Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2016., 09:53   #121
Držim fige da nije ništa ozbiljno.

Moj je mici izgleda opet prehlađen. Jučer mu se baš cijedilo iz jedne nosnice, sad ga tankam sa fiziološkom i nadam se da će proći, da neće morati dobivati antibiotike.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 10:33   #122
Osjetljiva su to bića.

Neka oboje ozdrave!
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 11:05   #123
Ma ovaj moj ima sada već dosta godina u guzici i izgleda da što je stariji da mu je imunitet sve slabiji. Stalno mi nešto pobire, oš od šuga po dlaci do ovakvih prehlada. Ne znam šta bi bilo tek da ide vanka, ovako je stalno u stanu pa je relativno zaštićen.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 15:30   #124
Đuro je bio kod veta.
Nalaz krvi za bubreg je dobar.
Ali leukociti su vrlo niski i ima felv-leukemiju.

To je vet odmah pitao da li smo ikada testirali na fiv i felv kada je čuo da ima natečene limfne čvorove.
Naravno nikada nismo testirali na felv i ovo je sada šok, jer smo ga prije 12 godina uzeli preko oglasnika kada je bio mačić i on nikada nije izašao iz stana.
E sad, da li felv ima od rođenja ili ga je nekako dobio od Bubija tko to zna i više nije bitno, nego da ga sada idemo pokušati izvući iz ovog lošeg stanja.

Dobio je danas 3 injekcije, jedna od njih je protiv bolova.
Sutra opet moramo doći.
A također smo dobili malo Calopeta za danas i vitaminsku pastu.

Evo gospodina https://postimg.org/image/ov6mky4jl/
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 16:31   #125
O jadničak. Ja nemam s time iskustva, Ryell ima, ona će ti najbolje dati nekakav savjet. Mislim da je njen micko doživio 9 ili 10 godina s tom dijagnozom i da nije uginuo od toga već od nekog tumora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 17:21   #126
A nema pomoći protiv felva, nema lijeka.
Jedino probati ga sad izvući i ojačati...baš je slab, upravo leži u položaju u kojem se vidi da mu je jako teško, pogled mu je nikakav, oči su mu kao udubljene i poluotvorene, jednostavno mu je teško i ovakvog ga nisam nikada vidio.
Ne znam kako ovi limf. čvorovi utječu na to sve, ali vet je rekao da samo možemo ovako pokušati (injekcijama i visoko kaloričnom hranom + paste) i da ćemo vrlo brzo znati kako stojimo.

Dajem mu Animondu komadić po komadić iz ruku, ali to je hrana za bubrežne bolesnike, ne mogu mu davati neku jaču hranu, ali po sastavu i ova ima preko 20% i bjelančevina i masti...jedino smanjen udio fosfora upravo zbog bubrega.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 23:46   #127
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da je njen micko doživio 9 ili 10 godina s tom dijagnozom i da nije uginuo od toga već od nekog tumora.
"Feline leukemia virus adversely affects the cat's body in many ways. It is the most common cause of cancer in cats,..."
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 00:59   #128
Moja je imala FIV, dakle slicno HIV-u kod ljudi, od rodjenja, dozivjela skoro 10g i to komad macke od 7.5kg, otisla od inoperabilnog tumora na gusteraci koji je pritiskao jetru koja je na kraju prva otkazala.

Realno, tesko daje pobrao od Bubija ako se dobro sjecam situacije kod tebe gdje se oni nisu nesto puno druzili, lickali, dijelili zdjelice i slicno....s 12 godina macak itekako ima dobar imunitet ako je dotad bio zdrav a i malo vremena je proslo da bi bas buknulo tako. No, nebitno u ovom slucaju, ionako
Moze s druge strane ipak biti i da je akutno felv koji isto tako moze spontano otici, moguce je, ima tu puno faktora

Da je moj macak u pitanju (a tako sam i napravila), stabilizirati ga (probaj sirovo meso ako hoce jesti), pa vidjeti sto je konkretan uzrok ovog zadnjeg crasha - da nije nekakav tumor u pitanju, ili je infekcija, ili sto. Ako je tumor onda imas opciju operirati ili ne (pitanje kakav je tumor, gdje, i pitanje opceg stanja itd) ili pustiti dok ide-ide a kad vise ne ide onda uspavati da se ne muci. Ja sam kopala dok nismo iskopali (na uzv) pa sam znala sto je, kako se pripremiti, na sto paziti i na koncu price kad je vrijeme za reagirati.
Ako nije tumor nego je "samo" felv koji je iz nekog razloga napravio akutno sranje, onda ga probati dobiti na neku normalu s klopom i svim fizioloskim funkcijama, pa ako bude ok onda svakih par mjeseci izvrtiti KKS da se vidi stanje leukocita, vise paziti na higijenu zbog slabijeg imuniteta, boostati imunitet kako god (calopet pasta, vmp pasta, kvalitetna klopa) pa dok ide-ide. Jebiga.
Ovo s upalim ocima ti je cista dehidracija, klasicni simptom, i ne razumijem zasto ga vet nije makar na infuziji ostavio koji dan da se organizam malo oporavi, dehidracija njih jako sjebe pa nece ni jesti ni nista. Vode na spricu, nema ti druge. Ili ako hoce lgg, jogurt, bilokaj tekuce. Ako su bubrezi ok onda mu daj sto jacu hranu, tipa hills a/d ili neku recovery klopu, sirovo meso, nesto kaloricno i nabrijano. Ako prestane jesti onda si u dreku skroz.
Kakvi su mu ostali parametri (rgb, hct, hgb, plt - crvena krvna slika, mchc)? Ak ti nije tesko daj stavi nalaz, sliku
Pretpostavljam da je vet sprasio b i c vitamin, antibiotik sirokog spektra i eventualno neki analgetik
To je ok

Zadnje uređivanje ryell : 03.08.2016. at 01:11.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:25   #129
Mačja sida i život oboljele mace sa ostalim mackama u kući

evo danas sam bila kod vet. i moj micek opet ima temp. usprkos lijekovima antibioticima i to traje bar 10 dana. Kaže veterinar da možda ima macju sidu i sad se pitam kako ce on živjet s ostalima tj da se ne zaraze one a opet da on živi kvalitetno koliko može. Mislila sam nabavit cjepiva od vani ali još nisu toliko sigurna. Pripremam se ako to bude dijagnoza kako da sve mačke žive dobro skupa. Ima li itko bolesnu macku od FIV-a a da zivi s ostalim macama i da je sve ok jer ja ga necu napustit i ostavit on je nas clan obitelji

Zadnje uređivanje fermina-daza : 22.05.2017. at 10:30. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
MessyHair is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 01:26   #130
Nema cjepiva za FIV koje funkcionira kod nas.
Moze normalno zivjeti s drugim mackama jer se fiv NE prenosi socijalnim kontaktom.
Ako jos nisi, kastriraj ga.
Testiraj ga (150-200kn) da znate kako ga lijeciti jer obicno treba davati antibiotike dulje.
Imala sam FIV+ macku 10 godina s drugom mackom.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 08:04   #131
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Nema cjepiva za FIV koje funkcionira kod nas.
Moze normalno zivjeti s drugim mackama jer se fiv NE prenosi socijalnim kontaktom.
Ako jos nisi, kastriraj ga.
Testiraj ga (150-200kn) da znate kako ga lijeciti jer obicno treba davati antibiotike dulje.
Imala sam FIV+ macku 10 godina s drugom mackom.
cjepit cu ga cim ozdravi sad nesmijem dok je boledstan. Kako ti je maca tvoja sa fiv jeli ok zivi?
MessyHair is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 01:23   #132
Ajmo opet: NEMA CJEPIVA PROTIV FIV-a koje funkcionira u HR.
Ako mislis na testiranje, moze se macka testirati bez problema i dok je bolestan (doslovno treba par kapi krvi za test).
Za moju macu vidi par postova gore - nazalost, vise nije s nama.
Ako ti macak jos nije kastriran, kastriraj ga kad ozdravi i oporavi se.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 23:09   #133
Danas sam doznao da moja maca ima felv. Stara je 10 mjeseci. Nasao sam je kad je imala oko mjesec, skroz je slijepa inace. U pocetku smo kod veta lijecili oci, bezuspjesno, nismo je testirali na felv. Sad je dobila neku upalu desni, odveo sam je u veta, antibiotici su pomogli no radili smo test i bio je pozitivan na felv.

Mi imamo jos jednog macka, njemu je malo manje od 2 godine. Imao je oko godinu kad je ova dosla,bio je cijepljen trovalentnim cjepivom, ali ne i protiv leukemije, nije mi jasno da ga vet nije cijepio ili mi to predlozio (drugi je vet, ne ovaj koji je pregledao ovu macu danas). Sad me jako strah da nije i on bolestan. Cesto se potuku, koriste zajednicke posudice, pijesak...u zadnje vrijeme je smrsavio, doduse vise je vani nego prije, ali...

Imate li neki savjet, prognozu? Koju hranu uzimati, suhu i mokru? Vidim hvale vmp pastu, jos nesto?

Bas sam nikakav:-( :-(
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 10:05   #134
Meni su već dvije mace umrle od felva. To je strašno nešto.
Imam još dvije mace i planiram ih testirati i onda otići na razgovor na veterinarski fax , ako budu pozitivni.
Postoji terapija LTCI iz amerike, pa bih pitala sve o tome. Koliko košta, jel ima smisla tretirati mačke koje ne pokazuju nikakve simptome itd....

A za felv je najbolje davati što bolju hranu i paziti da se mačke ne izlažu stresu. Najbolje da su kastrirane. I spominju se neke imunoboost paste.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 12:25   #135
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Meni su već dvije mace umrle od felva. To je strašno nešto.
Imam još dvije mace i planiram ih testirati i onda otići na razgovor na veterinarski fax , ako budu pozitivni.
Postoji terapija LTCI iz amerike, pa bih pitala sve o tome. Koliko košta, jel ima smisla tretirati mačke koje ne pokazuju nikakve simptome itd....

A za felv je najbolje davati što bolju hranu i paziti da se mačke ne izlažu stresu. Najbolje da su kastrirane. I spominju se neke imunoboost paste.
Sterilizirane, dajem imunoboost i dobru hranu...nadam se da će biti dobro šta duže.
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 03:20   #136
pozdrav svima

veterinar je dao fiv pozitivnoj maci tablete biofloxavet c, da joj dajem dvije svaki dan, eh sad ja nisam upamtila koliko dugo te tablete treba da pije.
Zna li neko od vas?

meni se čini da je rekla da će morati cijeli život, ali ju nisam najbolje shvatila, tj. da li je pričala o ovim tabletama ili o vitaminskim pripravcima.


Inače, mačak je liječen od apcesa, a fiv test je uradjen usput.

(dobio je antibiotike - 5 injekcija - po jednu svaki dan ).

veterinar mi je daleko, a ordinacija ima mnogo veterinara i tehničara koji rade u smjenama, tako da mi je nezgodno nazvat jer ne znam kad je ko u smjeni, a često i ne bude veterinar već nekakav student na praksi ili početnik koji pojma nema blago rečeno.
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 07:06   #137
Vitamine cijeli život, a Biofloxavet nekoliko dana. Vjerojatno su ti dali tableta taman koliko treba.

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2019., 23:17   #138
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Vitamine cijeli život, a Biofloxavet nekoliko dana. Vjerojatno su ti dali tableta taman koliko treba.

Poslano koristeći Tapatalk


Hvala.


Dala mi je cijelu kutiju (20 tableta), i danas je 4 dan.
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.