Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 23:36   #1001
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pa zato jer mali OPG-i ne podržavaju tvoju inicijativu, ja imam OPG sa 3 ha i dvoje djece i ne sviđa mi se tvoja ideja ne-prodavanja, ne-dijeljenja, ne prenamjenjivanja moje zemlje.
Veliki OPG-i ala Todorić te ne trebaju, tvoje ograničenje na 100 ha je glupost za svakog većeg uzgajivača žitarica.

Iz aviona se vidi da veze nemate sa željama seljaka i sela, bavite se osnivanjem udruge zato da sjednete na novce predviđene za nevladine organizacije i na onih 5k kuna koje male općine godišnje daju udrugama na svom području.
Već sam vam odgovorio da sam i ja mali opg + proizvođač božićnih drvaca + posao izvan poljoprivrede .
Todorić ( i ) su nastavak promašene poljoprivrede utemeljene pod okupacijom Beča ;
1. model veleposjednika ,
2. model kmetova

Sada u uništenoj hrvatskoj poljoprivredi analizirali smo što se mora napraviti ;

1. ostanak dijela poduzeća na državnoj zemlji oko postojećih farmi , ribnjaci , plantaže voća i vinogradi ,

2. Državni program uspostave opg u idućih 10 - 15 g . na bazi privatne i državne zemlje

- da bi se ovo moglo realizirati moramo donijeti novi Zakon za državnu i privatnu zemlju + članci za napuštena sela i demografski ugrožena ,
- zakon o evidenciji i okrupnjavanju parcela , jer sa preko 2 000 000 parcela nije rentabilno proizvoditi ,
- zakon o Fondu za razvoj poljoprivrede

Za 10 - 15 g . imali bi dio poduzeća i komercijalne opg koji bi proizvodili hranu za Hrvatsku i inozemstvo , a koji bi se OPG prodavali i nasljeđivali kao tehnološke cjeline !

- ostalo bi dio malih OPG , dio proizvodnje u gradovima , dio proizvodnje oko vikendica

- morate shvatiti što Hrvatska ima NASUPROT sebe u državama EU , SAD

- postoji i sadašnja mogućnost ; seljaci snalazite se kako znate !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 09:38   #1002
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pa zato jer mali OPG-i ne podržavaju tvoju inicijativu, ja imam OPG sa 3 ha i dvoje djece i ne sviđa mi se tvoja ideja ne-prodavanja, ne-dijeljenja, ne prenamjenjivanja moje zemlje.
Veliki OPG-i ala Todorić te ne trebaju, tvoje ograničenje na 100 ha je glupost za svakog većeg uzgajivača žitarica.

Iz aviona se vidi da veze nemate sa željama seljaka i sela, bavite se osnivanjem udruge zato da sjednete na novce predviđene za nevladine organizacije i na onih 5k kuna koje male općine godišnje daju udrugama na svom području.
Naravno da ih pare zanimaju. Vidi samo tko je šef te Udruge. Ta sigurno nije iz Caritasa.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:17   #1003
Krajnje je vrijeme da moderatori počiste ovaj đumbus...rasprava o Đurinim fix idejama nema nikakvih dodirnih točaka sa nazivom teme.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 23:01   #1004
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Krajnje je vrijeme da moderatori počiste ovaj đumbus...rasprava o Đurinim fix idejama nema nikakvih dodirnih točaka sa nazivom teme.
Osoba koja radi u gradu postavila je pitanje da ga ostavi i ide živjeti na selo od poljoprivrede .

Iznio sam postojeće zakonodavstvo vezano za zemlju , probleme i koji je put do dohodovnih poljoprivrednih imanja ;

1 . možete tražiti od lokalnih vlasti da raspišu natječaj za zakup državne zemlje ,
2. možete kupiti do 1 ha susjedne državne zemlje ,
3. možete kupiti privatnu zemlju , ako je vlasnik živ ,
4 . možete uzeti u zakup privatnu zemlju ( po katastru ) ako je vlasnik živ ,

- možete se upisati u Upisnik poljoprivrednih proizvođača ,
- možete registrirati OPG sa sustavom PDV ili bez njega

Što ćete proizvoditi ?

To je prepušteno vlastitom snalaženju svakog pojedinca !

- Koliko očekujete bruto prihod , neto dobit , to ovisi o vrsti proizvodnje itd !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 23:22   #1005
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Pa zato jer mali OPG-i ne podržavaju tvoju inicijativu, ja imam OPG sa 3 ha i dvoje djece i ne sviđa mi se tvoja ideja
ne-prodavanja, ne-dijeljenja, ne prenamjenjivanja moje zemlje.
Veliki OPG-i ala Todorić te ne trebaju, tvoje ograničenje na 100 ha je glupost za svakog većeg uzgajivača žitarica.
A koji je točno problem u incijatzivi da se posjed dalje ne usitnjava? imaš 3ha, podjeliš na 2 djece pa svak ima 1,5ha. vjerovatno u 4-5 parcela. idealno za uspješno bavljenje poljoprivredom.

Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
.

Ne pada mi na kraj pameti prodaja zemlje niti udruživanje niti išta takovoga dok god je u ovoj zemlji takvo stanje da nemam pojma hoće li itko od mojih ukućana ikada uspjeti naći ikakv posao koji traje dulje od sezonskog rada, a ako će već kopat, onda neke radije kopa po svome i na svome.

Jedino što bi meni, a vjerujem i većini mojih suseljana bilo interesantno je osnivanje neke udruge slične talijanskom imperkopu, pa da kroz udrugu ostvarimo zajednički plasman, jer s ovako malim količinama smo nezanimljivi čak i prekupcima na tržnicama.
Ovaj dio mi kod tebe nije jasan. Koliko kužim većina ukućana je nezaposlena? A bavite se slabo dohodovnom proizvodnjom? tj kukuruz i ječam?
nebili bilo dohodovnije proizvoditi neko povrće, koje traži više rada po jedinici površine ali i omogućava veću zaradu?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 05:48   #1006
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
A koji je točno problem u incijatzivi da se posjed dalje ne usitnjava? imaš 3ha, podjeliš na 2 djece pa svak ima 1,5ha. vjerovatno u 4-5 parcela. idealno za uspješno bavljenje poljoprivredom.



Ovaj dio mi kod tebe nije jasan. Koliko kužim većina ukućana je nezaposlena? A bavite se slabo dohodovnom proizvodnjom? tj kukuruz i ječam?
nebili bilo dohodovnije proizvoditi neko povrće, koje traži više rada po jedinici površine ali i omogućava veću zaradu?
Dopustite da svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje !
Oko odluka za budućnost hrvatske poljoprivrede , predstavnici udruge OPG Hrvatske , u razgovoru sa nekoliko zastupnika žele da se postigne koncenzus !
Jasno je da je cilj da i većina državljana RH shvati koncept koji smo inicirali !

1. dio poduzeća na državnoj zemlji ,

2. državni program uspostave OPG na bazi privatne i državne zemlje u idućih 10 - 15 g koji bi se prodavali ili nasljeđivali kao tehnološke i dohodovne cjeline
- ovo ima dio PAMETNIH naroda u nekim državama
- posebni članci zakona za napuštena sela - imamo ih 19 , za demografski uništena - uključivanje stručnjaka definirano zakonom

3. PROGRAM okrupnjavanja parcela ;

- kupnja sussjednih privatnih i državnih : Japarić 1 , zbunjenixx2 , RH 3

zbunjenixx kupi 2 susjedne i spaja ih sa svojom u 1 parcelu ,

- zamjena privatno za privatno ; japarić1 zbunjenixx 2 Japarić 3 , zbunjenixx 4

zamjenom formiramo 2 parcele ,

- zamjena privatno za državno
- okrupnjavanje državnih ; RH1 , rH 2 ------RH 10 - prijedloge bi davale lokalne vlasti

-komascija - prijedlog zakona je napisan

- OVO u Hrvatskoj moramo raditi u idućih 10 - 15 i više godina
sada imamo prevelik broj malih parcela - preko 2 000 000 sa prosjekom 0, 43 ha

- OVAKAV ili sličan put prošli su u nekim državama EU pa imaju prosjek 15 - 50 ha - tehnološku i racionalnu proizvodnju , nasuprot koje smo mi u Hrvatskoj zaostali sa KONCEPTOM iz 1945 10ha - i mogućnost USITNJAVANJA !

- Ako netko ima drugu alternativu , stranice su otvorene !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.