Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 16:32   #3201
u pravu je, stavi ih u istu workgroup-u i sheraj diskove/particije/foldere, što god želiš pa ćeš moći prebacivati. i u folder options na dnu uključi simple file sharing na oba kompa.
mbed is offline  
Old 02.10.2008., 17:34   #3202
Quote:
mbed kaže: Pogledaj post
u pravu je, stavi ih u istu workgroup-u i sheraj diskove/particije/foldere, što god želiš pa ćeš moći prebacivati. i u folder options na dnu uključi simple file sharing na oba kompa.
Ma nemoras nista od toga,samo im upisi Ip/dns u postavke i to je to....vidjet ce se medu sobno i to je to.....
DslFreAk is offline  
Old 02.10.2008., 21:46   #3203
Radi, hvala ljudi.
papa štrumf is offline  
Old 03.10.2008., 16:07   #3204
Pozdrav svima!

par pitanja o Thomsonu780...

Spojio sam sve te glooposti i thomsona na jedan komp žično preko ethernet kabela. Istina, router mi ne lovi ADSL signal, ali rekli su u SZK-u da će pogledati i poslati nekog slijedeći tjedan (sve živo sam probao, čak i direktno spojiti router u utičnicu, ali DSL lampica i dalje samo treperi). Recimo da će to proraditi slijedeći tjedan. Sad imam par pitanja u vezi sa spajanjem.

1. pošto routeru user i pass za spajanje na net upisujem u konfiguraciju preko onog 192.168.1.1, dal' to znači da se on automatski spaja svaki put kad ga upalim? tj. ne mora se stvarati "network connection?" ?

2. uzeo sam i usb stick d-linkov su 2 pc-a u sobi pa hoću oba dva spojiti preko routera pa me zanima slijedeće: da li ta 2 pc-a kad ih ja spojim troše isti "user paket" (ovaj koji je u postavkama routera) ili trebam 2 paketa? Vezano uz to: da li se uopće može postaviti router na način da se preko njega spajaju 2 kompa sa 2 različita "usera (paketa)" ili ide samo preko onog koji je u postavkama?

p.s. svaka čast likovima koji su radili knjižicu s uputama..po njima router uopće ne moramo spojiti s pc-om jer toga nema nigdje u uputama xD
morpheus2410 is offline  
Old 03.10.2008., 17:35   #3205
Quote:
morpheus2410 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

par pitanja o Thomsonu780...

Spojio sam sve te glooposti i thomsona na jedan komp žično preko ethernet kabela. Istina, router mi ne lovi ADSL signal, ali rekli su u SZK-u da će pogledati i poslati nekog slijedeći tjedan (sve živo sam probao, čak i direktno spojiti router u utičnicu, ali DSL lampica i dalje samo treperi). Recimo da će to proraditi slijedeći tjedan. Sad imam par pitanja u vezi sa spajanjem.

1. pošto routeru user i pass za spajanje na net upisujem u konfiguraciju preko onog 192.168.1.1, dal' to znači da se on automatski spaja svaki put kad ga upalim? tj. ne mora se stvarati "network connection?" ?

2. uzeo sam i usb stick d-linkov su 2 pc-a u sobi pa hoću oba dva spojiti preko routera pa me zanima slijedeće: da li ta 2 pc-a kad ih ja spojim troše isti "user paket" (ovaj koji je u postavkama routera) ili trebam 2 paketa? Vezano uz to: da li se uopće može postaviti router na način da se preko njega spajaju 2 kompa sa 2 različita "usera (paketa)" ili ide samo preko onog koji je u postavkama?

p.s. svaka čast likovima koji su radili knjižicu s uputama..po njima router uopće ne moramo spojiti s pc-om jer toga nema nigdje u uputama xD
1.) Da. (Nema potrebe da gasiš ruter, jer ćeš svaki put kod paljenja rutera čekati minutu-dvije dok ti uspostavi vezu.)

2.) Svi kompjuteri i žični i bežični idu preko istog "usera". Ako upišeš podatke za "usera" u ruter onda se uvijek svi spajaju preko njega.

3.) Ako je ruter bežični i ne moraš ga spojiti sa PC-jem.
WiseGuy is offline  
Old 03.10.2008., 17:45   #3206
Quote:
morpheus2410 kaže: Pogledaj post

p.s. svaka čast likovima koji su radili knjižicu s uputama..po njima router uopće ne moramo spojiti s pc-om jer toga nema nigdje u uputama xD
Ma ima toga još. Fakat su genijalci ti koji su radili tu knjižicu. Samoinstalacija- moš mislit, kolko se ljudi koji se toliko ne razumiju u pc pogubi u koracima...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Old 03.10.2008., 19:32   #3207
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ma ima toga još. Fakat su genijalci ti koji su radili tu knjižicu. Samoinstalacija- moš mislit, kolko se ljudi koji se toliko ne razumiju u pc pogubi u koracima...
hahahaha.....looooooooooool........da vristis od smijeha,mislim slazem se da je knjizica jako lose napisana,ali i koliko je ona lose napisana,koliko smotan moras bit da se pogubis u njoj.....
DslFreAk is offline  
Old 03.10.2008., 19:34   #3208
Quote:
Svi kompjuteri i žični i bežični idu preko istog "usera". Ako upišeš podatke za "usera" u ruter onda se uvijek svi spajaju preko njega.
To sam si i mislio. Iako bi u teoriji trebala biti moguća i prva mogućnost (barem tako uče na treninzima za SZK).

Quote:
Ako je ruter bežični i ne moraš ga spojiti sa PC-jem.
he he. istina, ali u dotičnoj knjižici su upute za bežično spajanje na kraju. Logika bi nalagala da se koraci prate jedan za drugim i da bi preko njih trebao svaki "tutlek" spojiti sve bez problema, ali nažalost ne živim na Vulkanu nego na Zemlji

Sad me samo zanima dal' će mi naplatiti dolazak montera jer je njihova pogreška kaj nema DSL signala, a ne moja. Najbolje je kaj tu vezu ne slažem kod sebe na stanu već kod sestre koja je 45 min vožnje tramvajem (borongaj - jarun) od mene pa sad dok se ja dogovorim s majstorom kad da dođe i još dok to uskladim sa sestrom
morpheus2410 is offline  
Old 03.10.2008., 19:41   #3209
Quote:
morpheus2410 kaže: Pogledaj post

Sad me samo zanima dal' će mi naplatiti dolazak montera jer je njihova pogreška kaj nema DSL signala, a ne moja.

Ako Dsl nesvijetli niti direktno iz zida.....njihova krivica,i nenaplacuje se.....
DslFreAk is offline  
Old 05.10.2008., 18:23   #3210
vjerujem da se u ovom topicu o ovoj temi raspravljalo x puta pa se unaprijed ispričavam zbog ljenosti i ne čitanja prošlih 120 i kusur stranica.
dakle, neki dan sam prekinuo ugovor sa t-com-om nakon preduge tri godine korištenja njihovog maxADSL-a . isto tako planiram u sljedećih par dana prekinut ugovor sa vipovcima i njihovom hsdpa karticom. Svi ste svjesni i znate zašto to radim pa neću razglabat o mojim motivima za ove postupke.

Studiram u zagrebu i svake se godine selim u drugi stan. Stoga mogućnost fiksne konekcije na internet ne dolazi u obzir pošto sam trenutno u stanu koji nema telefonske linije. Zanima me da li itko ima ikakvog iskustva sa ponudom bežičnog interneta kod nas.

VIp i T-com odpadaju u startu!

WiMAX Telecom od istoimene firme te OptiWiMAX od Optime, a možda razmislim i o Bnet internetu To je jedino što sam uspio nać. Jel ima još koji isp i molim jel mi može netko reć svoja iskustva da ne nasjednem ko u predhodna dva slučaja.
Kakva je veza, jel ima problema,.....

aj budite ljubazni da ne čitam sve ovo prije.

Zadnje uređivanje alpine_master : 05.10.2008. at 18:44.
alpine_master is offline  
Old 06.10.2008., 22:09   #3211
Arrow Nova Maxadsl promotivna ponuda

Kao što ste možda već priijetili, na televiziji maxadsl ponovno pokušava osvojiti srca svojih korisnika, i to promotivnom ponudom da ako produžite istekli ugovor na još 12 mjeseci(ja mislim) i dobivate prva tri mjeseca neograničeno...
Kako mi je ugovor istekao baš prošli mjesec(inače koristim maxadsl start), mislim da je ovo prava prilika da ga ponovno obnovim.

Ipak, htio bih čuti vaše komentare da li smatrate maxadsl najbolji po pitanju cijena/zadovoljstvo/dobiveno?
Danas ima toliko operatera ali ovaj mi se čini nekako najboljim, osim što ima višu cijenu od konkurencije...

I što biste odabrali od navede ponude da ste u mom položaju s tim da već imam takve identične zvučnike(kupljene u metro-u:-), a ne preko T-com-a?
http://www.t-com.hr/privatni/interne...pogodnosti.asp
giga_games is offline  
Old 06.10.2008., 22:36   #3212
Pa pošto ti lova nije u pitanju, ti i dalje plačaj najskuplji internet
Imam Optimu i sve 5
darge is offline  
Old 06.10.2008., 23:24   #3213
Quote:
giga_games kaže: Pogledaj post
Kao što ste možda već priijetili, na televiziji

Ipak, htio bih čuti vaše komentare da li smatrate maxadsl najbolji po pitanju cijena/zadovoljstvo/dobiveno?
Danas ima toliko operatera ali ovaj mi se čini nekako najboljim, osim što ima višu cijenu od konkurencije...

Krivo ti se cini. T-Com adsl u omjeru ulozeno/dobiveno nudi definitivno najmanje. Od previsoke cijene svojih usluga pa do brzina koje nisu niti priblizno deklariranim kao kod konkurencije. Danas Optima, Amis, Iskon i ostali nude puno bolje i povoljnije pakete od T-Coma. Kvalitetom usluge nimalo ne zaostaju, bas suprotno i veliki broj ljudi bi odmah presao na konkurenciju samo da ima tu mogucnost.

Vec se vise od godinu dana smijem susjedu u lice jer vjeruje samo T-Comu i iz zadrtosti ne zeli razmisliti o konkurenciji. Smijem mu se zato sto on kod T-Coma placa adsl brzinu od 1600 kbps (2Mbita) i 10GB prometa 138kn bez telefonske pretplate. Dok ja na Iskon Duo placam stvarnu brzinu od 2Mbit, flat paket i telefonsku pretplatu samo 135kn!

Napisao si da koristis START paket kod T-Coma ali zbog 3 mjeseca besplatnog flata zelis se vezati novim ugovora na 12mj. Zasto onda ne razmislis o promjeni operatera ako zelis flat? Kod konkurencije za isti iznos koji placas T-Comu za start paket mozes dobiti FLAT!! (pod uvjetom da su ti dostupni)

Zadnje uređivanje Ico_Zg : 06.10.2008. at 23:54.
Ico_Zg is offline  
Old 07.10.2008., 12:26   #3214
Help!
Ne radi mi router (valjda)... Imam net od t-coma, uređaj Kasda.
Ne znam zapravo kaj mi točno ne radi, ali mi se neće spojit na net...
Famozna greška 678. I prije mi se to znalo pojavit (adsl imam već par godina), ali nakon par pokušaja spajanja, je proradilo.
678
Provjeravala sam stanje u device manageru...ovak zgleda.
device manager
Spoji mi se u local area, ali to je to...
Kad upalim, svijetle lampe pwr, dsl, act, a lan treperi....
Sve sam dobro spojila, jučer je radilo...

Probala sam one fore sa prebacivanjem na drugi lan utor, uključivanje-isključivanje...restart kompa... bla bla...
Ubacivala sam i instal.cd od Kasde i napravila update....
Ništa.
Kaj bi to moglo biti?
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Old 07.10.2008., 12:37   #3215
Pa generalno nabolje bi bilo probati pingati router. Dakle start > run upiši cmd i onda ok
Tu sada upiši ping 192.168.1.1 sada ako je ping statistik send 4 recived 4 vjerojatno, ne nužno, nešto do t-coma a ako je send 4 recived 0 lost 4 onda tu treba dalje svašta nešto ali prvo ovo vidi da skratiš muke.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Old 07.10.2008., 13:16   #3216
Nisam niš radila drugo, sam je proradio....
Možda nešto kod njih...
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Old 07.10.2008., 20:44   #3217
ljudi iman jedno pitanjce....u vezi bezicnog interneta
znaci imam bezzicni modem...jedno je racunalo spojeno zicno na taj modem a drugo bezzicno preko adaptera za bezzicno spajanje...
i sad iman problema sa bezzicnom vezon...stajno puca...nemoze se spojit na modem i sl problemi..provjeria san sve postavke i sve se cini ok....jel se ikome sta slicno desilo..jel neko zna sta bi to moglo bit......ako neko zna molin vas
chevelle is offline  
Old 08.10.2008., 17:10   #3218
Angry HITNO !!! Spora adsl veza

POzdrav.. Imam adsl od 7 mjeseca i sa počenom brzinom.. Međutim meni se skidaju pjesme ili bilo sta s jedva 50 kb po sekundi... A isto i moji susjedi imaju pocetnu brzinu i njemu ide cak preko 200 kb po sekundi download ... Jel zna ko od vas sta bi to moglo bit.. Imam router ZyXEL . WLAN mi je iskljucen i veza je spojena žićno kao i kod susjeda... I zvao sam t-com i iso sam na njihovu stranicu za provjeru brzine ali opet bude oko 53 kb/s. Rekli su da ce doci do mene vidit u cemu je problem.. Jel to sta kosta i koliko kosta ?

Ili ako neko zna od vas u cemu je problem nek napise....
pavlek94 is offline  
Old 08.10.2008., 19:01   #3219
Kako do "brzog" interneta

Ne kužim se u net i te stvari ali me nešto zanima.

Živim u Sb-u, prošle godine u ljeto (?) samo otišao u T-Centar i zatražio ADSL. Rekli su da će se javit za najviše mjesec dana, naravno nisu. Nakon nekih 50-ak dana ja sam ih nazvao, i rekli su da ja nemogu dobit ADSL zbog tehničkih mogućnosti na mojoj centrali. (zanimljivo da je moj prvi susjed dobio za 2 tjedna od dana kada je dao zahtjev).

Od tada sam ih zvao nekih 6-7 puta najmanje, zadnji put danas, i uvijek ista priča.

Vjerujem da je istina da nemogu doć do adsl-a zbog "teh. mogućnosti na centrali", ali postoji li način da dođem do nekog bržeg interneta. Imam CAR-net, ali je to užasno sporo. Još bolnija činjenica je kad se vratim s posla, ovdje mi treba 10 minuta da nađem nešto, a tamo bi mi trebale dvije.

Postoji li način da se uklone ti tehnički nedostatci s centrale, tj. da zatražim svoju centralu za to ?

Vidio sam reklamu za neki satelitski internet, što je to, i o čemu je riječ ? Postoji li mogućnost bilokakvog bržeg interneta s defektom na liniji ?

Unaprijed hvala.
Luyindula is offline  
Old 08.10.2008., 19:41   #3220
Prvo, jesi pogledao na stranicama od Optime da li oni imaju svoju pokrivenost u Brodu? Ako nemaju, provjeri za Metronet, mada za njih sumnjam još više. Ako ni to nije opcija, jedino možeš svaki dan zvati i dosađivati, pa se možda proces i malo požuri. Ali taj satelitski internet zaboravi.

U najboljem slučaju uzmi si ISDN, ali tu ćeš dobiti duplo bržu vezu od dial-upa, ali time i duplo veću cijenu po satu.
Frish is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.