Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2013., 18:38   #61
Nebi nis ovcarsko jer zelim psa s kratkom dlakom, ne zelim nis kaj moram cetkat, a i ipak bi nekaj malo manje cisto jer sam u stanu pa da se pas moze okrenut oko svoje osi
Puno sam gledala, nisam nis drugo nasla kan mi se dopada
Slusam dalje
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 18:39   #62
Cura Dogo Argentino ?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 18:42   #63
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Nebi nis ovcarsko jer zelim psa s kratkom dlakom, ne zelim nis kaj moram cetkat, a i ipak bi nekaj malo manje cisto jer sam u stanu pa da se pas moze okrenut oko svoje osi
Puno sam gledala, nisam nis drugo nasla kan mi se dopada
Slusam dalje
Udomi
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 19:11   #64
Didi, nije bio krivi link na temu vec je tema nestala.. Trazila sam ju..
Nismo ovu temu koristili godinama..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 19:15   #65
nije stvar samo u puno kretanja, već u reakciji kad nanjuše npr.fazana. teško je dozvati lovačkog psa, a kod njih postoji mogućnost da ubodeš jedinku sa izrazitim plijenskim nagonom pa kad se to dvoje spoji, rezultat je teško vodljivi pas. slično borbi koju si imala sa biglicom i koju ja imam sa ovom mix terijerkom.

kad već misliš kupiti, platiti, a želiš prvenstveno ljubimca, radije uzmi nekog psa koji je generacijama uzgajan za drugačiji tip rada od lova.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 19:23   #66
Sa lovackim pasminama ti je jako tesko ovo sto ti zelis. Ti psi bas na svakom terenu ne mogu biti pusteni. Njih jednostavno nos odnese za pljenom, to ce tako uvijek biti.


A hrtoliko nesto o tome nisi razmisljala?
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 19:25   #67
vajmarski pticar u nasem kvartu - predobro... nije plah, zaigran i trci ko sasav. ja imam prcmoljka, ali kad se sretnu: igra do kad se ne veli dosta. za osobu koja voli psa s puno energije, mislim da je super.... ma meni je super
ovisi i gdje zivis.. u novom zagrebu gdje sam ja i taj nas vajmarac, nece odjuriti za fazanom ... nema ih.... ma pas mi je fantastican
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 20:55   #68
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Didi, nije bio krivi link na temu vec je tema nestala.. Trazila sam ju..
Nismo ovu temu koristili godinama..
Nisam napisala da je bio krivi link, nego da nešto s linkom nije bilo u redu, a tema nije bila nestala - ja sam je našla uz pomoć tražilice i popravila link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:00   #69
Prvo, hvala svima na pomoci
Sad ce ispast da mi se nis ne svidja :/
Ovak, hrtoliko nebi, nekak su mi...ljak...
Razmisljala sam o dogosici, al se bojim kak bi joj bilo u stanu -mislim da bi jadna stalno zapinjala o nekaj...
@ja u kutu -tvoji su u stanu ili u kuci? Ne znam kak bi se dogosica, znam da oni jakooo lamacu repekima, snasla u tak malom prostoru...?
@atlantis bez ljutnje, al ja bi psa iz uzgajivacnice
@pikuli Ovak, sumnjam da bi pas opce ikad doso u dodir s fazanom -ja zivim u zagrebu (na svu srecu u kvartu sa jako puno zelenila) tam di imam naviku s pesom ic (maksimir, sljeme...) mislim da nebu nasel fazana
Ako se odlucim na vajmara svakako bi psa koj nije poteko od lovnih pasa, al ne znam mogu li to kod nas nac (na njuskalu je trenutno oglas za stenece di je jedan roditelj lovni a drugi izlozbeni)
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:34   #70
Kad je u kući onda je mir, kad je vani onda je hujahaj. Jasno da bi kao štene bila hiper aktivna ali takvo je svako štene. I naša je još mlada, evo u 11om mjesecu je, nikakvih velikih problema s njome, niti je bila uništavač niti je bila divljakuša. Okej, pojela je meni jednu šlapu i mužu dvje i vani kaj god nađe oće poglodati. Aha, pogrizla nam je tri mlade vočke al čuj; i sami smo tomu krivi, nismo ih zaštitili. Dobro, onda uzmi Cane Corsu, naš nije ama baš niš uništio, maltene je pospremio kuću kad bio ostao sam. Provela si pola života s biglom, vjeruj dogo bi ti bio svojevrsno smirenje a opet i više od onoga kaj tražiš. Okej, ako imaš stan od 25 kvadrata, nemoj dogoa ! I da, pitala si ranije kaj mislimo da se upustiš u potragu - ja mislim da je to super, sad i ti i pasica zajedno gledate , smijuckate se, razmišljate; i sav njen duh pretočit češ u drugo štene. A bome, dobro ti dođe i da odmakneš misli od tuge.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:39   #71
Samo da ti napomenem da sve lovacke pasmine (izlozbeni primjerci) moraju poloziti IPO da bi prosli uzgojni pregled, dakle kako god okrenes uvijek uzimas stene od roditelja koji bi bili dobri za lov

Meni su vajmarci inace prekrasn, vizle takoder i pointeri. Vizlu imamo jednu u kvartu, muzjaka i vlasnik s njim nema problema, jedino ako odu tipa na "nas" nasip gdje ima raznolikih divljih zivotinjica i sl
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:49   #72
Nemam bas 25 kvadrata, imam 40 i sitno..
@ja u kutu Ne znam kak si zakljucila, al nisam ni blizu pola zivota provela s biglicom, nazalost, provela sam puno manje...
Kaj se tice dogoa, oni (osim naravno snimke kukova) bi trebali imat nekakav test za sluh ak se dobro sjecam? jos kaj?

Nisam znala da svi moraju imat polozen IPO... Pitanje za milju kuna je zapravo da li je to teze ili lakse odgojiva pasmina od bigla? Nemam s cim drugim to usporedit jer iskustva imam jos samo sa staffom koj je mila majka u odnosu na biglicu..

Razmisljam o novom pesu jer je to jedini nacin da ne razmisljam bas cijeli dan o Gali..ukomiram se kad se sjetim svega, a sjetim se svako malo...ovak malo misli usmjerim drugdje... Zadnje vrijeme, kad me neko pita kak sam, jedva se skontroliram da se odma ne rasplacem
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:53   #73
Da tocno to, pitanje za milijun kuna, znas i sama da je svaki pas individua za sebe. Ja ima piticu od borbenih roditelja (citaj cijela loza iz borbi), a ova moja je zaigrana ful, uopce agresije nista.

Ja bi ti to rekla da nikad ne znas kakvog ces psa odobiti, naravno imaju oni svoje karakteristike, ali mozda bas ti dobis neku totalnu suprotnost od tih karakteristika, ak kuzis kaj hocu reci

Vjerujem da ti je tesko.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:58   #74
Nisam ja ništa zaključila ( ovo o pola života) to sam čisto tako napisala, ono figura govora jel , pročitala sam sve o tvojoj Gali, sve znam što si nam dala da znamo .

Da, dogoi imaju genetsku prdispoziciju da mogu biti gluhi, zato je dobro napraviti beat test koji je najbolji ako je +/+ ,znači lijevo uho + i desno +. Valjda im napraviti snimke kukova i jasno, držati se standarda. Neću sad o tome odugovlačiti ovdje, mogu ti detalje , ako te zanimaju, poslati na PM a i uputiti te onima koji znaju više od mene; jer i nama je dogo skoro novost; ali, itekakva novost. Mi, kad nam je došla, smo vikali da je glupa u usporedbi s našim Canetom. Ona je za razliku od njega bila pas a on čovjek. Kako je vrijeme odmicalo, dan za danom prolazio ta mala nas je sve više oduševljavala, jednostavno nemreš vjerovati da u psu tih gabarita i te snage, izdržljivosti leži tako mekana dušica, tako podatno biće, takva maza, takav emotivac........dogo je neobičan pas , i ne velim zato kaj ga imam ( meni čak nije ni u top 5 pasmina ), nego je zaista neobično neobičan pas. I da, usprkos svemu kaj ljudi pričaju, da je teško odgojiv, da ovo da ono, da moš lako fulati......možeš da; kao i sa svakime; a kako ovaj živi za zrno naše ljubavi , za riječ tepanja, napravit će sve. Dobro, prodaje se za klopu i smetlari su veliki, s time se mora svaki budući vlasnik pomiriti.

Edit : gledajuči bigle koje nam imaju prijatelji/poznanici, slušajuči njihove doživljaje opet ispada da je to sve individualno i ne znam što bi ti rekla jeli dogo lakše odgojiv od bigla; bigla nisam odgajala ali ovaj naš metak je med i mlijeko bez obzira na svoje muhe. Kajjaznam, evo....kad je malo štene bila, dođe nam u sobu spavaću ( tam nemaju pristup da borave, smiju samo doći ako kaj trebaju ) i probudi me jer bi se mazila; pomazim ju i kažem...ajde ti sad na mjesto ( i to još promrmljam onak u snu ) i ona ode. A opet, neće na prvu poslušati ako nanjuši kakvu strvinu. Bili smo nedugo s njom u šumi, na ful novom terenu, bilo je divljači i sve je super odradila, odlazila je ali se i vraćala na opoziv. Dolazi na poziv kad je u društvu drugih pasa, dolazi iz igre........što onaj naš presvetli Cane ( i prepametni jel :P ) više neće baš napraviti. Djubre bahato.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary

Zadnje uređivanje ja u kutu : 12.04.2013. at 22:07.
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 22:11   #75
Znam da ovisi od psa do psa..jedino sto nikako ne zelim je pas koj stalno mora bit na lajni, zato i davim tolko... Ne zelim uzet psa pa ga drzat u zatvoru.. Da se razmemo, dat cu sve od sebe da ga odgojim najbolje sto znam i umijem -uvijek sam govorila da nakon bigla nis nije problem. Ako ste se ikad susreli s biglom znate o cem pricam...
Pretpostavljam da je dogo karakterno slican staffu tako da znam kakvi su to emotivci..
Mi na kvartu imamo dosta staffova, jako su popularni zadnjih godina, i svi redom su super zaigrani, prave maze...
Kaj se tice standarda dogoa, znam sve vec sam proucila valjda sve moguce pasmine za koje znam...
Vise nis ne znam..fakat nisam pametna...
E, da, to sam zaboravila -Gala je bila takav smetlar da je to strasnooo-ja nigdje u stanu nisam smece drzala na manje od metra visine (da, napravila sam kukice za objesit smece), jer cim bi okrenula ledja njoj bi samo noge virile iz kante, a o vani da ne pricam... I to je jedna od stvari s kojom se nemam zivaca vise nosit ukoliko je tolko izrazena :nezna:

Edit: ja znam dosta biglica i medju njima nema ni jedan jedini odgojeli posteno -znam samo za jos jednog kojeg ljudi mogu pustit, ovi ostali su furt na lajnama...
Tak da je Gala bila super.. Lijepo je hodala na lajni, uvijek uz nogu, uvijek me pratila tam di ja idem (osim na livadi ispred zgrade di bi smetlarila..par puta sam ju i ostavila pa ju proucavala s prozora...dosla bi doma kad ona zakljuci da je dosta), na nepoznatom terenu je jako pazila da me ne izgubi iz vida.. dolazila je na poziv osim kad je nasla nekaj za jest, onda bi gutala sto brze moze i bjezala od mene...
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 22:17   #76
Ako nečeš smetlara, onda niš od dogoa, misim da ih se to nemre naučiti, bar nisam čula da ičiji ne smetlari. Mislim, kaj da ti velim, naš CC nije smetlar ali je postao uz nju. Dobro, on nejde tako daleko ko ona, pojede kakav drek i tak to, neku strvinu žvakne s njom ; no ona, ona svaki dan prebire po smeću; iako eto, tu kad jednom velimo NE, prestane, prestane da bi probala još jednom.Onda odustane. Vani jedan NE ne pali, bar petput moramo galamiti a dotle ona ponjupa kaj joj se htjelo. No, kad već trkeljam......nemali broj puta je donjela neke nožice od srna, svinje i kad velimo pusti - ona pusti. Onda odustane. Ma naš kaj, radi sitne bedastoče kad joj je kao dosadno. Neobičan pas, velim.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 00:06   #77
Ne mogu a da ne pitam... Zasto u startu odbijas ideju o udomljavanju, a zapravo ne znas niti tocno koju pasminu zelis? Osim toga da bi vajmarca koji nema karakter lovnog psa, vec da ima potencijal za poziranje.

Na njuskalu konstantno ima preko 1500 pasa za udomljavanje, svih velicina, boja, oblika, karaktera...hoces-neces, moras naci nesto sto ti odgovara. Ono, bar baci pogled i daj si sansu

U zadnje vrijeme se lagano pocinjem osjecati kao sektas koliko promoviram udomljavanje, ali ja sam zapravo tek nedavno otkrila cudesni svijet mjesanaca Prije nikad nismo razmisljali o udomljavanju, svi psi u obitelji su bili cistokrvni...ja sam doslovno odrasla s enciklopedijom pasmina u rukama i bila sam uvjerena da je puno "pametnije" kupiti cistokrvnog i znati sto dobivas. To, naravno, i dalje stoji; plus je na strani toga sto znas kakav izgled i karakter mozes ocekivati, minus je na strani toga sto znas (a nekad je bolje ne znati) kakve nasljedne bolesti mozes ocekivati.
Mi smo neplanirano udomili mjesanca koji je apsolutna suprotnost svemu sto sam od psa zeljela i kod pasa voljela, ali pas je zakon! Meni je bilo genijalno pratiti ga u odrastanju, ne znajuci sto mogu ocekivati... S prvim psima sam znala sto ocekujem, tada smo isli i na izlozbe, pa je tu bilo i "nezadovoljstva" kutevima nogu, lednim linijama, oblikom usiju i svim ostalim pizdarijama No, na stranu i to, ono sto je mene preobratilo je to da je spasiti zivot neprocjenjiv osjecaj i zaista stvori jednu posebnu vezu izmedu vlasnika i psa.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 00:23   #78
A bokseri? Oni su zbilja divni i mislim da bi mogli imati karakteristike koje ti odgovaraju.

Mi smo prije 9 mjeseci udomili 4-godišnju King Charles španijelku i mogu reći da je krasna. Zaigrana je, draga, beskrajno mazna i zahvalna. I nema nimalo živčan karakter, kakav zna biti kod malih pasa.
Have a nice day is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 01:19   #79
@patience Nije da u startu odbijam, vjeruj mi, sve sam pregledala -sve pse koji se udomljavaju preko foruma, fejsa...sam pregledala -tocno ovo kaj kazes-sa mjesancem ne znas kaj ocekujes-pocevsi od karaktera (meni fakat nije zgodno da ne znam kakve barem otprilike karakterne crte pas ima), do izgleda, preko bolesti (kod cistokrvnih bar znas cem je vrsta sklona, tu nemas pojma), do toga da je jako tesko nac mjesanca koj ce ti po svemu pasat i jos bit starosti izmedju 2 i 3 mjeseca (ne zelim ni pod razno uzet vec odraslog psa)...

Gdje sam napisala da zelim vajmarca sa potencijalom za poziranje?
Uopce nemam nista protiv lovackih nagona (ako nisi citala, imala sam biglicu, znam se nosit sa takvim nagonima), ali mi je bitno da te nagone mogu iskontrolirat i usmjerit prema necem tako da dobijem kolko tolko odgojenog psa..
Kuzis kaj mislim? Nisam ni biglici ubila lovacki nagon, nego sam ju naucila da se mice mace ne kolju, da ne treba probat zaklat svaku pticu koju vidi na livadi...i dalje je lovila leptire, ubijala je muhe samarcinom, jela je paukove, mucili su je jezevi, skakavci i slicno...ali sam dovoljno iskontrolirala taj nagon da ju mogu odvest u sumu i pustit ju bez brige da ce pobjec...to je sve sto zelim.

I meni se cini su bokseri sve sto zelim, ali sam ih eliminirala radi kratkog zivotnog vijeka -mislim da ne bi prezivjela da mi se opet dogodi da zgubim psa u 9. godini zivota.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 01:38   #80
A zašto nećeš stafficu?? Sve što ti želiš od psa imaš u toj pasmini
Osim ako sam nešto propustila
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.