendvicarnice koje nikakvi novi fast foodovi jos nisu nadmasili.
Nekad sam jela fenomenalne strudle iz Antonija koji je cini mi se imao barem dva ducana, na Pilama i negdje prema hotelu Lero, a sad se ne mogu nikako sjetiti jesam li ih prosle godine uopce vidjela.
A tek ja Nema većeg gušta nego kad ti ga netko donese u ponoć doma a ti gledaš npr. CSI Ili u 2 ujutro na Stradunu pa tamo po sendvič

Kakve štrudle, gdje je to? Iako nisam neki ljubitelj štrudli

Sad ćes vidjeti za 3 mjeseca kako ću tu kukati za štrudlama
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:24   #68
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
A tek ja Nema većeg gušta nego kad ti ga netko donese u ponoć doma a ti gledaš npr. CSI Ili u 2 ujutro na Stradunu pa tamo po sendvič

Kakve štrudle, gdje je to? Iako nisam neki ljubitelj štrudli

Sad ćes vidjeti za 3 mjeseca kako ću tu kukati za štrudlama
Pa ne znam postoje li jos uvijek, bio je jedan Antonio na Pilama kad krenes uzbrdo cini mi se povise Sesame/IUC.

I onda jos jedan ako se ne varam gore kad se popnes na Boninovo i skrenes prema hotelu Libertas negdje blizu onog parkica na krizanju.

Minijaturni ducani, nemas bas sto za vidjeti, medjutim opskrbljivali su se od nekog odlicnog pekara jer ne samo strudle nego svi kolaci/slatka peciva su bili izvrsni.

Ali zadnjih godina ih nisam trazila, nije mi vise metabolizam sto je bio
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 02:27   #69
ako vam bude trebala pomoć gdje dobro jesti....javite se ja sam iz dubrovnika pa vam mogu preporučiti........
peskarija je jako razvikana a hrana se spravlja ne pitajte kako sve je uvezeno iz kine i žnj zemalja svi plodovi mora......pizze su vam najbolje tabasco, mama mia, la luna i ima jedan izvrstan restoran u sustjepanu kraj dubrovnika zove se konoba bonaca vrhunska i uvijek friška hrana....dobar je restoran eden u lapadu i ovo po hotelima manje više a sve drugo vam je brljava vjerujte mi
leamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:12   #70
U Dubrovniku baš u Gradu preporučam Moby Dick na Prekom (ulica lijevo paralelno od Straduna s puno restorana - nisu svi loši kako neki tvrde) za klasičnu hr hranu, Taj Mahal za bosansku. Nautica ima fenomenalnu poziciju, ali hrana nije ništa posebno. Peskarija je prije bila odlična, ali sad... Ne znam, kad osjetim onaj smrad ulja, nije mi milo. A i čula sam za neke pokvarene želuce.
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 01:50   #71
Fino a jeftino

Pošto sam ja ipak dijete Grada ja Vam moram reći da ako želite pravu domaću atmosferu morate svakako poći u konobu Pjatancu koja se nalazi malo izvan Stare gradske jezgre i gužve turista po Stradunu i opustite se uz pogled na more i brodove te otok Lokrum! Konoba se nalazi odmah iznad javne plaže Banje na Pločama malo prije hotela Excelisor kad idete od starog grada. Ja kad god sam slobodan ja podem na kavicu u Pjatancu i skok u more i na kakvu mezu poslije. Izbor jela je šarolik :-) A najbitnije je sto ispred Konobe mozes doc i s autom
Vauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 14:46   #72
Nedavno sam bila u Dubrovniku i od lokalaca čula da se dobro jede u Lokandi peskariji i u nekom rasoranu blizu orladnova stupa, joj sad se nikako ne mogu sjetit kako se zove, nešto po nekoj školjci.....(mislim kamenice)
Mi smo jeli u Arsenalu, ali je malo skuplji....Iako sam za njega čula i loših kritika, bili smo jako zadovoljni i hranom i poslugom. U svakom slučaju pazi malo na one ljude koji ti po gradu uvaljuju razne priče i pokušavaju odvuć u svoj restoram nas jesu u neki kao obiteljski, koji je bio totalna koma. Odvratna hrana, puna ulja, lignje sa glavom i svim iznutricama i vrlo skup.Ali se opet ne mogu sjetit imena....
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 22:51   #73
najbolja pizza - pizzeria Tabasco (na parkingu poviše stare gradske jezgre)
Rizoti i paste su mi najbolji u konobi Belvedere (Lapad, ulica Iva Vojnovića)
sendviče izbjegavam jesti, ali kad jedem onda je to fast food Mrvica u uličici u koju se ulazi sa Straduna
najbolje palačinke i sladoled u slastičarni Dolce vita (savršenstvo!!!!)
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 03:15   #74
Reci mi ako je arsenal na kojeg ja (dio stare gradske) mislim jesi li tamo jela lignje? I kakvi su ti bili????
Vauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 03:29   #75
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
najbolja pizza - pizzeria Tabasco (na parkingu poviše stare gradske jezgre)
Rizoti i paste su mi najbolji u konobi Belvedere (Lapad, ulica Iva Vojnovića)
sendviče izbjegavam jesti, ali kad jedem onda je to fast food Mrvica u uličici u koju se ulazi sa Straduna
najbolje palačinke i sladoled u slastičarni Dolce vita (savršenstvo!!!!)
Najbolja pizza ok slozit cu se iako ja bi mozda ipak prije Bella dona naveo kao top, konobu sam naveo iznad Pjatancu definitivno (kiss to mala angie but I like it) sendvici: po mom ukusu je bio Dubrovački miri koji ne postoje par godina, Mrvica nije toliko dobra koliko ima dobru lokaciju, ja u starom gradu radije podem u Delfina, a najjaci za sendvice je zasigurno mali kiosk kraj bazena u gružu (Čuo sam da su uveli i kebab sad)
Vauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 10:37   #76
Korčula
konoba Albert - Talaščica
restoran More - Lumbarda
restoran Pod bore - Vela Luka
Jako dobra hrana,pristojne cijene,ugodan ambijent,"kućno vino" više nego dobro.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 21:41   #77
Ne, tamo sam jela zelene razanca sa gamberima i bili su super.Svi su naručili nešto drukčije i bili jako zadovoljni hranom. Lignje sam jela u nekom manjem restoranu,čije se ime nažalost ne sječam i bile su očajne!
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 16:05   #78
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Korčula
konoba Albert - Talaščica
restoran More - Lumbarda
restoran Pod bore - Vela Luka
Jako dobra hrana,pristojne cijene,ugodan ambijent,"kućno vino" više nego dobro.
Slažem se, svakog ljeta tamo idemo nekoliko puta i uvijek je više nego O.
Tamo sam jela najbolji crni rižot ever, a najbolji bijeli u konobi "Vala" u Račišću.
Muž koji je profesionalni kuhar i specijalist za ribu oduševljen je njime .
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 00:25   #79
Evo mišljenja jedne lokalke:
Pizzerie: Pomodoro na Vojnoviću(lapad), predobra pizza, bogat nadjev, tanko tijesto iz krušne peći
Tabasco na Žičari, poviše Grada, super tijesto, preporučam pizzu Dubrovnik
mea Culpa u Gradu, velike pizze, brza usluga, kratko se čeka

čevapi&co Stara kuća(Batala)
riblji specijaliteti: Br. 1. na ovom području za mene je Kapetanova kuća, sve je savršeno, od kamenica,rižota do ribe s gradela i kolača...
konoba Kamenice u Gradu, na Gundulićevom poljani, salata od hob,rižoti,lignje.škampi- ovo ja redovito ovdje jedem i super mi je.
Nautika, extra skupa, ali treba probati jednom u životu.

bistro Dubravka na Pilama, umjerene cijene, ok klopa, salate,paste,pizze
Teatar na Vojnoviću, ok restoran, klasika, pizze,meso...

Župa Dubrovačka -Plat Pizzeria Župčica , imaju sve od pizza,paste,mesa s gradela, ribe. Sve je super i uvijek freško. Domači kruh.
Konavle i Cavtat: restoran Konavle- konavoska brda(najsavršeniji pršut i sir i kruh, sač,gradele,domaći štrudel)...
restoran Galija Cavtat, skuplji, ali jako dobar riblji restoran, mijenjaju menije,kombiniraju okuse, jedan dundo svira na klaviru, tarac ispod borova...predobar ugođaj!!!
caffe bar/restoran Posejdon u Cavtatu, super za prigrist nešto poslije kupanja, pizza ok, sale , lignje, cijene ok.
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 00:27   #80
^^nadam se da će barem nekome pomoć. ja nemam veze s nikojim od ovih restorana.volim obilaziti restorane i to je to. ako nekome bude što trebalo ovog ljeta možete me slobodno kontaktirati preko PM.
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.