Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2011., 19:20   #1001
Quote:
petrijana kaže: Pogledaj post
- Da li je neko u zadnje vrijeme bio u Antaliji, jer ja idem tamo uskoro,pa me baš interesira što je tamo najzanimljivije i što treba obavezno vidjeti i dali je daleko doći do grada odnosno kako doći do grada,jer koliko sam upozanta hoteli su udaljeni oko 15 km, a navodno su taxi skupi.da li u htelima ima ručnika dovoljno,jer je to problem sve nositi u jednom koferu. to mi je prvo putovanje za Tursku, pa molim neku/nekog od vas tko je bio baš u Antaliji da mi da neke informacije iz prve ruke.Hvala.
Meni se Antalija baš svidjela unatoč tom masovnom turizmu okolo. Bila sam u pansionu u centru pa nisam imala osjećaj masovke. Gradić , stara jezgra ti je super, u nekom otomanskom stilu, kuće sa trijemovima drvenim, nema previše znamenitosti, puknuti minaret, ulazna vrata u grad, rimske iskopine, ali super je za lunjati po ulicama, ima dobrih mjesta za popit cugu, cijeli đir do one glavne plaže zaboravila sam kak se zove su ti uz more super birtije i restorani svi gledaju na more a nalaze se u nekoj zelenoj oazi, super. po gradu je javni prijevoz dobro organiziran tramvaaji i busevi ne znam za izvan grada al mislim da ne bi trebalo biti problema.
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 00:22   #1002
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
ja izgleda od svih idem najranije u tursku s nikalom ( 13.10. )
kad se vratim javiti ću dojmove... a nadam se da netko ide prije pa da i ja dobijem koju info...

ja idem27.10. i imam plan platiti večere jer mi izgleda Ok . samo zato što smo gotovo svaki dan u drugom gradu pa ako relativno kasno se dođe sa tih izleta jednostavnije je jesti u hotelu. a opet kako čitam hrana jei "vani" primamljiva i relativno jeftina.
Iako kako vidim/čitam još se nije javio nitko tko je sa Nikal agencijom /"časti "Neckerman bio . a svi bi bilo više nego zahvalni.
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 01:01   #1003
Danguba hvala ti za objašnjenje,ali koliko sam shvatila ti nisi bila u hotelu.nego u pansionu u centru Antalije,a tebi nije onda bio problem obilaziti grad.Ali ovi hoteli koliko sam gledala po interntu su dosta udaljeni od grada i mislim da se pješke neće moći do centra. Hvala ti još jednom.
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:18   #1004
Pozdrav! Ima li netko iskustva s korištenjem maestro kartice tekućeg računa (pbz) u Turskoj? Inače, imam visa electron karticu deviznog računa, no djeluje mi isplativije dizati sa bankomata maestrom (ne znam koja je razlika u proviziji, ali čini mi se da se u slučaju korištenja vise electron izgubi dosta na konverzijama iz valute u valutu)...
__________________
....''select the following options means you have no option''...
la brujita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:31   #1005
Nisam nikad probao dizati ali sam na bankomatima vidio da piše da možeš dobiti i eure i $
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 12:37   #1006
Quote:
princessstar kaže: Pogledaj post
i ja i dalje čekam komentare u vezi nikal-a. ja idem 3.11
i ja idem 3.11 preko nikal-a!!!!!!!!!! sa sestrom. (uf, hvala Budi, ima još ljudi)
__________________
We're here on a mission. If you don't want to be a part of it, just say so.
zrinkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:26   #1007
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
puno vam hvala na savjetima.... uuuuh... jedva čekam otići
Evo, dragi i ja idemo isto 13.10. i jedva čekamo, tako da ćemo se eto upoznat na putovanju

Oni koji su išli ili idu tek preko Nikal-a u Tursku, i ja molim dojmove
grivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 20:57   #1008
Quote:
grivica kaže: Pogledaj post
Evo, dragi i ja idemo isto 13.10. i jedva čekamo, tako da ćemo se eto upoznat na putovanju

Oni koji su išli ili idu tek preko Nikal-a u Tursku, i ja molim dojmove
baš lijepo.... još netko tog datuma... a kad bi još netko išao ranije pa da nam javi dojmove, bilo bi super... ali i ovako,jer nas očekuje iznenađenje

ti si uplatila večeru?
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 21:44   #1009
Quote:
zrinkolina kaže: Pogledaj post
i ja idem 3.11 preko nikal-a!!!!!!!!!! sa sestrom. (uf, hvala Budi, ima još ljudi)
haha. ja idem sa dečkom. joj,mene je malo bilo strah da ćemo ja i on biti jedini malo mlađi,čula sam da na ovakva putovanja uglavnom idu hokejaši tj bakice i dedeki na štakama. haha. uglavnom,meni je ovo prvi put da idem na ovako organizirano putovanje pa me baš zanima kako će to sve bit.
__________________
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today - James Dean
princessstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:32   #1010
Quote:
princessstar kaže: Pogledaj post
haha. ja idem sa dečkom. joj,mene je malo bilo strah da ćemo ja i on biti jedini malo mlađi,čula sam da na ovakva putovanja uglavnom idu hokejaši tj bakice i dedeki na štakama. haha. uglavnom,meni je ovo prvi put da idem na ovako organizirano putovanje pa me baš zanima kako će to sve bit.
vjerujem da će biti raznoliko društvo, iako ja s tim tzv. hokejašima imam jako dobro iskustvo, čak puno bolje od mlađih... jer ti koji putuju u pozamašnim godinama uglavnom imaju duha i volje za životom, pa s njima zna biti ludo i zabavno...
no nadam se da će nas i turska i ljudi u turskoj oduševiti... i da ćemo se vratiti zadovoljni nazad
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 09:38   #1011
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
nadam se da će nas i turska i ljudi u turskoj oduševiti... i da ćemo se vratiti zadovoljni nazad
To sigurno, ako ste iti malo otvorenijeg uma.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 19:06   #1012
Question

Quote:
princessstar kaže: Pogledaj post
haha. ja idem sa dečkom. joj,mene je malo bilo strah da ćemo ja i on biti jedini malo mlađi,čula sam da na ovakva putovanja uglavnom idu hokejaši tj bakice i dedeki na štakama. haha. uglavnom,meni je ovo prvi put da idem na ovako organizirano putovanje pa me baš zanima kako će to sve bit.
Evo ja i prijateljica idemo tog datuma. Mene zanima da li ste uplatili večeru ili ćete se hraniti van hotela mi o tome još razmišljamo jer ne znamo što bi bilo bolje!
__________________
VJEČITI PUTNIK!!!
mtudjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 19:48   #1013
Prva tura za Tursku sa agencijom Nikal bila je 15. 09. nadam se da će se javiti sa dojmovima kad se vrate za koji dan.
__________________
VJEČITI PUTNIK!!!
mtudjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 23:47   #1014
Quote:
mtudjina kaže: Pogledaj post
Evo ja i prijateljica idemo tog datuma. Mene zanima da li ste uplatili večeru ili ćete se hraniti van hotela mi o tome još razmišljamo jer ne znamo što bi bilo bolje!
mi smo platili sve pa smo na miru,sve skupa je došlo oko 6 i 300.
__________________
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today - James Dean
princessstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 01:16   #1015
idem i ja 3.11. u Antalyu, i to preko Nikala, tj. neckermanna. mislim da nećemo uplatiti večeru jer je po osobi 800kn za 7 dana, što je malo previše. a sigurno tamo ima dobrih restača. nadam se da će biti dobro i da se ima svašta za vidjeti, i vrijeme da će biti ugodno, možda i za kupati...
__________________
yaddi yaddi yadda...
tkoživtkomrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 11:09   #1016
Ništa, znači čeka se prva tura da se vrati i da nam jave iskustva za Nikal i njihovu organizaciju.
Ni mi nismo uzeli večeru, jer smo od više ljudi koji su posjetili Tursku čuli da su hrana i restorani odlični, pogotovo oni gdje jede domaće stanovništvo, a za 800 kn po osobi koliko se nadoplaćuje mislim da se možeš i te kako najesti, a pritom probati domaće specijalitete.
grivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 15:41   #1017
jeste li vidjeli na stranicama nikala vrijeme leta... meni za 13.10. nije baš najidealnije, pa ću se pokušati prebaciti za neki drugi termin...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:11   #1018
Quote:
probuđena kaže: Pogledaj post
jeste li vidjeli na stranicama nikala vrijeme leta... meni za 13.10. nije baš najidealnije, pa ću se pokušati prebaciti za neki drugi termin...
evo ja idem 27.10.----polijećemo u 12.00...samo što nema naznačeno kad se vraćamo iz Antalye, no rekli su nam da polijećemo u 8 ujutro 3.11. i već smo u 9.30 u Zgb/ zbog sata dobijemo 1 sat...
iako bi meni bilo logično da su svi odlasci u 12.00 jer on zapravo dolazi u 9.30 ili 11.00,,samo tog 13.10 ide popodne iz Antalye i onda je i polazak kasno!!

Zadnje uređivanje eMarina13 : 20.09.2011. at 18:16.
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 20:58   #1019
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
evo ja idem 27.10.----polijećemo u 12.00...samo što nema naznačeno kad se vraćamo iz Antalye, no rekli su nam da polijećemo u 8 ujutro 3.11. i već smo u 9.30 u Zgb/ zbog sata dobijemo 1 sat...
iako bi meni bilo logično da su svi odlasci u 12.00 jer on zapravo dolazi u 9.30 ili 11.00,,samo tog 13.10 ide popodne iz Antalye i onda je i polazak kasno!!
zato i želim prebaciti na neki drugi termin, jer praktički gubim cijelo popodne... ne znam niti kako misle odraditi 7 večera taj termin, jer sigurno neće u hotelu služiti večeru poslije ponoći.
meni bi isto bilo logično da su svi polasci i dolasci u isto vrijeme, ali eto nije tako...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 14:48   #1020
danas mi je jedna prijateljica koja je bila u turskoj prije nekoliko godina, rekla kako joj je navečer bilo jako nelagodno šetati, jer navodno poslije 8 navečer više nema žena na ulici.
to mi se nije svidjelo, jer u to doba ću s mužem odlaziti na večeru po lokalnim restoranima, i ne bih voljela osjećati nelagodu zbog toga.... pa molim vaša iskustva?
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.