Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2004., 09:38   #1
Od jednog velikog stana napraviti dva manja?

Teta mi stanuje sama u velikom stanu kojeg si vise ne moze priustiti, a i ne treba joj tako veliki.
Posto tu zivi decenijama, nebi ga htjela mijenjati i preseliti se negdje drugdje, nego bi od tog velikog htjela napraviti dva manja, u jednom bi ostala a drugog bi prodala (stan ima takav raspored da je to fizicki izvedivo uz ne preveliko ulaganje)
Mozda netko od vas zna dali se od jednog velikog stana moze napraviti dva manja, i koji je postupak da se to legalizira?
Thanx.
ManaraM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 15:12   #2
da li se može ovisi od onoga tko radi
mislim da se smije bez posebnih odobrenja
znam da elektra odvajanje instalacija naplaćuje oko 2000 Eura

ostale instalacije se mogu razdvojiti samoinicijativno ali se vjerojatno mora, nakon provedenog etažiranja, javiti ostalim komunalcima da razdvoje račune koji obično idu po kvadraturi ili bilo kako zajednički (grijanje, voda, odvoz smeća...)
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 18:41   #3
Moze, prilicno jednostavno. Nazovi bilo koju firmu koja se bavi suhom gradnjom. Ako hoces, plati meni kartu iz Kanade pa cu ti to ja napravit. Ili cekaj godinu dvije dok se vratim i pokrenem firmu pa onda. Salim se.

Ja bih na tvom mjestu nazvao grad i pitao koga trebam pitati. Zatim bih provjerio koje dozvole moram imati. Pa bih zatrazio ponudu barem tri izvodjaca, izabrao najpovoljnijeg i krenuo.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.