Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 10:14   #1
Kako opremiti školarce - školski pribor

dragi roditelji, omote za knjige mozete kupiti u narodnim novinama, na web portalima koji prodaju skolski pribor tipa e-kupi, i u raznim kvartovskim knjizarama, na nacin da kazete za koji razred i koju skolu trebate, i oni vam prodaju vec slozen paket odgovarajucih omota. mozete ih kupiti i prije nego dobijete knjige, a neke knjizare nude i uslugu omatanja knjiga.


heeeej.....
imam pitanje za buduće mame (i tate) prvašića.......
što im pripremiti i kupiti od bilježnica, pribora???
likovne mape su nam rekli da ne, to se bude naručilo preko škole, a za ostalo bi se trebali dogovoriti prvi dan škole.....
međutim ja sam osoba koja voli na vrijeme sve kupiti a ne trčati po dućanima u zadnji čas i meni je to debilno da ćemo popis za bilježnice i pribor dobiti tek prvi dan.....
ja bi voljela nabaviti ranije ono što je moguće.....
jel to ima smisla?????
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Monstera : 06.09.2017. at 14:44. Reason: uvodni post s vaznom obavijesti o omotima
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:28   #2
pa nema
mozes nabaviti bojice, vodene, tempere...
ali biljeznice cekaj da ti kazu kaj treba, to je jedan posjet narodnim novinama, nije da moras nabavljat nesto posebno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 12:45   #3
Okvirni popis:
Tempere,paleta,čaša,kistovi za tempere,vodene boje,kistovi za vodene boje,pastele, glinamol,plastelin,ljepilo,škarice, bojice,flomasteri,krpica za brisanje kistova,neka pregača ili stara majica. Za tjelesni tenisice, bijela majica kratkih rukava, plave kratke hlače(dečki), tajice(cure).od bilježnica crtančice,pisanka a,pisanka b, matematika 1.
Moj je koristio dvije crtančice,brzo su počeli sa pisankama. To sve ovisi od učiteljice.najviše je kroz godinu potrošio pisanki A.
To je od prilike to. Ja sam prošle god kad su bili popusti u konzumu/intersparu i slično kupovala taj pribor za likovni. Dobro je da u pernici imaju škarice (kupila u ofertisimi,cca 10kn) i malo ljepilo. Dosta su ljepili neke isprintane zadatke u bilježnice,obavijesti u informativku. Za likovni sam mu kupila veće ljepilo. Pribor za likovni je bio u kutiji od cipela i cijelu godinu u školi.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 16:05   #4
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Za tjelesni tenisice, bijela majica kratkih rukava, plave kratke hlače(dečki), tajice(cure).
ovo nije u svim školama isto. napominjem zato da ne bi netko otišao pa kupio jer je pročitao na forumu.
u nekim školama može bilo kakva majica i bilo kakve hlače.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 16:18   #5
Kod nas su sad fleksibilni ali kao od 5og razreda inzistiraju na tome pa da se naviknu od početka. Tako je bilo i u moje vrijeme. To ovisi od učitelja tj kasnije od nastavnika tjelesnog.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 20:39   #6
Nasi uopce nisu koristili crtancice. Za informativku preporucam da ima malo vise stranica (ima nekih tankih) jer su puno pisali u nju, no neki ih navodno uopce ne koriste. S priborom za likovni si vjerojatno sigurna da treba...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 22:18   #7
Oprema za tjelesni je bijele majice i kratke hlcice i tenke. To znam, to su nam vec rekli.
U kojim predmetima se koriste crtancice s obzirom da imaju hrv, pid, eng i vjeronauk? Samo u hrv?

Za ostalo znam i popis iz likovnom mi je dosta pomogao da znam sto mi nedostaje

Kupila sam im kistove, vodene bojice, crtancice posanke A, geometriju, siljila, olovaka, gumica, paketc ravnala i trokuta svakome, informativke (inace crtancice i posanke od 1.50kn -1.90kn (muller)), skarice....

PISANKE A NE POSANKE

Bojice i flomice imaju.
Sto je sa pastelama?oja sestricna je prosle godine dobila nappmenu da moraju iskljucivo biti uljne a ne vostane????
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Angry Bird. : 15.07.2016. at 23:29. Reason: multikvot
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 10:06   #8
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Oprema za tjelesni je bijele majice i kratke hlcice i tenke. To znam, to su nam vec rekli.
U kojim predmetima se koriste crtancice s obzirom da imaju hrv, pid, eng i vjeronauk? Samo u hrv?

Za ostalo znam i popis iz likovnom mi je dosta pomogao da znam sto mi nedostaje

Kupila sam im kistove, vodene bojice, crtancice posanke A, geometriju, siljila, olovaka, gumica, paketc ravnala i trokuta svakome, informativke (inace crtancice i posanke od 1.50kn -1.90kn (muller)), skarice....

PISANKE A NE POSANKE

Bojice i flomice imaju.
Sto je sa pastelama?oja sestricna je prosle godine dobila nappmenu da moraju iskljucivo biti uljne a ne vostane????
Ja trenutno ne bih puno više kupovala. Za početak imaju sasvim dovoljno . Moja je tijekom cijele godine imala crtančice iz PID, ENG i VJ, iz HJ joj je trebala jedna (s tim da je moja slomila ruku na početku pa je preskočila prvih tri tjedna "pisanja" i odmah prešla na pisanku A kad su počeli s tiskanim slovima. Ali mislim da bi im jedna-dvije crtančice za HJ bile dovoljne, ostalo je do učiteljice/vjeroučiteljice/teacher. Tak da ne kupujete previše crtančica, nama ih je oho-ho ostalo.

Najviše je potrošila pisanki A i mislim dvije-tri matematičke bilježnice (+ jedna geometrijska, ali to nije bilo obvezno imati).

Pribor za likovni (osim tempera) će joj sav poslužiti i u drugom razredu, pojma nemam kak je tak očuvan, koliko sam pratila radili su svaki tjedan likovni, valjda je štedljiva . Zato mi je drago da sam kupila malko kvalitetnije (posebno kistove, u njih valja uložiti jer je klincima stvarno muka ako oni ne valjaju).

Što se tiče voštanih ili uljanih pastela kupila sam uljane (tak su i tražili), bolje se i lakše nanose na papir, bolji trag ostavljaju pa se klinci manje muče ako trba popuniti neku plohu. Ali to ovisi i od klinca, koliko će "uprti" tom bojicom na papir

Ono na čemu ne bi trebalo štediti je taj pribor za likovni, normalno ne kupiti najskuplji, ali ni najjeftiniji (tipa vodene iz Offertisime, teški šrot, kamene, uopće se ne tope ili kistovi koji su već na sam pogled plastični i s tri dlake).

Ono kaj je mojoj maloj pomoglo je kaj sam doslovno u prvo vrijeme obilježila svaku olovku, bojicu, kist, ljepilo i sličnu sitnicu tak da sam oko vrha omotala tanki seletejp u boji, tak da zna da je njeno.
Kasnije sam skužila da više nije potrebno, pa sam prestala, doslovno je samo jednu crvenu bojicu izgubila, pojma nemam kak je sav pribor uspjela sačuvati, pedantno moje ž

Kod olovaka i bojica smo najviše eksperimentirale koje joj pašu, na kraju smo došli na to da su joj BIC Evolution bile najbolje (nisu pucale, lako se šiljile, ostavljale jači trag), ali dok smo do toga došli nakupovala sam hrpu drugih. Isto tako smo prošli i s olovkama, dok smo našli koje joj pašu... (Faber Castell, HB, najjeftinije su u Narodnim novinama). Ali to je individualno.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 00:58   #9
Ja sam zasad sve pokupovala u mulleru.
Primo vodene bojice (samo zato sto imaju pojedinacno za kupiti boju ak se potrosi) i kistove smo u mulleru, bojice imaju mapedove i olovke paket od 12kom mapedove. U ofertisimi im mislim kupiti palete i casice neke za kistove/vodu. Drugo ne. Plastelim i glinamol koje uzimate???
Flomice sam kupila nedavno 1kg u intersparu pa sam im slozila setove. Stvarno sam zadovoljna s tim flomicima jer bojaju i doma s njima i perivi su
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 09:44   #10
Mi smo nasoj pustili da drvene i flomice koristi iz pernice, kao i skarice. Glinamol je vratila neotvoren, vostane su valjda 1x koristili, a vodene izgledaju isto skoro pa nepotrosene. Jedino je potrosila tempere, ali npr onu paletu za mijesanje uopce nije koristila.

Na pocetku godine smo kupili za 17kn set od 50 flomica u Kauflandu, to se definitivno isplati, to si je nosila u nekoj ekstra pernici da ima na boravku (sto je bilo bitnije od likovnog).

Pribor joj nisam oznacavala, nek nauci brinuti sama. Vecina je prezivjela, osim drvenih bojica koje je na kraju imala mix svega i svacega
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 10:11   #11
Plastelin sam kupila Pelikanov, u plastičnoj kutijici (mislla sam da će tak biti praktičnije, da se ne suši i ne rasipava. Po vraćenom vidim da je malo korišten, neke boje uopće ne fale, mislim da bi mogao u uporabu i najesen). Glinamol je Eurokarbonov, klasika, samo to treba paziti da nije osušen već kod kupnje (ja sam htjela kupiti jedan u Bili pa sam skužila da je stvrdnut već na polici, vrećica je bila probušena).

Ono kaj je moju mučilo kod tog pribora kaj je neke boje (drvene) puno više koristila od drugih pa su se više šiljile, trošile i na kraju smo došli na to da bi ih trebalo posebno kupovati. To nisam našla rješenje kak najekonomičnije rješiti, pojedinačna kupnja najčašće je skupa ko cijeli set bojica, a to mi se ne isplati jer imam već ionako punu ladicu raznoraznih kompleta. Na kraju sam posustala i kupila onaj mini paket , samo s osnovnim bojama da nadopunjavamo po potrebi.

Usput, je li netko vidio za kupiti pojedinačno SIVU boju? Nudili su mi srebrne umjesto nje, sivu nigdje nisam našla (nisam sigurna ni da sam je u Mulleru vidjela kod onih koje se prodaju na komad )
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 09:12   #12
Šta se kistova tiče, jel svejedno koji ili ih ima po namjeni? Šta se papuča tiče, imate kakvu preporuku? šta je praktično i udobno, kod nas imaju posebne tenisice za tjelesni, "papuče" su posebno.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 09:27   #13
Plosnati kistovi su za tempere,a oni onako okrugli za vodene. Ja sam kupila u mulleru,dobri su mu bili. A papuče sam mu kupila u ccc,izdurale su cijelu godinu. Mislim da su 60tak kn. I sad ćemo opet takve kupiti.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 09:32   #14
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Plosnati kistovi su za tempere,a oni onako okrugli za vodene. Ja sam kupila u mulleru,dobri su mu bili. A papuče sam mu kupila u ccc,izdurale su cijelu godinu. Mislim da su 60tak kn. I sad ćemo opet takve kupiti.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk


baš papuče? mene frendica sprda, jer u školi više ne nose papuče, već tensice
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 14:37   #15
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post

baš papuče? mene frendica sprda, jer u školi više ne nose papuče, već tensice
Kako u kojoj školi. KOd moje male recimo nije bitno, može biti i u tenisicama pa ih koristiti i za tjelesni, dok u jednoj drugoj školi moraju baš biti papuče za školu, tenisice se presvlače za tjelesni, ne može u tenisicama biti u razredu. To bi trebalo vidjeti kad počne škola i što vam kažu. Lako se kupe papuče ako baš treba.

Moja je imala Bambijeve papuče i tenisice samo za tjelesni. Kako je u školi na produženom boravku bitno mi je da joj se noga "ne safta" u tenisicama cijeli dan.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:00   #16
ali tenisice tipa startasice bi bile i udobne i dovoljno prozračne, zar ne, i za učionicu i za tjelesni?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:21   #17
ne znam. meni je koma da su obuveni cijeli dan moja za vrtic ima ljetne otvorene slape, cijlu godinu je u njima
valjda bu htjela i u skolu te iako su djetinjaste, ako ne nek se kuha sta cu joj ja.
doma je bosa, bu se luftala doma
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 17:32   #18
nama su rekli da tenisice mogu imati iste i za školu i za tjelesni.....ali isto se dvoumim..... moji su isto na produženom boravku - usaftat ce se cijeli dan u tome samo.....

ja bi isto nešto prozracnije , platnene mi ne dolaze u obzir jer se to bude raspalo (pogotovu startasice - odlučili šefovi na poslu da mi nosimo startasice..... moje a i od nekih kolegica su se raspale nakon 3 mjeseca...... žali bože novaca..... a i nisu preudobne.....dosta su me noge boljele od dana provedenog u njima.....
__________________
L&I 17. 12. 2009.

Zadnje uređivanje Angry Bird. : 20.07.2016. at 15:35. Reason: spajanje postova
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 08:53   #19
Ja sam svojoj maloj investirala u kožne cicibanke i nisam ni kune požalila. To su bile polucipele/polutenisice koje je imala i za tjelesni i izdržale su cijelu godinu. Da joj nogica nije narasla mogla bi ih još nositi. Ugodne, prozračne i duplo funkcionalne - kao šlape u razredu i tenisice za tjelesni. Nikad joj se nogica nije usaftala.Tako ću i ove godine.
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 15:34   #20
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post

Usput, je li netko vidio za kupiti pojedinačno SIVU boju? Nudili su mi srebrne umjesto nje, sivu nigdje nisam našla (nisam sigurna ni da sam je u Mulleru vidjela kod onih koje se prodaju na komad )
ja baš mislim da je ima u mulleru.... bar kod mene na zapadu

Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Šta se kistova tiče, jel svejedno koji ili ih ima po namjeni? Šta se papuča tiče, imate kakvu preporuku? šta je praktično i udobno, kod nas imaju posebne tenisice za tjelesni, "papuče" su posebno.
ja odustala od papuča......kaže mi frendica ajde nemoj sramotiti dijecu nitko kod nas u školi ne nosi papuče

da nose ja bi im uzela ljetne froddo.... froddo mi imaju cijeli vrtički staž i izrazito sam s njima zadovoljna....

plosnati kistovi su im za tempere oni okrugli za vodene

inače draga kako tvoji twinsi
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.