Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 22:18   #12201
interes mali!? kakve su to gluposti, sta mislis da su ljudi glupi pa ne razlikuju kojom brzinom im se uploada nesto na face ili youtube!?
Iveky is offline  
Old 09.05.2016., 22:25   #12202
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
interes mali!? kakve su to gluposti, sta mislis da su ljudi glupi pa ne razlikuju kojom brzinom im se uploada nesto na face ili youtube!?
Rijetkima su potrebne velike brzine downloada a kamo li uplouda. Nisu svi kao mi youtuberi, streameri itd...
Rocco18 is offline  
Old 09.05.2016., 23:02   #12203
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
interes mali!? kakve su to gluposti, sta mislis da su ljudi glupi pa ne razlikuju kojom brzinom im se uploada nesto na face ili youtube!?
Da interes je mali. Youtube scena u Hrvatskoj je nikakva.
Dovoljno o interesu teleoperatera za upload pokazuje to što ne postoji nikakva mogućnost za nadogradnju kao za download.
I ne mislim da su ljudi glupi nego znam da je većina ljudi koji koristi internet glupa, jer im ne služi za ništa nego za novine i facebook i ne znaju što je ruter a kamoli razliku između uploada i downloada.
Ne govorim to zato šta radim u tcoma i pričam s babama, nego zato šta studiram tehnički fakultet s ljudima koji neznaju otvorit Task Manager na kompjuteru, a studiraju programiranje i elektroniku.
Naravno da tcomu i ikome drugome nije bitno što nekolicina nas želi snimat i stavljat video na youtube, ili uploadat slike u HD rezoluciji za profilne na facebook.
petljahistereze is offline  
Old 10.05.2016., 09:09   #12204
Nisam youtuber, streamer, a jos manje pirat, ali brzina uploada mi treba. Danas svi mi imamo smartphone i backupiramo svoje podatke u raznorazne oblake. Ovaj moj sirotinjski upload ubije ionako nikakvu bateriju na smartphoneu. Ne dao Bog da odem van i snimim nekakav video mobitelom. Kad dodjem doma, pol dana se mobitel davi uploadom tog videa u cloud i samim time zdere mi bateriju. Zalosno da za par sto megabajta treba pol dana uploada. Cesce i duze.
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Old 10.05.2016., 09:47   #12205
Ti stavljas svoje osobne slike u oblak? Nisam siguran koliko ti je to pametno. Takve stvari se drze daleko od oÄŤiju javnosti.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 10.05.2016., 09:49   #12206
Pa nije oblak javan!!!! Jedino mogu vidjeti autori oblaka i oni koji probiju lozinku...ali ni ja ne volim stavljan ista u oblak,jednostavno ne privlaci me....drazi su mi hd i prijednosnici razno razni....

Kova
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Old 10.05.2016., 09:55   #12207
Ne....nije oblak javan.
Ali to ti je kao da si svoje podatke dao nekome da ih cuva. Da li bi dao prijatelju? A Google ti cak nije niti prijatelj.
Osobne stvari se drze lokalno na usb diskovima. Ne stavljaju se u oblake.
Nešto nevažno mozes....ali nesto vazno nemoj nikada.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 10.05.2016., 10:27   #12208
Da, koristim oblak i gore drzim sve sto smatram vaznim jer mi djeluje pouzdanije od bilo kakvog medija s rokom trajanja. Prije nekoliko godina sam se opekao kada mi je riknuo hdd i ostao sam bez svega, tako da cu radije riskirat s oblakom nego li vise s hdd-om, usb stickom ili necim trecim.

I ne znam odakle ti ideja da je oblak javan? Jel znas definiciju javnog i privatnog?

Moj racun je zasticen kvalitetno tako da nema bojazni od zlouporabe.
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Old 10.05.2016., 11:30   #12209
Quote:
petljahistereze kaže: Pogledaj post
Da interes je mali. Youtube scena u Hrvatskoj je nikakva.
Dovoljno o interesu teleoperatera za upload pokazuje to što ne postoji nikakva mogućnost za nadogradnju kao za download.
I ne mislim da su ljudi glupi nego znam da je većina ljudi koji koristi internet glupa, jer im ne služi za ništa nego za novine i facebook i ne znaju što je ruter a kamoli razliku između uploada i downloada.
Ne govorim to zato šta radim u tcoma i pričam s babama, nego zato šta studiram tehnički fakultet s ljudima koji neznaju otvorit Task Manager na kompjuteru, a studiraju programiranje i elektroniku.
Naravno da tcomu i ikome drugome nije bitno što nekolicina nas želi snimat i stavljat video na youtube, ili uploadat slike u HD rezoluciji za profilne na facebook.
Zbog takvih mi je muka, ne da nemaju pojma nego ih apsolutno u prvom smislu ih ne interesira takvo nešto ali eto idu zato jer je plaća dobra i onda na kraju dobiješ nekvalitetnu uslugu koju platiš skupo. Ja koji se razumijem u te stvari i stvarno me zanima sve o tome niti mogu dobiti takav posao niti si mogu priuštiti školovanje za to. Kako jadno.

Mislim evo primjera Fibernet d.o.o. traži električara za rad na izgradnji električne i telekomunikacijske infrastrukture i naveli su da u obzir dolaze svi elektro smjerovi. Rekoh super ja sam elektrotehničar i pošaljem njim zamolbu i životopis kad mi stigne odmah ujutro kao "na žalost vaš profil nam ne odgovara". Mislim si ma j*** si mater, da nekom dripcu namještaš radno mjesto samo radi koristi.

Baš to što kažeš to sam primjetio rijetko tko koristi više od Facebooka i ostalih sličnih OTT igrača, ono ajde starija populacija ali ova mlađa me začudila.
Rocco18 is offline  
Old 10.05.2016., 11:48   #12210
Quote:
J. Knoxville kaže: Pogledaj post
Da, koristim oblak i gore drzim sve sto smatram vaznim jer mi djeluje pouzdanije od bilo kakvog medija s rokom trajanja. Prije nekoliko godina sam se opekao kada mi je riknuo hdd i ostao sam bez svega, tako da cu radije riskirat s oblakom nego li vise s hdd-om, usb stickom ili necim trecim.

I ne znam odakle ti ideja da je oblak javan? Jel znas definiciju javnog i privatnog?

Moj racun je zasticen kvalitetno tako da nema bojazni od zlouporabe.
Backup se radi na 2 diska. Valjda su ti to rekli.
Cloud je privatan dok oni žele da ti misliš da je privatan.
Oni sve vide i znaju što imas na njemu. Mogu to upotrijebiti kada žele. Informacije mogu iscuriti. Nije sigurno.
Da je siguran....i velike firme bi drĹľale svoje datoteke na Google driveu
Imas osjecaj da si siguran.....ali veliki brat te gleda

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 10.05.2016., 12:47   #12211
A gdje sam ja spomenuo google drive?

Ili si jedino za njega cuo? Daj sjasi i ne siri paranoju!

Ako ne zelis da te veliki brat nadgleda, onda se moras puno vise toga odreci od samog oblaka.

Taman posla da imam bezbroj hdd-a i svaki dan backupiram na svaki od njih. Da, nemam drugog posla u zivotu.

Uostalom, nemam sto skrivat da bih se bojao tog tvog velikog brata.
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Old 10.05.2016., 13:25   #12212
Dal je Google ili neki drugi....sve ti je to isto.
Gle. OÄŤigledno ti imas problem. Ne uspjevas napraviti niti backup kako treba. Ne znas da se backup radi na 2 mjesta. To je jedino sigurno. Drugo ne.
Svoje osobne podatke...slike....video....nikada ne stavljajte na neke cloudove. Nije pametno....to ce vam svaki it znalac reći.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 10.05.2016., 14:54   #12213
@tintilinic100 pa nigdje nije spomenuto da se uploadaju XXX sadrzaji, ilegalni dokumenti, vlasnicki papiri... ohladi. Sto nekog briga za njegove slike s izleta, panorame grada i ostale gluposti koje slikamo mobitelima ili digitalcem. To su stvari koje su privatne vrijednosti. Treba biti oprezan, ali ne paranoican. Poslovanje i kompletan rad u oblaku je logican slijed u buducnosti. Ono sto Hrvatsku blokira i zasto u tom smislu zaostajemo su iskljucivo mizerne brzine uploada, a vecini i downloada. Mali paketi interneta takoder. Jos uvijek veliki broj korisnika nema flat fixni internet, a mobilni ni spominjati necemo.
Vjerojatnost da ce sigurnost tvojih podataka u oblaku biti ugrozena je manja nego da ce ti netko ukrasti disk, da ćeš ga zaraziti virusom ili da ce ti izgorit stan skupa s njim zbog kratkog spoja ili neispravnog plina.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 10.05.2016., 15:36   #12214
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Dal je Google ili neki drugi....sve ti je to isto.
Gle. OÄŤigledno ti imas problem. Ne uspjevas napraviti niti backup kako treba. Ne znas da se backup radi na 2 mjesta. To je jedino sigurno. Drugo ne.
Svoje osobne podatke...slike....video....nikada ne stavljajte na neke cloudove. Nije pametno....to ce vam svaki it znalac reći.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Ne, ovdje samo ti imas neki problem! Sta tebe boli ona stvar kako ja backupiram svoje stvari!? I stvarno, da tebe nije bilo ja ne bih znao da mozes backup raditi na vise mjesta!

Stvar je da ja to ne zelim! Kad bih radio ovako kako ti kazes da je jedino pametno, svaki dan bih gubio vrijeme na to da je backup up-to-date. Sorry ali nemam vremena niti volje raditi to.
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Old 10.05.2016., 15:39   #12215
Quote:
J. Knoxville kaže: Pogledaj post
Ne, ovdje samo ti imas neki problem! Sta tebe boli ona stvar kako ja backupiram svoje stvari!? I stvarno, da tebe nije bilo ja ne bih znao da mozes backup raditi na vise mjesta!

Stvar je da ja to ne zelim! Kad bih radio ovako kako ti kazes da je jedino pametno, svaki dan bih gubio vrijeme na to da je backup up-to-date. Sorry ali nemam vremena niti volje raditi to.
Samo ti kazem da nemas pojma o backupu i kako se to radi.a to dokazujes jer kažeš da si uspio izgubiti file ove

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Old 10.05.2016., 16:10   #12216
Ako koristiš cloud super, ali također je to rijetkost. Malo ljudi to koristi kod nas.

Ali paranoja mi nije jasna. Svi ste vi, kao i ja nebitni. Nikoga nije briga za nas i naše slike, bile to slike torti i pejzaža ili seks snimke. Jebe me se jeli me neko prati. Da sam ubojica, političar ili lopov bi me bilo briga, ovako stvarno ne razumim strah.

Da neko gleda tvoje slike tintilinic to je gubitak vremena, podatkovnog prostora, novca, i života. Wow stavit ces slike s iPhona na cloud, i onda ce tamo neko od tehnicara moc bez problema uc u tvoj cloud i gledat video sa tvog rođendana. Jebe ih se za tebe.

Ovakve paranoične upite sam imao i na poslu s korisnicima Jedna žena je mislila da mi namjerno stavljamo smetnju na njenoj televiziji dok traje skup HDZ-a.
petljahistereze is offline  
Old 10.05.2016., 16:56   #12217
Kolegi su zamjenili stari ruter sa novim Speedport W724V Type Ci. Sad ima problem sto mu je wifi signal skroz slab. Koju bi antenu trebao uzeti da pojaca signal? Na njuskalu se nudi sve i svasta pa ako moze neka preporuka kako i cime pojacati signal
nestalo is offline  
Old 10.05.2016., 17:53   #12218
Quote:
nestalo kaže: Pogledaj post
Kolegi su zamjenili stari ruter sa novim Speedport W724V Type Ci. Sad ima problem sto mu je wifi signal skroz slab. Koju bi antenu trebao uzeti da pojaca signal? Na njuskalu se nudi sve i svasta pa ako moze neka preporuka kako i cime pojacati signal
Ja sam taj problem rijesio tako da sam kupio novi jaci ruter, s dvije antene i spojio ga kao access point. Sljedece sto cu probat je napravit kantenu da se malo igram
petljahistereze is offline  
Old 10.05.2016., 18:23   #12219
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Samo ti kazem da nemas pojma o backupu i kako se to radi.a to dokazujes jer kažeš da si uspio izgubiti file ove

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Vec si nekoliko puta pokazao da mlatis praznu slamu, molim te, okani me se!

Znamo da si najpametniji i uvijek u pravu! Da nema tebe ne bi mi znali raditi backup. Ako nije na dva diska ne valja! Zašto ne na 3? 4? 5?

Tintilinicu hvala sto si me opet po ne znam koji puta prosvijetlio svojim provalama!

Ponavljam! Zar bih svaki dan trebao mislit na to da moram napravit backup?
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Old 10.05.2016., 21:31   #12220
Quote:
petljahistereze kaže: Pogledaj post
Ja sam taj problem rijesio tako da sam kupio novi jaci ruter, s dvije antene i spojio ga kao access point. Sljedece sto cu probat je napravit kantenu da se malo igram
Koji ruter si kupio?
nestalo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.