Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 19:17   #1
Dlake posvuda...

ima li načina da se psu malo smanji to linjanje jer ja ludim!!! oke, znam pas se mora linjati (bar većina) al ovaj moj...ajme. baš ono kronično.

uzima one tablete s vitaminom H, kvasac i to. ima i onaj prašak, ne mogu nikako zapamtit kako se zove...na I i miriši po vaniliji, što mu se umješa u hranu žličica dnevno. i četkam ga.

mali neće da pije baš vode. kako da mu je učinim privlačnijom? doslovce ga moram ponekad malo pogurat prema zdjelici da bi on počeo piti. ujutro neće nikako. jede hillsovu janjetinu i rižu i voli to. al ipak mu je dlaka suha nekako, ne peruta se al kad ga četkam (mislim, ne mrcvarim ga nego na lagano) puna je onog elekticiteta.

ili mora mama s tim naprosto naučit živjeti? ideje, iskustva...dobrodošli
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 19:57   #2
Ako neće piti vodu, nije žedan, nemoj ga siliti. Bože pa valjda sam zna ocijeniti kad je žedan.

Što se tiće opadanja dlake, sad je vrijeme linjanja, ali ako je stvarno tako prekomjerena, probaj sa Biotinom od Canine i sa pivskim kvascem, za suhoću dlake, ili mijenjaj hranu, jer očito mu ne odgovara ili mu dodavaj maslinovo ulje u hranu.
Morske alge su isto tako dobre za kožu i dlaku.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:18   #3
nije da on nije žedan nego mu je mama par puta donesla zdjelicu s vodom di je on sjedio pa se malo uljenio i navikao da mu se donese. ma nemoj! gospodin...

ma nije da ga ja silim ne guram mu njušku u vodu il nešto nego mu onako pokucam na zdjelicu pa on dođe pa tek onda pije, koliko mu treba, ali neće sam...kažem ti, gospodin.

iskreno, ne znam jel ovo pretjerano linjanje, kad s mješancem nikad ne znaš. seka mu ima totalno drugačiju dlaku, pije puno vode i ne linja se uopće. pa ih ne mogu tako usporediti. danas sam ga četkala, ne znam koliko dugo, možda 10-15 min (jer je štene pa još ga je lako omest pa se izmiče da ide ća) a nekako nakon svakih 5-6 poteza sam morala četku čistit jer su se dlake nakupile. vet kaže nije ništa neobično, al ne vidi on to. ponekad ga onako lagano gladim a to frče na sve strane. imali smo i do sada pasa pa se nismo još s ovakvim linjanjem susreli.

oke. probat ću ovo što veliš, pa ćemo vidjeti.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:13   #4
Ja svoga u ovom periodu prođem 1-2 sa četkom i odmah skidam dlake.
Dakle, nije to ništa čudno.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:47   #5
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ja svoga u ovom periodu prođem 1-2 sa četkom i odmah skidam dlake.
Dakle, nije to ništa čudno.

prestrašno. danas se igramo, ja ga lagano štipkam a ono buseni dlaka mi ostaju u ruci. a dobro. proći će valjda.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:54   #6
i moj pekinezer isto tako se linja ko lud. nista..naviknes se na to. neko mi je reko da je dobro davati psu isprzeno jaje ili samo onako jaje pa da mu se stanje popravi s dlakom. moj nece ni okusit bilo sta od jaja tako da nista od toga...
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:05   #7
Probaj s čajem od lavande. Skuhaš čaj i namočenom krpom prođeš dlaku.
Trebalo bi smanjiti linjanje, a dobro je i protiv neugodnih mirisa psa.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:07   #8
Pozdrav!
I mene je malo zabrinulo to nevjerojatno linjanje jer sam imala prije pesa koker spanijela koji je imao duplo dulju dlaku od ovog mixera kojeg sada imam i linjanje je bilo dvaput godisnje obilno, a izmedu kolicniski usporedno i s dnevnim otpadanjem ljudske kose. Dok se ovaj mamlaz linja u takvim kolicinama da bi ga mogla cetkat 10 puta dnevno, a skupit u obadve sake busen dlaka....zato sam se malo i raspitivala oko tog linjanja pa su mi rekli da s obzirom na vremenske uvjete koji su realno gledajuci jako cudni i dlakavci vise nemaju neki termin linjanja. Jer kad stvarno pogledas (ne znam koliko dugo imas psa) malo je bilo hladno pa malo toplo pa opet hladno pa toplo. Moj pas zivi u kuci i boravi u dvoristu kad je lijepo vrijeme znaci ni po zimi nije na hladnom da bi trebao imati onu zimsku dlaku, a sad pogotovo kad je toplo vajda je se pokusava cim prije rijesiti. Inace mu je dlaka predivna sjajna, nema prhut itd...vec se jako jako linja i strasno je naelektriziran. Ja obicno slusam naseg veta ako on veli sve je ok i normalno ne preostaje mi onda nist drugo nego cetka u ruke i bar dvaput dnevno cetkanje, samo moj se obozava cesljati tako da meni to nije problem, a obozava se i usisavati sto mi je jos jedna prednost samo nemoj probavati to na svome ako imas neki turbo usisavac
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:37   #9
Moja se upravo prestala linjati. Linja se 2 puta godisnje i onda je cijeli stan prekriven dlakama. Ali, vec smo navikli, cetkamo je sto je vise moguce jer ona to bas ne voli i to je to. Malo cesce cistimo stan.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:51   #10
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
pa su mi rekli da s obzirom na vremenske uvjete koji su realno gledajuci jako cudni i dlakavci vise nemaju neki termin linjanja. Jer kad stvarno pogledas (ne znam koliko dugo imas psa) malo je bilo hladno pa malo toplo pa opet hladno pa toplo. Moj pas zivi u kuci i boravi u dvoristu kad je lijepo vrijeme znaci ni po zimi nije na hladnom da bi trebao imati onu zimsku dlaku, a sad pogotovo kad je toplo vajda je se pokusava cim prije rijesiti. Inace mu je dlaka predivna sjajna, nema prhut itd...vec se jako jako linja i strasno je naelektriziran. Ja obicno slusam naseg veta ako on veli sve je ok i normalno ne preostaje mi onda nist drugo nego cetka u ruke i bar dvaput dnevno cetkanje, samo moj se obozava cesljati tako da meni to nije problem, a obozava se i usisavati sto mi je jos jedna prednost samo nemoj probavati to na svome ako imas neki turbo usisavac
U potpunosti si u pravu što se tiće vremena, psi više ne znaju kad je toplo, a kad je zima. Moj čak i zimi nema pravu zimsku dlaku, iako je većinu svog vremena vani na otvorenom.

Ima već mjesec dana da užasno dahće i strašno mu je toplo, što znači da već mjesec dana odbacuje dlaku. Kako to rješavam češćim četkanjem, vitaminima, a sad ga vodim i na šišanje i trimanje. Kad groomer izvuče svu mrtvu dlaku, vjerujem da će njemu i meni život biti lakše.

Usisivač ja sam probala, al nejde..
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 16:55   #11
Mene je moj zaje svaki put kad sam usisavala pa sam ga scepala i usisala mu rep reko nece sad vise trcat oko usisavaca,ali se to njemu na moje iznenadenje jako svidjelo pa se sjeo da mu usisam i leda onda se legao da ga usisam i po trbuhu tak da sam rijesila dva problema..sad ceka u svojoj kosari dok u miru ne posaugam sobu jer zna da nece dobit usisanac ako trci naokolo i onda sredim i njega. zabavno u svakom pogledu i vrlo efikasno heh
btw kaj je to groomer?
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 18:43   #12
ne znam u kojem je tipu mješanac, ali ak je malo veći, možda postoji mogućnost da mu je netko od predaka bio haski ili miješan sa haskijem, to bi objasnilo ovakvo linjanje. Mi to s našim haskićem prolazimo 2 puta godišnje i pomirili smo se s time

moj prijašnji pas je slabo pio tekućinu pa smo mu na razne načine 'podvaljivali' tekućinu. Npr, neku juhu (naravno kuhanu bez aditiva i konzervansa i sličnih otrova) razrijeđenu s vodom, ona voda u kojoj se kuhala riža (slabo zasoljena) ili povrće i sl.

Nadam se da sam bar malo pomogla
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 20:21   #13
Moja je mjesana sa huskijem i uzasno se linja
jel to ima veze sa samponom kojim ju perem?
hat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:01   #14
moja je isto mjesana s haskijem...i 2 put na godinu - horor od kolicine dlaka
pramenovi posvuda....
a kad je propuh - samo se kotrljaju klupka dlake
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:35   #15
...i moj se stalno linja ko lud,isto smo probali sa svim i svacim-nema nikakvu koznu ili drugu bolest,kupamo ga beapharom i to ne cesto...osim kad mi se u nesto uvalja , pa na ovom linjanju mogu zahvalit radijatorima,preko ljeta se smiri,ali preko zime....ali ni to me ne sprijecava da mu zabranim da pajki u mom krevetu
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:46   #16
ova moja se isto linja i to preko cijele godine..nekad više nekad manje...i uopće ne mislim da je to zbog neke bolesti, nedostatka vitamina i sl., (bit' će prije od centralnog grijanja) ..jede kvalitetnu hranu, dlaka joj je sjajna i zdrava je ko dren, tako da sam to uzela kao normalnu pojavu s kojom sam naučila živjeti. Svaki dan usisavač radi, metla nekoliko puta dnevno, a što se tiče četkanja primjetila sam da koliko god je četkala dlaka isto opada tako da je ne četkam svaki dan...
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:11   #17
...isto ko i kod mene...

saljem tvojoj pesici
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 08:12   #18
Quote:
hat kaže: Pogledaj post
Moja je mjesana sa huskijem i uzasno se linja
jel to ima veze sa samponom kojim ju perem?
Haskija i one pese mješane sa haskijima se nikako ne smije prati sa šamponom više od 1x godišnje, jer imaju sloj loja uz kožu koji haskije štiti od +40C do -40C.

kad se linja jedino što možeš je iščešljavati dlaku par puta dnevno, i svejedno će stan biti prepun njih. ak kaj treba, samo pitaj
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:16   #19
U principu niti jedan pas se ne bi smio kupati šamponom više od 2x godišnje, ali ljudi ako vide da se sad ništa ne dešava, prakticiraju pranje jednom mjesočno. Samo što kad pas napuni malo više godina, problemi se nižu jedan za drugim.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:10   #20
Ja imam aljaškog malamuta i linja se dvaput godišnje u trajanju od 3-4 mjeseca.
Bili smo kod veterinara, davala sam joj tabletice ali ništa...eto, to je tako.
Morala sam se pomirirti s tim, pa tako svakodnevno je moram iščešljavati, usisavati stan, auto...Bila sam luda u početku , ali sam se navikla.

Šta ću kad je volim više od svega
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.