Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 13:47   #21
čekaj malo, meni bi trebalo bit full super ok da prema meni ide veliki nepoznat pas, nepoznatog vlasnika koji je pitaj boga kako odgojen.. da, volim pse, ne volim ljude, i ne vjerujem im.. svaki je pas dobar uz dobrog vlasnika.. a dobrih je vlasnika danas malo.. tako da rizik procjene dal je pas dobar il ne ne prihvaćam.. barem dok ne vidim gazdu.. prvo, jer nitko ne može garantirat za ni jednog psa.. a drugo jer je tom psu dovoljno da ugrize samo jednom i prikolje i mene i psa..

i da, da prema meni ide chiuvava, ne bi se bojala, jer u krajnjem slučaju ak mi psa napade, ili napadne mene, 'šutnem ju nogom' (ne fakat, ne bi nikad mogla šutnut bilo kojeg psa, nego slikovito objašnjavam koliko je lako rješiti se malog psa), da se tako ružno izrazim i stvar rješena.. male pse možeš kontrolirat, a kaj da velikom napravim ak me napadne.. ljudi koji imaju pse općenito bi trebali prihvatit činjenicu da žive u društvu ne na pustom otoku, i da nisu svi dužni obožavat životinje.. ak to ne shvaćaš, preseli se negdje na selo, pa imaj farmu ogromnih pasa koji teroriziraju tvoje dvorište a ne sve ljude oko sebe..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:49   #22
Quote:
ribicaK kaže: Pogledaj post
eto meni se jednom desilo da sa svojim psom hodam po glavnoj ulici (naravno bio je na uzici) i iz nečijeg dvorišta doletava neka podivjala mrcina, skoči na mog psa, pocne ga grist, ovaj se meni istrgne iz ruke, i kaj da ja sad radim??? bilo me strah za njega a onda i za mene...jer ak ga idem micat od ovog, onda ce skocit i na mene....a vlasnika niti blizu.....

vidiš, u toj situaciji ja skačem na psa, kolko god on velik bio, jer mi je u tom trenu mozak zblokiran i ne razmišljam o tome što taj pas meni može napravit.. zato se i bojim među ostalim i za sebe, jer znam da ako takav rot napadne moju malu, ja ću mu skočit u otvorene čvalje.. a to mi fala ne izgleda privlačno..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:51   #23
Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Jeste li ljubitelji svih životinja ili samo svojih vlastitih ljubimaca?
Ili ste ljubitelji samo slabijih životinja koje u vama ne izazivaju strah ?
Nisam ljubitelj nadr*****, nervoznih i agresivnih vlasnika

Sa životinjama nemam problema.

Pas je onakav kakav mu je vlasnik.

Osim toga, čisto je stvar kućng odgoja i pristojnosti da psa vežeš na uzicu ako te netko lijepo zamoli. To je jednostavno stvar kompromisa na koji smo pristali kad smo psa odlučili držati u urbanim, gradskim sredinama, a ne na nekim pašnjacima po Dinaridima.

Zbog toga i skupljam kakicu za svojim psom, zbog toga ne dozvoljavam mom psu da usred noći laje iz sveg glasa, zbog toga ako se neko dijete ili čovjek boji mog psa, ja se sklanjam s puta ma koliko malen moj pas bio. I to je to.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 13:58   #24
zz


sve smajliće za tebe!

u potpunosti se slažem s tobom jer znam da osmijeh i pristojnost otvaraju sva vrata...
u situacijama s psima to mi se nekoliko puta već pokazalo kao učinkovito sredstvo kako umiriti "nadrk***" prolaznika ili kako uspješno ući u butik s psom
a i Looney je slatka pa i to pomaže
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:03   #25
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
a dobrih je vlasnika danas malo.. tako da rizik procjene dal je pas dobar il ne ne prihvaćam.. barem dok ne vidim gazdu.. prvo, jer nitko ne može garantirat za ni jednog psa.. a drugo jer je tom psu dovoljno da ugrize samo jednom i prikolje i mene i psa..

male pse možeš kontrolirat, a kaj da velikom napravim ak me napadne.. ljudi koji imaju pse općenito bi trebali prihvatit činjenicu da žive u društvu ne na pustom otoku, i da nisu svi dužni obožavat životinje.. ak to ne shvaćaš, preseli se negdje na selo, pa imaj farmu ogromnih pasa koji teroriziraju tvoje dvorište a ne sve ljude oko sebe..
Meni se nekako kroz praksu pokazalo da veliki cucki rijetko kad diraju male cucke. Samo što su mali cucki ti koji su nervozni i živčani, laju i kidaju se, pa kad ga veliki cucak grizne bude problema, a u biti je kriv mali cucak.

E sad, ovo govorim zato što ja imam velikog cucka, i moj veliki cucak je par puta napao dva patuljasti pinča, i jednog kokera, e sad zašto. zato što su mu ta dva patuljasta pinča stajal ispred glave i lajala, gledaju ći ga u facu.
Dobro, nisam ga ja izvela, već stari, jer da sam ga izvela ne bi do toga došlo, jer bi svog psa oduvkla od neodgojenog pinča...naravno kad je moj zviznuo šapom pinča žena podivljala.

Uglavnom, ni gazde nisu mjerilo. Jer osoba koja zna kako sa psom znat će i smiriti situaciju, pogotovo ako je s druge strane kuja ili manji pas.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:07   #26
Ja vam kažem najbolje izbjegavat.
Ili se pokušajte smirit, nemojte dizati pse, i nekako nastojte te druge pse okrenut od sebe.

Evo ja sam 1 ili 2 puta u životu doživjela da me neki pas iznenadio.

ZZ je sa mnom bila i šetnji jučer, pa je vidila kako "skačem" i koliko pazim da tko ne doleti.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:52   #27
Moja ROTTICA je uvijek bez lajne. Sorry drustvo, ona ne zeli ni kakit ni piskit ako je vezana. Doduse, nikad se ne udaljava od mene vise od dva metra Ako idem kroz park pun djecurlije primim ju, prodem i sve 5. U guzve neidem.

Neki dan sam se upisala od smijeha i nevjerice. U parku su uglavnom mali svrceki tipa maltezera, westyja i sl. I moja si je sa svima dobra, posnjofkaju se, izpusaju se... I sad se moja snjofka sa malom bebacicom maltezera i prilazi neka druga koza sa svojim maltezerom i VIDI da se njuskaju, dakle VIDI da je moja "mrcina" miroljubiva i dobra i mase repom, a ona vristi da se maknem, da ovo da ono... Nisam ni okom trepnula, vjerujte, jer histerikusi me ne zanimaju. Ak ti smeta - makni se ti.
No imate pravo, niti jedan pas, mali ili veliki nebi trebao landrati parkom bez nadzora i bez vlasnika u blizini.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:09   #28
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
No imate pravo, niti jedan pas, mali ili veliki nebi trebao landrati parkom bez nadzora i bez vlasnika u blizini.
Točno, ali i ljudi bi trebali razumjeti da puno teže smiriti psa kad netko vrišti na njega ili na tebe. Oni to shvaćaju kao agresiju.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:13   #29
Iako imam male pse, moram priznati da više strepim kada mi prilazi mali nego velik pas. Čini mi se da ljudi puno više pažnje pridaju odgoju velikih pasa, a kao ne mogu ništa i sve im je dopušteno. Ja svoje male odgajam kao da su najveći i najopasniji.
Pse uglavnom šetam bez lajne i iako moji psi nikad ne prilaze drugim psima na pozdrav bez dozvole, poštujem pravilo da ako nam dolazi u susret pas koji je na lajni i ja svoje automatski stavljam na lajnu. Također su obavezno na lajni ako su djaca u blizini.
Nedavno smo udomili jednog psića koji je prilično zapušten što se socijalizacije tiće. Mama ga je vodila na lajni i prilazi nam u susret zlatni retriver. Znam psa, jako je dobar (gazda je valjda kilometar iza njega). Ovaj moj se isprepadao (valjda nije u životu vidio psa) i počeo nasrtat i lajat na retrivera. I retriveru je naravno puko fil i počeo je režat na mog (radi se o mopsu). Pošto gazde nije bilo ja sam retrivera primila za ogrlicu i držala ga dok gazda nije došao (pas se jednostavno nije htio maknut). Znam psa pa mi je to bilo lako napravit. Stiže gazda s osmjehom na licu i viče da njegov pas neće ništa. Ja mu kažem da moj hoće i da je to izazvalo i njegovog, ali nija ga baš bilo previše priga o čemu pričam.
Nakon par dana ista situacija, ja sam svog da bi izbjegla sukobe digla iako znam da je prvo i osnovno pravilo da se mali psi ne dižu na ruke i stvarno nikad ne strepim kada nam prilazi veliki pas (pinčica mi je najbolja frendica s njemačkom dogom), ali važno mi je da iza tog psa stoji vlasnik, a ne da ga moramo čekati 15 minuta.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:26   #30
imala sam slicnu scenu kao postavljacica teme dva puta sa istim rotom.

prvi put, kada je moja pincica imala tek 2 meseca. jos uvek nije isla na lajni i pustila sam je u park da se igra. nijedan pas nije bio u blizini. odjednom se pojavljuje oooooogroman rot (otprilike da ima vise kilograma nego ja), i zatrci se pravo na mene. nekih 20ak metara od nas, na drugom kraju parka vidim vlasnicu, devojku mojih godina sa lajnom u ruci. kako se pas zatrcao na mene moja pincica je pocela da rezi na njega
nije potrebno da pricam koliko sam se uplasila i za sebe i za psa, u trenutku sam uzela psa u narucje, racunajuci da je bolje da napadne mene nego psa od jedva kilogram u trenutku dok je rot prilazio napravila sam pokret kao da uzimam kamen sa zemlje i krecem da ga gadjam i rot se sklonio...

vlasnica jednostavno nije reagovala... i dalje je rot trcao po parku (punom dece i ljudi) a ja sam sa svojim psom otisla kuci...

posto mi je park preko puta zgrade dosta puta sam sa terase videla tu kravetinu i njenog rota koji slobodno trckara parkom.

nedelja je dan rezervisan za nju, kada se njen pas istrcava po ceo dan i niko od nas koji imamo pse (a ima nas mnogo u kraju) jednostavno ne smemo da sidjemo u park jer su i gazdarica i pas ludi.

jednom prilikom u razgovoru sa ostalim vlasnicima psa sam cula da je taj isti rot napao 3 zene u parku koje su isle BEZ psa. jednu je oborio, poceo da je ujeda ali na srecu nije uspeo da joj nanese neke vece povrede. tada isto gazdarica NIJE REAGOVALA

nakon toga, izujedao je jednog psa u parku i ljudi su prijavili gazdaricu. po prici ljudi iz parka, kod nas u sugavoj srbiji je potrebno da gazdarica ima TRI prijave da bi bilo sta protiv nje preduzeli.


pre neko vece, setamo gradom dve drugarice, moja pincica i ja. odjednom se niotkud pojavljuje taj isti rot. gazdarica stoji na ulazu zgrade i mirno gleda kako on nas napada drugarica je instiktivno podigla mog psa u narucje a druga je uspela nekako da otera rota. gazdarica je sve vreme mirno gledala sta se desava na ulazu svoje zgrade. sada ozbiljno razmisljam o tome da saznam njeno ime (posto zivi u ulazu od nekih 10ak stanova, sigurno svako u ulazu zna njeno ime) i da je prijavim!
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:30   #31
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ili se pokušajte smirit, nemojte dizati pse, i nekako nastojte te druge pse okrenut od sebe.
Najgori su maltezeri, pekinezeri i sl. male pasmine jer čim je neka gužva vlasnici ih odmah dižu na ruke pa psi nisu socijalizirani. Čast iznimkama.

Ja svog psa do sada ni jednom nisam uzela. Nek se uči, nek se brani. Kad vidim da će stvari izmaći kontroli razdvajam i vežem je. Ali pas ostaje na podu.

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Moja ROTTICA je uvijek bez lajne. Sorry drustvo, ona ne zeli ni kakit ni piskit ako je vezana. Doduse, nikad se ne udaljava od mene vise od dva metra Ako idem kroz park pun djecurlije primim ju, prodem i sve 5. U guzve neidem.
Pa cijela je poanta u tome da psa maš uvijek pod kontrolom.

Ja svog psa još uvijek nemam pod kontrolom pa kad idemo među ljude, po ulici u gradu, kroz haustor ili bilo gdje gdje mogu naletit ljudi, a nije predviđeno za pse, moj pas je na uzici iako je malen.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:32   #32
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post

ZZ je sa mnom bila i šetnji jučer, pa je vidila kako "skačem" i koliko pazim da tko ne doleti.
Ko puška!
Bila sam po stresom od nje, je** je paranoičnu

Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 16:20   #33
Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
SVe pravi ljubitelji životinja. Normalno dok ne osjetimo strah od neke druge velike i "zle" životinje.Onda postoje samo naše male i dobre životinje.
Jeste li ljubitelji svih životinja ili samo svojih vlastitih ljubimaca?
Ili ste ljubitelji samo slabijih životinja koje u vama ne izazivaju strah ?
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 16:24   #34
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ja vam kažem najbolje izbjegavat.
pa ti citas signale pokreta pesa...kaj se ti imas bojat?
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 17:45   #35
Quote:
stenebordosko kaže: Pogledaj post
pa ti citas signale pokreta pesa...kaj se ti imas bojat?
ma lako za pse, teško s vlasnicima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 18:35   #36
što se malih pasa tiče, upravo je u tome stvar.. najdraže mi je kad mi kažu da rot neće ništa.. ma super, divno za tebe, al moj od čistog straha hoće.. i kaj, moj zareži, tvoj izazvan ubije mog i svi sretni jer tvoj pas nije prvi počeo? radi se o tome da nikad ne znaš kakav je drugi pas..

ono - lajna, bez lajne, ma može i bez al daj ak vidiš da se psi ne znaju pa pitaj prvo hoće li se taj pas družit s tvojim.. kakav je i on.. ne samo tvoj.. ove žene nije bilo kraj njenog psa.. ovo ne govorim nikome direktno, onak, pričam sama sa sobom..

da se razumijemo ja znam jednu roticu, predivna životinja, do svoje smrti je bila najdobroćudnije biće na planeti, kolonu mrava je preskakala.. moj pas se cijeli život družio s njom bez problema.. ali oni se poznaju, mi smo ih upoznali kako se pristoji.. a ne da mi doleti pas niotkud nit znam čiji ni kakav a tele.. sorry, uvijek biram da mi doleti pudla bez nadzora nego rott.. s pudlom se izborim iako su redovito zaista mali psi živčaniji i vjerojatnije je da će oni napast nego veliki.. al svejedno, svejedno, svejedno.. fakat j*** svejedno.. pudla ak me i ugrize, joj ne, imat ću ogrebotinu.. a ak mi se pas od takvog peseka ne zna obranit, pa fakat onda.. a ak me napadne rott, čovječe pa nema me..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 20:12   #37
Meni je baš frka sa tim većim psima.. jer mogu oni biti dobrice, ali moj pas je već jako star i užasno je nervozan na druge pse. Čak često bi prvi napao - ali držim ga na uzici. Uvijek.
Ali u stvari sam ovo htjela reći - u susjedstvu imam ogromnog, ali stvarno ogromnog haskija. Ma ruku na srce, ima više od 80 kila. Stvarno izgleda više kao krava nego kao pas. Vlasnik mu je jedna strašno arogantna i neljubazna osoba. Vodi ga on na uzici, ali to nikome ne ulijeva povjerenje, jer kad ta živina ugleda psa - samo krene. Bez napora, sa vlasnikom kao zastavicom. A vlasnik nema apsolutno nikakvog utjecaja na njega, pas ne sluša ni osnovne naredbe. I sad, ja sa svojim malim, jedva 11kg i vidim kako mrcina ide prema meni - i vlasnika kako sumanuto traži stup da omota uzicu oko njega. A ja mijenjam smjer i u trk - i tako svaki put. Ludnica.
A riječ mu neću reć' jer onda on, idiot, PUSTI svoga psa, a ja volim svog psa i svoj život. Ali ne možeš vjerovati kakvi ljudi smiju držati pse..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 21:38   #38
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Enivej, meni možeš reć tako nešto jer sam blentavo žensko a moj pas je mikro pas, al ned'o ti bog da ideš ovim obrijanima macanima što se šepure po gradu sa stafovima, DA, rotovima šta reć. MOmentalno ćeš bit popljuvan

Čekaj ... nemaš ti goldena?

Pas je onakav kakav mu je vlasnik.

Quote:
Osim toga, čisto je stvar kućng odgoja i pristojnosti da psa vežeš na uzicu ako te netko lijepo zamoli. To je jednostavno stvar kompromisa na koji smo pristali kad smo psa odlučili držati u urbanim, gradskim sredinama, a ne na nekim pašnjacima po Dinaridima.

Zbog toga i skupljam kakicu za svojim psom, zbog toga ne dozvoljavam mom psu da usred noći laje iz sveg glasa, zbog toga ako se neko dijete ili čovjek boji mog psa, ja se sklanjam s puta ma koliko malen moj pas bio. I to je to.


Golden, i ja izbjegavam nepoznate pse - ali neki psi vlasnika ni malo ne slušajo i idu dalje tamo gdje idemo mi. I što da radim - imam psa koji ima loše iskustvo s jednim psom i koji od tada dalje od straha laje na nepoznate pse. I ja radim puno na tome da bi on shvatio da to ne treba jer nije svaki nepoznati pas opasan. I nagradim ga svaki put kad on gleda mene umjesto da laje na drugog psa. I onda uleti neki pas direktno u njega
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 23:35   #39
evo, vidim da fakat mislite isto.. al šta sad, nas nekolicina se tu bunimo i ništa ne možemo napravit.. a ja se okrećem preko ramena svake dvije sekunde od straha.. nisam uspjela uopće skužit koliko je novih pasa došlo u susjedstvo od kad je moj uginuo prije 7 mjeseci.. ono - prije sam znala svakog psa u kvartu a sad ih ima hrpa nekih novih.. svaka čast, većina ih drži na lajnama, al svako tolko čujem dernjavu 'X dođi tu, odmah!' pogledam i snimim neku mrcinu kako neiskusnoj vlasnici bježi 50 metara ispred nje.. a ja se molim da ne prijeđe cestu.. fakat imam sreće da je ova malena kod mene ekstra dobroćudna pa je fakat nitko ne napada.. tri put glavom o stol i td..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 00:19   #40
tu bih mogao pisati i pisati primjere iz iskustva...
naime imam rotta koji je toooliko poslusan da moze hodati bez lajne kraj bilo cega...ne trci preko livade kada vidi drugog psa...lajna mu niti netreba...no ja iz pristojnosti svaki puta kada netko nama ide u susret sa psom bio ovaj vezan ili ne ja svog vezem...da nebi poslije bilo...(joj koliko glupih ljudi ima)...
primjer dolazi manji pas...ogvaj ga ne veze jer kao nece nista...ja na to dobro...ali moj hoce ako ga ovaj napadne...i sto se desi ovaj mali histerikus pocne sa lavezom i rezanjem...sva sreca da imam super odgojenog psa...pa ovaj nista...samo sjedi i bulji...
no koliko je bilo situacija mi se secemo...a za leđa mu doletava mali pas zivcan i skace mu zubima za dupe...ja ono what the fuck...moj rott u cudu...ja ga vezem po hitnom postupku...i kad sam ga vezao ovaj skoci na ovoga...to sam primirio...i onda doletava gazda...e onda ja njemu sve po spisku...i naravno opravdanja kao on je mali nece nista...joj lud sam bio...
da ne duljim sa primjerima imam ih stotine...ali u svim mojim primjerima prednjace napadi manjih pasa na mojega...
sto reci na to?
ja vas potpuno kuzim...nije vam sve jedno...i smatram da bi trebalo biti kolegijalnosti među setacima pasa...kao sto bi trebalo biti kolegijalnosti u prometu...ali je nema...tako da moramo prezivljavati ovako...
meni je malo lakse jer imam jakog psa...ali znam da vi koji imate male i slabije pse da vam nije svejedno...
spuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.