Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2005., 15:08   #1
ovu temu hoću tu, da čujem ženska mišljenja

o tome kome bi pristale biti jamac?

i sami znate kakva su teška vremena, nema se šta stavit za pod zub, brašno se kupuje na točkice, vozi se parnim danima, crtaju se crte na potkoljenice jer se nema para za čarape. uglavnom jad i bijeda.
dobro, malo sam pretjerala, ali you got the picture.
i sami jedva krpate kraj sa krajem i se da vam nitko ne pokuca na vrata s time i onda jednog sunčanog jesenskog popodneva šogor vas poziva na kavu i traži ovu konjsku uslugu.

dakle, da skratim,kome bi pristale biti jamac za kredit i da li je to jamstvo rezervirano samo za rodbinu, prijatelje ili nikoga?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:12   #2
ovisi o kolikoj je svoti riječ
jedno je biti jamac za veš mašinu (za to bi i tebi možda bila )
a drugo za stan, kuću (za to bi i za rodjenu sestru dobro promislila )
itd...
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:14   #3
-rodbini ne jer je ne poznam dovoljno dobro, a krv mi nije nikakvo jamstvo
-jako dobrim prijateljima i to samo onima za koje znam da su pouzdani, da nisu hebivjetri

Nisam dosad nikome bila jamac ali sam u studentskim danima posudivala svakom prijatelju kojem je trebalo, a bio je pristojan,ali ...- svaka skola se placa i to skupo!!!
__________________
*L_____inea______*
linea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:15   #4
Nikome. Ispričavam se što nisam žena pa ne mogu dati glup savjet.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:15   #5
Re: ovu temu hoću tu, da čujem ženska mišljenja

Quote:
chiquita kaže:
kome bi pristale biti jamac?

Pristala bih biti jamac prijateljima i obitelji samo do onog iznosa do kojeg sam spremna pokloniti, i s kojim se mogu rastati a da moj status ne trpi zbog toga.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:16   #6
ma budi pametna i rezerviraj svoj potpis samo za najuzi krug obitelji i to je to...danas ne mozes za nikoga staviti ruku u vatru..
...odg..je da vec iams kredit u toj banci i jednostavno sebi planiras nes uzet i 2min muljaze u buducnosti se visestruko isplati..nazalost ali tako je,..
Tinich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:21   #7
Ovih dana je sasvim jednostavno ishoditi kredit bez jamaca ako si kreditno sposoban. Shodno tome, pogotovo ne bih nikome bio jamac jer je ta osoba jamačno kreditno slaba pa zato banka traži jamca.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:21   #8
Quote:
Gazda kaže:
Nikome. Ispričavam se što nisam žena pa ne mogu dati glup savjet.
isprika prihvaćena i hvala na pametnom muškom savjetu.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:24   #9
sve ja to znam. znam i srati, znam i svoj status, znam i njegov status, i rizike, i svoje potrebe...ali krv je krv.

joj što ne volim takve rodbinske veze i "ljubavi". da nije umiješano još par duša sve bih ja to poslala raketom na mars.i ko ih jebe i njihov kredit i njihova bezobraština i njihova bezosjećajnost i oslanjanje na "bratsku ljubav".
poserem se na takvu rodbinu.

oprostite, ali morala sam.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:25   #10
nikom. bila je vec tema. sljedeci put kad me netko pita za lovu, odmah zovem policiju.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:36   #11
isključivo sestri
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:39   #12
Samo bitnim ljudima u mom životu, bili oni rodbina ili frendovi. I ako im doista taj kredit treba. Nešto se mora riskirati.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:41   #13
Quote:
crtica kaže:
Samo bitnim ljudima u mom životu, bili oni rodbina ili frendovi. I ako im doista taj kredit treba. Nešto se mora riskirati.
Bitnim ljudima? Vidiš, a ja sam mislio da ljudi uvijek pristanu bit jamci i nebitnim ljudima. Recimo, ja sam jamac poštaru, ženi iz birtije "Mario" koju sam žicao pljugu, veterinarki psa moje sestrične...
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:44   #14
Quote:
Gazda kaže:
Bitnim ljudima? Vidiš, a ja sam mislio da ljudi uvijek pristanu bit jamci i nebitnim ljudima. Recimo, ja sam jamac poštaru, ženi iz birtije "Mario" koju sam žicao pljugu, veterinarki psa moje sestrične...
Neki ljudi ne znaju reci "NE". (Srecom, ja nisam takva. )
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:45   #15
Quote:
chiquita kaže:
...ali krv je krv.
da, taj dio je zajeban..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:46   #16
Quote:
kem kaže:
Neki ljudi ne znaju reci "NE". (Srecom, ja nisam takva. )
Draga osobo ženskog spola, smisao ironičnosti posta i jest da ljudi budu jamci njima bitnim osobama, i onda te bitne osobe prestanu plaćati kredit, tako da onda prijatelj/rođak bitne osobe mora nastaviti s otplatom. Ponavljam, u današnjoj situaciji se svaki kredit može dobiti bez jamca i samo budala će pristati biti jamac nekome.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:50   #17
Quote:
Gazda kaže:
Draga osobo ženskog spola, smisao ironičnosti posta i jest da ljudi budu jamci njima bitnim osobama, i onda te bitne osobe prestanu plaćati kredit, tako da onda prijatelj/rođak bitne osobe mora nastaviti s otplatom. Ponavljam, u današnjoj situaciji se svaki kredit može dobiti bez jamca i samo budala će pristati biti jamac nekome.
Draga osobo muškog spola, koja nije dovoljno glupa kao žene da piše na ovoj temi (tvoje riječi), ne generaliziraj i ne vrijeđaj...ovo nije test sa točnim i krivim odgovorima, već smo zamoljeni da napišemo kome bismo bili jamci.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:52   #18
Quote:
crtica kaže:
Draga osobo muškog spola, koja nije dovoljno glupa kao žene da piše na ovoj temi (tvoje riječi), ne generaliziraj i ne vrijeđaj...ovo nije test sa točnim i krivim odgovorima, već smo zamoljeni da napišemo kome bismo bili jamci.
iako ne vidim o kojoj se tocno osobi radi, jer mi je mozda na ignore, podsjetila bih da je danas krajnji idiotizam biti nekome jamac, jer je moguce uzeti kredit BEZ JAMACA. dakle, kredit s jamcima uzimaju samo oni koji zele otplatu prebaciti na jamce.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:54   #19
Quote:
crtica kaže:
Draga osobo muškog spola, koja nije dovoljno glupa kao žene da piše na ovoj temi (tvoje riječi), ne generaliziraj i ne vrijeđaj...ovo nije test sa točnim i krivim odgovorima, već smo zamoljeni da napišemo kome bismo bili jamci.
Da, da, ćikita treba savjet, a ti bi samo o sebi pričala. Koji egoizam!

Ja sam dao savjet, ali valjda sam samo trebao napisati kak ju razumijem i shvaćam da joj nije lako.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:56   #20
Quote:
Natch kaže:
iako ne vidim o kojoj se tocno osobi radi, jer mi je mozda na ignore, podsjetila bih da je danas krajnji idiotizam biti nekome jamac, jer je moguce uzeti kredit BEZ JAMACA. dakle, kredit s jamcima uzimaju samo oni koji zele otplatu prebaciti na jamce.
Uopćavaš jer su krediti bez jamaca skuplji od kredita sa jamcima i zbog toga nekima nisu dostupni.

Da je tako jednostavno zar bi se ljudi zafrkavali sa traženjem jamaca, pogotovu što je to živa muka za naći.

Mislim ta spika, svi su lopovi i odjebite ih je banalna za poluditi, a i nije neki ložač teme, već se samo u chat otići...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.