Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2010., 16:45   #41
Takvi se obicno onda i zaposle kod staraca u firmi. Svakom svoje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:11   #42
ne bih se složila da svi koji imaju para a nemaju znanje idu na privatne fakutete ili da idu oni koji nisu upali na državni..znam jako puno ljudi koji su upali na državni uključujući i mene ali razmišljam o privatnom...još nisam ni počela studirati ali sam sigurna da te oni ne pripreme za rad..teorija je jedno, praksa je sasvim nešto deseto..
__________________
zzzbbb
monika novak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:56   #43
moj je dojam,a vjerujem i vecine ljudi da na privatni idu ljudi koji vec znaju di ce radit nakon diplome jer im netko iz obitelji ili poznanik ima firmu i potrebna je samo diploma za zaposljavanje,dok na drzavni idu ljudi koji uglavnom nisu te srece
sharkyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 12:12   #44
Quote:
monika novak kaže: Pogledaj post
ne bih se složila da svi koji imaju para a nemaju znanje idu na privatne fakutete ili da idu oni koji nisu upali na državni..znam jako puno ljudi koji su upali na državni uključujući i mene ali razmišljam o privatnom...još nisam ni počela studirati ali sam sigurna da te oni ne pripreme za rad..teorija je jedno, praksa je sasvim nešto deseto..
Ako je na desetke tisuća ljudi prije tebe završilo državni fakultet i sad uredno rade po čemu bi ti bila iznimka da te dobro ne pripreme za rad?
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 12:13   #45
ja se potpuno slažem sharkyboy...
__________________
zzzbbb
monika novak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 12:16   #46
Quote:
plavetnilo100 kaže: Pogledaj post
Ako je na desetke tisuća ljudi prije tebe završilo državni fakultet i sad uredno rade po čemu bi ti bila iznimka da te dobro ne pripreme za rad?

nisam mislila na državni samo nego na bilo koju vrstu skole...naravno da te ljude je netko trebao naučiti raditi..nije mogo doć na neki posao i odmah sve znat....samo sam na to mislila ko i nakon srednje škole kad netko ide na posao ne može znat radit makar ima i praksa..ipak ti netko treba pokazat neke stvari..to je sve što sam htjela rec
__________________
zzzbbb
monika novak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:43   #47
Može li netko nabrojati sve te privatne fakultete? inače, matematika mi nije jača strana, tako da odmah otpadaju oni koje je imaju napretek.
adidasfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 13:34   #48
Quote:
adidasfan kaže: Pogledaj post
Može li netko nabrojati sve te privatne fakultete? inače, matematika mi nije jača strana, tako da odmah otpadaju oni koje je imaju napretek.
Na koji smer želiš ić? Nema smisla da ti netko ide nabrajat sve fakultete u državi

O.T. Ja studiram na jednom polu-privatnom faksu i mogu reći da je istina većina stvari koje govore za privatne fakultete. Upisuju bilo koga samo da uberu pare, dakle prijemni je na razini 5. razreda osnovne, ali to tolko ni nije problem naspram kadrova na faksu.
Naime, glavni krivci za takvo mišljenje većine o privatnim faksevima su profesori. Stručni su i kvalitetno održavaju nastavu, to je točno, ali previše popustljivi na ispitima i kolokvijima. Doslovno dopuštaju prepisivanje, a i večini su ispitna pitanja također na razini 5. osnovne, dakle pre lagana, na usmenom puštaju sve bez obzira dal odgovaraš kak spada ili šutiš, rijetko tko će nekome uskratit potpis itd. I onda naravno da nitko neće učit kad može bez problema dobit dobru ocjenu i diplomu bez učenja ili uz minimalan trud.

Eto to je istina o privatnim faksevima. Ne upisuju ih kreteni i nisu studenti krivi za tako loš rejting tih fakseva nego samo i jedino profesori i vlasnik. Jedina razlika između privatnog i državnog faksa je što su na državnom profesori zahtjevniji i traže znanje, a na privatnom im je samo važno da poberu lovu i boli ih briga dal će netko nešto naučit.
Naravno, ne vrijedi to za sve profesore, jer za neke predmete se moramo vraški namučit da prođemo, ali takvi su, na žalost, u manjini
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:26   #49
privatni faxići i matura

da li se može još uvijek upisati neko od privatnih veleučilišta bez položene državne mature?
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:28   #50
a da jednostavno odeš na stranicu faksa koji te zanima, otvoriš natječaj o upisu i pogledaš koji su uvjeti za upis?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:30   #51
za sad sam jedan našla na kojem ne treba. mislila sam pošto tu ima friških brucoša da su bolje u to upućeni
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:32   #52
je, uvijek je pametnije pitati na forumu nego pogledati službeni natječaj na službenoj stranici fakulteta
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:40   #53
pa meni je.... jer me se ne tiče onako osobno već eto ako netko zna super ako ne , također super... bratić mi je roknuo maturu i sav je jadan, bla bla kao opet će past, bla... nisam tu da mu tražim već pitam čisto informativno i skroz dobronamjerno
nisam znala da te to toliko smeta


edit: lik ima onu staru maturu... tak da ono završio je srednju samo nema ovu državnu
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 23:02   #54
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
pa meni je.... jer me se ne tiče onako osobno već eto ako netko zna super ako ne , također super... bratić mi je roknuo maturu i sav je jadan, bla bla kao opet će past, bla... nisam tu da mu tražim već pitam čisto informativno i skroz dobronamjerno
nisam znala da te to toliko smeta


edit: lik ima onu staru maturu... tak da ono završio je srednju samo nema ovu državnu
Pokusaj otvoriti neke od privatnih fakulteta, ili ih pronaci tu na forumu.
GarfieldCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 23:05   #55
našla sam ih par... ali sve ovisi kakva će biti popunjenost sa ovima sa DM, ali tnx
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 18:58   #56
ako mozete na državni, odite tamo...ako ne, onda platite
__________________
"Here force failed my high fantasy;but my desire and will were moved already, like a wheel revolving uniformly, by the Love that moves the sun and the other stars." ...by Dante
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 21:55   #57
Svi kOji zele upisati Vern i takve neke visoke skole nazvane "fakultetima" evo jedna smijesna informacija! Moja frendica se htjela upisati na Vern i pisala je prijemni ( tada jos nije bilo drzavne mature) i na tom prijamnom je bilo jedno pitanje koje je ovako glasilo: Spoji! S jedne strane je bilo mačka, pas, kokoš a s druge kokodače, laje, mjauče!
Hahahahahahaha evo dragi moji toliko o privatnin "fakultetima"! Najsmjesnije je od svega bilo kaj se jadnica zbunila na tom pitanju i na kraju se nije upisala, pa je otisla na Libertas! XD
RawrGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:34   #58
Quote:
RawrGirl kaže: Pogledaj post
Svi kOji zele upisati Vern i takve neke visoke skole nazvane "fakultetima" evo jedna smijesna informacija! Moja frendica se htjela upisati na Vern i pisala je prijemni ( tada jos nije bilo drzavne mature) i na tom prijamnom je bilo jedno pitanje koje je ovako glasilo: Spoji! S jedne strane je bilo mačka, pas, kokoš a s druge kokodače, laje, mjauče!
Hahahahahahaha evo dragi moji toliko o privatnin "fakultetima"! Najsmjesnije je od svega bilo kaj se jadnica zbunila na tom pitanju i na kraju se nije upisala, pa je otisla na Libertas! XD
Da ? Pisao sam ga i ja prije 3 godine i mogu ti samo reći da pričaš gluposti
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 20:58   #59
Postoje teme o zasebnim fakultetima - pogledati popis tema na podforumu Fakulteti i visoka učilišta.

Hvala.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 12:45   #60
Quote:
jazavac- kaže: Pogledaj post
Da ? Pisao sam ga i ja prije 3 godine i mogu ti samo reći da pričaš gluposti
Pricam gluposti? Nazalost vec 4 godinu idem u privatnu skolu i dobro znam sto znaci rijec privatno! Otupila sam doslovno u toj skoli! Dok drugi ne spavaju nocima uceci da dobe 2, a u privatnoj skoli daju ali doslovno 5 pitanja za 2! 80% moje skole poslje mature je upisalo privatni faks i kazu da je identicno kao i u srednjoj! Tamo idu samo razmazeni bogatasi ciji roditelji imaju firmu i trebaju imati bilo kakav papir samo da im pise da imaju fakultet...
RawrGirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.