Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2015., 08:42   #21
rješenje

imala istu situaciju. ulošci obični procure. rješenje: kupiti u pet shopu gaće male za pse koji se tjeraju (imju rupu za rep, cca max 40 kuna) kupiti u apoteci uloške za inkontinenciju ljudi, srednje, 2o komada 40 kuna (starije osobe ih dobivaju na recept).
maca suha, izvrsno upija...
pazite se i neka ozdravi
onlooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 11:41   #22
evo malo, bar mislim, dobrih vijesti. pustio sam ju van i pomokrila se kontrolirano. sad sam je zatvorio u prostoriju di se moze kretat, stavio cisti pijesak mozda ce joj biti bolje
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 21:11   #23
Pitala sam i na podtemi Rotvajleri, ali možda ću ovdje dobiti brži odgovor.

Imam rota od 6 godina, boravi u kući, redovno se šeta, idealna kilaža. U zadnjih godinu dana je počeo "curiti". Npr. nakon ležanja, ostane iza njega par kapi mokraće na podu, ili čak i dok hoda zna mu kapati iz piše.

Radili smo ultrazvuk, rentgen i pregled krvi, sve je ok. Nema upalu, nema kamen. Veterinari u BL mi ne znaju ništa realno reći.

On je do sada samo 2 puta imao pokušaj parenja, na žalost iako bi mu kompletna "oprema" izašla, nije znao potrefiti. :-)

Čitajući po netu sam našla da postoji mogućnost da mu se to dešava zbog povećane prostate. A to se često dešava kod pasa koji nisu seksualno aktivni.

Ima li ko iskustva sa ovakim ili sličnim problemom?

Pošto, iskreno stvarno mi ga je žao kastrirati, a sa druge strane već su skoro 3 godine prošle od zadnje ženke, nije mi ni to humano. Ipak, najveći mi je problem to kapanje po kući jer ja ću uskoro roditi i sa malom bebom će to kapanje predstavljati problem, a ne dolazi u obzir da ide iz kuće ili da ga izbacujem iz djelova kuće gdje je beba.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje fermina-daza : 05.04.2015. at 13:32. Reason: bome, rastko, ni ti ne znaš potrefiti temu :-). Popis tema pomaže ;)
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:45   #24
Sto tocno znaci (ukoliko se pokaze da je medicinski opravdano) da ti ga je "žao" kastrirati?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 10:36   #25
Problem je sto ocito ni vi niste znali sto treba raditi. Treba znati neke stvari kod parenja i naravno da se psu treba pomoci, nekada ne moze sve odraditi sam. nije samo da najasi i metne ga. a vi se cerekata i buljite u njih. Zato vam nije ni uspjelo.
nije pas bas toliko glup pa da ne zna pogoditi. ili su zenke dosle prerano ili je bilo nekih drugih problema.

savjetujem ti da ga kastriras, ne vidim zasto bi ti trebalo biti zao. nece on niti znati sto ga je snaslo. zaboravit ce to vrlo brzo.
e a sad da li ce to rijesiti problem inkontinencije, to ne znam, mozda netko drugi ima vise iskustva u vezi toga.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 14:31   #26
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Radili smo ultrazvuk, rentgen i pregled krvi, sve je ok. Nema upalu, nema kamen. Veterinari u BL mi ne znaju ništa realno reći.
Je li se itko sjetio da mu provjeri kralježnicu?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 19:23   #27
Pa prvi put i nisam znala da mu trebam pomoći, on je svoje obavio i otišao u kuću, na žalost lik koji je doveo kuju se iznervirao i nije htjeo doći drugi dan. Tada je imao 3 godine, tako da nije bio premlad. Nakon toga sam se raspitala pa sam naučila da se to zna dešavati posebno kod velikih pasa koji su navikli skakati po drugim psima. Drugi put se zadesilo da sam bila sama na parenju, i uz svu moju pomoć, naštimati dva rotvajlera sama nisam uspjela. A vjerujte mi da sam se potrudila. :-) Da me je neko snimao, bila bih hit na internetu.

Kičma je uredu, slikali smo mu i kičmu i kukove, i bešiku. Ne pokazuje probleme sa kičmom, živ je pas, trči, skače, sad je trenutno na terpiji GAGom, pošto je počeo hramati nakon dužeg istrčavanja.

Čitam sad temu Sterilizacija, prikupljam podatke. Najveći problem bi mi bio ako kastracija ne bi riješila ovaj problem sa kapanjem. OK trenutno mi je problem da mu nađem ženku, kriza je i u Bosni malo ko pari ženke rotvajlera, ovi što imaju uzgajivačnice nisu zainteresovani jer on nema trofeje, kućni je pas, iz loze kućnih pasa. Ali, to ne znači da mu neću naći ženku, a i stvarno bih voljela da si jednog dana ostavim njegovo štene.

Otićemo do veta vidjeti za taj Propalin, i raspitaću se oko kastracije, da li će pomoći i što je najbitnije da li će se on promjeniti. Za fizičke promjene (težinu) se ne brinem jer svaki dan idemo u šetnju, sad manje kako sam ja zbog trudnoće ograničena, ali za 2 mjeseca će se i to vratiti na stari ritam. Ali ne bih voljela da mu se ličnost promjeni zbog hormona.

A ako se pokaže da je kastracija potrebna, pa naravno da bih ga odmah kastrirala.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 20:00   #28
Da ti ne prepričavam, ovdje je najkraće sve objašnjeno. Ukratko, kastracija bi tvojem rotu mogla pomoći, a mogla bi i pogoršati stanje. Treba utvrditi što je zapravo uzrok njegove inkontinencije: ako je u pitanju prostata (je li utvrđeno da je povećana?), treba procijeniti je li bolje kastrirati ili liječiti, a kastracija, odnosno nedostatak testosterona, može utjecati i na zglobove - sama kažeš da dobiva GAG zbog šepanja. Pa ti vidi: najlakše je kastrirati i / ili dati Propalin.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 00:39   #29
Trebam savjet/preporuku za pelene za velikog psa...

Imaju ih u zooplusu, ali su dosta skupe, pa bi voljela naci alternativu.
Zasad smo se snasli tako da sam kupila pelene za bebe, izrezem ih pa ih stavim kao ulozak u gacice za tjeranje, ali nije trajno rjesenje jer ispadaju van, a i mrve se kada se izreze rupa za rep.

Postoji li neka povoljna varijanta jednokratnih pelena ili se isplati probati sa nekom platnenom varijantom pa ih prati?
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 05:23   #30
Kupiš trajne gaće za psa, koštaju do 50 kuna, i peru se u mašini. Onda u apoteci kupiš uloške za inkontinenciju odraslih ljudi, broj 2, ili pitaš tete preporuku, koštaju cca 40 kN 20 komada, i ne propuštaju ništa.
Znaci ne kupiš pelene niti gaće, nego baš uloške za inkontinenciju. Ima ih i u dm, ali ja sam koristila za pesonjicu one iz apoteke.
onlooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 11:17   #31
Hvala na savjetu, nisu mi pali na pamet ulošci za inkontinenciju!

Gaće sam već kupila, ali su preuske za tu namjenu jer pelena koju koristim umjesto uloška jednostavno isklizne van... Zato sam na toj peleni/ulošku i rezala rupu za rep da se drži na mjestu i dvije noći je ok funkcioniralo, ali noćas se ipak prednji dio izmaknuo iz gaća pa su bile mokre i gaće i pesica i pod

Našla sam da postoje baš gaće za inkontinentne pse, one su dosta šire i imaju elastične nabore, mislim da bi to funkcioniralo sa ulošcima pa ćemo probati to... Nadam se da će ti ulošci dovoljno upijati jer pesica pije enormne količine vode pa odjednom popiški i do 2-3 dcl.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 21:35   #32
Ulošci se zalijepe za gaće, ne iskliznu i upiju sve, i moja pasonjica pila ogromne količine
onlooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 07:51   #33
Samo da javim da sam nasla rjesenje koje nam zasad funkcionira, mozda jos nekome bude korisno.

Kupila sam najvece pelene za bebe (Libero vel.7, ima ih u konzumu i kozmu), izrezem rupu za rep i oko otvora zalijepim onom bijelom ljepljivom trakom/flasterom.
Pesica je oko 25 kg, opseg struka oko 55 cm, a na peleni ima jos koji cm lufta.

Varijanta s uloscima nazalost nije funkcionirala s ovim obicnim gacama za tjeranje jer su se znale izmaknuti ili ulozak ispasti bez obzira sto je samoljepljiv...a dok sam ja razmisljala koje gace za inkontinenciju da narucim (jer ono kaj sam htjela kosta 200 kn/kom) jedan ulozak je uspjela i pojesti tako da sam skroz odustala od te opcije...

Jedva cekam da mi u goste dode baka koja nije ljubitelj zivotinja i koja me neki dan suptilno pitala "a sto ces sad s njom" i kad sam joj rekla da ne kuzim kaj me pita rekla je "nemoj me krivo shvatiti, ali zasto ju ne uspavas, neces valjda biti rob psu" !? Bas me zanima reakcija kad vidi Geicu u pelenama s cvjeticima i pcelicama
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 09:39   #34
Quote:
patience kaže: Pogledaj post
Samo da javim da sam nasla rjesenje koje nam zasad funkcionira, mozda jos nekome bude korisno.


Meni će najvjerojatnije biti korisno za Juckino tjeranje. Naime, čini se da joj nisam dobro objasnila pa se uredno popiškila u njih, a kako imamo vrt, zna da može otići tamo. Gaće i uložak uopće nije primijetila. Međutim, kako ona uredno čisti i sebe i pločice ispod sebe, zapravo sad još neću ništa, ali će naredno sigurno, kako kažu, biti jače pa će nam trebati.

Jucko s cvjetićima i pčelicama... Morat ćemo ih zajedno izvesti u šetnju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 20:28   #35
Pitanje, treba li recept za propalin?

thx
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:47   #36
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Pitanje, treba li recept za propalin?

thx
Treba u PetCentru, ali možeš ga kupiti i kod veta. Iz Sitkinog (lošeg) iskustva ne preporučujem. Možda u ovom slučaju bude bolje sreće.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 12:56   #37
Propalin sirup

Dragi moji forumaši pomozite. Naime ima psa koji je morao operirati bruh a isto tako i napraviati kastraciju. Nakon operacije je bilo sve dobro ali sada su počeli problemi sa tim da ne može nekako zadržati mokraću pa mu sve kapa kako hoda.. Veterinar nam je preporučio PROPLAN SIRUP ali svuda smo pitali i nemam pozitivan odgovor. Ako netko zna gdje bi se mogao taj sirup nabaviti bila bi vam vječno zahvalna na pomoći.
lo.jasminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:27   #38
Posljednje što sam čula bilo je da ga ima u veterinarskoj ljekarni u Heinzelovoj, tamo kraj veterinarske ambulante, a preko puta Faksa. Dakle, s desne strane ko ideš od sjevera prema jugu. Ako nema tamo, zovi veterinarsku ambulantu u Brežicama - Slovenci imaju i kada kod nas nema. Sirup se inače zove Propalin, a cijena bočice iznosi 120-130 kn. Navodim cijenu zato što su neki pokušali iskoristiti "nestašicu" pa pretjerano naplaćivati. Uvoznik je bio Siki-Vet pa možeš prvo nazvati njih.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 12:02   #39
Mi uzeli zadnje u Brezicama, cekamo da dode opet kod nas, rekli da bi trebalo skoro...
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 15:49   #40
Didi, vidim da imaš iskustva
Ovo mi je upalo u oko - doze. Moja ima 25 kg i doze su 3x na dan 0,5 ili 2x na dan 7,5. Naša vetica je to odredila čitajući s uputa u kutiji, što sam mogla i ja doma.
Temeljem čega je tvoja vet odredila dozu?

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Funkcionira izvrsno. U početku smo titrali dozu dok nismo završile na dva puta dnevno po 0,4 ml na težinu od 32 kile. Kako se sad malo udebljala, dobiva dva puta od 0,5 ml, dok opet malo ne smršavimo.

Prvobitno određena doza bila je dva puta 1 ml, što joj je na prvi pogled iblo previše - sva je bila napeta i usplahirena, to jest tako se doimala. Zapravo su joj se zatezali svi mišići na tijelu jer to i jest način na koji Propalin djeluje kako bi onda izazvao i stezanje sfinktera. Ja sam na to odmah reducirala dozu - i to na još manju količinu nego što mi je vetica preporučila telefonom pa svaki dan spuštala za jednu crticu. Kad se prvi put popiškila u snu, vratila sam na prethodnu dozu.
.
Kako je tvojoj Sitki dijagnosticirana kronična inkontinencija? Davala si neko vrijeme pa prestala i ondap ratila stanje (to je meni rekla vetica)?

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Evo, sad sam provjerila. Od kraja listopada 2009. godine.

Ne, ne radim pauze. Inkontinencija je kod nje kronično stanje, a kronično stanje zahtijeva "kroničnu" terapiju. To bi bilo kao da inzulin ovisni dijabetičar ili visoko tlakaš svako toliko rade pauze u uzimanju lijeka.

i.
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Treba u PetCentru, ali možeš ga kupiti i kod veta. Iz Sitkinog (lošeg) iskustva ne preporučujem. Možda u ovom slučaju bude bolje sreće.

Možeš mi pojasniti? I meni je naime dala vetica lijek.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.