Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 17:39   #1281
Zar stvarno nitko nije bio kod dr.Crnice u Karlovcu pa da napiše kakav je?
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:55   #1282
Čitam vaše postove i stvarno ima dosta informacija. Imam par madeža koje bih trebala ukloniti jer su na nezgodnom mjestu i već dulje vrijeme razmišljam o tome, neki su i malo veći. I sad, išla sam dermatologici jer me opća praksa tamo poslala budući mi ne može (ne želi) dati uputnicu bez mišljenja dermatologa. I ona se meni počela smješkati da zašto hoću skidati jer da osim estetskog razloga nema potrebe a i ako noktom odkrhnem madeć nema tu nekih problema...
PA KOJI BI NORMALAN DERMATOLOG TAKO NEŠTO IZJAVIO???

To je bilo pred godinu i pol, tada sam odustala od skidanja madeža. Sad bih išla opet ali ne znam kako zaobići ovu svoju dermatologinju? Koliko se čeka za dermatologa u Vinogradskoj, imate li kakva iskustva? I tko je ok za takve stvari tamo?

Hvala na odgovoru.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 23:59   #1283
Quote:
hope_010 kaže: Pogledaj post
Čitam vaše postove i stvarno ima dosta informacija. Imam par madeža koje bih trebala ukloniti jer su na nezgodnom mjestu i već dulje vrijeme razmišljam o tome, neki su i malo veći. I sad, išla sam dermatologici jer me opća praksa tamo poslala budući mi ne može (ne želi) dati uputnicu bez mišljenja dermatologa. I ona se meni počela smješkati da zašto hoću skidati jer da osim estetskog razloga nema potrebe a i ako noktom odkrhnem madeć nema tu nekih problema...
PA KOJI BI NORMALAN DERMATOLOG TAKO NEŠTO IZJAVIO???

To je bilo pred godinu i pol, tada sam odustala od skidanja madeža. Sad bih išla opet ali ne znam kako zaobići ovu svoju dermatologinju? Koliko se čeka za dermatologa u Vinogradskoj, imate li kakva iskustva? I tko je ok za takve stvari tamo?

Hvala na odgovoru.
Inače je samo potrebno otić do svoje doktorice opće prakse i ona ti da uputnicu za običnu kirurgiju u slučaju malih madeža ili plastičnu u slučaju velikih. Ne kužim zašto ti neće dati jer ti se u biti dogovaraš s kirurgom u vezi otklanjanja madeža.

Tak sam ja napravio i normalno mi je dala uputnicu za kirurgiju, kirurg me pregledao i dogovorili smo termin uklanjanja.
Grande Gennaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 02:10   #1284
ima dosta toga na forumu a ja sam se tek uključila pa mi se neda sve čitat,ako ima neka strpljiva duša da mi ponovno objasni neke stvari.
ja imam mali milijun madežova,ali mi ne smetaju jer su svi u razini kože bez problema se brijem po nogama iako ih ima dosta.ali jedan me smeta,nalazi se na vrhu bedara,ispupčen je,malo ispod gdje dolazi šav od gaćica i smeta me baš iz toga razloga što svaki put kad se oblačim ili skidam kačim za njega.nije velik par milimetara,al mi smeta i bojim se da bih ga mogla slučajno otkinut.bila sam kod doktorice i rekla je da dobroćudni i ako se oštete da sami zarastu i da nema brige,al smeta mi i rado bih ga maknula.problem je što znam da ostaju ružni ožiljci.baš zato što je madež mal rađe njega nego ožiljak,al sam čula za metodu spaljivanja,slično kao spaljivanje bradavica i poslje toga ne ostaje apsolutno ništa.ali to znam da ima u njemačkoj,zanima me da li netko zna postoji li to u nas,gdje rade i kolika je cijena?
anci25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:14   #1285
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Koji je dermatolog dobar da se kod njega ode na pregled madeža? Imate nekog za preporučiti? Može i preko uputnice. Ja imam već dugo jedan malo ispupčen madež ispod pazuha koji je često pritisnut barem malo sa grudnjakom. Jučer navečer sam primijetila da iz njega raste jedna dlaka što prije nikada nije bilo. Osim toga nekako me malo počeo boliti, kao da se sa strane, ali još uvijek u samom madežu stvorio neki prišt koji sam mogla i istisnuti, tako da je taj prišt sada splasnuo. Sada me više uopće ne boli taj madež od kada sam istusnula taj prišt, a i sam madež nije se baš povećao niti je promijenio oblik.

Ima li netko iskustva s takvim madežom? Mislite li da takav madež ipak treba odstraniti?
Ja sam bio na pregledu u poliklinici ehos na briranskom trgu i prezadovoljan!!!
ZAVACKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 22:19   #1286
Uklanjanje madeža s lica

Dakle ve
duže vrijeme namjeravam ukloniti madeže s lica, dermatolog mi je preporučio ne laserom već operaciono, kod plastičnog kirurga.

Zanima me da li je tko radio, ili ako zna nešto konkretno o tome.
Kakvi ožiljci ostaju, tu di sam bio na pregledu pred nekoliko godina, rekli su da ostaju male crtice, drugdje sam čitao i gledao slike - kažu da se skoro pa uopće ne primjeti već samo ako se doobro proučava područje lica gdje je prije bio madež.
Cijena je prije bila oko 1000 kn komad u jednoj poliklinici gdje sam bio na pregledu.

Da li imate kakve preporuke, kako se kreću cijene sad.
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 22:22   #1287
mene zanima koliko dijete mora biti staro da se madež odstrani sa lica, dosta je velik i lagano kako raste pomiče se na sredinu obraza...da li se to djeci odstranjuje??usput me zanima odstranjivanje ožiljaka sa lica (isto dječjeg)....ako tko zna?
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 01:44   #1288
najbolje je otići do dermatologa, puno ovisi o tipu kože, ali ako se madež mijenja treba pratiti njegov razvoj i promjene te po potrebi ili iz estetskih razloga ukloniti.

Meni konkretno dva tri komada su problem dok se brijem, ostatak bih uklonio iz estetskih razloga.
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 22:30   #1289
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
mene zanima koliko dijete mora biti staro da se madež odstrani sa lica, dosta je velik i lagano kako raste pomiče se na sredinu obraza...da li se to djeci odstranjuje??usput me zanima odstranjivanje ožiljaka sa lica (isto dječjeg)....ako tko zna?
Što prije to bolje!!!
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 20:29   #1290
Jeste vi išli skidati madeže baš kod plastičnog kirurga ili na opću kirurgiju? Meni je doktorica opće prakse napisala uputnicu za plastičnog kirurga na Rebru i kad sam se išao naručiti onda me žena odande naručila na opću kirurgiju (kao madež je na leđima, kraće se čeka na općoj i sl.). Jel bio netko na općoj kirurgiji odstranjivat madež? Jel ista procedura? Jel tamo paze da ne ostane baš preružni ožiljak?

Pls javite, u čet mi je masakr pa da znam što mogu očekivati.

Sve vas voli Travanj.
travanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 00:59   #1291
poison7 kaže: Pogledaj post
Stvarno djeluje
Pomocu jabucnog octa se skida madez. Ja sam to napravila na licu. Imala sam neizbocen madez.
Ta metoda ne djeluje kod svih, ali kod vecine da.

Detalje mozete naci ovdje:
http://www.soompi.com/forums/index.php?showtopic=38089

Postupak:
Prvo se madez treba namakati u vodi 15 minuta (moze se drzati vata natopljena vodom) ili se pak madez malo trlja s necim (nova cetkica za zube i sl.).
Zatim se namoci vata sa jabucnim octom i zaljepi flasterom, ili se to napravi pomocu stapica za uho. To se mora drzati 15 - 20min. Zatim se ispere vodom. Ako se nista ne promjeni drugi dan ponovo se stavlja jabucni ocat (ovaj put ne treba trljati).
Medez ce za dan, dva pocrnit (jako), zatim ce nastat krasta (e to bas ne izgleda lijepo pogotovo na licu). Ali nakon par dana pada krasta, a s njom i madez . Ovisno o velicini madeza tj. koliko je on duboko u kozi nastat ce malo ostecenje (oziljak) i to se maze ili nevenovom masti ili aloe vera gelom. Ako madez nije duboko u kozi oziljak ne bi trebao nastati ako se sve radi pazljivo.

Napomena:
1. Paziti da jabucni ocat ne curi po kozi oko madeza jer ce pocrveniti
2. Ne stavljati jabucni ocat kada nastane krasta
3. Ne trgati krastu




Citam i nemogu vjerovati!! Za tako nešto nikad nisam cula! Ja mislim da je ta metoda totalno opasna? Zna li netko još nešto o tome???
Rhea-Maya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 18:31   #1292
cula sam da se virusne bradavice (ili one bradavice boje koze) mogu skidati mlijekom od smokve... cak sam i vidjela da djeluje (iako zna bit jako neugodno)... ali ovako nesto sto si napisala nisam nikad cula niti bih se igrala s takvim stvarima.. madez kad se skida kirurski ne skida se samo njegova "boja" nego i dio povrsine ispod koze.. dakle, teoretski je nemoguce da jabucni ocat to "izvuce"
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 19:06   #1293
Quote:
travanj kaže: Pogledaj post
Jeste vi išli skidati madeže baš kod plastičnog kirurga ili na opću kirurgiju? Meni je doktorica opće prakse napisala uputnicu za plastičnog kirurga na Rebru i kad sam se išao naručiti onda me žena odande naručila na opću kirurgiju (kao madež je na leđima, kraće se čeka na općoj i sl.). Jel bio netko na općoj kirurgiji odstranjivat madež? Jel ista procedura? Jel tamo paze da ne ostane baš preružni ožiljak?

Pls javite, u čet mi je masakr pa da znam što mogu očekivati.

Sve vas voli Travanj.

Ja sam išla na opću kirurgiju na Rebru ( prije par godina) i sve 5.Ožiljak se vidi al ništa preštrašno.
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 19:09   #1294
Bila sam prije 2 tjedna na operaciji madeža u Institutu za tumore, vadila konce kod opće prakse.Zanima me jel nalaze madeža (mislim da se zove PHD) šalju na kućnu adresu ili se treba doći po njih, nitko mi ništa tamo nije rekao.
rushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 20:03   #1295
Quote:
Tipso kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno vadila madeže i 5 dana nisam smjela apsolutno ništa radit. Nakon toga sam počela s nekakvom fizičkom aktivnošću (lagano trčanje), ali s teretanom tek kad sam izvadila šavove (10dana), odnosno nekoliko dana kasnije.
okej, za teretanu razumijem da ne smijes,al jel se smije voziti bicikl (bez naglih pokreta i istezanja) ako su mi skinuli tri madeza s ledja? cini mi se da bi se to moglo odmah
sveobuhvatni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:53   #1296
osobno sam uklonio oko 10-ak madeža klasičnom metodom izrezivanjem. Problem je u tome što želim ih ukloniti pa bar još 20 ali se jaaako aktivno bavim sportom i onda sam out 2 tjedna... gledao sam sad neke metode na internetu i zanima me da li neko ima iskustva s tim i da li je opasn?? koliko vidim iz ovih materijala madež u POTPUNOSTI ispadne van s korijenom....
proizvodi su: "Mole & Wart EZ Clear" i "DermaTen "

evo linkova:

http://www.youtube.com/watch?v=JmlT2...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-BRdJoilzgQ
HVALA NA ODGOVORIMA
x3mante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:54   #1297
Proizvodi za uklanjanje madeža

osobno sam uklonio oko 10-ak madeža klasičnom metodom izrezivanjem. Problem je u tome što želim ih ukloniti pa bar još 20 ali se jaaako aktivno bavim sportom i onda sam out 2 tjedna... gledao sam sad neke metode na internetu i zanima me da li neko ima iskustva s tim i da li je opasn?? koliko vidim iz ovih materijala madež u POTPUNOSTI ispadne van s korijenom....
proizvodi su: "Mole & Wart EZ Clear" i "DermaTen "

evo linkova:

http://www.youtube.com/watch?v=JmlT2...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-BRdJoilzgQ
HVALA NA ODGOVORIMA
x3mante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:56   #1298
Quote:
rushka kaže: Pogledaj post
Bila sam prije 2 tjedna na operaciji madeža u Institutu za tumore, vadila konce kod opće prakse.Zanima me jel nalaze madeža (mislim da se zove PHD) šalju na kućnu adresu ili se treba doći po njih, nitko mi ništa tamo nije rekao.
ideš po njih...
i ja moram po svoje...
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:17   #1299
BESPLATAN PREGLED MADEZA U HR!!

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ed-madeza.html

malo sam razocarana sto se ovakve informacije javljaju zadnji dan!!! cijeli 3. i 4.mj trazim po netu kad ce bit bespl.pregled madeza i oni jave dan prije!??!?!
mislim da se takve info moraju objaviti bar nekoliko dana prije, ako ne i cijeli mjesec prije
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:51   #1300
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ed-madeza.html

malo sam razocarana sto se ovakve informacije javljaju zadnji dan!!! cijeli 3. i 4.mj trazim po netu kad ce bit bespl.pregled madeza i oni jave dan prije!??!?!
mislim da se takve info moraju objaviti bar nekoliko dana prije, ako ne i cijeli mjesec prije
Pa to je samo otkad se može zvati. Ali ajde još za to, ja sam od 9 nazvala već 7 puta i stalno dobivam zauzei signal.
blenta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.