Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 15:01   #1
Kako se riješiti glista u travnjaku?

Imam neveliki travnjak ispred kuće, na koji sam bila jako ponosna do ove jeseni kada su mi se počele pojavljivati neke ružne hrpice na njemu. Malo sam istraživala i saznala da su za to krive gliste, kojih bi se eventualno mogla riješiti povećanjem kiselosti ph zemlje. Da li netko zna kako se to radi ili ima neki drugi savjet u vezi glista?
_maca_faca_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 21:24   #2
gliste su strašno, strašno korisne (posjeti ovu ekipu https://www.forum.hr/showthread.php?t=199766)
- razrahljuju zemlju, melju organsku tvar i proizvode humus
- privlače kosove u vrijeme leženja i odgoja mladunaca - a kosovi uz to papaju i štetočine (gusjenice, crve, mušice)
- privlače i ježeve, a ovi osim što su strašno zgodni još uništavaju i rovke i hrušteve
- PROBLEM ! - privlače i krtice, koje doduše u prirodnom ekosistemu nisu štetne (dapače), ali bi ti mogle nastati "malo veće"
Quote:
ružne hrpice na travnjaku


zato - najbolje da odvojiš 1x1m u kutu vrta za kompostaru, poslužiš se uputama http://www.zmag.hr/gliste/ i čekaš jaču kišu, pa u gumenim čizmama i kabanici, sa kanticom - kreneš skupljati glistu po glistu, naseliš svoju vlastitu malu koloniju i ubireš plodove njihovog rada

e, da ! gliste su super za ribičiju, pa nađi nekog za ugodno-s-korisnim
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 23:40   #3
nemoj gliste dirati! mislim da kiselost neće pomoć osim da zakiseliš do te mjer da se ni travi neće svidjet. Te male humke sad vidiš kad perd ljeto krene s rastom trava če te humke prekriti i iskoristiti gnjoj glista .
U travnjaku ti ima dosta organskog materijala, tj zemlja je bogata pa je gliste opsjedaju da je loša bez hranjiva gliste bi ti pošle dalje tj nebi se namnozile.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 08:52   #4
prekopaj cijeli travnjak, prosij zemlju da ne ostane niti jedna glista, sve gliste skupi, dobro ih zapakiraj i pošalji ih poštom meni.svi sretni i zadovoljni.
viridarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 09:44   #5
i budi sretna da nemas krtice
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 13:53   #6
Quote:
viridarium kaže: Pogledaj post
prekopaj cijeli travnjak, prosij zemlju da ne ostane niti jedna glista, sve gliste skupi, dobro ih zapakiraj i pošalji ih poštom meni.svi sretni i zadovoljni.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 14:47   #7
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
i budi sretna da nemas krtice
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:33   #8
ja ih imam u vrtu i neznam sto da radim...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:03   #9
Quote:
_maca_faca_ kaže: Pogledaj post
Imam neveliki travnjak ispred kuće, na koji sam bila jako ponosna do ove jeseni kada su mi se počele pojavljivati neke ružne hrpice na njemu. Malo sam istraživala i saznala da su za to krive gliste, kojih bi se eventualno mogla riješiti povećanjem kiselosti ph zemlje. Da li netko zna kako se to radi ili ima neki drugi savjet u vezi glista?

da nema tih glisti ti ne bi bila tako ponosna na njega... je bi ti zemlja bilja siromašna i trava ne bi tako dobro rasla i vjeruj mi ne bi bila tako ponosna na njega koa do sada... pusti gliste da žive i uzivaj u travnjaku...


i čuvaj ih da ne odu kod susjeda...
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:01   #10
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
i budi sretna da nemas krtice
je ma vi svoje krtice ne hranite ne smetaju vam pod nogama.- dam vam mačka za krtice i gliste!
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:29   #11
sjetih se da krtice jedu gliste (zar ne?) pa ih namnoži pa nećeš imat glista! al ce bit krtica
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:16   #12
Quote:
_maca_faca_ kaže: Pogledaj post
Imam neveliki travnjak ispred kuće, na koji sam bila jako ponosna do ove jeseni kada su mi se počele pojavljivati neke ružne hrpice na njemu. Malo sam istraživala i saznala da su za to krive gliste, kojih bi se eventualno mogla riješiti povećanjem kiselosti ph zemlje. Da li netko zna kako se to radi ili ima neki drugi savjet u vezi glista?
Očito imaš problem sa velikom populacijom zemnih gujavica(Lumbricus terrestris), premda je sve gore navedeno točno ako ti nagrđuju travnjak ti ih se riješi. Svi pripravci na bazi karbamata imaju imaju negativan trend na njihovu dinamiku kretanja u tlu. Aplikacija GEOCID G-5 ili MARSHAL 25 EC ce uvelike smanjiti njihovu poplaciju.
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:28   #13
Quote:
agronom kaže: Pogledaj post
Očito imaš problem sa velikom populacijom zemnih gujavica(Lumbricus terrestris), premda je sve gore navedeno točno ako ti nagrđuju travnjak ti ih se riješi. Svi pripravci na bazi karbamata imaju imaju negativan trend na njihovu dinamiku kretanja u tlu. Aplikacija GEOCID G-5 ili MARSHAL 25 EC ce uvelike smanjiti njihovu poplaciju.
Puno hvala na savjetu! Napokon netko s konkretnim rješenjem! Javit ću rezultate.
_maca_faca_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:46   #14
Quote:
_maca_faca_ kaže: Pogledaj post
Javit ću rezultate.
nemoj
ne zanima nas
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 11:12   #15
Quote:
_maca_faca_ kaže: Pogledaj post
Puno hvala na savjetu! Napokon netko s konkretnim rješenjem! Javit ću rezultate.
Javi, javi
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:36   #16
Quote:
agronom kaže: Pogledaj post
Javi, javi
agronom ok je pomoć! ali jeli u svim slučajevima baš treba pomoć!
Zima je i travnjak je razrjedjen i oštećen od hladnoće snjega i kiše, čim zatopli i trava krene s rastom ti humci od glista se neće vidjeti, a i zemlje neće bit vlažna pa će se humci rasuti a gliste nastavit s gnjojenjem i provjetravanjem travnjaka, nevidim razloga pobiti gliste.
Gliste se odista mogu i otjerati dizanjem PH vrjednosti zemlje, al sam to prešutio il joj čak odgovorio sa NE! samo iz razloga da pusti gliste na miru.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:42   #17
Ako žena želi potamanit gliste neka ih tamani šta ste svi navalili?????????
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:43   #18
re:
Quote:
topala...
da! ni ja ne vidim nikakav opravdani razlog (jer estetika to nikako nije) za rješavanjem glista iz bilo koje vrtne površine (povrtnjak, cvjetnjak, travnjak) ...a ubacivanje kemije u ekosistem samo zbog estetike ...LOŠE, JAKO LOŠE
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:46   #19
Quote:
agronom kaže: Pogledaj post
Javi, javi
čuj daj neku pametnu za puževe golaće! stim da nesmjem tretirati ničim jer mi se 2 sitna klinca i mačak motaju po vrtu. Dakle pužomor ne dolazi u obzir.
Jesi u toku s "fundačom kave" za koji tvrde da tjera puževe.
Sad ih skupljam, medjutim znas da je to posal bes posla,ja bi nesto tipa "hote moji u susjeda"!
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:47   #20
Quote:
agronom kaže: Pogledaj post
Ako žena želi potamanit gliste neka ih tamani šta ste svi navalili?????????
mislim da, ipak ...titula sim-tam ...nemaš dovoljno postova e da bi itko ovdje tvoje postove smatrao išta više dobronamjernima nego je reklama za preparate koje voliš preporučivati
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.