Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 13:19   #61
lavanda

zna li netko gdje se u zagrebu mogu kupiti sadnice lavande i po kojoj cijeni?
gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:02   #62
kupila jucer manji grmic, cak mi se cini da bi uskoro mogao i procvjetati
kak da ga njegujem, koliko cesto zalijevam? umjetno gnojivo da il ne? spricat po listicima da il ne?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 17:33   #63
Baš ih ima posvuda, bauhaus, baumaxx, žitnjak i na dolcu od 10, 15 kn na dalje.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 19:05   #64
i jedan mali savjet - bolje ti je kupiti onu sa manjom korijenskom balom (manja tegla, manje zemlje) i presaditi odmah u veliku posudu ili žardinjeru sa friškom zemljom ...takva biljka će u početku pokazivati manji napredak krošnje, ali će se puno bolje uhvatiti u koštac s novim uvijetima, što joj garantira dug i sretan život (jako često se desi da ove velike i razvijenije brzo poginu u novim uvjetima) * isto se odnosi i na ružmarine
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:00   #65
kako da prepoznam da li su izdanci cvjetonosni ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:13   #66
To i mene zanima!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:07   #67
Pa meni svi oni jako izduženi izdanci budu cvjetonosni...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 02:38   #68
ajd da i ja upitam nesto. jel sad vec kasno za rezidbu. vec je pustila mlade izboje. tj, ako je sada podrezem, hoce li imati snage pustiti nove izboje

mater tvrdila da se lavanda ne podrezuje, ja je pustio. sad izgleda ko rascerupana kokos
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 03:12   #69
Naravno da će imati snage...možeš je rezati bilo kada. Jedino nisam sigurna da će ti novi izboji biti "cvjetonosni". Vjerojatno ne. A zašto ne pričekaš još 2-3 mjeseca, pa ju ošišaš nakon cvatnje, kada se lavanda i inače šiša?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 13:09   #70
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Naravno da će imati snage...možeš je rezati bilo kada. Jedino nisam sigurna da će ti novi izboji biti "cvjetonosni". Vjerojatno ne. A zašto ne pričekaš još 2-3 mjeseca, pa ju ošišaš nakon cvatnje, kada se lavanda i inače šiša?

pa ako je tako, onda cu je sisasti u ljeto.
nemam pojma kako se postupa s lavandom

moze informativno. kada, i koliko puta kodisnje se lavanda sisa, tj podrezuje. i za koliko?
magare2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 22:54   #71
Bilo je na ovom podforumu već puno riječi o lavandi...utipkaj u tražilicu, dobit ćeš puno rezultata...a možeš i proguglat malo, saznat ćeš sve što te zanima...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:58   #72
Jako dobar savjet ! Još samo da imamo snage i poslušati (svi bismo odmah veeelike biljke da popunimo prazne prostore ...)!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:37   #73
koliko se lavanda smije zalijevati?
drzim je na prozoru, gledam da joj zemlja bude vise suha (kako su mi rekli) ali cvjetovi joj se povinu prema dolje.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:35   #74
meni raste kraj ruže i zalijevam obilno svaki dan ljeti jer ruža traži vodu.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 22:27   #75
Da li joj se cvjetovi podignu kad je zaliješ? Ako da, znači da bi joj pasalo još vode...
Ako pak govoriš o sadašnjim mladim izbojima koji će tek postati cvjetne stapke za 1-2 mjeseca, onda to što su "obješene" ne mora biti znak da je biljka "žedna", nego su izboji još mladi i nemaju svoju punu čvrstoću, pa izgledaju kao da su "slabi" i savijaju se...
U svakom slučaju, mislim da bi ti izgled biljke nakon zalijevanja trebao biti vodič: ako ti se čini da se biljka nakon zalijevanja "oporavi" i "podigne", zalijevaj ju malo češće...(ali ne prečesto, ipak je to lavanda...)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 23:24   #76
meni su cvjetovi isvi ostali dijelovu uvijek čvrsti, nikad nije bez vode!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 00:00   #77
Pa i ja svoje lavande zalijevam svaki dan ljeti - kraj oleandra su, a on ljeti isto traži dosta vode...Ne škodi im, dapače. Ali one su u dobro dreniranom tlu, osunčane maksimalno i tlo se ljeti oko njih brzo zasuši... Kažem, voda im svaki dan ljeti ne škodi, ali sam sigurna da bi dobro uspijevale i da ih manje zalijevam...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 12:02   #78
Quote:
gama kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje se u zagrebu mogu kupiti sadnice lavande i po kojoj cijeni?
Moj savjet je da kupis sjeme u Bauhausu (4kn) i okusas se "from the beginning"
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 22:13   #79
a nije bas da joj se cvjetovi podignu nakon zalijevanja.. i dalje su nekako povinuti. zadnja 2 dana ju svaku vecer malo zalijem, pa cemo vidjeti.
kad sam ju kipila cvjetovi su bili uspravni i cvrsto su stajali prema gore, a meni su sad povijeni
ali mislim da unatoc tome moja lavanda napreduje, jer cvjetici se otvaraju, kao da ih ima vise...
pa eto vidjet cemo.
ak imate jos kakv savjet, cekam
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 09:35   #80
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
a nije bas da joj se cvjetovi podignu nakon zalijevanja.. i dalje su nekako povinuti. zadnja 2 dana ju svaku vecer malo zalijem, pa cemo vidjeti.
kad sam ju kipila cvjetovi su bili uspravni i cvrsto su stajali prema gore, a meni su sad povijeni
ali mislim da unatoc tome moja lavanda napreduje, jer cvjetici se otvaraju, kao da ih ima vise...
pa eto vidjet cemo.
ak imate jos kakv savjet, cekam
možda je baš u previše vode problem pa su ti cvjetne stavke premekane i tanke (umjesto drvenaste i robustne) i ne mogu podnjeti težinu cvjetnog klasića ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.