Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2015., 21:37   #1301
Sretan Božić! Htjela bih prokomentirati boravak u Krapinskim Toplicama pred koji dan, oduševljeni! Partner i ja smo uzeli smještaj u Wellness Hotelu Villa Magdalena, paket Posebni trenuci - 1 polupansion s korištenjem wellnessa, uključena masaža, fina večera u njihovom nagrađivanom restoranu () plus torta i pjenušac u sobu... Mali hotel s devet soba-apartmana, svaki u sobi ima jacuzzi s termalnom vodom.
Wellness oaza je lijepa, ugodna i uredna, opuštanje maksimalno!
Hotel je izvrstan izbor za parove, ali i za obitelji s djecom - u većem apartmanu do nas je bila obitelj s malim djetetom, ti veći apartmani imaju posebne sobe.
Kompleks termalnih bazena Aqua Vivae je 5 minuta pješice od hotela, koliko sam shvatila obnovljeno na proljeće i sve je lijepo, novo i uredno. Osobito me se dojmio unutrašnji bazen spojen s vanjskim te bazen s valovima. Super je i za djecu, ima veliki tobogan u unutrašnjem bazenu. I još atrakcija - mogućnost poduke ronjena u posebnom bazenu. U sklopu kupališta je i restoran.
U Krapinskim Toplicama je i stari Hotel Terme, jednostavniji i vjerojatno povoljniji, ali isto blizu bazena (preko puta!).
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 11:30   #1302
Molila bi malo detalja za Rimske terme nismo još bili a volimo welnes i ići di nismo bili ,dosta pozitivnih komentara čula pa me zanima i vaše mišljenje za smještaj ,hranu,sadržaje ,masaže i saune .
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:14   #1303
Imam namjeru otići u Terme Tuhelj sa dvoje djece (2 i 6 g). Iskustva, prijedlozi?
__________________
Navigare neccesse est vivere non est neccesse
Splichaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:17   #1304
Samo po ljeti. Pa po zimi u unutrašnjem bazenu doslovno nema ništa što bi ih zabavilo.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 16:10   #1305
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Samo po ljeti. Pa po zimi u unutrašnjem bazenu doslovno nema ništa što bi ih zabavilo.
Fala Kerbi. A ima li ko iskustva sa Termama Jezerčica?
__________________
Navigare neccesse est vivere non est neccesse
Splichaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 15:06   #1306
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
Molila bi malo detalja za Rimske terme nismo još bili a volimo welnes i ići di nismo bili ,dosta pozitivnih komentara čula pa me zanima i vaše mišljenje za smještaj ,hranu,sadržaje ,masaže i saune .

zar nitko nije bio nedavno ,može i u inbox
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 15:20   #1307
Quote:
grgica kaže: Pogledaj post
Sretan Božić! Htjela bih prokomentirati boravak u Krapinskim Toplicama pred koji dan, oduševljeni! Partner i ja smo uzeli smještaj u Wellness Hotelu Villa Magdalena, paket Posebni trenuci - 1 polupansion s korištenjem wellnessa, uključena masaža, fina večera u njihovom nagrađivanom restoranu () plus torta i pjenušac u sobu... Mali hotel s devet soba-apartmana, svaki u sobi ima jacuzzi s termalnom vodom.
Wellness oaza je lijepa, ugodna i uredna, opuštanje maksimalno!
Hotel je izvrstan izbor za parove, ali i za obitelji s djecom - u većem apartmanu do nas je bila obitelj s malim djetetom, ti veći apartmani imaju posebne sobe.
Kompleks termalnih bazena Aqua Vivae je 5 minuta pješice od hotela, koliko sam shvatila obnovljeno na proljeće i sve je lijepo, novo i uredno. Osobito me se dojmio unutrašnji bazen spojen s vanjskim te bazen s valovima. Super je i za djecu, ima veliki tobogan u unutrašnjem bazenu. I još atrakcija - mogućnost poduke ronjena u posebnom bazenu. U sklopu kupališta je i restoran.
U Krapinskim Toplicama je i stari Hotel Terme, jednostavniji i vjerojatno povoljniji, ali isto blizu bazena (preko puta!).
Koliko te to koštalo?
Rade li bazeni subotom dulje u noć?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 22:31   #1308
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Koliko te to koštalo?
Rade li bazeni subotom dulje u noć?
Dva polupansiona, uz sve što je bilo navedeno, je oko 2600 kuna za vikend.
Ista stvar za doček Nove godine bilo je cca 4300 kuna.
aeiou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 16:29   #1309
Isla bi s mužem na vikend u SLO. 2 noći, 2 polupansiona, bazeni i sauna (bar 1 dan) da je ukljucena.
Ajde recite sta je naj, a da nije preskupo.
Našla sam neke ponude za Rogasku (gh Sava i Radin), bungalovi u Ptuju, app kod Termi 3000, terme Topolscica - app ili hotel Vesna.. Ili neki drugi prijedlog.
Znači najbolji sklop bazeni-sauna-hrana u odnosu na cijenu.
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 23:51   #1310
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Koliko te to koštalo?
Rade li bazeni subotom dulje u noć?
Uzeli smo u hotelu paket Romantični trenuci, 1 noć, polupansion, oko 1500 kn ali je puno toga uključeno. Možeš pogledati na stranicama hotela.
Za radno vrijeme toplica navečer ne znam, mi smo se kupali poslijepodne. Aquae vivae, google sve zna.
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 12:58   #1311
Išla bi jedan vikend u Rogašku i dvoumim se da li uzeti ponudu u Grand Hotel Rogaška ili Hotel Zagreb.
zanima me je li tko bio i koji bi mi preporučili od ta dva s time da nam je glavna preokupacija kupanje u unutarnjem bazenu pa me zanima koji od ta dva hotela ima bolju ponudu unutarnjih bazena?
Saune, masaže, welnes nisu bitne, idemo s djetetom i bitno je kupanje u bazenu.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 18:50   #1312
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Isla bi s mužem na vikend u SLO. 2 noći, 2 polupansiona, bazeni i sauna (bar 1 dan) da je ukljucena.
Ajde recite sta je naj, a da nije preskupo.
Našla sam neke ponude za Rogasku (gh Sava i Radin), bungalovi u Ptuju, app kod Termi 3000, terme Topolscica - app ili hotel Vesna.. Ili neki drugi prijedlog.
Znači najbolji sklop bazeni-sauna-hrana u odnosu na cijenu.
Ja osobno sam bila u Ptuju ali u hotelu i bilo je super i smještaj i hrana radili su vanjski bazeni ,saune u bungalovima nisam bila ali ako jedeš u hotelu moralo bi biti o.k

Bila i u Toplošici u apartmanima ,apartmani su predivni naš je bio skoro 100 kvadrata ogromno pre,predivno jeli smo u hotelu on mi nije nešto nije se baš renovirao ima 3 zvjezdice ali hrana je bila ne loša tj solidna također bili kada su vanjski bazeni otvoreni pa nam bilo super za zimski period n eznam kako je dok je samo unutarnji ako sam bar malo pomogla .
Bili i u terme 3000 u hotelu Ajda tamo mi se nije svidio miris u hotelu tj smrad od vode ,sklop bazena nije najbolje po meni osmišljen jer moraš u ogrtaču kroz park ići ali unutra je dobro hrana je bila dobra i smještaj.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 18:59   #1313
Mi se vratili iz Laškoga ,i samo pohvale nisu se ništa pokvarili od prošlog puta čak bi dala i višu ocjenu .Smještaj super konforna soba sa velikim pomočnim krevetom ,velika kupaona .Hrana super izbor veliki i za svakoga od vegetarijanaca ,izbirljivaca,gurmana ,zbilja super ,bazeni čisti uredni ,ležaljke ko nove ,jacuzziji veliki 20 ljudi komotno stane bez da se iko gura ,petak ,subota otvoreni bazeni do 23 milina nakon večere ,opuštanje prije spavanja ,masaže raznorazne i super.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 19:35   #1314
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
Mi se vratili iz Laškoga ,i samo pohvale nisu se ništa pokvarili od prošlog puta čak bi dala i višu ocjenu .Smještaj super konforna soba sa velikim pomočnim krevetom ,velika kupaona .Hrana super izbor veliki i za svakoga od vegetarijanaca ,izbirljivaca,gurmana ,zbilja super ,bazeni čisti uredni ,ležaljke ko nove ,jacuzziji veliki 20 ljudi komotno stane bez da se iko gura ,petak ,subota otvoreni bazeni do 23 milina nakon večere ,opuštanje prije spavanja ,masaže raznorazne i super.


Jel guzva? Dal ima za djecu zabava?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 20:01   #1315
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Jel guzva? Dal ima za djecu zabava?
Koliko staro dijete,ima 2 bazena za skroz malene za veće tobogan unutarnji ,ima bazen sa valovima i bazen sa strujom.
Mi smo bili od četvrtka bilo je super u petak je bilo gužve a subota i nedelja opet super .
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 20:03   #1316
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
Koliko staro dijete,ima 2 bazena za skroz malene za veće tobogan unutarnji ,ima bazen sa valovima i bazen sa strujom.
Mi smo bili od četvrtka bilo je super u petak je bilo gužve a subota i nedelja opet super .
ima i navečer neka animacija za djecu ,šetnica i park vani za igranje
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:42   #1317
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Isla bi s mužem na vikend u SLO. 2 noći, 2 polupansiona, bazeni i sauna (bar 1 dan) da je ukljucena.
Ajde recite sta je naj, a da nije preskupo.
Našla sam neke ponude za Rogasku (gh Sava i Radin), bungalovi u Ptuju, app kod Termi 3000, terme Topolscica - app ili hotel Vesna.. Ili neki drugi prijedlog.
Znači najbolji sklop bazeni-sauna-hrana u odnosu na cijenu.
Ako nije kasno za prijedlog:
od svega navedenog preporučio bih Terme Topolšica. Ako se ne želite gnjaviti s hranom, uzmite hotel, ako želoite nešto pripremiti na brzinu (ili drugačije), ili ponijeti svoju hranu, uzmite bungalov. Ako ste samo vas dvoje, uzmite onaj za četiri osobe, ako vas je više, uzmite za šest (rasklopivi ležaj u dnevnom boravku je loš za spavanje odrasle osobe).
Saune u hotelu su vam uključene u cijenu, uvijek su otvorene dvije finske i jedna parna u podrumu, a ako je više gostiju, otvorit će i saune na katu. Međutim, bez obzira što ste to već platili svakako preporučujem da doplatite 10 eura po osobi (posebna cijena, jer ste gosti hotela ili apartmana) za wellness Zala, koji je odmah pored i po meni spada u rang Orhidelije u termama Olimija.
Ptuj - bungalovi: i nama je to bila opcija, (još) se nismo za to odlučili u nedostatku termina. U toj varijanti imate uključene saune u termalnom parku, koje, međutim, treba zaobići iz nekoliko razloga: prljavo, ukupno nehigijenski, seljački korisnici, ma strašno. Jedino što prolazi je finska sauna u dvorištu, ali i tamo bude bezveznjaka. S druge strane, imate mogućnost platiti ulaz u Flaviju, u hotelu Primus, za koje sam od dosta ljudi čuo da je među tri najbolja wellnessa u Sloveniji. Kao gosti bungalova mislim da imate popust 20%, no ne mogu sasvim potvrditi. To bi vam mogao biti dosta skupi sport.
Terme 3000: znam da kao gosti hotela uvijek imate uključene saune u hotelu, ali ne znam na koje apratmane misliš, jer u tom području postoje dvije turističke kuće. U jednom od njih (ne mogu se sjetiti imena) je vodeni dio (s finskom saunom) potpuno preuređen, ali je malen i mislim da nije dobra opcija. Bolje je uzeti kartu za wellness na bazenima, mi smo kao gosti bungalova platili ako se dobro sjećam 5,90 eura po osobi za cijeli dan. Osoblje vrlo dobro.


Dodatna pitanja mogu i na privatnu poruku.
aeiou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:07   #1318
Tuhelj vs Jezerčica vs Aquae Vivae (Krapinske)

Ne postoji nikakva slična tema na ovom forumu ali volio bih kad bi postojala neka usporedba 3 najpopularnijih termi (toplica) u našem Zagorju.

Osobno sam bio samo u Tuhelju pa ću napisati osvrt na samo te terme, ali bilo bi dobro kada bi svi napisali svoje mišljenje o termama koje su posjetili.

Možete koristiti šablonu ispod:

Terme Tuhelj

(+)
Ugodna atmosfera
ljubazno osoblje
mogućnost unošenja manje količine hrane i pića (zapravo je ovo zabranjeno ali nitko vas ne maltretira ako si ponesete sendvič i sok)
povoljne cijene pizze ili kave (40kn pizza i 8kn kava)
uredno
ugodna temperatura bazena
bazen s vrućom vodom
spojen bazen s vanjskim dijelom (posebno dobro)
narukvica za ormariće i plaćanje s limitom.


(-)
Pomalo zastarjelo (ali nije problem)
cijena ulaznice

Terme Jezerčica

(+)

(-)

Aquae Vivae

(+)

(-)

Dodatak:
Bilo bi dobro da se naglasi tolerancija na unošenje hrane, cijena hrane i pića unutar kompleksa te rješenje s ormarićima (ključanje osobnih stvari)..

Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:21   #1319
Od ova tri navedena kompleksa bazena Tuhelj biramo ljeti, a Aqua vivae zimi.
Tuhelj je zastarjelo zdanje al ima nekak najviše mjesta, najveću površinu bazena i najviše sadržaja. I voda je hladnija nego u Jezerčici. Jezerčica je nova, čista, lijepo uređena ali dosadna, gledajući sa stajališta roditelja.I vanjski i unutarnji bazen sa toboganom je mali, a kraj tobogana je od ruba bazena vrlo blizu tak da sam se cijelo vrijeme bojala da klinci ne zveknu glavom u rub bazena. Bili jednom i više se nebumo vraćali. Može se nositi svoja klopa.
Aqua vivae je isto novosagrađena, sve je uredno i čisto. Ulaz je na narukvicu i sa njome se zaključava ormarić, plaća cuga, klopa, sladoled... i na izlazu se plaća. Ima dva vanjska bazena, od kojeg je jedan povezan sa unutarnjim koji ima veći tobogan. Unutarnji su još olimpijski, mali za bebe i bazen s valovima koji su puno veći i jači nego u Tuhelju.
U sva tri se može unositi svoja hrana i nikad nismo imali nikakvih problema. Njihova hrana ( u sva tri) mi je na razini fakultetskih menzi i radije nosim svoju hranu ili na povratku stanemo u Graši. Cijena hrane se ne sjećam al mislim da su malo previsoka obzirom na kvalitetu. Cijene ulaznica su otprilike ista za 2 odrasla i 2 djece.
Rezime:
Zimsko kupanje- Aqua Vivae
Ljetno kupanje- Terme Tuhelj(ak moram birati između ova tri i ak je na par sati).
Inače za ljetno cjelodnevno kupanje UVIJEK biramo Terme Olimija u Sloveniji.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 13:15   #1320
Imao sam prilike sa suprugom prije par dana prvi puta posjetiti neke terme i to rimske u deželi. Da se razumijemo, nismo osobe ''od bazena'' ali nam je doista trebala nekakva relaksacija. Uglavnom, meni je to bacanje novaca. Jedino što mi je bilo okej je masaža. Bili smo u Zdraviliški dvor, tak nekak. Okej, soba je velika, tu i tam zašteka Tv iako on nije bio u prvom planu, ali ono malo prije spavanja kaj smo gledali, štekalo je. Kosilo je dobro. Ako niste pri lovi ili ne želite plaćati skuplje, kupite si u Mercatoru pjenušac, vino, pivo tj. kaj vam treba ... Nikako uzeti neke kupelji ... totalno bačen novac. Sauna ko sauna iako smo prvi puta bili, apsolutno ništa posebno. Znojiš se (što je odlično) i dišeš na škrge. Nama baš bez veze. Osoblje je ljubazno do apsolutno neljubazno. Sve u svemu, bolje ušparati lovu i priuštiti si duži i luksuznije (ako je potrebno) ljetovanje na Braču, Hvaru, Lastovu, Mljetu ... ma kakve terme i slične gluposti. Mož si i doma natočiti tople vode, baciti neka eterična ulja, krupne soli i uživaj. Bar znaš da se jedino ti i žena kupate u toj kadi.
Robertdeniro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.