Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2020., 11:00   #1
Kulir

Što je prani kulir, a što je kulirplast?
Preuređujem grob, i na njega ide ono što mi ( obični smrtnici i anafalbete u tom području ) zovemo kulir.
Dajte mi malo objasnite...
Istražujem... Jubizol... Ceresit... Samoborka kaže " Za izradu pranog kulira u mogućnosti smo ponuditi KULIRMIX – vezivo za izradu kulira, te riječno ili lomljeno zrno prema izboru. " ( i tu sam izgubljena... ), na njihovoj stranici je i nekakav Teraplast S...
Grob je, naravno, izložen svim mogućim atmosferskim prilikama i neprilikama, na padini, i uz živicu i travu i drveće, i baš je vlažno tlo, em cijeli breg lagano klizi i puno grobova puca..( Miroševac )
I da li da pristanem na onaj koji mi nude u cijeni, ili da kupim neki određeni ( ako ima bolji... ili je samo stvar u tehnici nanošenja? )?
Uglavnom, dajte mi objasnite sve o tom. Ili bar dobar dio, da me baš ne preveslaju...
Thnx!
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 11:23   #2
Kulir je mješavina jednozrnatih zrnaca granulacije , većinom u veličini zrna ispod sita 3 ili 4 mm bez sitnih zrnaca-
U procesu izrade mase kulira miješa se kulir sa cementom u omjeru 1 : 1 i vodom. Zavisi od mjesta nanošenja.
Teraplasti ili kulirplasti su mješavine zrnaca i epoksi smola. Ne preporučujem
Vjerujem da svjedočiš i sam sam u nedjelju vidio (Miroševec), užasnom trošenju - raspadanju ploča sa pranim kulirom na grobovima koji čak i imaju armaturu ploče ali sa ležajevima od svega 5 cm i na taj način uzrokuju progibe i urušavanja grobnih ploča a tu su krivi radnici groblja koji odlažu zemlju na grobne ploče.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 13:17   #3
Sophie, razmisli i o korama drveta (nedavno u Kauflandu upiknuo po 30kn veliku vreću) kao prirodnoj alternativi kuliru. Meni kudikamo ljepše. A imaš ih i u raznim nijansama boja i veličina. Budu i po vrtnim centrima i sl.
Trajnost im je oko godinu dana, a kad se istroše samo dodaš još malo na već postojeće. Ljeti se manje zagrijavaju od kamena pa je i trajnost cvijeća okolo veća.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 15:33   #4
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Kulir je mješavina jednozrnatih zrnaca granulacije , većinom u veličini zrna ispod sita 3 ili 4 mm bez sitnih zrnaca-
U procesu izrade mase kulira miješa se kulir sa cementom u omjeru 1 : 1 i vodom. Zavisi od mjesta nanošenja.
Teraplasti ili kulirplasti su mješavine zrnaca i epoksi smola. Ne preporučujem
Vjerujem da svjedočiš i sam sam u nedjelju vidio (Miroševec), užasnom trošenju - raspadanju ploča sa pranim kulirom na grobovima koji čak i imaju armaturu ploče ali sa ležajevima od svega 5 cm i na taj način uzrokuju progibe i urušavanja grobnih ploča a tu su krivi radnici groblja koji odlažu zemlju na grobne ploče.
Znači, prani kulir?
Ide na AB temelj groba.
Sad mi je to jeftinija opcija od granita, tako da savjete o granitu i mramoru ne primam

Na Mirosevcu na bregu ima sva sila doslovno zdrobljenih ploca i spomenika.
No to je vec par godina tako - zato ja i mislim da je taj dio kliziste... nakon potresa je duplo vise puknutih.
Nisam detaljno gledala... ovi najnoviji granitni uglavnom nisu puknuli, radeni unutar godine dana, no na dosta se s okvira odljepljuju mramorne ploce.
U svakom slucaju, ja dajem obloziti ga kulirom.
Dala sam si malo truda i citala... po svim timuputama raznih -plastova pise da nisu namijenjeni za povrsine koje su stalno vlazne. Okvir groba sam po sebi nije stalno vlazan, ali je u kontaktu sa zemljom i izlozen kisi, snijegu i svemu mogucem, pa mi se ta opcija uopce ne svida.

No, sto znaci ovo Samoborkino rijecno ili lomljeno zrno?
Oni rade taj Teraplast, ali to necu.



Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Sophie, razmisli i o korama drveta (nedavno u Kauflandu upiknuo po 30kn veliku vreću) kao prirodnoj alternativi kuliru. Meni kudikamo ljepše. A imaš ih i u raznim nijansama boja i veličina. Budu i po vrtnim centrima i sl.
Trajnost im je oko godinu dana, a kad se istroše samo dodaš još malo na već postojeće. Ljeti se manje zagrijavaju od kamena pa je i trajnost cvijeća okolo veća.
Ne mogu korom drveta obloziti temelj...
Ali pamtim za neke druge stvari.
Thnx!
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 15:35   #5
Usput, potrgala sam se dok sam našla nekog tko uopće želi to raditi...
Prejeftino im je...
Davala oglase, slala mailove...
Nitko.


Naravno, zasto bi zaradili sitno, kad mogu 40 000kn za granitni.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 16:38   #6
"No, sto znaci ovo Samoborkino rijecno ili lomljeno zrno?"
Svar je ukusa ali preporučujem lomljeno zrno granulacije 2,0 ili 3.0 za "prani kulir"
Riječno ti je zaobljenije.
Danas sam skinuo oplatu gornje ploče (u dijelu koja je popucala ) i zadovoljan sam
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 17:25   #7
Hvala!
Idem u utorak dogovoriti radove i potpisati ugovor, pa da znam.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 17:53   #8
Za koliko ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 23:52   #9
1 800
Samo na betonski temelj.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 10:46   #10
Postavljanje kulira na grob, i izrada AB temelja istog

Iz naslova teme jasno vam je da mučenje s tim još traje.
(Niš me ne pitajte osim ak se javite u pp)

Znate li nekog tko bi želio postaviti kulir na grob?

Ne mramor, granit, kristal, staklo, nego kulir vulgaris, ono što se radilo prije nego su počeli graniti, mramori, kristali, stakla, zlato i platina.

Materijal može biti moj, odem i kupim u Samoborki (neću Kulirplast i slično, jer je grob 24h dnevno izložen atmosferilijama, i na kosini, i naravno, zemlja je često mokra, i ne guli mi se i popravlja ono što nije za takve uvjete).

Pa ako znate nekog... koji to radi na račun, nema teorije da to bude na crno... pp, pliz.

Opcija je:
- ili AB temelj i kulir, i gore dekica a na nju ide onaj bijeli ukrasni kamen
- ili samo kulir na AB temelj.

Bez filozofiranja zašto kako što je pametno što bi vi i zašto - kasica prasica postavlja uvjete, ja sam samo glasnik i opunomoćenik za potpis.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 15:19   #11
A ovo?
https://web.facebook.com/kulirprani/?_rdc=1&_rdr
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.