Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2016., 13:52   #201
Potpisujem za Faber castell gumicu. Ta i bojice briše, a ne kida papir osim ako se ne navali kao sivonja.

Curica koja sjedi s mojim malim je ospjednuta sa njegovom gumicom (učiteljica mi je to rekla) pa se jadan stalno mora boriti za svoju gumicu, jer ako joj posudi ona ju ne želi više vratiti. Mama joj je navodno kupila novu, ali to nije ta koju on ima pa problem i dalje postoji. Meni dođe da joj ja kupim točno tu istu pa da ga pusti na miru jer se ne može koncentrirati na nastavu nego kako da gumicu obrani od nje.

Vrećica za šlape/tjelesni ima ove godine po svuda i to po super cijenama, dok sam se ja prošle godine mučila naći neku, a da je ispod 100kn i nisam ju našla pa smo naručili sa Ebaya, ali ta se raspala nakon mjesec dana. Onda je nosio onu u kojoj je u vrtić nosio pidžamu. Kad smo naručivali knjige za 2 razred preko E kupi, kod njih smo našli vreću kakvu je htio na Angry birds i evo nju nosi od početka škole i još uvijek je u savršenom stanju.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 13:58   #202
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post

Zanima me ima li tko iskustva sa olovkama za ljevake?
Mislim da muller ima mapedove,pa jel ima ih tko i jel valjaju čemu?
To su obične olovke ili kemijske?

Znam da imaju kemijske za ljevake, ali za obične olovke još nisam čula.

Ja sam mom prvo uzimala Faber castell trokutaste, ali su se grozno šiljile i non stop pucale, a 5 kn jedna olovka.I prsti su mu se sklizali unatoč onim točkicama. I onda sam u knjižari u kojoj mu kupujem pribor našla trokutaste olovke koje imaju urezane rupice duž cijele olovke pa prsti lijepo sjednu u njih i ne kližu mu se, a odlično se šilje i ne pucaju, a jedna olovka 2,50kn pa kad ih nađem kupim 10 komada da ih ima jer ih nemaju stalno u ponudi jer se rasprodaju brzinom munje.

Evo našla sam SLIKU tih olovki. Sad vidim da postoje i njihove bojice, ali ih nisam nigdje vidjela za kupiti kod nas, a vjerujem da i one moraju biti odlične. I piše da su za ljevake i desšnjake.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:21   #203
ni ja nisam cula za obicne olovke za ljevake

mi imamo faber castel i odlicne su , lijepo se silje i ne pucaju
ovakve http://www.faber-castell.com/product...P2001HB/117000

kupili smo maloj sav pribor za ljevake osim siljila (sto sam skuzila danas )

edit: nije samo skolski pribor, ima svega ali je ideja https://www.leftyslefthanded.com/
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:21   #204
Našla sam ove na ebayu za ljevake stabilo http://www.ebay.com/itm/Stabilo-EASY...QtOouhZ5H5rQlQ

I ovu tehničku olovku kod nas

http://ilex.hr/products-page/program...bilo-hb-0-7mm/

Pa me zanima jel netko probao takvu olovku
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:28   #205
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Gdje ima kupiti one vrece ili torbe za tenisice/slape po razredu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Ako ne smeta sto na njima pise Zagrebacka banka (sogor donio nekoliko komada) i crvene su sibni mi na pp podatke pa ti posaljem jednu.....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:34   #206
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Našla sam ove na ebayu za ljevake stabilo http://www.ebay.com/itm/Stabilo-EASY...QtOouhZ5H5rQlQ

I ovu tehničku olovku kod nas

http://ilex.hr/products-page/program...bilo-hb-0-7mm/

Pa me zanima jel netko probao takvu olovku
ovo s tvojih linkova me podsjetilo da u mulleru ima nekakvih gumica za držanje olovke, ovako nešto. ne znam da li bi ti pomoglo, ali je jeftinija opcija.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:07   #207
moj se ljevak sasvim dobro služi običnom tehničkom olovkom i svim ostalim uobičajenim priborom.

znam da je današnji svijet prilagođen dešnjacima, ali tako je kako je i ljevaci se tome moraju prilagoditi - bolje prije nego kasnije. ne želim da moje malo zlato jednoga dana zapanjeno shvati da svijet nije prilagođen njemu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 21:30   #208
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
I bojice koje su zadovoljile apsolutno sve navedene uvjete su svakako Faber castell Junior Triangular, 30. Jesu malo deblje bojice ali ne one predebele, trokutaste, divan trag i niti jednom... ponavljam... niti jednom nisu pukle. Doduše, cijena im je bila oko 70kn u Muelleru ali vrijedile su svake kune. U čemu je onda problem? Ne mogu ih više nigdje naći
dakle.
u pernici ima bojice velicine mog palca. i to sam puno rekla.
kak su postale takve, ja volim siljiti
@tisi

u algoritmu u cc1 west, ima faber castell triangular sigurno, 24 kom, ne znam koja bi bila razlika ovo sa junior, al ak te put nanese.
na trgu jos nisam bila.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 12:35   #209
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
u algoritmu u cc1 west, ima faber castell triangular sigurno, 24 kom, ne znam koja bi bila razlika ovo sa junior, al ak te put nanese.
na trgu jos nisam bila.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 22:40   #210
Kako opremiti prvašića - školski pribor

Sjetila sam vas se Mali (koji inace uopce nije lud za crtanjem) je danas u DMu sjeo u djecji kutak i totalno s odusevljenjem crtao u bojao. Imaju neke bojice koje zbilja jako lijepo i jarko farbaju. Jedva sam ga odvukla iz ducana

Na bojici pise Softcolor pencils i marka Connect

Google ne pomaze. Ako je tko to vidio ili zna cije su to bojice nek vice

Edit: nasla. to su ove i ful su ok po cijeni
http://www.grafocentar-kz.hr/product.asp?code=305590
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 09:04   #211
je, jako lijepo bojaju i zaista su soft, i trokutaste i svejedno su one bile kap koja mi je prelila čašu. Došli doma (iz Muellera) s tim bojicama, ljubičastoj sam mogla izvući kompletnu minu iznutra. Uopće nije bila pričvršćena unutar olovke Smeđu sam šiljila do cca 3cm duljine (ozbiljno!) i onda se lijepo spremila i otišla u mueller s računom i bojicama. Voditeljica tamo odapela od smijeha kad je vidjela i samo rekla da nema problema, da izaberem nešto drugo a da ovo ide pod felš robu nazad proizvođaču. Ne kažem da možda nisam dobila jedan jedini lom primjerak ali su me te boje gurnule preko ruba
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 09:41   #212
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
je, jako lijepo bojaju i zaista su soft, i trokutaste i svejedno su one bile kap koja mi je prelila čašu. Došli doma (iz Muellera) s tim bojicama, ljubičastoj sam mogla izvući kompletnu minu iznutra. Uopće nije bila pričvršćena unutar olovke Smeđu sam šiljila do cca 3cm duljine (ozbiljno!) i onda se lijepo spremila i otišla u mueller s računom i bojicama. Voditeljica tamo odapela od smijeha kad je vidjela i samo rekla da nema problema, da izaberem nešto drugo a da ovo ide pod felš robu nazad proizvođaču. Ne kažem da možda nisam dobila jedan jedini lom primjerak ali su me te boje gurnule preko ruba
Uh joj Ove jucer u DM-u su mi djelovale ok i lijepo nasiljene. Ako ih ima ovako po ducanima mozda isprobam. Ove doma su nam zbilja jadne.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 10:34   #213
one zaista lijepo bojaju, onako mekano, masno i boje su zaista izražene i nisu skupe. Da mi je ovo bio jedini izlet u loše bojice ne bi bilo toliko dramatično. Ali ovako me zaista bacilo preko ruba. Najgore mi je što sam u glavi od bijesa prekrižila već sve branda connect a zaista imaju dosta stvari i izbora
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:59   #214
Daleko najbolje bojice su Lyra. Ima ih svakakvih, a tako su im i cijene raznolike. Znam da ih ima za kupiti u Sparu i Mülleru. I oni setovi za bojanje i crtanje topmodels imaju te njihove bojice.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 00:45   #215
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Našla sam ove na ebayu za ljevake stabilo http://www.ebay.com/itm/Stabilo-EASY...QtOouhZ5H5rQlQ

I ovu tehničku olovku kod nas

http://ilex.hr/products-page/program...bilo-hb-0-7mm/

Pa me zanima jel netko probao takvu olovku
Ovu gore, Stabilo, je muž nekidan uzeo za 12 kn u konzumu, u onoj košari sniženoj.
Nije skužio da je za ljevake, ali curka svejedno piše s njom
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 05:32   #216
Nama su tocan popis skolskog pribora i biljeznica dali prvi dan skole na roditeljskom, u 18 navecer, uz napomenu da to treba za sutra.

Srecom pa sam vecinu kupila unaprijed, i da, par crtancica je bilo viska (jer im uopce nisu trebale) ali bar sam preskocila stres oko 90% toga pa smo "samo" isli navrat-nanos nadiokupiti ostatak u Kaufland u 9 navecer. Naravno postoji sansa da vam dijete ipak ide u malo organiziraniju skolu nego je nasa...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 08:58   #217
Za sada, u prvom polugodistu, je najvise trebalo pisanki A. Ne znam da li ce do kraja hrvatski pisati u njih, ali za svaki predmet su ok.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 08:59   #218
ma kakav stres, nema sanse da bi isla kupovati tako, samo ih naucis da smiju reci od danas do sutra.

mi smo za sve trebali pisanke a, isto.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:27   #219
Kao da bi se nešto desilo da prvi dan nemaju sve. Mislim da se radi bespotreban pritisak
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:35   #220
ne kupovati ništa prije roditeljskog
Mi smo trebali 5 crtančica (PID, GK, EJ, VJ i HJ) i matematiku 1, kasnije pisanke A. Bilježnice omotane u omote i stavljene u knjigu predmeta kojoj pripadaju.
pernica: 3-5 olovaka HB, gumica, škare, ljepilo u sticku, drvene bojice
likovna mapa
likovna kutija: plastični stolnjak za prekriti stol, čaša, krpica za brisanje, flomasteri, drvena lovka meka (B), 3 kista za vodene boje različite veličine, vodene boje, astele, bijela tempera, plastelin
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.