Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2006., 18:55   #1
Ima li tko bijelog boksera ZLOČESTOG?

Hej!


imamo doma bijelog boksera Boa.prava je zlocestoca jer ga nismo najbolje odgojili.Zanima me ima li tko od vas prisutnih bas boxera.i to bijelog.
mi smo svoga jedva pronasli.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:31   #2
Jedva ste ga pronasli jer bijela boja nije priznata kod boxera i najcesce bijele ubijaju....zalsno, ali istinito.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 16:33   #3
Ma znamo to.
Cak smo zvali i uzgajivace u nadi da ce nam ostaviti jednoga ali su se svi pravili bedasti.Ono kao-nemamo mi bijelih!
A postoji i podatak da je gotovo svako 5 stene kod boksera bijelo.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 01:15   #4
I da....posto su albino cesto se na kraju ispostavi da je pas sljep ili da mu sluh ne valja i sl. Nadam se da tvoj nece biti nista slicno. Sretno!
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:47   #5
Quote:
SunBlade kaže:
I da....posto su albino cesto se na kraju ispostavi da je pas sljep ili da mu sluh ne valja i sl. Nadam se da tvoj nece biti nista slicno. Sretno!

e vidis to je krivo misljenje.Ima ih i albino ali puno manje.Moj pas ima normalan pigment, ima cak i smedu flekicu na glavi,Ima 3 godine i nikakvih zdravstvenih problema.
Mislim da su tu foru sa albino boxerima izmislili uzgajivaci da bi imali opravdani razlog za ubijanjem stenaca.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 19:47   #6
Quote:
eragon kaže:
e vidis to je krivo misljenje.Ima ih i albino ali puno manje.Moj pas ima normalan pigment, ima cak i smedu flekicu na glavi,Ima 3 godine i nikakvih zdravstvenih problema.
Mislim da su tu foru sa albino boxerima izmislili uzgajivaci da bi imali opravdani razlog za ubijanjem stenaca.
Ne ukrivu si! Ono kaj ti SunBlade pise je tocno. Albino psi imaju vecih problema nego oni sa normalnim pigmentima.

Npr Dalmatinci, kod njih je dokumentirano da mnogo stenaca se radjaju gluhi, na jedno ili oba uha. Zato je obavezan pregled usiju.

Ima i razlicite boje na psima koje se vezu uz bolesti. Boja "Merle" je jako zagonetna i od nje mogu se radjati slijepi psi. I sa opcenitim cudnim izgledom i zdrastvenih problemima. Jedan pas sa tom bojom je Collie. Uzgajivaci te pasmine moraju se ravnati po strogim zakonima kada je rijec o toj boji, samo se mogu pariti sa jednoj specificnoj boji. Ne sa drgim! Pojavlja se taj Merle i u drugim pasminama (chihuahua) pa je jako zabrinujuce jer u drugim pasminama ima vise priznate boje i onda nakraju nece se imati pojma koje boje ima pozadi u svojoj povijesti i davati razne bolesti, nazalost.

Lilly
__________________
"The greatness of a nation and its moral progress can be judged
by the way its animals are treated."
-Mahatma Ghandi-
Lydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 11:53   #7
Ma dobro.ali meni su objasnili da je albino zivotinja koja uopce nema pigmenta(bijela,svijetlih ociju-jednostavno nema nikakve druge boje ni na kozi ni dlake).
Mozda sam u krivu.
ali na svu srecu moj Bo je zdrav i nema apsolutno nikakvih problema.
__________________
Pijem ,pjevam i putujem.....[
eragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 02:36   #8
ja nemam boxera, al ima jedna moja legica 7 njih, i jedan je albino, ne znam da li im je to u krvi al stvarno je zlocest (za raliku od ostalih boxera), isto tako primjetio sam da se stalno kaci s ostalim boxerima i sav je neki u oziljcima (lupa glavom u ogradu kad prolazi postar svaki dan pa ima ogromnu crvenu kvrgu na glavi), al isto tako sam primjetio da od svih tih 7 je najpametniji i najvise voli ljude, ovim ostalim nisu zanimljivi, al ovaj stvarno voli bit u centru paznje ljudi ....zakon pas, prava flegma.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:58   #9
ja imam 2 bijela boxera,dečka i curu,i jesu svojeglavi,ali su stvarno dobrice...nikad problema s njima....
__________________
Maybe the dingo ate your baby...
i...zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:34   #10
ima moj susjed iz kvarta, užas od zločestoće. stvar neodgoja. on je šef u kući.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 18:47   #11
Moj drug je devojci kupio belog boksera,malo je nagluv ali je jako miran pas
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.